סרטים וסדרות - ביקורות והמלצות

טופ בוי יכול לענות על הדרישות שלך אולי. תנסה פרק או שתיים, מה כבר יש להפסיד? תתחיל מהעונה הראשונה מ 2011.

אם לא ראית את prison break עדיין, העונה הראשונה בוודאי תענה על כל הדרישות שלך. אולי גם השניה. אחר כך זה מתחיל להידרדר.

ויש את Fargo והעונה הראשונה של True detective

מה? עונה ראשונה טובה מבחינת אקשן ומתח, אבל דיאלוגים מעולים? שחקנים מעולים? סתם סדרה overrated… על שלושת העונות האחרות אני אפילו לא מדבר, נס שראיתי אותה שהייתי צעיר ומטומטם, היום הדרישה שלי מסדרה הרבה יותר גבוהה.

בסדר, לא זכרתי את רמת הדיאלוגים, ראיתי מזמן.
בלש אמיתי ראית? פארגו את כל העונות?
טופ בוי בכל מקרה שווה לך לנסות. יש בנטפליקס.

זוכרים שניסיתי להיות חיובי לגבי DC? @Shusaku צדק. שילכו לעזאזל .

Henry Cavill Confirms He Will Not Return As Superman - 9GAG

בכנות? לא מבין על מה הכעס.

הגיע משטר חדש, בראשות פיטר סאפרן וג’יימס גאן, שיהיו אחראים על כל המדיה הקולנועית, טלוויזיונית, ואפילו גיימית של DC. הם רואים את מה שכולם רואים ב-9-10 שנים האחרונות - זה לא עובד. לא פעם אחת, לא פעמיים - זה לא עובד באופן גורף. למעט הבלחות “תוך יקומיות” כמו וונדרוומן הראשון, ואקוומן, כל שאר הסרטים נעים, ביקורתית ו/או כלכלית, בין “meh” לבין “כישלון מוחץ”. בטח ביחס לפוטנציאל שלהם.

גאן וסאפרן באים, ומבינים שצריך לחשוב אחרת, ולהתחיל מאפס. יותר מזה - הם מבינים שצריך להתחיל מאפס עם הדמויות הגדולות והחשובות, ולכן הם שמים את סופרמן בעדיפות עליונה (לפחות לפי דברי ג’יימס גאן עצמו). מה הם יעשו? איך הם יעשו? האם זה ייצא מוצלח? אין דרך לדעת כרגע. רק בימים אלו הם מציגים את התוכנית המפורטת ל-5-10 השנים הקרובות לדבר הזה שנקרא “DCU”, בפני הבוס הגדול. האם יהיה סיפור מוביל אחד גדול, כמו אצל המתחרים? מה יהיה עם באטמן של פאטינסון וריבס? האם עדיין יהיו סרטי standalone מנותקים כמו הג’וקר? כנראה שאף אחד חוץ משלושתם לא יודע מה מתוכנן, בשלב הזה. ולכן - קצת קצת מוקדם לשפוט.
למעשה, כל סרטי 2023 (אקוומן 2, בלו ביטל, שהאזאם 2, הפלאש) נוצרו, הופקו, צולמו וישוחררו תחת הכובע של השלטון הקודם. רק החל ממה שייצא לאחר מכן, יהיה אפשר להתחיל להבין מה זה, ומה האיכות.

האם זה כזה לא הגיוני להחליט שמתחילים מאפס, לאור הכישלונות החוזרים ונשנים? האם זה לא הגיוני שאם סוף סוף יש “אבא ואמא” לדמויות האלו, שמדווחים ישירות למנכ"ל הגדול דייוויד זאסלב (בניגוד לסוגי הניהול הקודמים של חטיבת/מחלקת/אגף DC בוורנר, שכבר לא נקראים וורנר ויש את דיסקברי שקנו אותם ובלה בלה בלה), שאמורות להכניס הרבהההה יותר כסף ממה שהכניסו, הם ירצו לעשות את זה בדרכם? זה…די מה שמארוול עשו, לפני 2008 - שמו אחראי, הניחו בסיס, והתקדמו משם. יותר מזה - השינויים לא קורים רק בגזרת השחקנים, הבמאים והסרטים, אלא גם בתפקידי המטה, שם החליפו בערך את כל מקבלי ההחלטות, שהובילו לבלאגן האטומי עד עכשיו.

