פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

איך בדיוק?

למה?אתה לא אוהב שמשתמשים באותו דבר שאתה עושה תמיד?

תצטרך להגיד לי מי מהם נמצא בשירות קבע או סדיר. כיוון ששירות מילואים הינו התנדבות.

אוי, שוב אתה ממשיך לטעון את אותו שקר.

אני אצטרך שתראה לי כלשהי הוכחה לכך שגינו את אותם אנשים ואלו מקבלים צל"ש.
בלי וואטאבאוטיזם ובלי אד הומינזם. טוב חב?

מה הקשר בין פינוי עמונה להתנתקות?

עזוב עשיתי טעות שעניתי לו. לא יחזור שוב.

למה?
האם יש לך קושי בלענות על עובדות?

איפה נכתב פה בדיוק המילה ‘התנתקות’?הוא כתב לפינוי.

אבל ניחא, הנה קצת מהאלימות שהתרחשה בהתנתקות

הלכת לאיבוד, הוא טען שבהתנתקות התייחסו אחרת למפגינים. ואז אתה הבאת את פינוי עמונה כתגובה לכל שזה טענה שקרית (ד"א פינוי אלים שגרר הרבה כתבי אישום כנגד השוטרים. ולצערי מח"ש בצדק גמור ביטל את רוב התלונות אם לא את כולן. בצדק, כי לדעתי שוטרים פשוטים לא אמורים לשלם מחיר על החלטות הממשלה). ולנושא, אחר כך, אתה טוען שזה לא קשור לנושא, הלכת לאיבוד.

לא חבר, אני יודע איפה אני נמצא בדיוק.
איפה הוא כתב שהתייחסו אחרת למפגינים בהתנתקות?

איפה כתוב פה המילה “התנתקות”?
הוא טוען משהו על סרבנות של אז שהיא פחות קשה משל היום, זה בהחלט לא ברור.
אח"כ הוא אומר שמתייחסים לטייסים שמסרבים להמשיך להתנדב מקבלים צל"ש-לא הבנתי ממי הם מקבלים את זה.
אבל לעומתם חיילי החובה הוקעו מהחברה ונענשו.
זה שהם נענשו זה הגיוני בהחלט-הם סירבו פקודה. חייל סדיר אשר מסרב פקודה צפוי להענש, לא ברור לי מה הבעיה פה. אבל הקטע הלא ברור זה הטענה כך שהחברה הוקיעה אותם. מי זאת החברה הזאת שהוא מדבר עלייה וכיצד זה התבטא בדיוק?

הסבר על סירוב פקודה:
https://www.danalaw.co.il/2019/07/סירוב-פקודה-כל-מה-שרציתם-לדעת/

אבל לצורך העניין מעניין אם הבחור הזה גם קיבל צל"ש

1. אני יעשה סדר וזה תגובה רק לנטי על מנת שהוא לא יוציא את מה שכתבתי מהקשרו.

הטענה שלי שהימין לא יכול לנקוט באותם אמצעי מחאה שהשמאל נוקט עכשיו. בטח לא סרבנות. מן הסתם אני יודע שמילואמנקים זה לא עבירה פלילית לא להגיע לשירות ולא טענתי את זה בכלל, אבל אם הם היו אנשי ימין הם היו מודחים במידית מהשירות שלהם. בטח שהם מודים בעצמם שהם מתכונים להחתים חילים אחרים שלא יגיעו שזה מה לעשות לפחות מבחינה מוסרית שווה המרדה.

אני לא טענתי שלא היתה סרבנות בימין. היתה והם נענשו. אני גם טוען שהסרבנות של הימין היתה הרבה פחות נרחבת ממה שהיא היום. ובטח שהיא לא קיבלה גיבוי ציבורי ועידוד מתקשורת המינסטרים.

