פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

אמיתי הסיפור עם הפרליטות?

לא זה אמיתי?? מישהו יכול לאשר את זה?

היה בערוץ 13.

אם זה נכון, הייתי מכניס את כל מי שאמר את זה יחד עם אותם מחבלים שטופי דם. גרועים כמו הנאצים או יותר.

תקציר?

הפרקליטות החליטה שאת כל הנבילות השבויים צריכים הארכת מעצר…

‘הם במעצר רגיל’ עכשיו.

אבל יש חברים יהודיים מנוער הגבעות שהם במעצר מינהלי ולא רואים אור יום בלי בית משפט.

טינופת.

https://twitter.com/i/status/1711806773890335151

איזה גנרל בפאנל הסביר שמדובר בבוזזים עזתיים, לא מרצחים שלהם יש דין שונה.
עדיין מקומם.
אמר גם שלא מצליחים למצוא עורכי דין שיגנו עליהם. גם עורכי דין ערביים מסרבים.

וואו, ביידן בנאום מדהים. מי שיכול, שיקשיב לו באנגלית, התרגום לא יכול להעביר את הרגש והאינטונציה.

בסוף דבר, אני מקווה שהציבור יבוא חשבון על כל השתלשלות האירועים העשור האחרון. על מה הלכנו פה למערכות בחירות, הקונספציה של גנץ אייזנקוט וביבי, למה ביבי פיטר את גלנט, ומעל הכל - הדה לגיטימציה והרפש שהוטל פה על אנשים(כמו ביידן למשל, שמבחינתי הוכיח היום כמה הוא משמעותי לישראל) אני חושב שזה מתחיל להיות ברור לכולם שמשהו לא סביר קרה פה.

אחד הדברים הבודדים שביבי עשה שאהבתי וגם אחרי זה הוא התקפל.

גלנט הוא מחדל מהלך, אחד משרי הביטחון הכי כישלונים שהיו פה. והיה גם גנרל בינוני ולקקן תחת של שרון. בכל ועדת חקירה שתקום השם שלו יהיה בין הראשונים שיהיה ברשימה. גם איזנקוט וגנץ ועוד רבים. ואתם יודעים למה הוא שר ביטחון עכשיו? כי הוא ידע לקק את התחת של ביבי טוב לפני הבחירות.

ובשביל לחסוך את התגובות ביבי כן לא. אז ביבי הראשון אבל לא האחרון ממש לא.

לצערי, ואני כותב את זה באמת בעצבות נוראית.
אני חושב שאחרי שביבי ילך אנחנו נגלה דברים הרבה יותר גרועים מזה.

התחלחלתי מהראיונות של גלית דיסטל. שרת ההסברה, המשרד שלה לא ביצע כלום. רק היום דיווחו בערוץ 14 שביבי הקים יחידת הסברה נפרדת. פשוט הזוי.

ולצערי זה לא מסתכם רק בה או בגלנט. זה ממשיך, הוא הקיף את עצמו בחבורת יס מנים שרק מלקקים לו כל היום.

זה בדיוק הבעיה שלי איתך. אתה מתעקש להביא את זה רק לביבי כן לא ביבי.

המחדל הוא של רבים. הקונספציה שהמכשול הוא קו הגנה לא עביר וחמאס הוא הרע במיעטו שייכת לרבים, כולל לפיד ובנט בתור ראש ממשלה.

אני לא סתם מתעקש . צריך להבין את זה. זה לא רק ביבי. אם ביבי ילך לבדו זה שערוריה.

דרך אגב אני באמת חושב שביבי סיים את הקרירה. שאלה רק אם הוא יבין את זה לבד או שהוא יתעקש שהמילואמנקים שיחזרו מהתופת יזרקו אותו מהממשלה.

אני רוצה שכולם ישלמו את המחיר. כולם כולל כולם. גם אם זה לא נוח פוליטית.

לא לא לא, אני לא אומר שזה רק ביבי. התייחסתי גם לגנץ ואייזנקוט בהודעה הקודמת, והטרפת של מערכת הבחירות. פשוט נתתי דוגמאות. כל מה שקרה בעשור האחרון מחייב ועדת חקירה. הצמרת הביטחונית, המדינית. כולם חייבים לתת את הדעת, כי מה שקרה פה הוא בלתי נתפס.

ביבי הוא ראש הנחש, הוא האחראי על המערכת ובאופן טבעי רוב החיצים מופנים באופן מידי אליו, ולכן רוב הדוגמאות שלי עוסקות בו. לא זו הייתה הכוונה שלי.

זה ראיון אחד איתו.

איזנקוט בעזרה של כל לקקני התחת שלו בתקשורת הרס לו את הקרירה.

רק בגלל גודל השעה אני מוכן לקבל את איזנקוט בקבינט. אבל בשיגרה אני מקווה שהוא יעוף מהחיים הפוליטים. פושע.

אני חושב שאתה טועה.
ביבי כרגיל יפיל אשמה על אחרים , ואת הנצחון יזקוף לעצמו.
הוא יגיד שבמחדל אשמים שר הבטחון, הרמתכל והממשלה הקודמת. הוא תיקן חלק מהליקוים, אחרת היו פה מאה אלף הרוגים.
אלה שהצביעו לו הפעם, אחרי כל מה שהיה, יצביעו לו גם בפעם הבאה.
לשותפים שלו לקואליציה בכלל לא אכפת, זה קהל שבוי.

