פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

נשבע לך שאתה תמיד יודע לגרום לי לחייך. עכשיו אפשר ללכת לישון… מקווה שלא ישרפו את המדינה עד מחר בבוקר.

וזה לא הטרלה

אני אולי בדעת מיעוט פה, אבל ביבי יכול היה לסגור את הדבר הזה די בקלות כבר לפני חודש ואפילו שבועיים.

העובדה שהוא מדבר כרגע על עצירת החקיקה רק מראה כמה הוא לא מבין את סדר הגודל של מה שקורה פה ושזה כבר לא(אולי מעולם לא היה) רק הרפורמה. זה הוא והממשלה שלו שהציבור מפגין נגדם.

שר הביטחון התריע לציבור על סכנה ביטחונית ופוטר. לא ציין בכלל אם יצביע נגד החוק אלא רק קרא לעצירה.

כל זה, אני שם בצד את כל הדברים האובייקטיבים והסובייקטיבים. ועכשיו אוסיף את הפרשנות שלי: פשוט ניהול אירוע רע, על גבול המביך. נראה שהוא מנותק לחלוטין מהאירוע. ועכשיו התחילו רחשים שמאשימים את לוין. כולם אשמים חוץ מבן אדם אחד, כרגיל.

אבל מה יכל לעשות ביבי… הוא לא רוצה את החרדים, הוא בטח ובטח לא רוצה את חבורת בן גביר את סמוטריץ’ אבל אף לא אחד מהאופזיציה הסכים בכלל לדבר איתו.

ממשלת אחדות? אפשרי, רק בלי ביבי…

מה רצית, שהוא יניח את המפתחות?

(מדבר נטו פוליטית, לא בעד/נגד ביבי)

זה מה שכולם עושים אתה יודע… מניחים את המפתחות כי המדינה יותר חשובה

הרצח הפוליטי קרוב מאוד. יש פה הרבה עדינים. איכסה

מיטב השופרות כבר מתנערים ממנו. ככה זה נראה בדרך כלל שנופל דיקטטור. עצוב שהגענו לנקודה הזו. אנשים ‘מתרגשים’, אני מודאג מאד

https://twitter.com/bardugojacob/status/1640097216906899460?t=-7SIiBD9gN0vWbJadoTHUg&s=19

אף אחד לא מוותר על כוח. נובמת

בטח לא אחרי שאיזה 2 מיליון אנשים הצביעו לך.

אם אתה שואל לדעתי? תשובה מהירה וקלה, כן.

הוא היה צריך מלכתחילה להתפטר, לנקות את עצמו בבית המשפט ולחזור. מאותו רגע, כל ה"אליטות" שתמיד היו נגדו, קיבלו תוקף ואסמכתא שהוא כל מה שהם חשבו עליו. אני אישית תמיד התנגדתי לדבר הזה, אבל אחרי היום, אחרי התקופה האחרונה, אני חושב בעצמי שהוא לא כשיר לנהל את המדינה. אולי טעיתי כל השנים בעצמי.

אולי זה מה שנכון רעיונית. בפועל אני לא מכיר אדם שהיה מצליח לוותר על כזה כוח אחרי ש 2m אנשים עומדים מאחוריו.

וזו לא סיבה לדעתך שצריך להגביל את כוחה של הממשלה?

שוקל להיות פטריוט

אנחנו אוהבים לרדת כאן על התקשורת הישראלית (בספורט, ובכלל), אבל חייבים להעריך לפעמים את ההומור שלה:

(תקראו את כל הכותרות, עד הסוף):

ואולי להגביל את כוחו של בית המשפט? כל אדם בעל כוח לא יוותר על כוחו. מה אתה מעדיף שנחליש את כולם ובעצם ניצור אנרכיה?

אין קשר לביבי, זה גדול מכל אדם.

אני מסכים שיש להגביל את כוחו של בית המשפט. אבל ההצעה שעל השולחן בעצם חוזרת לנושא של נתניהו מוסיפה לו עוד כוח וכו’. מה שכתבתי בתגובות הקודמות והסכמת איתו.

הפתרון כמובן הוא חיזוק הרשות המחוקקת וחוקה וכן הלאה וכל הדברים שנחפרו כאן רבות.

תכלס, רוב הפורום פה לא מתנגד לכך, בתנאי שיהיה מנגנון חדש לשמירה על זכויות היסוד.
השיטה של בג״ץ היא פלסטר ששמו בגלל היעדר חוקה. אני יותר מאשמח שיסירו את הפלסטר, אבל שירפאו את הפצע האמיתי.

הלוואי שמעז יצא מתוק ונקבל פה חוקה אחרי כל מה שהיה פה.

הכי עצוב, המצב הנוכחי לא צריך להיות ימין נגד שמאל! אני כבר אמרתי לא פעם ולא פעמיים שפה בפורום הסכמנו רובינו שהרפורמה גרועה וגם שבגץ גרוע.
הפתרון לכל הבעיות כל כך שקוף שהעובדה שמתעלמים ממנו ממחישה לי היטב מה הסיבה האמיתית לרפורמה…

ברדוגו לא מתנער ממנו, הוא פשוט מסביר את ההתקפלות העתידית שלו.

ספוילר ציוצים הבאים שלו הוא יאשים את לוין הציונות הדתית ואת קלמן ליבסקינד.

כולם פה מסכימים רעיונית על כל הדברים.(פחות או יותר חוץ מליאור שמכור לשגע את פאקו)

אממה, הציבור הימני בחוץ ברובו חושב שהוא נדפק אבל הפעם - מבחינתו - הוא קיבל סברס בתחת. מה שזה אומר שהקרע בעם רק הולך ומתגבר, לא פתרנו פה כלום. כן, החקיקה במתכונתה הנוכחית תעצר/תגנז, אבל מה אז?? יש פה ציבור שלם שנעול מטרה שזיינו אותו בתחת. אתה חושב שזה אחד? אתה חושב שזה רק טלי גוטליב? אתה חושב שבבלל שהם לא יצאו להפגמות הם לא קיימים? אתה ודאי טועה אם כן (אתה גם לא חושב כך…)

אז חוזר להודעה שלי למעלה, מה עכשיו?? משפט ביבי ייקח עוד שנים, ציבור ענק מישראל מחזק את ידיו, ובמדינה יש ציבור שלם שמשום מה טוען לקיפוח ואיפה ואיפה.

מה עושים? אבל תן רעיון בר ביצוע

גאון כזה אני עוד לא ראיתי

משה, ברדוגו כבר הודה שמכרו אותו. הוא ועוד שופרות כמוהו.

הלינק יצא שבור.

ברדוגו זה הפה של ביבי. אם הוא מצייץ את זה ההכרעה נפלה.

חכמים וטובים ממני לא יודעים מה עושים.

בכנות, אין לי מושג מה עושים. מדאיג ומפחיד.

הדבר היחיד שאני יכול להגיד לך, התחלתי כאחד שנותן הזדמנות לממשלה, הזדמנות נוספת חביבי, ובחנתי לעומק את הרפורמה לפני שהבעתי עמדה.

אני חושב, באמת בצורה הכי אובייקטיבית שאני יכול להיות, ביבי הוכיח לי מעל כל צל של ספק שהוא באמת לא כשיר לכהן כרה"מ והוא גרר קרע אדיר בתושבים של המדינה פה.

לצערי, אני לא יודע מה לעשות, העתיד קודר.