פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

הראיונות שלה, של מנכ"ל משרד ראש הממשלה.
בין הדברים היותר עצובים שראיתי בחיי. הניתוק, חוסר המודעות, חוסר ההבנה וההכלה. איך יכול להיות שהם אלה שבצמרת הממשלה. הדברים שהיא אמרה, דני קושמרו וכן הלאה. העובדה שהמשרד שלה פשוט גונב כסף מהמדינה על לא כלום. היא וכמותה גם יצטרכו לבוא חשבון באחרית דבר.

ראיתי שינון מגל מנסה להגן על הדברים של מנכ"ל משרד ראש הממשלה ומאשים את הכתבים שראיינו אותו. אני עוד חושב שהכתבים שם היו עדינים מדי.

הדברים האלה בלתי נסלחים, פשוט בלתי נסלחים.

כשהזהרתי שביבי מסוכן למדינת ישראל - הסיטואציה הנוכחית בה הוא מתעסק בעתידו הפוליטי ובממשלה שתהיה לו אחרי המלחמה, במקום לסגור את גנץ שהסכים להתגייס ללא תנאים היא בדיוק מסוג הדברים שחששתי מהם.

קודם ביבי, מדינת ישראל אחר כך.

אני חושב שהבעיה מתחילה מזה שהפוליטיקאים לאורך השנים, פשוט הרגילו אותנו לסטנדרט כל-כך נמוך. פוליטיקאים כמו אולמרט, אהוד ברק, שרון - וכמובן שנים רבות של ביבי - הרגילו אותנו לזה שהגיוני שהמנהיגים שלנו, אנשי ציבור, יחשבו קודם כל על עצמם - כמו שאולי רבים מאיתנו היו עושים במצבם - ורק אז יתפנה לראות את טובת הכלל.
בתוך העולם הפוליטי הזה - כל מה שנותר לנו זה לבחור בזה שנראה שמצב המדינה הכי טוב תחת אחריותו, תחת המגבלות שהטעו אותנו לחשוב שהן אינהרנטיות להנהגה פוליטית.

העניין הוא שזה פשוט לא יכול להיות הסטנדרט לאיש ציבור. איש ציבור חייב לשים תמיד את טובת הכלל לפני טובתו האישית, גם במחיר של ויתורים אישיים כואבים. גם אם זה מנוגד לאינסטינקטים האנושיים הבסיסיים של רבים מאיתנו, של ‘אם אין אני לי, מי לי’ - בעיקר במדינה שהתחושה בה הרבה פעמים היא של תחרות בלתי פוסקת ומלחמה תמידית על המקום שלך (בתורים, בפקקים, בקומבינות וכו’).
אנשי ציבור חייבים להיות מסוגלים ליותר מזה.

דברים כמו שקרו בפרלמנט הקנדי - שיו"ר הפרלמנט התפטר, בגלל שהוא הזמין לפרלמנט בטעות נאצי לשעבר, וכל הפרלמנט עמד ומחא לו כפיים - נשמעים לנו כאילו יצאו מסרט של מדע בדיוני.
פוליטיקאי שלוקח אחריות? בגלל טעות אנוש? ועוד במחיר ממשי של ויתור על כוח וכיסא אישי? מה זה פה, לה-לה לנד?

ביום שאחרי שכל החרא הזה ייגמר, מעבר למזרח התיכון החדש שבתקווה יעוצב כאן - יש לי תחושה שמרבית העם לא יהיה מוכן יותר להנהגה מהסוג הזה. כמו כל מיני דברים אחרים, שנראה שהעם התפכח מהם בשנה האחרונה - פשוט נפלו על הדור הלא נכון.
לראות את ביבי אשכרה מנהל מו"מ קואליציוני קטנוני של עשרות שעות, תוך כדי התופת שמתנהלת במדינה (תופת שנגרמה באשמתו הישירה) - זאת פשוט תמונה אחת יותר מידיי.
עד אז, זה המוד של העם (המדהים) שלנו, על כל שלל יוזמותיו (האזרחיות!):

ה’מנהיגים’ שלנו פשוט לא ראויים לעם שתחת אחריותם.

מנכל משרד ראש הממשלה איבד בת דודה באותה המסיבה והבהיר לאחר מכן שהוא התייחס להיבט הלוגיסטי גרידא. מהציטוטים משתמע שהוא מאשים את החוגגים והוא הבהיר שזו לא כוונתו הן בראיון המקורי הן בהבהרות לאחר מכן.

לגבי הראיון עם מנכל משרד ראש הממשלה - רק מראה לאן הגענו. מעבר לכך שמה האינטרס שלו לעשות זאת - באמת נראה לכם שהוא מאשים את החוגגים? כל מי שרכב על זה בתקשורת דוחה אותי. הפכנו להיות תרבות שמחפשים אחד את השני על ציטוטים הכי קטנים, ועוד בזמנים כאלה.

