פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

אני כל כך מקווה שאתה טועה. כרגע אלו רק אנשים ספציפיים שתומכים בו, וגם אז הטיעון היחיד זה “לא עכשיו” ו-“למה להוריד את המורל”.

מקווה שלפחות זה יעורר התפכחות כלשהי, ושיהיה אפשר להוריד ממנו את הטייטל של “מר ביטחון” אחרי כל זה.

שום סיכוי שביבי יתפטר מרצונו.
אני בספק גדול שלא יבחרו בו בבחירות הבאות שוב.

אני רק רוצה להזכיר שלפני המלחמה, ביבי כבר התחיל לקרוס בסקרים כולל במכוני סקרים שנחשבים אוביקיטיבים יחסית.

אבל זה שיח שחוזר על עצמו כל כמה הודעות שלנו, עכשיו אני צריך לחזור לדוגמה של מילואימנקים. נחיה ונראה.

אם ביבי יעזוב יתפטר יודח והוא היה היחיד זה שערוריה ובדיחה.

אני רוצה שכולם יתפטרו או יפרשו מהחיים הפוליטים וזה כולל את גנץ ואיזנקוט אחרי המלחמה. הממשלה וראשי הצבא המודיעין והתקשורת לא ראוים לעם הנפלא שיש פה.

בגדול דעתי דומה.
לדעתי ביבי לא ינסה להתמודד שוב, כי גם הוא מבין שלא כדאי לו להתלכלך יותר ממה שהוא מסובך כרגע

לצפות בביבי עכשיו זה קצת כמו לצפות ב-scarface, או כל סרט מאפיה אופייני אחר, על סיפור עליה ונפילה של ברון פשע כזה או אחר.

עלייה מטאורית של פוליטיקאי צעיר ומוכשר, אהדה עצומה (לצד לא מעט ‘אויבים’ ושונאים), מהמורות קלות בדרך אבל בהמשך הצלחה מדהימה ופסגות של ממש (כלכליות, מדיניות, שנות שקט יחסיות), ונדמה שהעולם כולו פרוס בפניו - ועד הדעיכה והנפילה המוחלטת, שפל תמיכה חסר תקדים, בגלל יוהרה, בגלל מספר בחירות והחלטות לא מוצלחות, תוך סירוב להכיר במציאות שהשתנתה, ותוך אחיזה נואשת ברגלי הכיסא בציפורניים ובשיניים.
ואפילו יש בסיפור אישה מניפולטיבית שמתסיסה ומושכת בחוטים ברקע.

ביבי גמור אחרי הסיפור הזה, אני בטוח בזה. ולא רק בגלל המחדל הבטחוני והקונספציות שהתנפצו - אלא גם בגלל הפילוג והשיסוי המתמשכים, שברגע האמת התברר (בפעם המי יודע כמה) שהם שקריים ונבזיים, ורק משרתים בעלי שררה תאבי כוח.

אבל מה שגם בטוח - זה שהוא לא יירד בשקט.
אנחנו מדינה דמוקרטית, אז לא יהיה כאן מקרה קדאפי - אבל אנחנו עוד נראה בהמשך תמונות עלובות ומשפילות מאוד של ביבי, שבאופן אירוני ישימו את החותם המביך ביותר שאפשר על ה’מורשת’ שכ"כ חשובה לו.

אני בטוח ב100% שביבי ידע שזה סכנה למדינת ישראל, אבל הייתה לו מחאה חברתית על הראש וממש לא היה לו אכפת.

אני חושב הרבה לאחרונה על מה יהיה לאחר שהסתיים המהלך הצבאי.

ביבי לא יתפטר מיד, נראה לי זה ברור.
ההפגנות שהיו הולכות להתעצם. בעיקר ברמת האלימות שלהן. זה קצת מפחיד אותי.

הנה עוד ‘מבין’ ממפלגת החלולים של יש עתיד.

ראש השב"כ לוקח אחריות.

דיווח היום של דפנה ליאל שבסביבת ראש הממשלה זועמים על חברי הכנסת שאמרו שהממשלה כשלה.

בחיי, אני לא מצליח להבין למה ביבי לא מסוגל לעשות את זה.

אחד הסטטוסים שקפצו לי היום בוואצאפ…

עוד נושא ששווה להעלות.

