פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

זה בעינך תקשורת מינסטרים ???.

אז אני ידגיש, בוא נדמיין שהעוזר לשעבר של נתניהו איש ימ"מ בעברו, היה מעיד שביבי הציע לו לחסל אחד הניצבים שחקרו אותו במשטרה והיא מוכן להעיד על זה במשטרה כולל פוליגרף. אתה חושב שגם אז זה היה מופיע “רק בטלגרם של עמית סגל”.

זה כנראה הכי קרוב למיינסטרים שהסיפור הזה שווה, בשלב הנוכחי. או שאתה חושב שיש חשד סביר שליברמן הורה לרצוח בכיר במשטרה (מילא את ביבי, אבל בכיר במשטרה?), ובמקום להיות בחקירה צולבת הוא נאבק בטרור של יפה בן דוד בשבועות האחרונים? בחייאת, יש מספיק בעיות במערכת, אבל לא צריך לחפש בכוח ולהפוך כל סיפור מופרך לעובדות.

אבל היי, מזל שיש לנו את אילה חסון האובייקטיבית כל כך, שהראתה סיקור מאוזן כל כך כאשר בנט היה ראש ממשלה.

אייטם די פותח במהדורה המרכזית

https://twitter.com/iloveisraell/status/1565374744257609730

“לא פוליטי בכלל”

מעניין מדוע זה מופיע אצל עמית סגל והוא מתראיין אצל איילה חסון. מה משותף לשנהיים?
תעדכן אותי מתי הוא יופיע בערוץ 14, סגור חבר?

@mos56 אז האירוע קיבל קצת בשר, והופ - הופיע בתחילת המהדורה של חדשות 12.
תקשורת המיינסטרים תזכה להתנצלות ממך, או שאין להם איך לצאת טוב אצלך והם כמובן פירסמו את זה רק בזכות הרעש של הימין ושל אילה חסון ואחרת היו ממשיכים לטייח?

אגב, אני מאוד אוהב את עמית סגל, מהסיבה הבאה:
החברים הביביסטים שלי בטוחים שהוא בנטיסט, והחברים הבנטיסטים שלי בטוחים שהוא ביביסט.

איזה התנצלות? אתם כאלו בגישת “רק לא ביבי” שאין מה לדבר איתכם. ואו איילה חסון ביביסטית. מה אני יגיד לכם רביב דרוקר וגליקמן וחבריו הם שיא האובקיטיבים. “חמור שלא רואה את הדבשת שלו”

שתי דקות בשביל לצאת לידי חובה. אם הסיפור הזה היה מתפרסם על ביבי או איזה ח"כ מהימין זה לא היה יורד מהכותרות גם עשר שנים אחרי.

חברים זה ההודעה האחרונה שלי בנושא הפוליטי. אין עם מי לדבר ואין על לדבר בנושא פוליטיקה. אז אני מעדיף לדבר על נושאים שמחים יותר . נקווה שהטוב ינצח ושיבחר ראש ממשלה שלא כל העולם מתעלם בו ומזלזל בו.

לילה טוב אני חוזר לעשות ריפרש ולקוות שהסיוט ששמו בלרין לא יתקיים באמת. אבא תרחם

עריכה הוא כן מתקיים אבא תרחם…

אל תדאג, ביבי לא יבחר שוב. :wink:

חלומות נעימים.

אני הצבעתי ביבי ב-2 מ-4 מערכות הבחירות האחרונות, וב-2 האחרות (ובזו הקרובה) מצביע למפלגות שלא מחרימות אותו :flushed:

נשבע שלא כתבתי מעולם דבר כזה, אתה סתם ממציא לעצמך אנשי קש.
אני לא שוכח לדרוקר את התחקיר המגוחך שלו על יוסי כהן, ועל דובר הפרקליטות מיותר להגיב.