ואם כבר לבוא בטענות לעיתונאים זה על שהם לא שואלים שאלות קשות באמת.

או על זה שהם מתדלקים פאניקה וכאוס 24-7
חבורה של נבלות שכל מה שהם יודעים זה להכניס את התושבים להלם וחרדות
זה התחיל בקורונה, החמיר משמעותית ובשנה האחרונה עם ההפגנות אז בכלל הגיע לנבואות זעם על בסיס יומי וכמובן עכשיו בשבוע האחרון זה עובר כל גבול

במקום להוות מוקד הרגעה ולעשות את העבודה שלהם בתור מובילי דעת קהל שכל המדינה מסתכלת עליהם ומצפה לשמוע מסר אופטימי ומרגיע הם רק דואגים להכריז כל 5 דקות כמה שהמצב חרא

רעל לתוך התודעה שלנו כל ערוצי התקשורת האלה

אני רואה לרוב ערוץ 12 .
אני בסדר עם רוב העיתונאים שם ורוב הפאנל. הבטחוניסטים ענייניים במיוחד.
בא לי לשבור את הטלויזיה רק בגלל עיתונאי אחד - אמנון אברמוביץ’. הבן זונה הזה ממשיך להתעסק בביבי ובפוליטיקה כאילו לא קרה כלום. כל מה ששומעים ממנו זה ביביביביביבי ממשלה ביביבי.
חבל שלא חטפו אותו. בטח היו משחררים מהר כדי שימשיך לעשות נזק לישראלים.
כמה שטויות הוא פולט בדקה, לא ייאמן. ממש שגיא כהן של הפוליטיקה.

המזל של קשת זה שיש להם פרשנים כמו ניר דבורי ועמית סגל והם מביאים אנשים כמו נעם תיבון וישראל זיו. הנדסת התודעה שלהם ברורה וההתעסקות שלהם בפוליטיקה בעת הזאת מרתיחה. אפשר להעביר ביקורת, צריך אפילו, אבל העקיצות המיותרות של יונית לוי (שבעיניי מיצתה ממזמן את התפקיד ולראות אותה בשידור עם המימיקות שלה זאת חוויה דיכאונית), אמנון הבלתי נסבל וניסיון לדחוף פוליטיקה והאשמות כלפיי הממשלה בכל מילה שניה באולפן אותי מקוממת. זה לא הזמן. גם אני כמו רוב המשתמשים פה סבור שהממשלה הזאת תתפרק יום אחרי המלחמה. העם לא ייסלח, ביבי יישב בבית ויפה שעה אחת קודם.

הרגשת האחדות בעם נפגמת בכל פעם שהם ממשיכים בביבי/לא ביבי, מה גם שזה מיותר. אנחנו על סף מלחמה קשה בשתי חזיתות, לטעמי הכרחית גם במחיר יוזמה שלנו (מתי שוב יהיו לנו פה נושאות מטוסים אמריקאיות ואת התמיכה של הממשל האמריקאי בעוצמות כאלו?), בואו נתעסק בזה, את הממשלה נסלק אחר כך.

מסכים עם 99 אחוז מההודעה שלך , אבל דבורי הוא בושה . הוא וכל הכתבים הצבאים שליקקו את התחת לאלופים בצבא ומכרו לעם את הספין של הצבא “החמאס מורתע המכשול יעצור כל התקפה דין ת"א לא כדין שדרות” מספיק לראות מה הם עשו ליצחק בריק. הכל בשליחות הגנרלים הבוסים האמיתים שלהם.

הכי גרוע לדעתי זה אלון בן דוד. מוטב שבמקום לתקוף את הממשלה שהוא יעבור תושב תושב ויבקש סליחה ומחילה על מה שהוא אמר להם אחרי צוק איתן…

הבודדים (לפחות שאני מכיר) זה בוחבוט מוואלה ובמיוחד יוסי יהושע מידיעות. במיוחד השני, הם היחידים שניסו לערער על התזה של הצבא.

דרך אגב אותו דבר היה עם המנהרות. ששם רק גבורה של אלוף משנה (ששכחתי את שמו לצערי) בצוק איתן שבלם בגופו מחבלים שיצאו ממנהרה ליד קיבוץ בארי. זה היה אותו מחדל שהצבא טען שאין שום מנהרות התקפיות מסוכנות ורק מזל מהשמיים יחג עם גבורה אנושית מנעו אסון דומה. לצערנו שום נס לא הציל אותנו הפעם. גם אז דבורי וכל הפרשנים הצבאים “דיבררו” את הצבא.

