סרטים וסדרות - ביקורות והמלצות

אני חושב שלשותף שלי בספרד יש משהו כזה. אני לא יודע אם סעיפים 3,5 ו-6 שם, אבל כל היתר כן.

בTvTime יש את 1, 3, 4 וקצת 5.

מוזר, אה?

אשכרה אין אף פלטפורמת תוכן אחת שמספקת את כלל הפיצ’רים המרכזיים המצופים מפלטפורמה כזו.

למי שמחפש רעיון לסטרטאפ…

תבדוק קצת את TvTime, באמת שלא מרגיש שחסר שם כלום.

אסתכל, אבל נדמה לי שללא 2 אני שוב נאלץ לדלג בין פלטפורמות.

למה אתה לא עושה את כל החיפושים האלה במחשב\טלפון ואז מחליט מה לראות?
נראה לי יותר הגיוני. זה מה שאני עושה, ויש לי 3 פלטפורמות כאלה.

לא הבנתי כלום.

יש מספרים רשמיים על הסופש הראשון של בת הים הקטנה, וכנראה מדובר בפלופ שיעלה לדיסני הרבה מאוד כסף.

118,818,903 דולר זה המספר שהתקשורת תפמפם לכם. הפתיחה ה38 בטיבה אי פעם בארהב. רק שהסופש האחרון היה 4days סופש, בגלל הmemorial day, ובכל הרשימות הרשמיות הסרט נמצא במקום ה58 עם 95,578,040 מיליון דולר.

השוואה לרימייקים אחרים של דיסני:
191,770,759 - מלך האריות
174,750,616 - היפה והחיה
116,101,023 - אליס בארץ הפלאות
103,261,464 - ספר הג’ונגל
95,578,040 - בת הים הקטנה
91,500,929 - אלאדין
69,431,298 - מליפיסנט
67,877,361 - סינדרלה

המספרים האלה אפילו יותר גרועים, כשאתם נזכרים בקמפיין המטורף שהיה לסרט הזה ובעובדה שהוא לא עבר את ה100 מיליון למרות שאנשים שהיו נואשים שהסרט הזה יצליח הלכו בהמוניהם. אבל הסיפור האמיתי נמצא בכלל מחוץ לארהב. כל הסרטים ברשימה הכניסו הרבה יותר כסף מחוץ לארהב מאשר בתוכה, כשברוב המקרים ההכנסות הבינלאומיות היו כפולות. והנה בת הים הקטנה עם 78,961,126 מיליון שהם פתיחה עלובה.

תקציב הסרט הוא 250 מיליון דולר ותקציב הפרסום כנראה 150 מיליון. חלק מכלי התקשורת מנסים להנדס תודעה ומספרים על תקציב של 200 + 80 לפרסום, אבל האתרים האמינים סותרים את הדיווחים האלה. כלומר דיסני צריכים להכניס לכיס 400 מיליון כדי לא להפסיד כסף. אז למה נראה שזה לא יקרה? כי לא כל הכסף מהכנסות הולך ישירות לדיסני. בתוך ארהב הם מקבלים משהו בין 60% ל80% ובחול זה כבר משהו בין 30% ל40% (אני לא סגור על המספרים הסופיים ולכן רשמתי טווח).

ניקח לדוגמה את אלאדין שפתח בארהב עם מספרים דומים לאלה של בת הים הקטנה:
355,559,216 הכנסות בארהב,
695,134,737 הכנסות בינלאומיות.

זה אומר שבמקרה הגרוע, דיסני הכניסה 421,875,951 דולר על הסרט, שעלות התקציב שלו הייתה 183,000,000 דולר. כלומר רווח של 238,875,951 דולר לפני פרסום (שהיה משמעותית יותר נמוך מבת הים).

צריך לזכור שהסופש הראשון הוא תמיד הסופש עם ההכנסות הגבוהות ביותר, כשבדרך סרטים מצליחים להכפיל או לשלש את המספר עד שהסרט יורד מהאקרנים. במקרי הקצה יש סרטים שמכפילים פי 4 או 5…

במקרה של הכפלה פי 4 (לא תסריט ריאלי, ועדיין…) הסרט יסיים עם:
382,312,160 בארהב
315,844,504 בינלאומי

וגם אם אני לוקח הכנסות של 70% מקומי ו40% בינלאומי מכרטיסים (למרות שבאלאדין בדקתי 60 ו30) אז הסרט יסיים עם הכנסות של 393,956,313.6. כלומר דיסני יצטרכו להוציא 7 מיליון דולר מהכיס על הסרט הזה. וזה עוד בתסריט האופטימי.