או שתי דקות כי זה מה ששווה סיפור שבנאדם נזכר לספר אחרי 20 שנה חודש לפני הבחירות, אחת מהשתיים.
מבחינתך אם הם לא מאמצים את הגרסה נטולת הבסיס העובדתי שתומכת בביבי, הם טועים/משקרים. קשה להגיע לחקר האמת ככה, בסיפור שעד לפני כמה שבועות (מתי אילה חסון פרסמה אותו?) איש מאיתנו לא היה מודע לקיומו.

*או איזה ח"כ ביביסט.
או שליברמן חלק מגוש השמאל (וגם איילת אני מניח)?

זה רפרנס לכוחות האופל?

צריך שניים לטנגו הפוזיציה והשנאה הזה, לצערי. ובינתיים אביר ואיילת מסכנים באמצע מנסים לקדם כלכלה חופשית :smiling_face_with_tear:

רלוונטי אולי לאלה מאיתנו שאוהבים ליברליזם וקשה להם להצביע ליברמן (כי סיבות)

(למען הגילוי הנאות, אני סוג של פעיל ביוזמה הזו)

אין להם סיכוי לעבור את אחוז החסימה.

מצד שני, אם יתחברו לליברמן, 2 המפלגות ירוויחו (אני לא מצליח לדמיין מצביע פוטנציאלי שיצביע לליברמן ללא קארה אך לא יצביע עם קארה) ויקפצו קדימה.

זה כל-כך מתבקש שלא ברור לי למה זה לא קורה.

הסבר אפשרי אחד הוא שיש עוד קצת זמן עד מועד סגירת הרשימות, ותמיכה ציבורית היא כלי עזר לא רע לניהול מו"מ על מיקומים ברשימה המאוחדת.

הסבר אפשרי אחר הוא שאביר חושב שהוא יכול לעבור בלי ליברמן. או לכל הפחות - שהוא לא יכול לדעת שלא, לפני שישיק רשמית מפלגה ויראה את מידת העניין הציבורי שהיא תעורר. אגב, אם הוא באמת עובר, אז השלם בוודאי קטן מסכום חלקיו במקרה של איחוד - אני יכול ממש בקלות לדמיין מצביעי אביר פוטנציאלים שלא יצביעו לרשימה עם ליברמן.

אילו? רוב מצביעי אביר הם מאוכזבי הימין הכלכלי בארץ ושולמנים למיניהם. כולם אמורים להיות ממש סבבה עם ליברמן.

ובלי קשר, הרווח ההדדי כאן הוא כמובן מכיוון שזה מאוד לא סביר שאביר יעבור את אחוז החסימה. מן הסתם שאם הוא יעבור אז עדיף לו שלא להתחבר לליברמן (ויוכל עקרונית להצטרף לממשלת נתניהו), אבל זה תסריט לא ריאלי. אין שום סרט שהוא “עובר בוודאות”. לדעתי הסרט היחיד הוא שהוא בוודאות לא עובר.

אני חושב שיש ציבור שלא מרגיש נוח עם ליברמן כאדם ולמרות שליברמן פועל לטובת אותו ציבור הם לא יצביעו לו.

קצת כמו מצביעי ש״ס מסורתיים שלא רואים איך ש״ס משמרת אותם במצוקה שלהם (תן לאדם דג וסידרת לו ארוחת ערב, תן לו חכה ותלמד אותו לדוג וסידרת לו ארוחות ערב לשארית חייו), וממשיכים להצביע למי שבסוף היום דופק אותם.

הצבעה היא גם עניין רגשי אחרי הכל (אצל רוב המצביעים כנראה היא בעיקר עניין רגשי).

לליברמן יש הרבה שלדים בארון. סתם בשלוף - אני יכול לדמיין חופ"לניקים שחרטו איקס על ליברמן עוד מהימים שהוא שנא ערבים.
בסוף בסוף, מדובר על בנאדם ש-20 שנה בפוליטיקה, תמיד נתפס כמפוקפק בואכה סמי עבריין, החליף אידאולוגיות כמו מים, ורק בשנה האחרונה נזכר להתעסק בכלכלה חופשית. אני מכיר את האמירה הרציונאלית שלך ושל רבים שצריך לתמרץ פוליטיקאים רעים על התנהגות טובה, אבל אם אתה חושב ש-100% מהציבור (או אפילו 50% מהציבור) מתחבר לאמירה הזו, אז צר לי לאכזב אותך… הרבה מצביעים מהרגש, ליברלים ולא ליברלים כאחד. רגשית, ליברמן בא עם 20 שנה של מטען למה קשה להצביע לו.

