פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

זה לא קשור לשנאה אישית או לרגישות כזו או אחרת. זה קשור לזה שאי אפשר לסמוך על מילה אחת שהבן-אדם הזה אומר.
אמון הוא אולי המרכיב הבסיסי ביותר ביצירת שותפות בין בני-אדם. ופה בא אדם, שמשקר פעם אחר פעם על הדברים הבסיסיים ביותר - תוך שהוא לוקח את המדינה כולה כבת-ערובה (לא אפשר להעביר תקציב), ועוד מתגאה בזה ששיקר (פחחח באמת חשבתם שאני אתן לגנץ הזה להיות ראש ממשלה??). ושלא תבינו לא נכון - לא הייתי שמח אם גנץ היה ראש ממשלה, בדיוק כמו שאני לא שמח עכשיו שלפיד ראש ממשלה. אבל עשית הסכם עם אדם אחר, קבל עם ועדה? המינימום זה לכבד את ההסכם.

איך לעזאזל אמורים לשתף פעולה עם אדם כזה, לגבי ההחלטות הכי גדולות וחשובות במדינה? הקולגות שלו לא סומכים עליו מספיק בשביל לעשות איתו עסקת חליפין של כבשים תמורת ברזל ב’קטאן’, אז בדברים החשובים כן?

אם כבר דברים חשובים, זה אבן. לא ברזל.

לניצן הורוביץ היתה מוטיבציה לשנות את הסטאטוס עם האוכל בבתי החולים, לסילמן היתה מוטיבציה הפוכה. בקואליציה נורמלית מיישבים את הסכסוכים בצורה עניינית בכך שכל צד מקבל משהו ולאף צד אין אינטרס לפרק את החבילה, זו הסיבה לכך שראש ממשלה לרוב מצרף יריבים פוליטיים שקרובים לעמדותיו. לממשלה הזאת לא היה סיכוי ואם זו לא היתה סילמן זו היתה זועבי, כהנא, אורבך או מישהו אחר.

מסתבר שבת של מלך יודעת להתמודד עם כוויות יותר טוב מאשר חבורה של זברות.

אנלוגיה מעניינת.

באופן אישי אני לא רואה שום ערך בחברות בפוליטיקה ואני לא מסוגל להצביע על חברות מאותו הסוג שהיתה מועילה. כשגאבי עושה עבירה שעוצרת התקפה ומקבל צהוב זה ברור שהוא מנצל את חוקי המשחק בצורה צינית, אבל הוא מכבד קודם כל אותי כאוהד וזה בתכלס מה שחשוב.

• גנץ הפר את ההסכם הקואליציוני ראשון בהצבעה על החקיקה בהקשר לטיפולי המרה עוד הרבה לפני התקציב.
  • ספק אם היה בהיסטוריה של המדינה שקר בוטה יותר מההתנהלות של בנט כלפי מצביעיו ואנשי המפלגה שלו.

דווקא השמאל משחק סטלרס כמו שצריך לשחק סטלרס - מחרימים את מי שהכי חזק ועל הדרך מתהדרים בערכים כמו הגינות ומסכנות.

:joy: :joy: :joy: :sob: :sob: :sob: :joy: :joy: :joy:

ועדיין, 90% מהקואליציה הזאת לא עשו בעיות. בסופו של יום אלה היו 2 מהחבר’ה של מנסור, אחת של מרץ ועוד אחת מימינה. כל השאר התסדרו גם כשלא היה נוח.

הבעיה האמיתית של הקואליציה הייתה הפרסה ששיקלי, שהשאירה את הממשלה עם 61. גם אהובך ליבך, הפיל את הממשלה שלו ב2019 כי הוא לא היה מסוגל להתמודד עם הקושי בניהול של 61, אחרי שליברמן הבין שעם ביבי אי אפשר לעשות עסקים.

אם שיקלי לא היה עושה סיבוב פרסה - ב62 (מול 58) הקואליציה הייתה מתנהלת בקלות, הייתה מעבירה מה שהיא רוצה והייתה לנו היום ממשלה יציבה וטובה שעובדת בשבילנו.

זה מוזר שהממשלה הזו כל כך עבדה טוב ששרים שהיו בה נזרקו לשולי המפלגה ע"י הבוחרים של המפלגות שלהם… עומר בר לב ניצן הורוביץ ועוד ואני כבר לא רוצה לדבר על בנט שקד כהנא קרא ושאר הנוכלים…

טל הגיע הזמן שתפסיק לשמוע חדשות 12… :slight_smile:

זו הגדרה של הבעיה במדינת ישראל. יש 110 חברי כנסת בפועל ועוד 10 משתמטים שרוצים רק לעשות רעש. קשה להשיג רוב של 60+ מתוך 110… האחד לפה או לשם הוא סופר קריטי.

