פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

לא לא לא מה הקשר
(זו בחירה סופר סלקטיבית שלי להגיב דווקא לזה מכל מה שכתבת, עמך הסליחה)

העובדה שגילדה מקצועית (לשכת עורכי הדין) אחראית על בחירת בעלי התפקידים לאחת מרשויות השלטון היא הזויה והיא מן העוולות השלטוניות החמורות ביותר במדינת ישראל.

(לינק)

האנלוגיה פשוט לא מוצלחת. בשניה שתעבור לפוטבול אמריקאי אתה תראה את האור - הספורט הכי תחרותי, הכי מורכב, עם קצה גבול היכולת האנושית של הגלדיאטורים או בשמם המקצועי - ספורטאים.

נראה יחד. אסביר לך ותתאהב.

הארץ הפסיק את הטורים של גדי טאוב בגלל שהוא תומך ברפורמה, איפה בגץ?

אבירי הדמוקרטיה בתחת שלי.

אתה לא הבנת, זו הדמוקרטיה המתגוננת :upside_down_face:

בשם הדמוקרטיה אין להם בעיה להשתיק דעות של אחיהם עד אתמול שלשום. אלוהים, האירוניה מתה.
זה לא צריך להיות לא חוקי בעיניי, אבל זה דוחה ברמות וטוב יעשה הציבור אם יגיב לכך בחרם צרכנים.

דרך אגב, אם מלכתחילה לא היו נותנים לו במה שם כי הוא ימני והם שמאלנים, ניחא.
אבל לתת לו במה עד שזה מפסיק להיות נוח - זה הכי מביך שיש.

מה שמרתיח אותי, שכשעלו לפיד ובנט לשלטון המגמה הייתה מחיקת הצד השני. ברגע שהאג’נדה הייתה למחוק את העבר ולהתעלם מצד אחר במקום לעבוד בהרמוניה שהייתה נהוגה עד אז, כולם ידעו שברגע שהימין יעלה הוא גם יעבור לשיטה של רמיסת הצד השני מבלי להבחין בין רע לטוב.

דרדרנו את רמת הפוליטיקה שלנו לאפס. ומי שפתח בגישה הזו היו בנט+לפיד. וכמה שאני מאשים אותם בפתיחה של ההצגה הגועלית הזו אני מאשים לא פחות את הצד הימני של המפה שלא בחר לעצור את מחול האימים הזה. לא נורא להבליג ולא להחזיר.

הקטע עם בגץ זה סתם ציניות שלי. ברור שזה חוקי.

רק שלא תבלבלו . זה לא מאבק על דמוקרטיה וחופש ביטוי זה מאבק של כוחות .

זה ברור. בדיוק כמו שאצל הצד השני זה לא מאבק על משילות וטוהר המשפט זה מאבק של כוחות.

תמיד מצחיק אותי שאנשים מנסים להגן על תופעה מסויימת ואז כשהצד השני חוטא באותה תופעה פתאום אותם אנשים זועקים לשמיים. גם אם לא בהכרח על החטא עצמו אלא רק על הצביעות, זה עדיין מצחיק אותי.

אני בעד שיתנו לעיתון שמאלני לא לפרסם מאמרים של ימני ושיתנו לאופה קטולי לא לאפות עוגת חתונה לזוג גייז.
מה שכן, כמו שהציע חבר טוב שלי, אני מאוד בעד שיחייבו אותם לשים שלט ברור שמודיע שהם מונעים שירות מקבוצה מסויימת.

לא אמרתי שזה לא זכותו של הארץ,זה זכותו המלאה, הוא עיתון פרטי, רק שלא נתבלבל מי דמוקרטי ומי לא.

במקור ראשון כותבים ירושלמי וארי שביט משום מה הם לא מפחדים על מקום עבודתם. שתיהם שמאלנים שכותבים בעיתון ימני.

זאת בדיוק הנקודה שלי. שני הצדדים הם לא.

לא לתת לאדם שירות בגלל דת מין או גזע זה דבר חמור ביותר.
כמובן שיש סייגים, למשל לגיטימי לדרוש שהעוגה לא תכיל בולבולים מחובקים מעל. אבל לסרב לתת לאדם שירות בגלל שהוא הומו זה שפל ולא צריך להיות חוקי.
זה יכול להביא אותנו למצב שנקרא “עריצות הרוב”.
הרי אם עכשיו 60% מהעם יחליט שהוא לא נכנס למקומות שמכבדים 5% מהעם, כנראה שמקומות יעדיפו את ה60% ויסרבו לתת שירות ל5%. זה מצב סופר בעייתי.
מתייחסים לזה גם בדמוקרטיה. למשל אסור לקבוע חוק לפיו ג’ינג’ים ישלמו יותר מסים, למרות שאני בטוח שאם הצעה כזו תעלה היא תעבור מהסיבה הקטנה שרוב העם אינו ג’ינג’י ולכן ירוויח מהמצב.

לסרב לתת שירות לכל אדם בגלל דת, מין או גזע צריך להיות לא חוקי.
לסרב גם לתת שירות בגלל דעה פוליטית צריך להיות לא חוקי.

