פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

יכלו להתעקש ש2 נציגי הקואליציה יהיו של ביבי ושנציגי האופוזיציה יהיו של בנט. אני לא אשם שהם החליטו לדרוס את אופוזיציה ולא לתת לה נציג.

יכלו לא לעשות ממשלה רק כדי לפרק את כחול לבן ואז לחתור לבחירות ובשביל זה להקריב את הועדה לבחירת שופטים.

כמובן שזה רלוונטי, כי במצב הנוכחי רוטמן ולוין רוצים רוב קבוע לקואליציה מתוך איזו שהיא הנחה שאנחנו נהפוך פתאום להיות אמריקה וכל כמה שנים השלטון יחליף צד.

השיטה צריכה להיות מותאמת למדינת ישראל.

אני אחדד - לא רלוונטי להסבר שלי לרציונל שלהם למה השיטה הנוכחית היא “משחק מכור” שמוטה שמאלה.
כמו שליאור אמר, להראות שהמצב הנוכחי עקום זה לא נימוק למה הרפורמה טובה.

אם לא תהיה פסקת התגברות ברוב של 61 החרדים מפילים את הממשלה, אתה מבין את זה? זה לא קשור למו"מ, זה קשור לזה שאו שהם מעבירים את כל עקרונות הבסיס שלהם או שהם צריכים לוותר על המשרדים שלהם.

כידוע אין כוח חזק יותר בטבע מהכוח המחבר פוליטיקאי לכיסא שלו.

לא מרמין שהם, יצילחו לוותר על הכסא. העניין שפסיקת ההתגברות זה אינטרנס לא רק של החרדים. ברגע שזה יהיה אינטרס בלעדי של החרדים - העסק יקבל ברקס רציני. אם החרדים היו מקבלים כל מה שגפני וחבריו רוצים הייתה פה מדינת הלכה. לא קרוב בתכלס.

אם החרדים לא מקבלים מה שהם רוצים - ביבי לא מקבל מה שהוא רוצה.

השאלה של נתן אשל האם לפיד וגנץ יהיו מוכנים להיכנס לממשלה היא לא תמימה. הוא נשלח ע"י ביבי לברר את העניין הזה, ובלי הסרט הוטו לביבי אין ממשלה אחרת - ככה שגפני יקבל מה שהוא רוצה.

בתור חרדי, אני עוד לא רואה כמה גפני מקבל מה שהוא רוצה…

ודבר אחד אתה צריך להבין, בגלל שעיקר מה שהחרדים מקבלים זה כסף בשבילהם להיות באופזיציה זו לא אופציה, זה הסנריו הכי גרוע לחבורה הזו בניגוד נגיד ללפיד שמתחזק שהוא באופזיציה בגלל שמה שהוא יודע לעשות זה לדבר ולבלבל ת’מוח.

רוב מה שגפני רוצה דורש פסקת התגברות. את השאר (כסף) הוא יתן לעצמו בועדת כספים.

יושבים לדבר. קוראים לזה ועדת חוקה ומשפט. וככה נראה דיבור כשדיבור הוא רק למראית עין. הכנסת מתה.

אתה מתכוון לוועדה לענייני קפיצה על שולחנות והכרזות ״בושה״ מלודרמטיות?

בפעם ה-1000: צריך שניים לטנגו. זה בלי קשר בכלל לעובדה שמרגע שיש מצלמות בוועדה אתה אולי מרוויח שקיפות, אבל מפסיד כל סיכוי לדיון ענייני - כי עכשיו כל צד חייב להמחיז המחזות שירצו את הבייס וישימו אותו במהדורה המרכזית.

+1000

מספיק לראות את המטעמים שגוש ביבי עשה מהתמונה שבה כולם מחייכים ביחד (בלילה של העברת החלק הראשון הרפורמה), כדי להבין עד כמה אין שום סיכוי לדיון ענייני בוועדות האלה, עכשיו שיש שם מצלמות. איך הציבור היה משסה את הפוליטיקאים אלו באלו, בעידודה של התקשורת כמובן, על כל ויתור של פסיק מעמדתם המקורית ה’רשמית’.

עם כל הצער שבדבר, היה עדיף פי 100 שהוועדות הללו היו מתקיימות בדלתיים סגורות וזהו. דיון ענייני, מהיר וממוקד. עוד מקרה קלאסי בפוליטיקה של ‘הדרך לגיהנום רצופה כוונות טובות’.

לוין ורוטמן אמרו בואו לנשיא, שיבואו, שלא ידפקו ת’מדינה עם מהלך all-in מפגר.

ולפרוטוקול, זה לא אמור להעשות אצל הנשיא אבל כרגע זה הסולם ההגיוני בשביל שני הצדדים. הבעיה שרק צד אחד זורם עם זה כרגע…

אז בעצם הוא מעז להעביר ביקורת על אי רצון של אחרים להגיע למילואים תחת שילטון דיקטטורי כאשר הוא בתור קצין ברח משירות מילואים בעת מלחמה?

https://twitter.com/j_cocker/status/1632383137777893377?t=7SJKedLWe5vyxiZ704_9LQ&s=19

כן אני חרדי ומטריפה אותי העובדה שבת (גם בן זה היה מקומם) מתפשטת במקום שהוא כמו בית כנסת ויותר, בכותל השריד האחרון הקדוש שלנו.

זה לא קשור ליהדות זה קשור לדת. בכל מקום דתי שאני מכיר יש כללים כלשהם, במסגד לדוגמה מורידים נעליים, כן גם אצלנו בבית כנסת אפשר לכבד ולא ללכת עם ביקיני או פחות מזה. מה הקטע להתריס? לדפוק את גפני? כמה אפשר לרדת נמוך.