90% מ61 מנדטים זה לא מספיק לא ב2019 ולא ב2022.
אם הנקודה היא שממשלה של 61 מנדטים זו ממשלה בעיתית אני מסכים, אבל במקרה הנוכחי מדובר בממשלה הטרוגנית להחריד של 61 מנדטים כך שהיה ברור לכולם ששיתוף הפעולה התמוהה הזה לא יחזיק לאורך זמן.

נתניהו בממשלה של 2019 הוליך את הממשלה עם כהונה ארוכה (למעשה באופן אנומלי) על אף ההתנהלות השערורייתית של ליברמן (ועל כך תעיד סופיה לנדבר אפרופו אמון בין פוליטיקאים וכו’). הסיבה לכה היא הומוגניות יחסית בתפיסת העולם ושוליים רחבים מספיק למרידות. בלי מכנה משותף רחב וסביר אף ממשלה לא תחזיק זמן ואי אפשר לעשות זאת על בסיס חברות מכיוון שמאחורי כל נבחר יש קהל שבוחר בו.

כל עוד היתה הסכמה על מכנה משותף שנקרא “ציונות” אפשר להתגבר על הכל, מהרגע שהתחיל החרם על נתניהו יש שתי ברירות: חרדים + חרדלים + ביבי או שמאל + ערבים.

אוריה אם ביבי יכשל עכשיו ב61 ואני באמת מקווה שלא. אתה תהיה בעד בחירות שישיות או להחליף אותו במועמד אחר. אני חושב אמיר אוחנה או יריב לוין יהיו המועמדים הטבעים.

נכון לעכשיו אני אהיה בעד נתניהו גם אם הוא ירוץ לתחרות מלכת היופי.

אוחנה כמו רבים אחרים טרם הוכיח את עצמו וקשה לאמר שהוא הצליח בבחירת המפכ"ל. ליריב לוין אין את הכריזמה.

למעשה אני לא רואה יורש מוצלח בסביבה.

במציאות של היום, הוא רק צריך להגיד שהוא מזדהה בתור מלכת יופי וזה יקרה :slight_smile:

אולי, אבל הצבעה נגד חוק טוב לא שקולה לעבירה של גאבי. העבירה של גאבי עוזרת לאחד הצדדים, הצבעה נגד חוק טוב לא.
כשהוא מצביע נגד חוק כי הוא עומד נגד מה שהוא מאמין בו זה עניין אחר כמובן ואז זו אנלוגיה נכונה.
כשביבי מצביע נגד חוק של גנץ כי זה חוק של גנץ זה לא מכבד אותך כאיש ימין ולא מכבד אותך כישראלי, כמובן שגם מצב הפוך לא.

:man_facepalming:t2:
בחיי שעל זה אמא שלי אמרה “הגמל לא רואה את הדבשת של עצמו”…

אתה מדבר על האיש הכי מפלג בפוליטיקה שלנו בעשורים האחרונים, אם לא שמת לב.
אותו אחד שקורא “שמאל” לכל מי שמעז לא להסכים איתו ולהכנע תחתיו, וזה שקורא לשמאל “בוגדים”. ממתי הוא היה חלק מהמכנה המשותף שנקרא “ציונות”? המכנה המשותף היחיד שהוא מבין ומסכים עליו זה “ביבי ראש הממשלה”. לא חושב שאפשר לחבר עוד בינו ובין החזון הציוני. רגע, אולי התכוונת למכנה המשותף שנקרא “ציניות”? :thinking:

אותו אמיר אוחנה שהוא גם הומו וגם הצביע בעד טיפולי המרה? יש לך את זה ביותר מצחין מגועל?
בחיי שאם האיש הזה יהפוך לראש ממשלה זה יהיה עוד יותר מייאש מביבי / בנט ראש הממשלה.

מדי פעם עולים בי הרהורים של להגר מפה למדינות קצת יותר נעימות. אני לא באמת מאמין בזה לאורך זמן, וזה באמת הבית שלי פה עם העם שלי ולא הייתי רוצה לעזוב. אבל בחיי שאם אוחנה נהיה ראש ממשלה זה יהיה ממש מפתה לברוח לפני שהוא מחרבן פה את הכל.

סליחה שאני תומך בהומו… אני ממש הומופוב כנראה…

מה אכפת לי אם אתה הומופוב? יותר גרוע זה הומו שהוא הומופוב - האיש אשכרה הצביע נגד עצמו. בדיוק האיש שימכור את המדינה שלך ברגע שיציעו לו הצעה מספיק טובה.
ויציעו לו.
שלא יהיה ספק.

הוא לא יכול להיות הומופוב. אתה מבין כמה אתה נשמע לא רציונאלי עכשיו?