אני גם טוען שבזמנו זרקו קטינות למעצר לכמה שבועות חסמו אוטבוסים של מפגינים שלא יגיעו להפגנות ובית משפט עליון בהוראת ברק עבד שעות נוספות כדי לעזור להתנתקות (מילים של אהרון ברק בעצמו) ובטח שלא נתנו לחסום צירים מרכזים כמו איילון לכמה שעות (כמו שהם שהמשטרה עושה בצורה כל כך ביזונית עכשיו)

אני לא מדבר שפיגלין לדוגמה, הואשם בהמרדה על דברים הרבה פחות חמורים שאהוד ברק ודומיו עשו במחאה הזו.

משתמש whitrerm אתה כמובן רשאי לענות לי אבל שתדע שאתה חסום ואין לי מושג מה אתה כותב. קח את זה בחשבון.

לפעמים גם הבושה נעלמת

https://twitter.com/ariel_elharar_/status/1639724920497209346

בוא לא ניתמם, אתה לא נראה לי טיפש אז אל תנסה להציג את עצמך ככזה, החברה זה התקשורת. התקשורת אמורה להציג מצג של החברה.
התקשורת באופן מופגן ולא מתנצל עד היום כדרך אגב לא התביישה בזה שהיא תפסה צד בהתנתקות. לך תראה תוכניות של ארץ נהדרת לדוגמא בתקופה הזו (משודר בערוץ 24 בהוט) ותראה איך מוצגים המפגינים.

• לגבי הטייסים ורוח ההתנדבות שלהם. זה פשוט טענה שיורקת לי ולמכריי בפנים. אתה לא יודע כמה אנשים הכרתי שחלמו להיות טייסים ולא התקבחו אפילו לגיבוש למרות שהם היו אנשים מצוינים עם ציונים מעולים וכל זה עם יכולות סופר דלות (רובם היו הולכים לספרייה בשביל להתחבר לאינטרנט!). ובסופו של דבר מי שהתקבלו לגיבוש, בידיעה!!!, זה בנים של וחברים של. הם ממש לא התנדבו, הם קיבלו במתנה חלום של הרבה אנשים. ועם הכוח באה האחריות כמאמר הקלישאה.

תקשורת היא מילה כללית שמתארת המון דברים-רדיו, ערוצי טלוויזיה, עיתנואים וכדומה…
תסלח לי, אבל אם יש לך ערוץ פרטי אתה מוזמן להציג בו מה שתרצה. התקשורת לא אמורה להיות מצג של החברה ושום דבר כזה.
ארץ נהדרת היא תוכנית שמשודרת בערוץ פרטי, חוץ מזה הינה תוכנית סאטירית שצוחקת על כולם. מעוניין לראות את העונה שהם צחקו על בנט ולפיד?יש גם המון עונות שהם צוחקים על ליברמן.

אני הייתי טכנאי מטוסים, יש לי חברים טייסים וגם חברים שהלכו לגיבוש לטייס ולא הצליחו להתקבל.
מצטער להגיד לך אבל כל מה שכתבת פה הינה שטות גמורה. תנאי הקבלה לטייס רק למיון הראשי הם נורא גבוהים[יש לי כמה חברים דרוזים שעברו אותו והגיעו עד חצי הדרך, אם זה מעניין אותך]. יש לך גם אופציה להגיע לטייס אחרי שהתגייסת[2 כאלו היו טייסים בטייסת שלי]-ניסת את זה?
צר לי להגיד לך, אבל הם סיימו את שירות הקבע שלהם והם בחרו להמשיך לשרת במילואים-שזה התנדבות.
אם אתה מעוניין בהסבר נוסף על טייס ותנאי הקבלה שלהם וכמה זה קשה להגיע להיות טייס אני אשמח לשלוח לך בפרטי.

צר לי לבשר לך, אבל בן של לא מתקבל לטייס רק בגלל שהוא הבן של. אותו דבר תקף גם לשאר היחידות המובחרות בצה"ל. אתה וחברים שלך פשוט לא הייתם מספיק טובים אין בזה שום בושה

אוי, זאת הבדיחה הכי אדירה שקראתי כל היום.

