סרטים וסדרות - ביקורות והמלצות

אגב
Climax זה סרט קשוח קצת
ממליץ לראות אותו עם סאונד טוב ובטן מלאה :wink:

סינמה סבאיא סרט אדיר וגם אחרי השמש! אמנם מה שנקרא סרטי בנות אבל מעולים גם לגברים מסוקסים שכמוכם. ויש גם סרט מעולה שנקרא “אף פעם, לעיתים רחוקות, לפעמים, תמיד”

לא צלחתי את הסרט הזה… לארס פון טרייר איבד לגמרי את הפינס…

טוב אז אם זה הסגנון, אז כמובן ממנטו (אם עוד לא ראית) וסרטי טרנטינו למיניהם (בסדר הבא: ספרות זולה, כלבי אשמורת, ממזרים, ג’אנגו. השאר די מיותרים), וגם קינגסמן ומלון בודפשט, ויש לי הרגשה שתאהב גם את ללא גבולות (סרט הפריצה של בראדלי קופר). אפרופו קופר - כמובן גם אופטימיות היא שם המשחק.

ההמלצות של איל מעולות בעיניי - מהסרטים היותר אהובים עליי (לא בהכרח בהקשר של סוג הסרטים שהזכרת). סוג סרטים, שלמרות שבמבט ראשון נראים כמו עוד סרט, אני מבין בעיקר בדיעבד עד כמה השילוב של הליהוק, המשחק, התסריט, ההפקה והבימוי היו מושלמים באופן נדיר.
ואם כבר הזכירו את ליאונרדו - השתולים הוא לגמרי בקטגוריה הזאת.

בהקשר אחר - קשה לי להנות מסרטים, אלא אם הם גורמים לי לבעיטה משמעותית בבטן. תחת הקטגוריה הזאת, אני שם בעיקר את: רקוויאם לחלום, תפוז מכני, הניצוץ (גרסת הבמאי, הקצב קצת קשוח לפעמים), אפוקליפסה עכשיו, גם טריינספוטינג במידה מסויימת.
סרט פחות מוכר בציבור, אבל אחד האהובים עליי בכל הזמנים - המאמין (עם ריאן גוסלינג).

עוד סרטים מעולים, בלי סדר, תקופה או ז’אנר מסוימים:
כמה טוב להיות פרח קיר
מועדון ארוחת בוקר
נאמנות גבוהה
כמעט מפורסמים
האשליה
העוקץ
הרומן שלי עם אנני
פשעים ועבירות קלות
מחוברים לחיים
כשהנערים שרים
ארץ יבשה
12 המושבעים
קדמת עדן
פייטר
קן הקוקייה

השתדלתי להכניס בעיקר סרטים פחות מוכרים ולא כאלה מוכרים בהגזמה (חומות של תקווה, האביר האפל, וויל האנטינג וכאלה), אבל אם יש צורך תגיד כמובן. גם שם מן הסתם יש כאלה עם סתם הייפ מוגזם וכאלה באמת מוצלחים שמצדיקים את זה.
וכמובן שיש עוד מלא סרטים טובים.

@EJB תודה ההמלצות רשמתי לי, ש כמה שראיתי, והרבה שלא, שמח שהעליתי את השאלה שלי פה:)

@dmitrys אגב דימה, תראה את BULLET TRAIN איזה סרט כיף

מכיר שיש שתי גרסאות של הסוף שלו, כן?

יש 3.

הזכרתם את לאו וראיתי פה גם התייחסות לממנטו, אז בגדול Inception מעולה, ובאופן כללי כמעט כל סרט של כריסטופר נולאן. היוקרה מומלץ בחום

אני לא דייקתי.
אין הים סרטים אמריקאים טובים. יכול להיות שפיספסתי כמה, אבל יש סדרות מצוינות, אז מבחינתי לא שווה לנסות לראות סרטים אמריקאים בכוח.
אחרי שראיתי את אווטר2, נעלם לי החשק לראות סרטים בכלל.

סרטים זרים יש מציאות. פרזיטים ראיתי, סרט באמת מצוין.
עוד סרט טוב שראיתי The white tiger - סרט הודי מאוד לא טיפוסי ועשוי היטב.
The Boy Who Harnessed the Wind - סרט טוב מ2019, מבוסס על מקרה אמיתי.
The Guilty - סרט דני סופר מוזר. יש שחקן אחד בכל הסרט, שמגלם מוקדן משטרתי שעונה לשיחה מאישה במצוקה. כל הסרט הוא מדבר איתה, ואיכשהו זה הצליח להחזיק אותי במטח.

