פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

מסכים שזה מגוחך לחלוטין, אבל במקרה הזה - שמח על הצביעות ועל כך שהם לפחות מקדמים את זה מהקואליציה.

הוא התנגד לרפורמה עוד לפני שכל הפרשה הזו החלה ואפילו היה אחד הקולות הבהירים בנושא. אגב, אתה מפרגן לשופרות המחנה כמו ברוך קרא וח"כית כמו מירב מיכאלי שלמרות הפוזיציה הברורה קוראים לו להתפטר?

https://twitter.com/MeravMichaeli/status/1620324112471306240?s=20

אני לגמרי. למרות שנחמד לוותר על קול אחד מיני רבים בתקשורת ולצאת גדולה.

עדיין יפה מאוד ולא טריוויאלי

מה זה משנה מה הוא עשה או לא עשה והאם זה משפיע על התנגדות שלו לרפורמה? הדיון הענייני הוא אותו הדיון הענייני, ואו שהטיעונים שלו משכנעים או שלא. אין שום השפעה למניע או לאופיו של האיש.

ממש לא. בן אדם שאינו ערכי לא יטיף על ערכים.

בדיוק כמו שאנשים לא רוצים עבריין שינהל מדינה או גנב שנתפס שינהל את תיק האוצר.

בארמית אומרים “קשוט עצמך ואחר כך קשוט אחרים”, אתה לא מטיף לאף אחד בבעיות שאתה נגוע בהן.

החתיכת חלאה הזו שמנפנף בזין שלו בזום (לא מטאפורית! נשמע שאני חרדי טמבל אבל העולם הקינקי הזה עובר את גבולות הטעם הטוב… מזמן כבר) לא יטיף לי על ערכים ועל דמוקרטיה, עד כדי כך פשוט.

מהצד השני אותם אלה שמגנים בחירוף נפש על העבריין דרעי, יוצאים על הסוטה.

image

מעולם לא הגנתי עליו. אני עדיין חושב שזה לא קשור לבית משפט אלא לועדת הבחירות למרות שהפסילה הגיונית מאוד.

טוב אני חושב שכולנו יכולים להסכים שאלדד יניב אפס

https://twitter.com/i/status/1620455599912931330

זה מזכיר לי קצת את תיאוריית הפרסה ש @Uriah אוהב כל כך לציין. כשבנאדם מבטא בביטחון רב כל כך דעה x, לא מן הנמנע שכעבור זמן מסוים הוא יעבור לבטא בביטחון רב לא פחות את הדעה ההפוכה ל-x.
קצת צניעות וענווה עוד לא הרגו אף אחד.

חשבתי שאתה מתכוון לתיאורייה לפיה די בבירור אלדד יניב חטף פרסה בראש באיזשהו שלב בחיים שלו, ולכן מאז הוא לא מפסיק לברבר שטויות.

טור מצוין של אבישי עיברי במקור ראשון, מסכים כל מילה (פחות לגבי אוסלו וההתנתקות)

https://www.makorrishon.co.il/opinion/573733/
אפשר גם לצרף את ההסכם הגז מול לבנון ואי העברה שלו בכנסת מינוי עמיר פרץ ליושב ראש תעשיה אוירית בניגוד לועדת המינוים (שכרגיל ביבי ורגב נכנעו מולם במינוי של המנכל שלה)

ודרך אגב אחרי שהשמאל הפעיל את קמפיין הBDS העצמי שלו נגד המדינה. אני שינתי את דעתי. אני נגד הידברות ונגד פשרה מולו מעכשיו רק כניעה מוחלטת. שיברחו לגרמניה מצידי.

נפולת של נמושות.

מדהימה אותי ההתעקשות של השמאל לסרב למשא ומתן ולפשרות (“חצי דיקטטורה” עלק). יש לשמאל בארץ איזושהי יכולת לעצום את העיניים חזק חזק ולהאמין שככה הצרות ייעלמו. הם לא הבינו מהשטות עם מחנה רק לא ביבי שזה רק מוביל למציאות גרועה יותר?

באמת שמדובר בחבורה של מטומטמים, זה מדהים.

צדיק, יש לך… 5 שעות לשמוע פודקאסט? :sweat_smile:

לא בטוח כמה זה מעניין אבל משעשע משך הזמן החריג…
יש גם תקציר באורך 14 דקות, עבור אנשים עם חיים:

התנאי שלו להתראיין היה שזה יעלה באורך מלא ללא עריכה.

מאמין שאצביע לו בבחירות הבאות.