אם יש להם טיפה כבוד אנושי. בסוף המלחמה לפחות (אם לא יותר) יודו במחדל ויבקשו סליחה מתושבי ישראל במיוחד תושבי עזה.

דוקא אלמוג בוקר וסטינמן מצילים הרבה מהכבוד של התקשורת הישראלית. הם במשך שנים ניסו להזהיר ולהתריע. זילזלו בהם.

מי שלא מבין על מה אני מדבר:

וזה בדיוק למה מוציא אותי מדעתי (כולל כמה בפורום פה) שרק יודעים לצעוק ביבי אשם ביבי אשם ביבי אשם. זה הכל מתוך פוזיציה פוליטית. ביבי אשם וצריך ללכת הביתה אחרי המלחמה. אבל בשביל להתחיל ובאמת לתקן צריך שכולם ילכו הביתה. כולם כולל כולם. גם בצד השני של המחנה הפוליטי (איזנקוט וגנץ)

אחרי המלחמה, כולם ממפקד אוגדה עד הרמטכל כולל ראש אמן חיל אויר ראש שבכ צריכים להודיע שהם מתפטרים. ואני עוד לא מדבר על האישים הפוליטים שצריכים להודיע על פרישה מהחיים הפוליטים. זה גם לא יקרה בחיים.

**נ.ב היחידים שעמדו במשימה ואפילו בהצטינות זה חיל הים והמפקד שלו, הוא צריך לקבל קידום אחרי המלחמה, עבודה מושלמת שלהם. היחידים שלא נרדמו בעמידה באמת עבודה מדהימה שלהם, עד עכשיו 100 אחוזי הצלחה. **

אני באמת הייתי חושב לתת לו להיות הרמטכל הבא. בכלל רק מחמאות לבחורים בחיל הים טפו טפו . הצילו טיפה את הכבוד שלנו והכי חשוב אני אפילו לא רוצה לדמיין מה היה מספר של ההרוגים אם גם החדירות מהים היו מצליחות להם. באמת שלא רוצה לדמיין. חיל הים ציון לשבח!

דרך אגב בנושא אחר. לא שאני מבין למה תושבי יש"ע צריכים לבקש סליחה שהצבא שולח כוחות בשביל להגן עליהם מפני מחבלים אבל השקר ששלחו כוחות ובגלל זה היה סד"כ מועט בעזה זה שקר גס ועלילת דם

https://twitter.com/IshayFridman/status/1712364057842307404

כמה שאני מסכים איתך
מדובר בשופרות שמערבבים אותם בלי סוף ואין להם שום יכולת ביקורת. אגב אלון בן דוד שני רק לרוני דניאל ז"ל שהיה לצערי בושה למושג עיתונאי.

ניר דבורי - וזו תחושה בלבד - לא יודע. הבנאדם נותן לי תחושה שהוא לכאורה על סף הממציא ידיעות. בטח שלא בודק ומצליב.

בנושא אחר -
כבר יש יותר מרמז למה ביבי הולך לעשות לגנץ (לא שצריך להיות גאון גדול כדי לצפות זאת).
https://twitter.com/i/status/1712368543197524120

אתמול במסיבת עיתונאים, בקושי מסוגלים ללחוץ ידיים. למה גנץ וגלנט כן יכולים?
בנוסף את ההצהרה שלו ושל גלנט נתניהו הביא במלואו, את של גנץ הוא קיצץ ב 80%.

עם מה שיש לי לכתוב על ביבי אחכה קצת, רק תתחילו לשים לב למה הבנאדם דואג גם עכשיו

אתמול הוא כבר החליט שהטיסנים (בסוף התרעת שווא) כבר בדרך להשמיד את “מפעל הטקסטיל בדימונה”…

לגבי החלק השני מה יש לי להוסיף שום דבר, אבל מוטב להם להבין שהם סיימו את הדרך הפוליטית שלהם. מי שראה אתמול את ניר ברקת מבקר בבית חולים ושוחטים אותו שם (דווקא מילה טובה לו שעזר אומץ והלך לשם) מבין את זה.

אפילו קיש כבר הבין.

הוא אולי לא יודע , אבל גם הצבא לא יודע.
הוא לפחות לא מעצבן אותי כמו אברמוביץ’ וכמה אחרים.

והצבא החליט שערימה של טיסנים הולכת להתפוצץ על כל הצפון.
דבורי גם הדגיש בשידור שזאת הדעה שלו בלבד. הייתי מול הטלויזיה באותו הרגע. מותר לו להביע דעה ולא רק דיווחים, כל עוד הוא יודע להפריד.