נוטה להסכים שהסיכויים לעבור הם לרעתו, אבל מניח שנהיה חכמים יותר אחרי ההשקה (עם כל הכבוד לסקרי עומק על מפלגה תיאורטית, זה לא אותו דבר, וממילא אנחנו לא חשופים אליהם).

בדיוק בגלל זה הרווח הוא לא הדדי. מה יש לליברמן לתת מרצונו החופשי מקומות יקרים ברשימה שלו, על חשבון חכים מכהנים, לאדם כמעט ללא אלקטורט? מזכיר קצת את מקרה אורלי לוי (במחילה מאביר קארה על ההשוואה הלא מחמיאה). המחיר שליברמן ישלם כאן גדול בהרבה מהמחיר שאביר קארה ישלם על עצם החיבור עם ליברמן.

אם יש משהו שלמדנו מהסיפור של הימין החדש, זה את חשיבותו של הבייס. זה מה שנקרא ההצבעה ה"רגשית/שבטית" שהוזכרה כאן. כרגע לליברמן יש בייס די חזק (למרות שעל-פי השמועות התערער בשנה האחרונה), ואין לו סיבה אמיתית לוותר על מקומות ברשימה בשביל מישהו ללא בייס.
לצערי, פעם אחר פעם הוכח שאג’נדה כלכלית טהורה לא מביאה מנדטים. אמנם הרבה פעמים יש תירוצים ונסיבות מקלות - אנשים שנרתעו מתדמית העבר של פייגלין, כנ"ל עכשיו עם ליברמן - אבל יש גם מקרים ללא הסבר משכנע, לדוגמה בריצה הקודמת של אלפר או אפילו עם הרשימה של ירון זליכה (אמנם מהצד השני של המפה הכלכלית). לצורך העניין, כמה (באחוזים) מחסידי הכלכלה החופשית פה בפורום היחסית איכותי שלנו, אשכרה הצביעו לגלעד אלפר כשרץ? קח את האחוז הזה, ותחלק אותו ב-1000 לפחות כדי להבין מה קורה באוכלוסיה הכללית.

אבל למרות כל זאת, אני מסכים שזה חיבור מתבקש - ודווקא על רקע הבריחה לכאורה של המצביעים המסורתיים של ליברמן*, והפוטנציאל שלו להתחזק דווקא על רקע הפעילות הכלכלית שלו. ההודעה שלי באה לתת סיבה למה החיבור הזה עוד לא קרה.

*כןכן, “מצביעים מסורתיים של ליברמן”. שמעתי איך זה נשמע.

אני לא בטוח שמדובר בהשוואה מאוד מוצלחת (אם כי היא גם לא מאוד לא מוצלחת). אלפר גם אנונימי, גם לא פרגמטי וגם לא כריזמטי. עם כל החיבה אליו, אני לא יודע כמה זה סביר לצפות מהליברלים לרוץ אחרי כל בנאדם אקראי שצועק “שוק חופשי”.

לגבי בנט ושקד זו דוגמה יותר רלוונטית, אני חושב. זה ששני שרים שהיו מאוד מוערכים (לפחות בזמנו) ועם דגלים יותר אהודים ציבורית מכלכלה חופשית (בלשון המעטה) הצליחו לצלול ל-4 מינוס אפסילון מנדטים זה באמת דיי מטורף. בדיעבד, היה מאוד קשה למצוא אנשים שגם מעדיפים אותם על הליכוד, וגם מעדיפים אותם על זהות.