בינתיים הם כבר התחילו להאשים את כל העולם ולהתחיל לקרוא לכולם גזעניים, והקמפיין האגרסיבי ממשיך בניסיון לשכנע אנשים ללכת לצפות בזבל הזה. תנסו לקרוא ביקורות ותמצאו התפלפלויות מדהימות של אנשים שלא מסוגלים להגיד שהסרט הוא סרט טוב, אבל מנסים להוציא את כל מה שיש להם כדי להחמיא לסרט איכשהו.

טל זה מאוד פשוט. תבדוק סרטי אנמציה לכל המשפחה שיצאו שלא שיכים לדיסני וכמה דיסני.

דיסני בשנים האחרונות מוציאה פלופים אחד אחרי השני ( זה עובדה לא דעה) בעוד שרק הסרט של מאריו לבדו הביא לנינטדו יותר ממילארד דולר בקופות…

ובתור אחד שראה את החדש של מאריו עם האחיניות המתוקות שלו בקולנוע. אני מבין טוב מאוד למה. וזה בתור אחד שאפילו לא ידע מה זה מאריו ולא שיחק עשר שניות במשחקים של נינטדו חוץ מזלדה וטיפה מטרו דרויד ממש טיפה.

זה כל הסיפור.

זה ידוע שבמערב הפשע הכי גדול זה “גזענות”. אתה יכול להיות בן אדם שקרן, צבוע, גנב, חסר אחריות, טינופת ורע עם אחרים וכו וכו, והכל יהיה בסדר כי כמובן אסור לשפוט אחרים. אתה “גזען”? רוצחים אותך.
רק שהמילה למעשה איבדה את המשמעות שלה כי היום אם אתה לא סוגד לפיפול אוף קולור אתה גזען. שיהיה.

אז גזענות הפכה לחוק גודווין בחיים האמתיים: אין לך מה להגיד והפסדת בדיון? תקרא לאחר גזען והכל יסתדר.
(או תכתוב כמה פוסטים נגד גזענים וזה יהיה סוג של shield נגד כל מיני ביקורות כי אתה הרי נאור ובצד הנכון של הכל וזה יגן עליך!! קצת כמו כל מיני אהבלים נאורים שיש להם את דגל צבעי הקשת בפרופיל ואז הם מרשים לעצמם להיות הכי אלימים שאפשר בלי שום ביקרות).

אז ברגע שהם משתמשים במילה הזו אני מבין שהם בפניקה.

הם טוענים שלא רואים את הסרט בגלל גזענות? חברים, רוב רובו המוחלט של העולם זה פיפול אוף קולור!! למה הם לא רואים את זה?? הרי הסרט היה מצילח אם רק האנשים שאתם מלקקים להם היו טורחים לראות אותו.
זה קצת מזכיר לי את כדורגל הנשים: “אתה לא רואה את מונדיאל הלסביות? אתה בטוח שוביניסט מבחיל ובגללך מחיר זכויות השידור נמוך!!”
המממ… לא. חצי עולם זה נשים, למה זו בעיה של הגברים שהם לא רואים את ה"כדורגל" המצחיק הזה?
אני כסטרונג אינדיפינדינט מאן מעדיף לבזבז את הזמן הפנוי המועט שלי על בהיה בעמוד חשמל אקראי מאשר לראות נשים שיפסידו מולי משחקות כדורגל.
תתמכו אתן בשטויות שלכן ותעלו את הערך של הכדורגל המצחיק הזה.

אני לא מבין את ההתאבדות הזו עם הווק. הנאמנות למסרי הווק היא ברמה דתית מעוררת קינאה.
אני אוהב את זה שעכשיו אתה מסתכל על הקאסט של כל סרט אקראי וכבר מבין מי הוא מי לפני שהסרט התחיל: רוב הרעים הם לבנים, כל השחורים הם טובים ואציליים, כל הנשים הן סטנינג אנד ברייב וכל אחד ששייך לקהילת הLGBTQHDTV+ הם פלא הבריאה.

והשחורים שמשתתפים בדבר הזה לא מתביישים? למה הם לא דורשים סרטים מקוריים עם שחקנים שחורים? למה לא להמציא גיבורי על שחורים מקוריים?
אולי כי הם יודעים שאפילו שחורים לא יראו את זה והם לא רוצים להסתכן. הרי בחיים לא יכתבו גיבור שחור או אישה שיש להם חולשות כי כל מי שהוא לא גבר לבן וסטרייט הוא מושלם ואם אתה טוען אחרת אתה גזעןןןןןןן!!11
זה משעמם ומעייף.

הווק מדברים על דייברסיטי אבל זה לא באמת כך. מה שהם רוצים זה שכל העולם יהיה שונה חיצונית (עדיף לא לבן), אבל חושב בדיוק באותה הצורה. אין פחות דייברסיטי מזה.
הם חוגגים נשים גבריות וגברים נשיים אבל מועכים נשים נשיות וגברים גבריים. כל הנשים מדהימות, וכל הגברים רעים ורעילים ועוד ועוד פנינות כאלה.