ברור שזה הדעה שלו. אבל הוא לא טוקביסט. יש לו אחריות. אנשים שומעים טיסני נפץ בדרך לדימונה מה אתה חושב שזה עושה? גם עדיין לא הבנתי בכלל על סמך הוא הוא קבע את זה מהתחלה אבל עזוב זה לא הנקודה שלי.

וזה לא החטא הכי גדול שלו. הלואי שזה הטענה הכי גדולה שלי אליו.

המרצים שלנו… החוק לפני הכל.

“ראש הממשלה הוא זה שצריך לעבד את האסטרטגיה הכוללת. זה לא דבר של פקידות או אחרים. האחריות לביטחון המדינה, לביטחון הלאומי שלנו, היא בידיים של רה"מ. אתה מקבל את הפיקדון. הפיקדון הוא המדינה, ורווחתה, אבל בסופו של דבר, לפני כל דבר אחר, ביטחונה”
בנימין נתניהו, עדות בפני ועדת וינוגרד

מהאנשים שהביאו לנו את “ראש ממשלה ששקוע עד צוואר בחקירות…”

מה דעתכם על זה?

מצד אחד, היה לצד ישראל וביבי באמת עבד עליו בכך שלא באמת התכוון לחתום על עסקת המאה וכו׳
מצד שני אולי נשיא אמריקאי וכרגע לא מתעלינו. מטריד.

https://twitter.com/AmichaiStein1/status/1712346149024096541?t=bIrJYjsKiTBesf646Bi2pw&s=19

ההיסבר הגיוני שביידן מנשיא רופס ולפלף נראה פתאום מנהיגותי ועוצמתי ולא בעיניינו אלא בכיניי האמריקאי הממוצע. ביידן נראה מנהיג וטראפ כבר לא יוכל לחקות אותו מבולבל במסעי הבחירות שלו.

אז הוא מטנף - כמו כל משוגע - על ישראל העיקר להסביר שהפאשלות הם של ישראל ולו הוא היה הכח היה נראה אחרת. ככה זה עם משוגע, שהוא לטובתך זה אחלה אבל כשהוא מתהפך עליך אתה בבעיה.

בלי קשר, ולמרות שטראמפ טוען הרבה טענות נכונות על הרפיסות הדמוקרטית מבחינה מדינית ומבחינה כלכלית עדיין לא היה ברור שהוא יצליח לנצח את ביידן. עכשיו ברור שלא… סתם אדם נואש.

קודם כל רוב הדברים הוא צודק אפילו בכל.

טראמפ לא אדם סלחן , ביבי בירך את ביידן ושרף את עצמו.

ניסיתי לשמור על איפוק ולא לתקוף את ביידן, כי ביידן דיבר יפה אבל זה סתם ניסיון לשנות את המציאות.

טראמפ בכהונה שלו עשה הרבה יותר ממה שביידן עשה. העביר שגרירות לירושלים הכיר ברמת הגולן והכי חשוב הביא לנו עיסקאות שלום מהטובות ביותר. רק לזכור שאיחוד האמיריות גינה את ההתקפה של חמאס… בשביל להבין את זה. צריך גם לזכור שהוא גירש את נציג אשף מוושינגטון קיצץ דרמטית בסיוע האמריקאי לרשות ויצא ממועצת זכויות האדם של האום . אבל כמה מילים יפות של ביידן (שהרי הוא חייב את ישראל עכשיו) ושוכחים את זה.

אם טראמפ היה מנצח היה לנו עכשיו הסכם שלום עם סעודיה ואולי אפילו קטאר.

עכשיו אני לא מתרגש מהאמריקאים . כי ביידן בכהונה שלו המדיניות האמריקאית הבינלאומית קורסת כמו מגדל קלפים.
מה שמעצבן אותי זה הינדוס התודעה: אתם יודעים ממה ממשל ביידן עשה בחודשים האחרונים שאף אחד לא מדבר עליו?

https://twitter.com/bennyjohnson/status/1711781711460069603

רמז הפריש להם מהסנקציות 6 מילארד דולר לאירנים תמורת חטופים.

ובבקשה אל תבלבלו לי את המח שזה הגיע באמת רק להומנטירי . כמו שהקטארים שילמו לחמאס בשביל הומניטרי ולא רקטות.

כנראה שזה דעת מיעוט בפורום ובארץ. אבל לא אכפת לי. אני מקווה שהוא יפסיד בבחירות .

נ.ב אבל זה באמת מדאיג, אם טראמפ יזכה לדעתי הוא לא יחבב אותנו כמו פעם. הוא די כועס.

ובפוליטיקה כמו בפוליטיקה, מיד דה סנטיס הרואה את מצבו העגום בסקרים מזהה את ההזדמנות לתקוף את טראמפ על האמירות האלו.

https://twitter.com/RonDeSantis/status/1712292173272457399