למה זה לא בסדר? כי קאביל לא יהיה סופרמן? כמה זה באמת משנה?

הוא עזב את the witcher בשביל זה והוא השחקן הכי טוב בשביל התפקיד לדעתי.

זה שהם מאפסים את הכל זה נהדר ומתבקש אבל לא צריכים לגעת בדבר היחיד שעבד אצלם. וזה קאוויל.

שהיה להם בצלחה (לא באמת) אני ירדתי מהרכבת של סטר וורס מארוול ועכשיו dc . נשארה לי רק הנוסטלגיה… חחח איזה עידן עלוב של קולנוע אנחנו חיים בו. טרנטינו צדק.

מי אמר? הוא אמר שהוא עזב בשביל זה?

מה בדיוק עבד בקאביל כסופרמן? כלכלית? יח"צית? יש איזשהו קונצנזוס גלובלי שזה היה סופרמן מוצלח? תן דוגמה.

למה לא להשאיר גם את מומואה, שהסרט שלו הכניס מיליארד ומשהו יורו? שזה בערך כמו איש הפלדה ובאטמן V סופרמן ביחד?

שחקן נהדר פופלארי ואהוב אצל קהל המעריצים. מכיר את lore וצנוע. אתה רוצה עוד סיבות?

זה הסיבה הרישמית שנמסרה לנו. יש כל מיני תאוריות קונספרציות בקשר לכותבים של הסידרה ואי הסכמות שהיו שם. אבל זה הסיבה הרישמית. שהוא לא יכול להמשיך בגלל שהוא מתחיל פרויקט חדש שזה סופרמן.

נהדר - נתון לוויכוח.
פופולארי - לא רלוונטי, יש עוד שחקנים פופולאריים שאפשר ללהק לתפקיד.
אהוב אצל קהל המעריצים - בסדר, אבל כמה מהם באמת באו ושילמו על כרטיסים לסרטים שלו, והובילו את הסרטים להצלחה? אולי הוא לא מספיק פופולארי ואהוב?
מכיר את lore - איך זה רלוונטי למשהו? הוא אמור לשחק את הדמות שכתבו בשבילו, לא את הדמות שהוא קרא מחומר מקור מלפני 20 שנה.
וצנוע - כן…אני לא מסכים איתך. יותר מזה - יש כמה אנשים בעלי השפעה באולפנים שלא ממש מסכימים איתך. ושוב, איך זה חשוב למשהו?

RDJ היה אף אחד מאלו לפני הליהוק כאיירון מן. זה שינה משהו?

אני בעיקר רוצה סיבות למה לא להחליף את כל מה שלא הצליח בפעמים הקודמות, וקאביל הוא אחד מהדברים האלו (באשמתו ולא באשמתו), שלא נסובות סביב האופי של הבנאדם כפי שאתה רואה אותו. בסוף מה שמעניין אולפן וחברה כמו WB דיסקברי זה…אממ…כסף. והנרי קאביל, וחבריו למצב הקודם, לא הכניסו מספיק כסף. זו השורה הראשונה, התחתונה, והכי חשובה.

קח אנלוגיה לקבוצה - קבוצה שנכשלת שוב ושוב ושוב, במשך עשור, מחליפה את אחד השחקנים המובילים שלה, לא בהכרח הכי חשוב או הכי מצליח, שהיה אמור להוביל אותה להרבה יותר ולא הצליח. זה די הגיוני. במיוחד כשלא רק הוא מוחלף, אלא גם ההנהלה, וצוות האימון וכו’.

מי כתב את הסיבה הרשמית הזו? קאביל? יוצרי הסדרה?

אני יצאתי מנקודת הנחה כזו אבל עכשיו בדקתי , ואתה צודק פה. זה יצא בערך באותו זמן שהודיעו שהוא נפרד מוויטשר אז חשבתי שזו הסיבה. האלטרטיבה זה אי הסכמות עם הכותבים של הסידרה. יכול להיות שזה, אבל זה לא העיקר.

אני מסכים שהם צריכים לאפס את הכל מחדש. כולל פטי גניקנס וWW . אבל היו צריכים להשאיר את קאויל. לפחות לדעתי.