פלורליזם וחופש בתחת שלי. חבורת צבוכים מטונפים החושבת שרק לה מותר לעשות מה בזין שלה.

גועל נפש

על מה אתה מדבר? מה קרה?

וואלה, אז בעצם הבנאדם רצה שטרוריסטים יטיסו אותו אבל הם לא רוצים.

מביך ופאתטי ברמות.

נ.ב
גם בארקיע לא חסר טייסים שמתנגדים

אז בעצם אישה אחת מעידה על כלל האנשים?
אני שואל בשביל שאוכל לדעת אם לעשות הכללות כאלה.

נ.ב
זה היה לפני שבועיים+

@mos56 @WhitrRM1

היה היום שוב…

זה כאילו נהיה מגניב לדפוק ת’דוסים. פתטי עלוב.

וכן, אפס גינוי על זה, חבל שלא ניסתה את זה באלאקצה, היו זורקים אותה בחתיכות כמו שדפקו בחברון ליהודים בפרעות שם, מקל מהפה עד לתחת צמאי הדם האלו. רק אצלנו מותר לזרוק זין, ואוי לו למסכן שהיה דופק לה מכות…

בלי קשר לדעתם על הרפורמה. מה שקורה עכשיו עם הסרבנות משמאל זה אסון. בוא נגיד שזה יעבוד והממשלה תתקפל. מה יגידו אנשי ימין? הם יסרבו ובצדק להגיע שיקראו להם. אני הודעתי למ"פ שלי שלמרות שאני עברתי את הגיל אני מוכן להתנדב למילואים

בבקשה בלי פוזיציה.

דן לא שמעתי על זה מילה…

https://twitter.com/Gidon_Dokow/status/1632432515284647940

https://twitter.com/IshayFridman/status/1632443932163420160

אני רוצה להמשיך בקו ולשאול פה את האנשים ההגונים בפורום פה . נגיד המחאה מצליחה הממשלה נופלת ואז בעקבות הנפילה קמה ממשלת שמאל מרכז בראשות גנץ או יאיר לפיד. ואז בהחלטה הראשונה של הממשלה היא מורה לצבא לפנות מאחז. אם אני איש ימין ואני בצבא אני מרים אצבע משולשת ואומר “גנבתם לנו את השלטון סירבתם פקודה עכשיו הגיע תורנו”. שבר מוחלט. נכון שהתקשורת ברוב הצביעות שלה “תשכח” את התפקיד שהיא מילתה פה עכשיו בהמרדה. אבל אז המימסד יכנס בכל הכח ינסה לעשות סנקציות אבל זה לא יעזור. אתם מבינים לאן זה הולך?

אני רוצה להמשיך בקו ולשאול פה את האנשים ההגונים בפורום פה . נגיד המחאה מצליחה הממשלה נופלת ואז בעקבות הנפילה קמה ממשלת שמאל מרכז בראשות גנץ או יאיר לפיד. ואז בהחלטה הראשונה של הממשלה היא מורה לצבא לפנות מאחז. אם אני איש ימין ואני בצבא אני מרים אצבע משולשת ואומר “גנבתם לנו את השלטון סירבתם פקודה עכשיו הגיע תורנו”. שבר מוחלט. נכון שהתקשורת ברוב הצביעות שלה “תשכח” את התפקיד שהיא מילתה פה עכשיו בהמרדה. אבל אז המימסד יכנס בכל הכח ינסה לעשות סנקציות אבל זה לא יעזור. אתם מבינים לאן זה הולך?

אני כתבתי פה הרבה דברים נגד אבישי בן חיים, אני גם היום חושב שהוא מסוכן. אבל בפעם הראשונה בחיי, אני מתחיל לחשוב שיש משהו בדבריו. אבל גם הוא לא צודק במאה אחוז בדרכו, “ההגמניה שלא מודעת להגמוניה” זה בולשיט, הם יודעים מראש שהם פריבלגים הם יודעים מראש שלא יעשו להם כלום. אם הם לא היו מודעים לפריבלגיות של עצמם, הם היו נזהרים וקוראים למרד בדיוק ברגע המתאים ובדקה ה90, אבל שהם מודעים על מרד לפני הזמן הם בטוחים שהם קיבלו חסינות מהמימסד וכנראה שבצדק.

עצוב לי . זה באמת יום קשה בשבילי אפילו נוראי, שאני מתחיל לחשוב שאבישי בן חייםלפחות בצורה חלקית צודק.

תחשבו טיפה מחוץ לפוזציה הפוליטית, אם אתם מרגישים נוח עם הסרבנות הפומבית. והשיתוף פעולה של המימסד והשמאל עם זה.

אני גם לא ואולי זה מחזק את הטענה.

ראיתי שמישהו צייץ:
אם לגיטימי לסרב לגיוס שהמדינה לא מתנהגת לפי ההשקפה שמוצאת כן בעינך, מה בעצם רוצים מהחרדים שלא מתגייסים?

לא ראיתי את זה בשום מקום, לא בטוויטר לא בשום חדשות.
יש לך קישור שיראה זה?

למה שיגנו את זה?
ראית גינוי של תקיפה של נשות הכותל בידי חרדים או חרדתיות?

אז בעצם יש לך בעיה עם לבוש חשוף בכותל-יש חוק שאוסר זאת?
או שאתה אומר שצריך לכבד את דעתם של דתיים רק כי הם דתיים?

אתה מתכוון למילואים?
מילואים זה התנדבות, לא חובה.
אם כבר השאלה הנשאלת, למה מעבירים ביקורת על מסרבי מילואים ושום מילה מהקואליציה על החרדים שמסרבים להתגייס?

אם מדברים על סרבנות לגיוס:

בבקשה בלי צביעות