היי, פוסט פריקה שלי על המצב פה, מתנצל אם זה יצא קצת לא קוהרנטי ומעריך מאוד את מי שבאמת קרא הכל. אתם רשאים להגיב, אני כמובן קורא הכל אך אין לי עניין בלהיכנס לדיונים, לכן כנראה לא אגיב בחזרה.

אז ככה, אני בן ישראל הראשונה, אשכנזי, בן לאשכנזים תומכי גוש השמאל וכן הלאה. שירותי כלוחם בצבא(בגדוד חי"ר) ואני ימני בדעותיי, הן המדיניות והן הכלכליות(למדתי כלכלה ולכן, אמנם אני עדיין בור מוחלט, אבל כנראה כן מבין יותר מהממוצע).
אני סולד מנתניהו, אני סולד מלפיד, אני סולד מליברמן, אני סולד מגמת, אני נגעל סמוטריץ׳ ובן גביר, אני נגעל ממירב מיכאלי ונגעל מזהבה גלאון, רעם, וגם מכסיף וחבריו.

אני חושב שנתניהו היה ראש ממשלה מבריק ונוראי בו זמנית. מצד אחד אין בי ספק שהמצב המדיני היום הוא המצב האופטימלי האפשרי. אני נגד מדינה לפלסטינים, אני נגד סיפוח וכמובן שגם נגד מדינה אחת לשני עמים. אני חושב שהמדיניות שנתניהו הוביל בנושא המדיני לאורך שנותיו הייתה לא פחות ממבריקה, אך גם טיפשית. מצד אחד, כמו שאמרתי אני מאמין שהמצב הנוכחי זה הכי טוב האפשרי, לכן ההתעלמות מהרשות הייתה לא פחות ממבריקה בעיניי. מצד שני, המצב הזה לא יוכל להימשך לנצח. כמו שאמרתי, אני מתנגד נחרץ לכל אחת מהאלטרנטיבות, אז אני יכול לומר שבגאוניותו הוא די דפק אותנו, זה מעין פרדוקס. לפחות לפי תפיסת העולם שלי.

אני מאמין שיש צורך ברפורמה משפטית, אך גם השתכנעתי שהרפורמה המוצעת היא מזעזעת. היא פחות או יותר תבטל את הפרדת הרשויות(מסכים עם הפוסט הנהדר שדקארו הביא לפה לפני זמן מה). אני לא חושב שאנחנו צועדים לדיקטטורה. בעיניי נתניהו למרות כל מגרעותיו(ובשנים האחרונות אלו עולות על יתרונותיו לדעתי) הוא דמוקרט גדול מאוד. אבל כן יש מקום לציין שהרפורמה כן מסוגלת לשים את ישראל על מדרון חלקלק(לאו דווקא בכנסת הזו). רק דמיינו ממשלה עם פסקת התגברות של 61 כשהיא נשענת על רעם. רעיון רע.

אני מאמין שכתב האישום נגד נתניהו חמור מאוד, ועל כן אני לא חושב שהוא צריך לשמש כראש ממשלה. אני חושב שכדי להיאחז בכיסאו הוא עשה/עושה/יעשה דברים נוראיים. וכן, ההישענות על החרדים נוראית בעיניי ומובילה את המדינה לפני תהום.

אני ליברל ותומך בזכויות גייז, חתונה אזרחית וכו’. לא מפריע לי שיש טרנסג׳נדרים, ולא מפריע לי שיש אנשים שהמגדר שלהם קצת מצחיק. כן מפריע לי שיש אנשים שחושבים שזה לגיטימי שילד בן 3 יחליט שהוא אישה.

אחרי כל הדברים האלה, בטח יתהה האדם הממוצע, למה אני לא תומך בליברמן, הרי הוא היה שר אוצר שמתאים להשקפות שלי ומדינית הוא ימני אף הוא. ובכן, לצערי אני לא יכול לעשות איפה ואיפה. אני סולד מליברמן מאותן סיבות שאני סולד מנתניהו(טוב מחלקן, לא מכולן). הוא סמל לשחיתות מבחינתי, ואני לא יכול לתת לו לגיטימציה.