דרך אגב נושא אחר מישהו מכיר את הסידרה vמצוירת ריק ומורטי?

יצא משחק חדש של היוצר של הסידרה הזו. חינם בגייפ פאס. high on life קורע מצחוק. הבנתי שזה אותו סוג של הומור ריק ומורטי יש המלצות?

זה בהחלט העיקר. אם הטענה שלך היא -

אז זה לא רלוונטי. כי באף מקום שאני זוכר שנתקלתי בו לא אמרו שזו הסיבה. לא הוא, לא ההפקה של וויטצ’ר, ולא וורנר דיסקברי.
האם זו השערה הגיונית? ברור. אבל זו בעיקר השערה.

שחקנים עוזבים תפקידים כל הזמן, גם אחרי תחילת ההפקה, ראה ערך “בחזרה לעתיד” ו"שר הטבעות". ב-2 המקרים הללו ההחלטה להחליף אותם - שוב, לאחר שהצילומים כבר התחילו, ולא מראש לפני שיש אפילו תסריט - התבררה כהצלחה. זה יכול להיכשל בעתיד בלי קאביל, ברור, אבל זה בטוח כבר נכשל (יודע מה? או לפחות לא הצליח כמצופה, בלשון הממש ממש מעטה) עם קאביל. הוא לא באמת עשה (לא בהכרח באשמתו) משהו שאמור לגרום למקבלי ההחלטות להגיד “אותו ספציפית אנחנו רוצים להשאיר”. לא כלכלית, ותן לי לגלות לך סוד - גם לא אישית, מבחינת יחסים בין אישיים במקום העבודה ודברים דומים אחרים.

אם הם רוצים ללכת בכיוון של סופרמן צעיר, אז…אממ…מה לעשות - קאביל כבר בן 39, אז הוא לא מתאים. יכול להיות שהוא מדהים בתפקיד הזה, אבל הוא כבר לא יהיה סופרמן צעיר. זה מה יש.

קודם לסגור פינה בנוגע לוויצ’ר - לפי כל הדיווחים קאביל רצה לעזוב אחרי העונה השנייה, שוכנע להישאר ועזב בסוף השלישית (כמובן שהאלטרנטיבה של סופרמן תרמה לעניין) אחרי שלטענתו התסריטאים והמפיקה בזים לחומר המקור, מתרחקים ממנו והורסים את הסדרה. אם נטפליקס לא היו חברה פח אשפה שמבטלת סדרות סתם ככה, אבל משום מה התאהבה במפיקה של הוויצ’ר - הם היו מפטרים אותה ומחזירים את קאביל. אבל כאמור, חברה פח אשפה.

בנוגע לDCEU - מדובר במותג כושל, שקיבל אין ספור הזדמנויות ונכשל פעם אחר פעם אחר פעם אחר פעם. כבר שנים שאני טוען שרק הארד ריבוט ליקום יכול להציל את המותג הזה. יש הרבה, סיבות אבל שתי עיקריות:

הראשונה היא תודעתית. אנשים רבים כבר שרפו את היקום, ולא מוכנים לשמוע על התוצרים שלו. גם אנשים, כמוני, שלא בהכרח שרפו את היקום ומוכנים לקבל אותו אם הוא ינפיק תוצרים טובים - מותשים. אם הם ימשיכו ביקום הנוכחי זה אומר שאני צריך להשלים את פחקוומן 1-2, פחדרוומן 2, שאזפח ועוד כל מיני זבלונים שדילגתי עליהם כי וואלה הזמן שלי יקר. השמועות אומרות שהסיבה שWB לא מוכנים לגרוס את הפלאש היא שמדובר בסרט ברמה של No Way Home, הם חושבים שזה סרט הDC הכי טוב שיצא להם מאז עלייתו של… בכנות? לא רואה את עצמי מפיק 100% ממנו, כי אני לא מתכוון להשלים את כל מה שקרה מאז ליגת הצדק הקולנועי הכושל.