גם לפטר אדם כי הוא ימני או דתי זה לא צריך להיות חוקי.
לגבי מה שהארץ עשו, זו סיטואציה קצת יותר מורכבת משום שהם שופטים אותו לא רק על הדעות אותן הוא מחזיק אלא על הדעות אותן הוא כותב באמצעותם. כמובן שאם זה לא על מה שהוא כותב אלא על הדעות הפרטיות שלו אז זה לא צריך להיות חוקי בעיני.

קודם כל לעיתון פרטי מותר לתת במה לכל כותב דעות שהם רוצים מבחינת החוק.

הארץ יכול לתת במה לענת קם והוא יכול גם לתת במה לעזמי בשארה. והוא יכול גם לא לתת במה לגדי טאוב.

אבל עיתון כזה, לא יכול להקרא ליברלי או דמוקרטי.

אני גם מקווה ששלמה קרעי יממש את ההבטחה שלו לא לתת לעיתון יותר פרסום ממשלתי. אתם נותנים במה רק לצד אחד? לא ממשלם המיסים. פעם שעברה שהם נכנסו לצרה שלדון אדלסון הציל להם את התחת למי שזוכר.

בצד אחד גדי טאוב שסגרו לו את המדור בעיתון הארץ ובצד השני יאיר אגמון (אין לי מושג מי הוא אבל הוא נגד הרפורמה) שמתנגד פעיל לרפורמה ומפגין כותב טורים במקור ראשון שהוא עיתון ימני. גדי טאוב כאמור כבר לא כותב טורים “לעיתון לאנשים עלאק חושבים” לעומת זאת, יאיר אגמון לא רק שממשיך לכתוב טורים בעיתון ימני אלא אפילו העורכת שלו מעודדת אותו להמשיך ולכתוב שם.

זה כל ההבדל. אבל בסדר פה יגידו לי שזה גם הימין שלא דמוקרטי בליבו… @whykds אתה תגיב בלי פוזציה וללא דעה קדומה (מתוך היכרות איתך) אז באמת מענינת אותי דעתך באופן אישי על הסוגיה (לא על הרפורמה אלא על הפיטורים של טאוב ומתן דעה לכותבי שמאל במקור ראשון)

https://twitter.com/danabetzalel/status/1618628150044557324

משה, אני לא נגד הדעה שלך שרצוי שעיתון יציג את כל הדעות, אבל זה סתם פרופגנדה זולה נגד השמאל.
כלומר אם הייתה טענה לפיה “שמאל=קבלה, ימין=הסתה” אז כן הטיעון שלך היה מביא יופי של דוגמה נגדית. אבל אני לא חושב שמישהו פה חושב כך.
האם אין כתבים ימניים בערוצי תקשורת שמאלנים?
אתה לוקח מקרה שכנראה שרובינו לא נסכים איתו והופך אותו לבסיס של הדעות של כל שמאלני, ואז יוצא נגד אותו בסיס.

כל זה גם בהנחה ש2 הכתבים הללו שקולים מבחינת הדרך בה הם מתבטאים, הנחה שלא בטוח בכלל שנכונה (אני פשוט לא קראתי אותם).

אני לא בא להכנס פה לדיון בו אני תומך בפיטורים הללו, כי אני ממש לא. אני רק יוצא נגד טיעון שלטעמי הוא פופליסטי. אתה לוקח 2 מקרים נקודתיים של 2 גופים פרטיים כדי להציג הבדל בין 2 השקפות עולם. האם ערוץ 12 פיטרו את עמית סגל למשל?
האם אותו עיתון הוא מהות הימין? האם הארץ הוא מהות כל מי שאינו ימני?

עיתון הארץ הוא עיתון מוטה פוליטית כמובן ואני לא מתכוון לצאת להגנתו, הן בגלל שאני לא מכיר את המקרה והן בגלל שלא בא לי. הוא כן יותר רציני מהרבה עיתונים אחרים אבל זה לא אומר שהוא לא מוטה. גם דה מארקר שהוא מגזין יותר רציני מכלכליסט, למשל, עדיין מפרסם שטויות.

לגבי גדי טאוב: האיש תומך בקונספירציות של טרמפ בארצות הברית, ובכללי נתפס לא פעם, אומר בעדינות, לכאורה לא ממש מדייק. גם הדמוקרטיה היא לא בדיוק נר לרגליו. לא מסמפט אותו למען האמת. לאחרונה, אגב, הוא עובד במכון מחקר הונגרי כדי ללמוד את תורתו המצויינת של אורבן. אם זה היה השמאל הוא היה טוען שזה שימוש בכסף זר על מנת להשפיע וכו’.

image
image

בניגוד לגדעון לוי, אורי משגב, עמירה הס, רוגל אלפר ויתר החברים, שמעולם לא נתפסו בכך שלא דייקו בעובדות.
סילוף עובדות מעולם לא היה עילה לפיטור עיתונאים (לצערי).

לא משה, זאת לא הסיבה.