אני לא יודע כמה אנשים יש כמוני, אבל הנה אני, סולד מכל הפוליטיקאים פה, ימני בדעותיי, הן המדיניות והן הכלכליות, לוחם מילואים פעיל בצה"ל. אני תוהה על עתידה של המדינה. אנחנו תקועים במישור המדיני, אני לא רואה איך המצב הנוכחי יכול להתקיים בעוד 30 שנים, וכל אלטרנטיבה רעה מבחינתי. בנוסף אני לא רואה איך אני וחבריי יכולים לסחוב את כל הציבור החרדי על הגב. מבחינה דמוגרפית אגב, מעבר לנטל שייגבר גם ייגבר ייצוגם בכנסת ככה שהתקציבים רק יעלו ויעלו עד שייחצה הקו האדום. אם מוסיפים למשוואה הזאת את הפלסטינים, הבדואים וחוסר היציבות השלטונית, אני באמת לא רואה איזה עתיד יש למדינה. בכנות אני די מיואש. איך יכול להיות שכל המפלגות פה הן שמאל כלכלי? איך יכול להיות שכבר 30 שנים אף אחד לא חשב על פתרון מדיני חדש? למה זה רק או הכל או כלום? איך יכול להיות שהכנסת ש"אמורה" לייצג בדיוק את דעותיי אני מרגיש לא מיוצג בכלל? איך יכול להיות שאני כאדם משכיל, שסיכן את חייו בצבא ושבכנסת יש רוב לדעותיו, חושב על עתיד מחוץ למדינה?
אני היחיד שמיואש פה? למה כולם הם או שחור או לבן? מה לעזאזל קורה במדינה הזו, ואיך יכול להיות שאני לא מרגיש מזוהה עם אף צד?

אני חושב אישית שאתה מייצג סוג של רוב שקט. כזה שלא מסוגל לתמוך באופן קיצוני בשום צד, אז אתה מגיע לבחירות עם איזו ברירת מחדל שעושה רע על הנשמה, וזה במקרה שלא פשוט הפסקת להצביע והלכת להנות מהשבתון איפשהו.

בקיצור אני מזדהה כמעט עם כל מה שכתבת והלוואי והייתה דרך לפטר את כל חברי הכנסת במכה אחת ולהתחיל מחדש. אני אישית מחכה שנתניהו יסיים את הקריירה הפוליטית בתקווה שהליכוד יפסיק להיות הבית של מוקיונים שהורסים את המפלגה היחידה שיכולתי להזדהות איתה ולא גורמת לי לפלל למישהו מעט יותר כריזמטי מבוז’י, או יותר חכם מלפיד ופחות נאיבי מגנץ כדי לתת אלטרנטיבה הגיונית מהמרכז שמאל, איתו אני גם לא יכול להזדהות ברמה האידיאולוגית (מדינית או כלכלית).

אני מזדהה עם הרבה מהפוסט, ותתפלא, למרות שאני חרדי אני מודאג מהמימון של המדינה ללומדי התורה. אני כן חושב שכחלק מהעם היהודי ראוי שיהיה תקציב ללומדי התורה אבל לא בהיקפים כאלו אלא לקבוצת יחידי סגולה.

אני מסכים כמעט עם הכל. חושב שאתה קיצוני מידי כלפי ביבי ושהרפורמה המוצעת היא צנועה בהרבה יותר ממה שאני חושב שצריך לעשות.

אבל באמת שזה בקטנה, אני לא יודע מה הגיל שלך. לי היתה הזדמנות אדירה לעזוב לקנדה אחרי השיחרור מהצבא עם עבודה מובטחת אצל קרובי משפחה. להגיד לך שאני לא מתחרט על זה? אז אני יצא שקרן.

בקשר לרפורמה , אני חולק עליך, רציתי לעשות את זה בהידברות, אחרי שהשמאל הפעיל קמפיין מתוזמן של bds ושבר את כל הכלים, אם ביבי יקבל רגליים קרות זה היה ברמה הרבה יותר גרועה מהבגידה של בנט בזמנו. ועכשיו אחרי שהליכדונקים all IN אין לו ברירה, כי זה היה הסוף שלו אם הוא יקבל רגלים קרות.

אתה מאשר לי לכתוב פה את מה שכתבתי לך בפרטי?

Yup.

בלי קשר, אני חייב לך עוד תשובה - בזמני הפנוי בעזרתו יתברך.

אני יקצר פה ויכתוב, שהמפלגות החרדיות בכנסת פשוט גורמות לכם פי אלף יותר נזק יותר מכל מה שמרצ או יאיר לפיד ואביו גרמו לכם. הנזק שהם גורמים לחרדים זה ברמה של התעללות.

ובתור אחד שבפורום פה תמיד יצא נגד ההסתה נגד החרדים (טפילים ועוד) המצב יהיה יותר גרוע. המצב שגפני יבוא ויגיד לי ולאנשים כמוני “אתם תלכו לצהל ואנחנו נתפלל” מתישהוא יקרוס. זה רק שאלה של זמן.