השנייה היא שהבסיס רעוע. היקום נבנה בצורה טיפשית, וזה צועק “הנה גם לנו יש דמויות. בואו תראו איך נראה האנדגיים שלנו, הוא נורא מגניב!!” הבעיה היא שלאף אחד לא אכפת, כי הם לא טרחו לספר לנו את שתי המערכות הראשונות. אשכרה נתנו לנו באטמן שנמצע בעסק כבר 30 שנה, ואנחנו כאילו אמורים ישר להיות במקום הרגשי הזה של דמות שנמצאת כל כך הרבה זמן בשטח, רק שאנחנו לא עברנו איתה את כל הטלטלות. פשוט מנסים להציב לנו עובדה, הוא כבר שם והוא נלחם בכל הנבלים שלו, אפילו הרגו את רובין. עכשיו תתנהגו כאילו נהניתם לראות את כל זה על המסך הגדול, כי אין לנו זמן להשקיע בכם. בזה שהם דילגו על אוריג’ינס של הדמויות, הם דילגו על החלק שאמור לגרום לנו להזדהות עם דמות, ועם הקונפליקט שיש לה (או אין לה) עם הכוחות שלה, עם הדרך בה קיבלה אותם ועם איך שהחיים שלה נראים מאז. למה שיהיה אכפת לי מפלאש (המזעזע), סייבורג (ה… לא יודע, שפשוט נמצא שם?) או אקוומן? הם סתם דמויות שמופיעות שם כי ככה.

קחו לדוגמה את בלאק אדם החדש (בדיוק ראיתי את הפוסטר בפייסבוק, וזה יושב בול על הנקודה). לא טרחתי לראות, אבל אפשר לראות בפוסטר שיש שם הופעות אורח של מלא דמויות מהיקום. כשזה קורה אצל מארוול יש שאגות באולם - אלה דמויות שאנחנו קשורים אליהן כבר שנים, או דמות חדשה שבנו לנו את הבסיס והציפייה להגעה שלה. למה שיהיה אכפת לי מהדמויות האלה של בלאק אדם? סתם עוד ועוד מאותו שום כלום של העשור האחרון. כמו הקינוחים המוגזמים האלה שבהם שמים לך 7 סוגי שוקולדים על הגלידה, ועוד יש קצפת ואז אחרי שני ביסים בא לך להקיא כי כל המתוק הזה לא מסתדר בכלל ביחד, ואף אחד לא חשב על הטעם הסופי שאתה מקבל. העיקר שהם סימנו וי על הגרנדיוזיות.

המהלך הזה של להתחיל מחדש עם סופרמן צעיר באה להילחם בשתיהן - לתת לנו אוריג’ין חדש מזווית שונה על דמות שכולנו מכירים. וכדי להבהיר שזה יהיה שונה ממה שהיה עד עכשיו - הוא אפילו יהיה צעיר יותר ממה שיצא לנו לחוות ברוב הגלגולים השונים. אני אשמח אפילו לא לראות את החליפה בסרט. אולי לקראת הסוף, או אפילו לסיים ככה את הסרט. שיתרכזו בקלארק הצעיר, כמו שהיה בסדרה האלמותית סמולוויל. אם זה יהיה עשוי טוב, אין אחד שיתנגד ללגדול עם הדמות עד שהיא נכנסת לגלימתו של סופרמן.

אני לא רוצה סרט מפוצץ, לא עוד פעם איום על העולם מהרגע הראשון, לא צריך להתחיל עם זוד בסרט הראשון, דומסדיי בסרט השני ודארסייק בסרט השלישי. גם תאנוס לא היה תאנוס אם לא היו עוברים כל כך הרבה בדרך אליו, וגם קאנג לא היה מרגש אם היינו מקבלים אותו (כמו שהרבה מאוד אנשים רוצים) ישירות אחרי תאנוס, מבלי שהדמויות עוברות דברים בין לבין. תחשבו מה מארוול עשו בפייס 4, איך הקדישו שנתיים שלמות להתמודדות של הדמויות עם האבל, עם ההשלכות של הפעם ההיא שבה לא הצליחו להציל את העולם. ההשלכות המיידיות אולי בוטלו בסרט שאחרי, אבל עדיין כולם איבדו כל כך הרבה. בליגת הצדק לדוגמה סופרמן חוזר לחיים 5 דקות אחרי שהרגו אותו בסוף הסרט הקודם, ואפילו לא היה אכפת לי מזה שהוא מת כי הכל נעשה בצורה כל כך חפוזה. יום אחד אני מכיר את סופרמן החדש, למחרת הוא מת ואז הוא שוב חי.