אני גם לא תומך בו באופן רישמי, ביבי עדיין שם.

יוסי חבר, יכול להיות שעדיף ששתינו לא נתכתב יחד על נושאים פוליטים. כנראה שאי אפשר להשאר חברים היום בעידן הנוכחי ולהתכתב על פוליטיקה :frowning:

יאללה אפשר תמיד להטריל את טיטי וליברפול :slight_smile:

טעות. אם אחלה אנשים כמוכם לא מסוגלים לדבר על פוליטיקה ולהישאר חברים אז מה יהיה עם אנשים פחות חכמים ופחות אחלה? זה תרגיל טוב.

ואם תריבו אני אדאג לשבור לכם את הראש כשאחוזר לארץ :heart:.

אלא אם אני טועה והוא לא הצביע בעד טיפולי המרה, אז האיש הצביע נגד מי שהוא הוא עצמו. אין דרך אחרת לראות את זה וזה באמת לא רציונאלי.

זה כמו שהייתי כושי ומצביע בעד טיפולים להבהרת העור לכושים כי להיות כושי זה מחלה. כושי או לא כושי, לא היית אומר עלי שאני גזען?

פוליטיקה זה נושא כל כך מאוס שהרבה פעמים אמרתי שאני אישית מאוד מודה לביבי שהוא מסכים להיות ראש ממשלה ולשחות בכל החרא הזה. אני לא הייתי מסכים להיות בפוליטיקה, ולכן יש בי הכרת תודה לפוליטיקאים.
יש בי גם הכרת תודה לרופאים ולמנקי רחובות ומפני אשפה. יש בי הכרת תודה לכל מי שמחזיק במקצוע שאני לא הייתי רוצה להחזיק בו. פוליטיקאים (מכל הקשת הפוליטית) עומדים אצלי יחד עם מנקים של שירותים ציבוריים באותה דרגה של הכרת תודה. חרא זה חרא זה חרא.

על כל פנים, אני אוהב אותך חבר ואני לא מתבאס מלהתכתב איתך על פוליטיקה. לא אכפת לי מה אנשים מצביעים ואני לא לוקח ללב.

היום נזכרתי בשיחה שהייתה לי עם חברה בתקופת ההתנתקות. אמרתי לה שאם היא חושבת שאנחנו חיים במדינה דמוקרטית ושכאזרחים יש לנו השפעה על החלטות פוליטיות אז היא לא מבינה איפה אנחנו חיים. לבחירה שאנחנו בוחרים בקלפי יש כל כך מעט משמעות ביחס למה שקורה פה, שממש אי אפשר לחשוב שיש פה שלטון הרוב או שלטון העם. תהליכים גיאופוליטיים וקשרי הון שלטון משפיעים הרבה יותר ממך או ממני על מה שקורה במדינה.

ואגב זה שאנחנו לא חיים בדמוקרטיה, הנה באה הקורונה והוכיחה שלא טעיתי. ברגע הראשון שרצו, תקעו לנו ביטול של זכויות אזרח יסודיות במדינה דמוקרטית והראו לנו מאיפה הדג משתין. כך לא נראית דמוקרטיה (בשום מקום בעולם).

מירב מיכאלי הצביעה נגד ועדת חקירה על האונס בכלא אז היא בעד אנסים?

הוא חבר בקואליציה ויש שיקולים פוליטים. ברגע שמקשיבים לו והוא לא מתלהם רואים שמדובר באיש רציני עם אידאולגיה.

חוץ מיריב לוין, אני מעדיף אותו בעינים עצומות על כל הותיקים בליכוד.

ממירב מיכאלי לא שמעתי ציוץ אחד קטן נגד התו הירוק. מי שמדבר על זכויות אדם אסור היה לו לתת לזה יד ומבחינתי זה דבר שמרץ והעבודה היו צריכות ללכת עד הסוף ולהפיל עליו את הממשלה הזו שכל כך לא רציתי שתיפול. מיכאלי אכזבה אותי ברמות אחרות לגמרי ואין לי שום סנטימנטים כלפיה.

היחידה שאני מעריך בהקשר הזה זו שאשא-ביטון שמהרגע הראשון עמדה מול הטרללת הזו של רמיסת האזרחים בקורונה. אם היא הייתה יותר בכירה במפלגה שלה אז הייתי מצביע לה ללא ספק, אבל היא לא.

אגב, ליברמן לא הבטיח מעולם להיות איזה אביר זכויות האדם ולכן זה שהוא לא נלחם על זכויות האדם בקורונה לא נזקף לחובתו מבחינתי. מרץ והעבודה מדברים גבוהות על זכויות האדם ובפועל לא עשו כלום במקרה הטוב (עבודה) וממש הזיקו במקרה הרע (הורוביץ).