אני מתגעגע לימים שהיו כותבים character טוב ואמיתי שהייתי מזדהה איתו ועם הרצונות והמניעים שלו בלי לחשוב בכלל אם הוא דומה לי או לא.
אני בטוח לחלוטין שרוב גברי העולם מזדהים עם סימבה, אופטימוס פריים והחייזר מaliens.

רק שהסוף שלהם יהיה כמו חברת הבירה ההיא, אמן אמן

אגב, כמו עם קלאופטרה, הבעיה ממש ממש לא מסתכמת בצבע העור של אריאל. לא ראיתי את הסרט אבל קבלו פסקה מהביקורת של ויינט (שמנסה להיות מאוד עדינה. בכל זאת גוף תקשורת ציבורי שחייב ללכת על ביצים כשהוא כותב נגד משהו כזה… :roll_eyes:) על כמה שה"דיברסיטי" שם הורס ודורס כל פיסת היגיון:

האמת שמעבר למה שסשה כתב לפניי - זאת אשכרה בעיה אמיתית כשמגיעים ליצירה. היה איזה סרט/סדרה שראיתי לאחרונה, לא זוכר אפילו איזה, שהיה בו דמות שחורה רעה. הופתעתי קצת, אבל החלקתי הלאה וגם שמחתי שנראה שאולי סוף-סוף הצליחו להתקדם מהמקום הילדותי הזה.
אז לא. בהמשך התברר שהדמות השחורה היא בעצם טובה, ככה שאם הייתי טיפה פחות תמים - הייתי יכול להבין את זה מראש (ולהרוס לעצמי את המשך העלילה, כמובן).

פשוט הורסים כל חלקה טובה, ולמעשה אין שום אפשרות לכתיבה וליצירה איכותית באופן הזה. כדי לענות על הצרכים שמכתיבה התרבות הזאת, הדמויות בהכרח תהיינה פלקטיות ופתטיות - ‘טובים’ ו’רעים’ כאחד (בכלל, עצם השימוש במושגים הללו של ‘טובים’ ו’רעים’ מחזיר אותי לכיתה ג’). אפילו התנ"ך, שנכתב לפני אלפי שנים, ידע לכתוב דמויות מורכבות יותר.
לא בכדי סדרה איכותית כמו היורשים, עם דמויות אמיתיות - מרגישה כאילו נלקחה משנות ה-70 מבחינת (חוסר) הגיוון הגזעי שלה. איכות ואינדוקטרינציה לעולם לא ילכו יד ביד.

בדיוק זה, כי כנראה באמת אכפת להם רק מהאג’נדה.
דוגמה מושלמת לקרינג’ הנוראי:

You can’t make this shit up.

לצערי זה מצב העולם היום. הכל שחור ולבן. אנשים אשכרה משתמשים במילים הללו בפרצוף רציני.
טראמפ הוא רע, פוטין רע מוחלט, זלינסקי הוא גיבור קול שמתלבש פשוט, שמן זה טוב, גברים הם רעילים, נשים תמיד חזקות וטובות, לבנים רעים, שחורים טובים, לא מחוסן רע, פייזר טוב ואסור לשאול שאלות, רולינג עכשיו זה רע מוחלט, אובמה לא מסוגל לטעות ועוד ועוד ועוד.

אשכרה אין גוונים, אין פרספקטיבה שונה, אין דעות שונות.

אתרים שבאמת התייחסו ליכולות המשחק של היילי ביילי טוענים שיש לה יכולות משחק של דג. סטגדיש. אבל ברצינות, אומרים שהיא שחקנית מזעזעת ורק השירה שלה מצילה אותה מלהרוס את הסרט.

ברור שלא. כמו במקרה קלאופטרה שסשה הזכיר - הם מנסים לשכתב את ההיסטוריה. יש פה מלחמה מאוד ברורה על האדם הלבן, והאדם הלבן אפילו לא שם לב לזה.

התחלתי עוד פעם איך פגשתי את אמא, ולפני כמה ימים ראיתי את פרק 10 של עונה 2. האח השחור וההומו של ברני מגיע, והוא דמות אדירה שכולם ישר אוהבים. למרות שהיותו גיי מקבלת חלק גדול מהפרק, והעובדה שהוא שחור מצויינת בכמה מקרים שונים - הפרק הזה הכי רחוק מכל מה שתרבות הווק הביאה לנו. הכי רחוק מלהיות מסכן שהעולם עשה לו רק רע ויוצר אנטגוניזם כלפיו וכלפי כל מה שהוא מייצג - כולנו רוצים להיות ג’יימס.