מבחינתי, תנו לי teen drama כמו שמארוול עשו עם homecoming, שמראה איזה קשה זה להיות נער עם כוחות על. תנו לי לאהוב את קלארק כמו שמארוול עשו עם טוני סטארק, ושסופרמן יגיע אח"כ כמו שקרה עם איירון מן. זה אפילו לא חייב להיות סרט מדהים, פשוט תנו לי לאהוב את הדמות, ואז אולי אני אטרח להגיע לקולנוע לראות מה קורה איתה בסרטים הבאים.

רק שגאן אמר שזה לא יהיה סיפור אוריג’ין. אז תמשיך לקוות :slight_smile:

אלו שמועות. יכול להיות שהן נכונות, אבל אתה יודע למה יש סיכוי הרבהההה יותר גדול להיות נכון? שכשסרט עולה 200 ומשהו מיליון, עוד לפני עלויות פרסום, עדיף להוציא אותו ולהכניס משהו מאשר כלום. אתה לא מבטל סרט שיכול להחזיר אפילו חצי מההוצאות, בטח במצב הכלכלי הנוכחי של וורנר, כי אז לא תקבל גם את זה. שלא לדבר על מה שזה יעשה לכל האנשים שעבדו, ושעובדים, על הסרט הזה.

וורנר, דיסקברי ודיסי יוציאו את הסרט הזה, וגם את ה-3 האחרים שכבר סיימו הפקה. אחרי זה? זורקים לפח, וקונים חדש. בדיוק מה שצריך לעשות.

לגביי סרטי וסדרות מארוול, במיוחד בפייס 4? יודע מה…עזוב. זה דיון ליום אחר.

אם הם יעשו את זה העובדים הסוי בוי שלהם יעשו walkout כמו שהם עשו אחרי שאפל. לדעתי, הם מחכים לכישלון של העונה השלישית בשביל שהיה להם תירוץ ואז יפטרו אותה.

נחיה ונראה.

דרך אגב רק לצורך הדיוק, מי שאמר שהתסריטאים של הסידרה בזים למשחק ולספרים זה לא קאוויל בעצמו אלא אחד התסרטיאים שעזב את הסידרה לטובת פרויקט אחר. שכחתי את שמו.

אני בכנות צופה נפילה לפרוייקט החדש עם כל האהבה שלי לעבודה של ג’יימס גאן, ולא כי אני לא חושב שזה יהיה אובייקטיבית לא טוב, כמו שאני חושב שהצופה הממוצע כבר מותש מתכנים על גיבורי על. אם אפשר לדבר על ביקורת לגיטימית ואובייקטיבית על מארוול פייס 4 זו הצפת התכנים בצורה לא מבוקרת. זה לחלוטין כמות על פני איכות, שלא לדבר על הצורך לקשר בין הכל כך שזה נהיה מורכב, demanding ובכללי ממצה את עצמו. היחידים שהצליחו לרכב על זה מפרספקטיבה אחרת זו הסדרה המצויינת של THE BOYS, וגםפה זו רכיבה על הגל, אבל בצד הביקורתי יותר.

אישית, היה לי כיף לראות דברים “מנותקים” אבל לחלוטין איכותיים כמו נגיד ג’וקר, או באטמן החדש. עם כמה שאני מבין את הרצון לגלגל ים כסף עם המודל של מארוול, להרגשתי הוא דיי מוצה לכמה שנים קדימה.

יכול להיות שאתה צודק, ודיברנו על זה מספיק פעמים בשיטות תקשורת אחרות בשביל שכבר תבין שאני נוטה לכיוון המחשבה שלך, ובמקרים מסויימים אפילו יותר קיצוני. אבל, וזה אבל גדול מאוד, אני באמת לא יודע אם אפשר לצפות או לנבא הצלחה/כישלון למשהו שהוא לא רק עדיין לא קיים, אלא גם חוץ משברירי ציוצים של ג’יימס גאן - אין לנו שום מושג לגביו. אנחנו לא יודעים מה הסיפור, האם הדברים מחוברים, מה הסרטים והסדרות, מה הסדר שלהם, מי הדמויות ומי השחקנים, הבמאים, תסריטאים וכו’. כלום. לא לכל 10 השנים הקרובות, אלא אפילו רק לסרט הראשון מביניהם.