הודעה של אצבע בעין. זכותך.
אני רק אדגיש שיש אנשים מידיעה שהם סופר בינוניים שהיום הם טייסים. ואותם חברים שאתה מזלזל בהם היו ביחידות הכי מובחרות במודיעין אחרי שהטיסו אותם מהטייס. אירוני לא?

זה בהחלט לא אצבע בעין. לא כולנו מתאימים לכל תפקיד.
לא מכיר את אותם אנשים לכן לא יכול להגיב עלהיים.
אין קשר בין העובדה שאתה וחברייך לא מספיק טובים להיות טייסים בחייל האוויר הישראלי[כמו 99% מהאוכלוסיה, אני נכלל פה גם]לא אומר שאינם יכולים להצליח ביחידה אחרת.
זה בהחלט לא אירוני. יש לך גם המון אנשים שנופלים מקורס טייס שמגיעים למודיעין, חובלים סיירות מובחרות וכדומה…
אין קשר בין חוסר יכולת להיות טייס בחייל האוויר בישראל לבין לשרת ביחידה מובחרת אחרת.

אם החלום שלך להיות טייס, אתה מוזמן ללכת לעשות קורס טייס אזרחי.

שאלה כללית-האם היית בסוף לאחר כל התהליך שעברת היית מיועד להיות טייס תובלה. האם היית מרוצה מכך?

טוב, אתה ממשיך ללכת אישי. אני רק אגיד שאני הכי רחוק מיזה. ותבין מה שתבין.
לי רק היה חשוב שתי דברים.
1- שאני מחזק את הדעות של משה, והוא לא לבד (ודרך אגב, זה נתי ולא נטי). למרות שהדיעות שלנו לא מדוייקות. (פשוט לפעמים נדמה שהוא לבד, ואני אישית לוקח אחריות ומצטער על כך)
2- שיש אנשים טובים שלא מקבלים הזדמנות בגלל המצב הסוציואקונומי שלהם (ממש לא מאבק מזרחיים אשכנזים אלא מאבק של עניים עשירים).

תיכף יספרו פה שגם באוניברסיטאות אין הנחות לכל מיני (לא אפרט. יש את @sh4rky שכתב על זה פעם) ורק הטוב ביותר מנצח.

העולם מלא באינטרסים ובכסף. הוא השליט, לא טוהר המידות, לא טוהר המדע, לא טוהר המוסר. אין דברים כאלו בכלל.

אני איבדתי אמון במדינה באופן סופי. אבל דבר שאני שואף עליו ברמת הפנטזיה. לא לגעת בגיוס לקורס טיס כי אסור להוריד תנאי קבלה לקורס טיס בשביל “שיויון” (לא אישי נגד נתי ) אבל מה שאני כן מצפה ממשלת ימין זה להתחיל לקצץ בתנאים שלהם.

מבחינתי טייס שמשתחרר מצהל הוא כמו חייל בגולני אותם זכויות ואותם חובות.

דרך אגב למעלה הבאתי ציוץ של איך משטרה מפנה אנשי ימין שמנסים לחסום כביש תוך רבע שעה. נו יש פה עוד מישהו שרוצה לספר לי שאני סתם מדמיין דברים?

@dkaro שמי משה לא מוש השור (שרו לי את זה בבית ספר כל היום איזה טראומה)

אני לא מבין בכלל איך אפשר להתווכח עם @mos56 פה, הוא צודק לחלוטין. אני נגד הרפורמה המחורבנת הזו אבל משהו נשבר במדינה הזו שקשה מאוד יהיה להחזיר לאחור, והאשמים בזה הם לא התומכים ברפורמה. אכן, הגענו לאיזו נקודה שמצד אחד אין ברירה אלא לעצור את החקיקה, אך מצד שני בעצם עצירת החקיקה אנחנו מכשירים עבריינות וזה דבר נורא ואיום. מחנכים עם שלם שמי שיותר אלים מקבל מה שהוא רוצה.