לא מצביע להדר מוכתר ולא חושב שהיא הפיתרון אבל משום מה ההתנשאות נגדה כולל כל הפרנויות של הביבסטים לגבי “שתולים” וזה שאנחנו מקבלים את זה מראה שמגיע לנו לקבל את כל הפוליטיקאים המחורבנים שלנו (מכל קצות הקשת הפוליטית)

מסכים איתו כל מילה.

https://twitter.com/arbelaue/status/1566723353490198534

"
“מאיפה תביאי את הכסף להורדת מיסים שאת רוצה?” זה רשום לה במצע, היא רוצה לצמצם את ההוצאה הציבורית, לא יודע אם היא ממש בדקה שהמספרים מתחברים, פשוט, איזה פוליטיקאי אי פעם כן בדק דברים כאלו?

קראתם את המצע של מיכאלי? זו אסופת שקרים, השפרצת שנאה ובדיות סוציאליסטיות, של לפיד אינפנטילי ברמה של חוברת צביעה, גנץ סתם משכפל דברים גנריים ורדודים ולליכוד אפילו אין מצע. אולי הדבר הכי חשוב, אנחנו מתעסקים פה בביבי לא ביבי, אותה זה לא מעניין וזה מחרפן אתכם

אז אתם דוחפים אותה בכוח לתבנית הזאת, “היא שתולה של ביבי”, “היא שתולה של לפיד”, “היא בובה של מיליונר” כאילו זו פעם ראשונה שראיתם מרובע ואתם מנסים לדחוף אותו באלימות לחור של עיגול. אולי היא באמת בובה, אז? למה ביבי לא מקבל מימון? לפיד לא מקבל מימון? לא מעבירים פה חוקים לחברים? >>

אותה מעניין שיקר פה והיא צודקת, יקר פה כי יש פה קבוצות לחץ שאנחנו נכנעים להם במכסים, מכסות מגן ומיסים עוקפים הזויים, כי יש פה מערכת רווחה מסורבלת, גרועה ויקרה להחריד, כי יש פה חבורת גנרלים עם פנסיות תקציביות שמשספות אותנו יום יום ותכנון ריכוזי כושל

אתם מזלזלים בה כי היא צעירה ולא למדה את הפוליטיקה שלכם, וול נראה שהיא שמה ז*ן על הפוליטיקה שלכם.

אחלה הדר, בהצלחה."

זה כל הציוץ של ארבלאו שאין לי מושג האמת מי זה אבל מסכים עם כל מילה שהוא כתב פה.

הכי גרוע זה לראות את כל הפולטיקאים הבינונים (ואני עדין פה) שלנו צוחקים עליה…

יודעים מה, אני לא ישקר, שאני חושב על זה יש בי משהו שרוצה להצביע לה בתור “הצבעת מחאה”. (למרות שאני 99.9 אחוז יצביע לליכוד)

באמת אכפת לה מזה שיקר פה, אז היא רוצה לסדר לעצמה 45,000 שקל בחודש.

אז מה ההבדל בינה לבין 120 חברי כנסת שעכשיו מכהנים?

הגברת כבר הודיעה שהיא תיכנס לכל ממשלה שיתנו לה בה תפקיד שר. קרינג’ ברמות שאי אפשר לתאר. רוב חברי הכנסת הם אותו זבל, וגם רוב השרים. לכן מאוד אהבתי את הממשלה האחרונה שבה השרים אשכרה עבדו וביצעו רפורמות נדרשות. לצערי, כמו שכבר עלה פה בדיון, כולם ימשיכו להצביע עם הרגש ועם 0 מחשבה על האם האנשים האלה יעבדו בשבילנו.

הם ימשיכו לצעוק אחד על השני מול המצלמות של ערוץ הכנסת ואז לעשות ארוחות ביחד מאחורי הקלעים, והמשכורת תדפוק כל חודש. ביום שאנשים יחליטו להעניש את מי שלא עובד בשבילנו דברים ישתנו פה. עד אז? כל מיני מוכתרים יחפשו לעשות אקזיט.