אני חייב לציין שמשום מה אני ממש ממש אוהב את hateful eight. משהו באווירה שהוא הצליח ליצור פשוט שבה אותי. העובדה שכמעט כל העלילה מתרחשת בחדר אחד קטן, השקט המוזר עם היריות מחרישות האזניים מדי פעם כקונטרסט, המוזיקה, השלג והקאסט המושלם. אני יודע שזה לא הסרט הכי טוב שלו אבל זה הסרט שאני הכי אוהב ויכול לצפות בו שוב ושוב. למרות שג’אנגו הוא ההומאז’ ה’רשמי’ שלו למערבוני ספגטי, hateful eight שואב כל כך הרבה מהז’אנר הזה וזה פשוט תענוג של סרט.

הולך לראות אותו שוב.

מרגיש לי שבשנים האחרונות הוא הולך ומתאהב בתחכום של עצמו, ברמה של פגיעה בסרט.

טנט היה נוראי בשבילי, דנקרק היה…סתם. הטופ שלו, מבחינתי, היו ממנטו ויוקרה.

כל תגובה ותגובה נראה לי יותר תמוה שזה לא עלה.

אינספשן מדהים, אינטרסטלר חוויה וטנט זה מיינדפאק. במאי מדהים.

:flushed::flushed:
על kill bill אני עוד מוכן לסלוח וdeath proof זה לא הטעם של כולם,
אבל לקרוא לג’קי בראון מיותר? זה הסרט הכי טוב שלו.

אני קורא קורא קורא את כולכם ואשכרה אף אחד לא ציין אפילו את אחד הסרטים הכי אנדרייטדים בעיניי אי פעם: יוקרה.

אמנם כנראה שלא אשים אותו בטופ 3 שלי בשום שלב, אבל מתוך הסרטים שמשום מה אף אחד לא מדבר עליהם? לגמרי מקום ראשון. ובלי קשר הוא לגמרי בטופ 10 שלי. מת עליו.

2 אנשים שונים ציינו אותו פה. אל תלכלך.

אבל בכל מקרה - הוא לא רק בטופ 10 שלך. סרט מעולה, ולחלוטין אחד האהובים עליי אי פעם.

בכלל מרגיש לי שנדב די חיפש המלצה לצפייה יחסית קלילה (אולי לא הבנתי נכון האמת), ואנשים זורקים לו פה את לארס פון טרייר, כאילו הוא חיפש סיבות להתאבד.

יצאתי פיתה, ככה זה כשמרפרפים :slight_smile:

אבל שמח לראות ! אני כמעט אף פעם לא רואה אותו בדירוגי סרטים ולעולם לא מבין למה.

חוץ מ"זה עניין של טעם וריח", לדעתי הוא פשוט סרט לא מוכר מספיק.

הוא הגיע לפני Inception והאביר האפל, שהעלו את כריסטופר נולאן לגדולה (כשלפני כן היו לו את באטמן מתחיל האנדרייטד יחסית, אינסומניה המרדים, ממנטו המופתי והסרטים הראשוניים ממש של הבמאי), ככה שזה די עבר מתחת לרדאר. במיוחד כשגם לא מעט אנשים מתבלבלים בינו לבין אמן האשליות, שיצא באותה שנה (2006).

אוי לא. אם יש אלוהים שיהרוג אותי עכשיו.

הסרטים הראשונים של נולאן כולל טרילוגיית באטמן פשוט מעולים (גם אני חושב שהראשון הכי טוב…), מאוד אוהב את החיבור בין המדע/מדע בדיוני למציאות שמאפשר לו את הטוויסט בעלילה. באמת בסרטים האחרונים נראה שיותר נשאר מדע בדיוני ונהיה ממש קשה לעקוב אחרי ההגיון והעלילה.
דנקירק לדעתי היה מעולה, זה לא ממש סרט אקשן, אבל לפי מזה שזוכר הסרט מעביר ממש בצורה טובה את התחושות והרגש של חיילים במלחמה

למה?