הדרך היחידה לצאת מהפלונטר הזה היא:

1. לעצור מיידית את החקיקה.
  2. להגיע לפשרה אמיתית שתתן מענה רחב לטענות של הצד ה’ימני’ (כלומר החלשת מערכת המשפט זה בגדר חובה).
  3. לעצור ולקנוס קשות את כל מובילי המחאות הצבאיים והאזרחיים אשר ניתן להוכיח כי הובילו לסרבנות ולחסימת כבישים.

לצערי, אין לי כמעט ספק ש-1 הולך לקרות (ואם לא אז המצב עוד יותר גרוע), אך אני בספק גדול אם 2 יקרה ואני בטוח ש-3 לא יקרה.

וכאן אני עם מוש לחלוטין. בושה וחרפה. פעם ראשונה שאני מרשה לעצמי להשתמש במונח המאוס כל-כך עלי הזה: פריווילגים.

אני נגד חסימת כבישים. אני נגד סרבנות. אני נגד האיפה ואיפה שעושים למפגינים מצד ימין ומצד שמאל.

That being said, הפיכה לדיקטטורה זה הדבר הכי גרוע שיכול לקרות למדינה (חוץ מאולי כיבוש שלה ע"י מדינה אחרת. וגם זה לא בטוח) ולכן אני סותם את האף למרות שהדרך של המתנגדים מסריחה.

כל אלה שאמרו לי שהממשלה זאת לא תשתמש בכוח שלה לרעה קיבלו הוכחה שביבי העביר חוק שיאפשר לו לעבור על החוק, והוא סיפר על זה בפריים טיים בטלוויזיה.

האם יש היגיון להוציא ראש ממשלה נבחר לנבצרות? לא. האם צריכה להיפתח נגדו חקירה פלילית על הפרת הסכם ניגוד עניינים? כן.

זה מגיע אחרי שהם מקדמים את חוק דרעי 2 המאפשר לעבריינים מורשעים להיות שרים במדינת ישראל, וחוק המתנות המעודד שחיתות במגזר הציבורי (למרות ששינו אותו, ומעכשיו הוא חוק שמעודד שחיתות רק אצל נבחרי ציבור).

יואב גלנט מבין משהו אחד. זה לא רק שצה"ל על סף התפוררות. מדינת ישראל על סף מלחמת אזרחים ו/או על סף התפצלות לשתי מדינות. ברור שמשהו נשבר פה, איפה חייתם בעשור האחרון? איפה הייתם מאז 2019 כשמדינת ישראל נכנסה לסחרור, והבן אדם היחיד שהיה מספיק לא אגואיסט כדי לנסות להציל אותה (גנץ) קיבל זין בעין? אתם יודעים לבוא בטענות יומם וליל לליברמן, סער, לפיד וכל מי שמחרים את ביבי ושוכחים איזה מן בן אדם הוא הביבי הזה, ולמה אף אחד לא מוכן לשבת איתו.

מצטער, אבל יש פה אשם אחד. הוא ידע למה תגרום המהפכה המשטרית שלו, והוא הלך עלייה בכל מקרה כי הוא רצה לחלץ עצמו ממשפטו. הוא אולי לא חשב שהמדינה תבער ברמה הזאת, אבל לא היה אכפת לו שהוא מפורר את החברה הישראלית, כמו שהוא עשה לאורך כל השנים האחרונות. האדם הזה הוא לא אוהב ישראל. הוא אוהב ביבי, וכל השאר משעממים אותו. ובעצם אולי הוא כן ידע שהמדינה תבער ככה, ולא היה אכפת לו. הרי איך אמרה פעם שרה? “שתישרף המדינה, ביבי גדול עליה”.