אני בעד חלוקת נשק, אבל ההנחיות החדשות הן טירוף מבחינתי. כל אדם עם רובאי 02 רשאי, זה הזייה וזה הולך להציף את הרחובות בהגזמה. רק דמיינו את האירוע הבא של הקיצוניים או כל אירוע אלימות סטנדרטי בו לאחד הצדדים יש נשק.

אפשר לחלק נשק ובהתאמה להעלות בחוק את העונש על ירי שלא כהוגן/שלא לצורך, ובטח לגבי פגיעה והריגה ע"י ירי.

נניח, על רצח בירי 25 שנות מאסר. ככה אתה הופך את הנשק ליום הדין בלבד כשאדם מאוים על חייו ולא שניה לפני.

אהבתי, אבל משום מה קשה לי לראות את זה קורה בפועל.

אני היחיד שהשם הזה מפריע לו? כאילו, מחולל השמות הגנרי שלהם אמור להיות תקף רק למבצעים.

אין סיכוי שמישהו יזכור את השם הזה עוד כמה שנים. השם הסופי שייתפס קצת תלוי באיך המלחמה תתפתח (תיעצר עכשיו, תיעצר אחרי מיטוט החמאס, או תיעצר אחרי מלחמה בכמה חזיתות), אבל הרבה יותר הגיוני שנזכור אותה כ"מלחמת עזה", “מלחמת שמחה תורה”, או משהו בסגנון. לכו תדעו, אולי אפילו “מלחמת הסוף, יאללה לאוגנדה”.

גם למלחמת ששת הימים יש איזה קוד צבאי רשמי אבל אף אחד לא משתמש בו.

תהיה:

מה הציבור יכול לעשות במקרה וביבי(והקבינט, והממשלה) מוכרים אותנו לאמריקאים?
כלומר - האמריקאים ידרשו מאיתנו לא להיכנס קרקעית, או להיכנס קרקעית בצורה מאוד מתונה וייתנו לחמאס את תמונת הניצחון שלו

מה אנחנו כציבור, כעם, יכולים לעשות נגד זה?

אני מאמין שרוב האזרחים מוכנים לקראת המחיר הכבד שבכניסה קרקעית אמיתית אם ההנהגה תכוון לתוצאות משמעותיות ו״משנות מציאות״
אבל מה קורה במידה והממשלה מחליטה בניגוד מוחלט להיגיון ולרצון העם? מה קורה אם מושכים את המבצע הזה עוד 3 שבועות רק בשביל להתקפל עם הזנב בין הרגליים?

מחכים עוד 3 שנים לבחירות ורק אז משנים? מה האופציות בידיים שלנו? תמיד המושג דמוקרטיה הרגיש ריקני עם מה שקורה פה במדינה, עכשיו יותר מתמיד

כרגע זה מרגיש(כמו שדובר על זה בת׳רד אחר) שהפכנו למדינה ה51 של ארה״ב ואין פה באמת ריבונות ו0 רצון לבסס עליונות צבאית על האויבים שלנו, שהולכים למכור את כל המדינה הזאת בשביל אינטרס של המפלגה הדמוקרטית בארהב וסבא ביידן

במצב כזה הממשלה תתפרק מהר מאוד.

רוב האזרחים ממש לא היו מוכנים לשלם מחיר כבד עד השביעי לאוקטובר. קל להאשים את הפוליטיקאים, אבל בדמוקרטיה הם פרוקסי של הציבור.

הגיע הזמן שניקח גם אנחנו אחראיות.

זאת בעצם השאלה שלי, האם הדרך שלנו לקחת אחראיות על תפקוד הממשלה היא הפגנות? העלאת שיח בנושא?

מה הכלים של האזרחים? האם הפגנה של מיליונים היא לגיטימית בזמן מלחמה(והאם היא בכלל אפשרית בהתחשב בסיכון המשמעותי)? איזה עוד כלים יש לנו?

אין שום סיכוי שתהיה הפגנה של מיליון איש בעד כניסה קרקעית. גם היום אנשים מפחדים פחד מוות לשלוח את מיטב בינינו למות בעזה. בישראל קיים המצב האבסורדי בו המדינה נועדה להגן על הצבא ולא להפך. גם 1400 איש שנטבחו לא משנים את הסנטימנט הזה בקרב לא מעט אנשים שדיברתי איתם אישית, ואני בטוח שיש עוד המון כאלו.

https://twitter.com/GLZRadio/status/1714287739007566137?t=VaAtXGTBzHhZM2h5F-Tqlw&s=19