עזבו את זה שאיך פגשתי את אמא לא עומדת במבחן הזמן בגלל אספקטים אחרים לגמרי (אני מת על ברני, הוא דמות אדירה והוא עושה את הסדרה, אבל חלק מהדברים שהוא עושה הם כל כך קיצוניים שהם על גבול האונס), בכל זאת סדרה מלפני 20 שנה. אבל עדיין בנושאים של גזע ולהטב היא עושה בפרק אחד עבודה הרבה יותר טובה מכל ניסיון לשטוף לאנשים את המוח שבסופו של דבר רק מזיק וגורם להרבה יותר שנאה.

באחת הסדרות הקומיות הכי טובות איי פעם: MERRIED WITH CHILDREN, הם ידעו לטפל מדהים בסוגיית הלהט"ב. אחת הסיבות הייתה שהשחקנית של מרסי עצמה הייתה לסבית מוצהרת. אחד הפרקים המדוברים כהיה הפרק בו בת הדודה הלסבית המגניבה שלה שדומה לה (אותה שחקנית) מגיעה וכולם אוהבים אותה חוץ ממרסי שלמרות שהיא מגה פמיניסטית, מוזר לה שכולם דווקא תומכים בה, וכיף לכולם להיותאיתה כנגד כל הציפיות שלה. בנוסף לפרק הזה, בעונות הראשונות רואים שלאל יש שכנים גייז, והשכן מגיע מודאג כי הוא בטוח שהוא מנהל רומן עם פגי. אל בתגובה אומרשהוא מעדיף להיות איתו מעם אשתו כי הוא גבר שיודע לבשל שאוהב לראות פוטבול.

מבינים, פעם ידעו להתייחס לנושאים כאלו באותה קלילות בה ספר בדיחותישראלי יכל להתייחס לנושא העדות. הפרסי קמצן, המרוקאי עצבני וכנראה הכיר את המלך, האשכנזי פלצן ונשרף בשמש הרומני גנב וכ’ו. בתקופה הזאת זה נהיה בלתי אפשרי. אי אפשר לנרמל את השיח על זה יותר, לא רק כי פתאום במאה ה-21כולם נהיו געזנים יותר (לא נכון), או שיש מקרים מזעזעים יותר כתוצאה מגזענות (גם לא נכון), אלא כי זה על שום מה סבבה להכריז על עצמך כקורבן, וזה יכול להיות רק לכיוון אחד.

טוב, אז יורשים הסתיימה לה. ראיתי הרבה כתבים שמכתירים אותה כסדרה הטובה אי פעם. התואר הזה מוגזם לחלוטין לדעתי, אבל אני מבין את הנטייה לתאר אותה כך וזה נובע ממה שכן נכון לדעתי, והוא שמדובר ללא ספק בסדרה האנדרייטד ביותר אי פעם. מדובר ללא שום צל של ספק בסדרת מופת, אחת הגדולות בהיסטוריה, שבאופן הזוי כמות הצופים שלה היא יחסית מאוד מועטה.

מה שכן, אני לא מבין איך לא ראיתי קצת יותר ביקורות נוקבות על העונה האחרונה. למעט ההפתעה באמצע העונה שהובילה בעצם לשינוי הסופי (וההפתעה הזו בוצעה מ-ו-ש-ל-ם), שאר העונה לדעתי הייתה חלשה בהרבה מקודמותיה.

ובכל זאת, היה טוב וטוב שהיה. סדרה מאוד מאוד מאוד מומלצת.

הסתיימה עונה 4 או הסתיימה הסדרה?

גם וגם.

כיף, לא ראיתי את העונה האחרונה. לא יכול לראות סדרות שיוצאות תוך כדי, אני מאבד את הרצף.

סדרה שבתחילה לקח לי זמן להתחבר אבל אני לגמרי אולאין שם. אפנה זמן ויש לי חומר מעולה לתקופה הקרובה.

כל אדם שפוי צריך לקרוא את זה. במקום ממוצע של 4.72 (חישבתי) אתר שהוא אחת משתי אוטוריטות בלתי מעורערות בתחום (IMDB) מציג לצופה הסטנדרטי שנכנס אליו לאתר ממוצע של לא פחות מ7.

הסיבה - מי שנתן דירוג אחד הוא טרול.

עכשיו שיחקתי קצת עם המספרים וניסיתי להבין איך הגיעו לממוצע של 7. זה אומר שהם לא הכניסו לחישוב הממוצע שלהם את 17,000 האנשים (40% מהאנשים שהצביעו!!) לממוצע בכלל. הם חישבו ממוצע בין האנשים שנתנו 2-10 בלבד!.

בינתיים האתר השני (Rotten Tomatoes) פשוט לא מאשר אנשים שנתנו דירוג נמוך כ-Verified.

image

image