אבישי בן חיים הוא אחד האנשים שהכי בזתי אליהם בתקשורת הישראלית עד היום ואני עדיין חושב שהוא גורם לימין נזק. אבל מה שאני הכי שונא במצב שהגענו אליו, שהוא לא לגמרי טועה. וזה כבר לא דעה לא פופלארית.

אם כבר שהוא אומר ש"הגמוניה שלא מודעת להגמונתיה" אז פה הטעות שלו . הם מודעים לחלוטין שהם שווים יותר. ומנצלים את זה עד התום.

אם התמונה של שוטרים מונעים מאנשי ימין באור עקיבא לחסום כביש באותו זמן שהם מאפשרים להמון שמאלני לחסום את נתיבי איילון לשעתיים שלמות לא משכנע אותכם אז לצערי אין שום דבר שישכנע אותכם שיש פה מערכת שלמה שעובדת בשביל צד אחד פוליטי ויותר מדויק עבור האלוגרכיה המשפטית.

דרך אגב בקשר לחוק חמץ בסופו של דבר החוק שיאושר הוא חסר שינים לחלוטין ולא משנה כלום .

מתוך ציוצים של יקי אדמר (אי אפשר להביא לפורום ציוצים מהטויטר)

"הצעת החוק שתובא היום לאישור סופי במליאת הכנסת אינה כופה או מחייבת דבר את בתי החולים בישראל. הנוסח שלה קובע כך: מנהלי בתי חולים יוכלו לקבוע הוראות בדבר איסור או הגבלה של הכנסת חמץ לבתי החולים. ומה עם בכל זאת הגעתם עם חמץ? כלום>>

“אין בחוק שום סמכות לחטט בתיקים או לקנוס אתכם. מדובר בחוק נטול שיניים שנדרש רק בגלל פסיקת בג״ץ. בגלל הפסיקה הזאת, למנהלי בתי החולים לא הייתה אפשרות לתלות שלט ״נא לא להכניס חמץ״, אז הביאו חוק. שוב מהדוגמאות שהחקיקה היא תוצאה של התערבות מיותרת של בג״ץ.”

אם אנחנו מדברים על חוק הנבצרות, אז בעיני זו הדוגמה המוחצת לכך שלשמאל מרכז אין שום יושרה אינטלקטואלית בנושא הזה, ולמעשה הכל מאבקי כוח. זו אפשרות הזויה לחלוטין להוציא רה״מ לנבצרות על סמך משהו שאינו הסעיפים המפורשים שמוצעים בחוק הזה, אפילו אם נסכים שהמניעים אליו מפוקפקים. בוקר טוב, קוראים לזה פוליטיקה, ואנשים ש-״דמוקרטיה״ לרגליהם, בטח כזו מהותית, היו אמורים לשמוח על סוג כזה של חוק. פוליטיקאים שמתנגדים לזה נמצאים בניגוד עניינים לא פחות חמור מביבי.

לא מבין איך אתה מפגין פה לאורך הדיון ספקנות (בריאה מאד סה״כ) כלפי הציניות של פוליטיקאים, וכותב דבר כזה על הפוליטיקאי הציני, תאב הכוח, והמזיק ביותר שהשמאל הצמיח כבר כמה עשורים. לולא הקיום של ש״ס והקרקס שאנחנו רואים מהקואליציה בחודשים האחרונים, הייתי אומר שהוא מהמזיקים בתולדות המדינה ובוודאי שבעשור-שניים האחרונים.

לגבי היתר אני די מסכים עם ההודעה. חוץ מהחלק על זה שביבי לבדו אשם, אבל כבר שפכתי פה אוקיינוסים של דיו וירטואלי על זה, אז נוותר.

אני מסכים עם שלושת הסעיפים.

אבל אני גם מוסיף סעיף לפטר את גלנט והרמטכל. נכשלו לחלוטין ואני לא בטוח שזה רק בגלל נאיביות אלא יותר ממניעים צינים .