סרטים וסדרות - ביקורות והמלצות

אין היום סרטים טובים. כל היוצרים והשחקנים הלכו לסדרות, שם כנראה הכסף הגדול נמצא.
אולי היוצרים גם מעדיפים פורמט של 10 שעות או 50 שעות זמן מסך על פני שעתיים כדי לספר את הסיפור.
לא יצא לי לראות סרט טוב כבר כמה שנים.

הכל בכל מקום בבת אחת. הרבה זמן ראיתי סרט כזה. גם ג’וקר של חואקין פיניקס מצויין. בקטע של אקשן אהבתי גם את בייבי דרייבר, שהוא אולי לא מבריק מבחינת כתיבה, אבל הסגנון לא רע בכלל.

האמת שלפני איזה חודשיים מצאתי את אפקט הפרפר בנטפליקס. והוא לגמרי שונה מאיך שזכרתי אותו בתור ילד, ממש נהנתי ממנו. למרות הסוף המעאפן שלו. גם שבעת החטאים אדיר. גם הסרטים של ליאו בתור ילד יומן נעורים והסרט ששכחתי את השם שלו שהוא מתחזה לאנשים טובים מאוד. אה ושכחתי את הפייבוריט שלי החשוד המיידי הדה בסט של הדה בסט.

את שניהם ראיתי, והם מצויינים. ממליץ לך על שמש נצחית בראש צלול אם בטעות לא ראית.

הסרט של ליאו: CATCH ME IF YOU CAN. וראיתי, סרט מעולה. ממליץ לך על ה AVIATOR שלו. אחד הסרטים האנדרייטד של ליאו.

תפוס אותי אם תוכל? נכון? נכון?

כי אחרת אתה מדבר על הכישרון של מר ריפלי, וז בעיה. גם כי דיקפריו לא שם, וגם כי הסרט הזה עיצבן אותי.

לא אהבתי את ג’וקר , הסיפור מצוץ מאצבע ומשחק טוב של פניקס לא הספיק לי.
את הכל בכל מקום בבת אחת לא ראיתי כי קטלו אותו בכל מקום. בזמן הזה יכולתי לראות 3 פרקים של סדרה טובה, וכאלה לא חסר.
נזכרתי בסרט טוב שראיתי לא מזמן, אבל זה סרט ישן. no country for old men

נשמע לי מוזר. בכל מקום שראיתי הביקורות נעו בין “מוזר אבל מעניין” לבין -

best-emma-stone

לגבי ג’'וקר, על טעם ועל ריח. לגבי הכל בכל מקום בבת אחת הווא לא נמצא באמצע או סרט שאנשים פש “מעבירים” זה או שאתה ממש אוהב אותו או שממש לא. קצת כמו משחקי OPEN WORLD. לגבי ההמלצה שלך,ראיתי והוא מעולה, אם כי אני לפעמים לא מצליח להבין את מה שהאחים כהן עושים

אני עם איל, דווקא הרבה מבקרים שאני עוקב אחריהם עפו באויר ממנו

יש עולם שלם מחוץ לטוטאלפוטבול.
ככה שמעתי.

לא הבנתי את ההקשר לטוטאל פוטבול, ואת ההנחה שזרקת פה.

לא קראתי ולו ביקורת אחת על הסרט הזה בפורום לפני שצפיתי בו. כולל ביקורות וניתוחים אחרי צפייה, שצרכתי מאוד מאוד בעיקר ממקורות אחרים.

תודה שהזכרת לי את השם. בכללי ליאו השחקן הכי גדול ב-25 שנים האחרונות. תמיד יש לי הרגשה שבגלל המראה שלו הוא לא מוערך כשחקן מדהים שיודע לבחור את הטופ של הפרוייקטים.
ונדב, תודה, אני אחפש את הסרט בנטפליקס.

אני דווקא חושב שבעשור ומשהו האחרונים הוא כן מיצב את עצמו כשחקן מוערך, וכנראה בטופ 5 של השחקנים הכי טובים ומוערכים בדורנו.

עריכה: יותר בכיוון של “2 העשורים ומשהו האחרונים” (מצטער, הזמן טס) מאז כנופיות ניו-יורק, ותפוס אותי אם תוכל.
שם הוא קיבל חניכה צמודה מסקורסזה וספילברג על כסאות הבמאי, ומטום הנקס ודניאל דיי פאקינג לואיס מול המצלמות.

לדעתי יש הבדל תפיסתי גדול מאוד לגביו, בין קהל פחות “מבין”, לבין צרכני הסרטים הכבדים/מבקרים/מפיקים/במאים. לא חושב שהוא נתפס, במקומות הרציניים, כפרצוף יפה וזהו. ההיפך.
לא סתם הוא ממשיך לקבל תפקידים משמעותיים, תחת גדולי הבמאים, שנה אחר שנה. גם אם הסרטים מצליחים פחות, או שהוא לא נותן את הופעת חייו בכל סרט, הטייטל שלו כשחקן מוערך נשאר.

He came a long way since Titanic. דווקא הסרט שלו שהביא לו אוסקר הוא מהפחות חביבים עליי. בטח לעומת פרוייקטים מטורפים אחרים שהוא היה בהם.

בדיוק, אחרי הזאב מוול סטריט מי שקיבל את ההכרה הוא מתיו מקונוהי. כשבתאכלס ליאו נתן את אחד הביצועים הממגנטים שיש וגם ג’ונה היל המציא את עצמו מחדש ועדיין כולם פירגנו למקונוהיי (שהיה מצויין דרך אגב). ועוד הרבה סרטים אחרים תמיד הרגיש שאחרים מקבלים את ההכרה והוא נלקח כמובן מאליו. דווקא הסרט שהוא כן זכה באוסקר בו היה אחד המשעממים שיש.

ההכרה הגיעה בעיקר בגלל מועדון הלקוחות של דאלאס (סרט מעולה), מקונוהי במקרה גם היה בזאב מוול סטריט.

כמה סרטים שאהבתי בשנים האחרונות-

נתראה שם למעלה
Climax
Quanto basta
עץ האגס הפראי
הלובסטר ולהרוג איל קדוש (של אותו במאי)
הבית שג’ק בנה
The party

וואו, לא ראיתי אף אחד מהם! הם סרטים זרים?

רובם
הלובסטר, להרוג איל קדוש והבית שגק בנה אמריקאים

אם להכינס לז’אנר של הסרטים הזרים:
פרזיטים ו RELATOS SALVAJES

אוי איך שכחתי את פרזיטים… סרט ענק, אחד הטובים שיצאו בשנים האחרונות.