אני רוצה להאמין שמקבלי ההחלטות, בדיסי ובמארוול, רוצים להמשיך/להתחיל להרוויח הרבה הרבה כסף מהדמויות האלו, ולכן לא בטוח שמה שהיה הוא מה שיהיה. אני מניח שהם מסתכלים על מה שקורה כרגע במארוול, ומנסים להבין מה יותר עובד ומה פחות עובד, ולפי זה לצפות ולתכנן מה יעבוד בעתיד. לא, לא בשביל להוציא מוצרי אוסקר (פרס שלא שווה ואומר כלום כבר הרבה מאוד שנים, אבל לצורך הדוגמה), אלא בשביל להרוויח מלאנתלפים כסף.

יכול להיות שזה לא יהיה בנוי בדיוק בסגנון של מארוול? יכול להיות שיהיו סרטים רק של הביג 3 של דיסי והדמויות מהדרג הנמוך יותר ייזנחו? אולי כל סרט וכל דמות תעמוד בפני עצמה בלי הופעות אורח וקשר ישיר בכל 5 דקות לכל שאר הדמויות והסיפורים בעולם?
יכולות להיות מיליון ואחרת קומבינציות ואפשרויות, ונכון להיום - אם אני לא יודע אפילו בערך, ברמז, בקטנה, מה יהיה, איך אני יכול לנבא האם זה יצליח או ייכשל?

לפי ג’יימס גאן, בתחילת 2023 נקבל יותר מידע ויעשו לנו סדר. גם אז לא יהיה ברור מה יהיה טיב המוצרים שנקבל, אבל רק אז נוכל להתחיל, רק להתחיל, להבין מה הכיוון.

אם מדברים על קאוויל. זה השמועה החדשה . הוא ייכב ויביים סדרה שמבוססת על ‘Warhammer 40K’

מצד אחד הוא מעריץ של היקום הזה. בצד שני זה אמזון שרצחה בדם קר את שר הטבעות.

אני לא יודע מה אני מרגיש לגבי זה. ‘Warhammer 40K’ בעידן של התקינות הפוליטית והwoke אז מאוד קשה לי לראות איך הם יצליחו לעשות עיבוד נאמן לזה.

זה בסדר, הוא גם אמור להוביל את החידוש לפרנצ’ייז של “Highlander”. מכאן ועד משהו אמיתי, קונקרטי, שאשכרה יראה אור יום - המרחק לא קטן.

ולגביי אמאזון - הם פישלו בגדול, מאוד, עם “טבעות הכוח”, אבל הוציאו גם את “Invincible”, “פליבג” (שלא ראיתי, אבל השמועות אומרות שהיא טובה), “The Boys” (שזו בערך הסדרה האחרונה שאפשר להאשים אותה בענייני woke), “The Expance”, “Reacher” (שאני אישית מאוד אהבתי, לא כי היא הסדרה הכי טובה בעולם, אלא כי הייתה שם המרה מצויינת בין הספר לסדרה, ולא טום קרוז בתור דמות שאמורה להיות בגובה 1.95), “Jack Ryan” ועוד.

ככה שזה ממש לא בהכרח ינטה לכיוון woke-י, ובהחלט לא כישלון מובטח.

לא אמרתי בהכרח. אני פשוט זהיר.

אני לא מציג את עצמי בתור מומחה Warhammer בלשון המעטה, אבל ממה שאני שיחקתי וקראתי עליו מדובר ביקום אפל אלים לא סלחן ומאוד גברי, בתקופה שכל דבר צריך לשים בה איך הדרינקר אומר " the message" אז איך אני יסכם את זה אופטימי אני לא… מצד שני, קאוויל פה והוא מעריץ. אבל יש עוד הרבה מים שיזרמו בירקון. נחיה ונראה.

דרך אגב אופ טופיק the expance זה כנראה סידרת מדע בידיוני הכי טובה שאי פעם ראיתי. לא מבין למה הם לא מסיימים אותה לפי הספר.