באופן אירוני למדיי, הסיבה למוסר הכפול הזה של השמאל, דומה ומקבילה מאוד לגישה של חבריהם החרדים דווקא - גישת ‘העגלה המלאה’. בדומה לדרישה של החרדים מהחילונים ‘לקבל’ ולאפשר את אורח החיים שלהם, אך ללא דרישה מעצמם לאפשר לצד השני לקיים את אורח חייו על-פי אמונתו וערכיו - כך גם המגבלות שהשמאל מטיל הן תמיד מוצדקות - פשוט כי הוא צודק. הימין הוא זה שמהווה סכנה תמידית לדמוקרטיה, ולכן צריך להגן מפניו תדיר. אצל השמאל (הערכי באופן אינטגרלי, בהתאם למשל ‘העגלה המלאה’), אין כל חשש מפגיעה שכזו בדמוקרטיה. ולעזאזל ההיסטוריה.

לכן גם בתי המשפט “מגנים על מיעוטים” רק מפני עריצות ימנית, ולכן גם התקשורת (והאקדמיה, ומי שלא תרצה) נזכרים לבקר את המשטר ואת הממשלה, רק כאשר הימין בשלטון.

כפי שהתפתלו והסבירו לך כאן למעלה - “זה פשוט לא אותו דבר”.

גילוי נאות אני מאוד מחבב את אורי. זה דעתו. לא מתוך פוזיציה או משהו כזה.

דרך אגב, אני לא מחבב את הצורה שגדי מנהל ויכוחים. הוא עושה את זה בצורה מכוערת ולא ענינית ולדעתי נוטה לביביזם מוגזם. אבל אורי טוען שהוא כתב על ארה"ב קונספרציות. היום גם הניו יורק טיימס וגם הפוסט מודים בקיום של “הלפ טופ של האנטר ביידן”. וכל מי שעוקב אחרי “מסמכי טויטר” מבין שטויטר בבחירות היתה ת.פ של המפלגה הדמקורטית.

גם אמרו על כל מי שהתנגד לחיסוני הקורנה שהוא משוגע ו"אלכס גונס". והנה אתמול זה הופיע:

https://twitter.com/DrEliDavid/status/1618495421999091712 וזה רק חלק קטן.

לעומת זאת, קראתי את הספר שלו “ניידים מול נייחים” וכל מה שקורה עכשיו עם השמאל והניסיון שלו לשבור את הכלים ולהוציא משקיעים לחוץ לארץ הוא חזה את זה בסיפרו. זה בדיוק מה שתאורית ה"ניידים מול הנייחים" אומרת.

נ.ב אני גאה במקור ראשון ואני עומד לעשות מנוי אצלם. צריך לשבח אותם. הם גם היו קול יחסית מתון בממשלת בנט בזמנו וחטפו על זה מאוד חזק בימין.

נ.ב 2 עשיתי לייק בגלל שאני מאוד מודה על התגובה. לא מסכים עם שום דבר:-)

חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח

אני לא יודע איפה אני יכול לשים את זה ולא רוצה לשים את זה בפוליטיקה כי זה מרגיש לי לא ראוי

אבל חשוב לי להביא את הסיפור של בני הזוג שהקריבו את החיים שלהם בשביל להציל חיים של אחרים:

" בני הזוג אלי ונטלי, בשנות ה-40 לחייהם, הם הנרצחים בפיגוע הירי שהתרחש אתמול (שישי) בשכונת נווה יעקב בירושלים. בפיגוע נרצחו עוד חמישה בני אדם, ונפצעו עוד שני בני אדם

בני הזוג ישבו יחד לארוחה משפחתית, כלפתע שמעו קולות ירי מלמטה, ובלי היסוס החליטו לרוץ למטה בכדי לעזור. עדי ראייה סיפרו כי בני הזוג נרצחו בעודם מנסים לסייע לפצועים האחרים בפיגוע. עוד סיפרו כי נטלי נהרגה בזמן שביצעה הנשמה בפצועים אנושים אחרים."

יהי זכרם ברוך והחלמה לכל הפצועים

עורך הדין אבי חימי מאונן בשידור לחי למועמדת לשיפוט ונתפס באורך פלא מתפטר והופך להיות אחד המתנגדים החריפים לרפורמה המשפטית , הוא מתפטר מהלישכה וטען שזה בגלל ביבי עכשיו ברור לכולן שהוא שיקר השאלה למה. איזה צירוף מקרים.

נווה וחימי שתי ראשי הלישכה האחרונים , העיקר שהם יקבעו לנו מי השופטים …

אני לא הכי אפוי בנושאי פוליטיקה (מודה שזה הכי פחות מעניין אותי במדרג הסקרנות) אבל…

מטריף אותי הבית זונות של החוק הנורווגי. נשמע לי עיוות מארץ העיוותים.

מישהו יכול להאיר את עיניי?

אני זוכר איך הליכוד טען רק לפני חצי שנה שהוא מתנגד אידיאולוגית, ובגלל זה הוא חוסם את שקד מלסיים עם המהלך.

הם ימשיכו להגיד לאנשים שזה גשם, ואנשים אפילו לא ישאלו את עצמם למה הגשם צהוב.