דימטרי בשיגרה אתה צודק.

זה לא זמן רגיל.

73 כישלון יום כיפור גולדה ודיין ניסו להאחז במזבח המילואמניקים חזרו הם התפטרו.

82 לבנון. שרון ובגין, שרון רימה את בגין ואת העם. המילואמניקים חזרו בגין התפטר ושרון הודח .

מלחמת לבנון השניה. אולמרט ניסה לאחוז בקרנות המזבח. המילואמנקים חזרו (ביבי עודד את זה מהיציע) אולמרט התפטר.

זה לא שיגרה. אל תתיחס לטויטר ולביביסטים הקיצונים. גם הם לא יצליחו לבלום את הזעם של המילואמנקים.

למה אני מזכיר את זה? כי את הזעם של המילואמנקים אף ראש ממשלה ובצדק לא יכול לשרוד.

אני מוכן להתערב איתך על 3 כוסות בירה במפגש קלאסיקו בעוד שנה @Josepe יהיה עד לזה

מתי הבחירות משה? עוד כמה שנים?
זה כבר יהיה בשגרה. באותו זמן אני ואתה נשקיע יותר מאמץ בלריב על סרג’י רוברטו מאשר לדבר על המלחמה הזאת.
אני כמוך רוצה שכולם יעופו הביתה וחלק גם יישב בכלא על רשלנות פושעת. אני לא מאמין שזה אכן יקרה.

משה, כבר מעכשיו האשימו את כולם. החוגגים בנובה, דני קושמרו, הצבא, קפלן, השמאל ומה לא.

החלק העצוב? יש לי חברים בפייסבוק שתומכים בזה. לנתניהו יש קונים למה שהוא מוכר. למה זה מתרכז בביבי? כי מכל האנשים שהתחלפו בפוליטיקה הוא היה בראשות הממשלה במהלך העשור האחרון. הוא התווה מדיניות הוא היה בכל הקבינטים ותחתיו קרה המחדל הכי גדול במדינה שלנו.

אחרי שהאשימו חצי מדינה בסרבנות, בגידה ועוד, בסוף מי שהפיק את הדרום זו הממשלה. מי עמדו עם מדים ברגע הראשון שיכלו? האלו שלא הסכימו ללכת אחרי ביבי. שגרמו לכולם לחשוב שהם מעל היתר.

החלק המרגיז? שאני מתדיין פה עם מספר אנשים על כך בחודשים האחרונים. איבדתם את הראש מכעס על כל חצי שטות בהקשר להפגנות. אני מבין שזה לא הזמן להיכנס לסוגיה “מי אשם”, ולא בטוח שנקבל תשובה אמיתית, אבל אתם לא כועסים מספיק על הביזיון של הממשלה, ולא שמעתי מילה אחת של חרטה אחרי שירדתם על כל אותם “משתמטים”, ושאולי אולי הרעילו לכם את הראש סתם.

נ.ב

יש לי חבר “אנארכיסט” שלא מזמן ישבנו באילת והוא הסביר לי שבזמן הקרוב יחפש לעשות רילוקיישן כי נמאס לו לחיות פה. איך שהאירוע התחיל הוא עלה על מדים כי הוא מ"פ בשיריון והלך להתייצב. לאנשים כמוהו מגיעה התנצלות היישר מכל השרים לענייני פילוג ושחיתות.

אתה מתעקש לרדת איתי לפוליטיקה . אני חושב שהיתי יותר ברור בזה שביבי צריך ללכת הביתה… לא יודע איך אני יכול להיות יותר ברור מזה.

חרטה? אין בי שום חרטה. כל מי שמאיים בסרבנות או השתמטות גם בעתיד יחטוף ממני.

אני מציע להפסיק פה.

אני “ירדתי” על דן שניסה לגזור מהעדות של המחבל שהוא אמר (המחבל) שההפגנות עודדו את החמאס. חבל שאתה עושה ההפך.

אולי אני מפספס משהו אבל מה חזרת המילואימניקים קשורה לתהליך?

שהם מספרים מה קרה באמת?

הם ראו את התופת יד ראשונה. הם ראו את המחדל. הם לא יסכימו לשתוק.

זה קרה כל פעם שהיה כישלון צבאי חריף. זה יקרה גם הפעם. והפעם ביבי לא תהיה ברירה. זה דעתי. אני יכול לטעות.

אתה מפספס מה שאני כותב. כל הממשלה וביבי צריכים ללכת הביתה. לסיים את החיים הציבורים שלהם.

אני כותב את זה פעם אחר פעם. אבל לא רק הממשלה וביבי. הקונספציה מול חמאס זה לא רק ביבי. וזה בדיוק מה שכתבתי למעלה. יבואו חשבון עם ביבי אבל גנץ ואיזנקוט וגלנט ועוד כמה אפסים יחייכו כל הדרך אל הבנק.

אני חושב שביבי הממשלה הרמטכל אלוף פיקוד דרום אוגדה ראש שבכ (מוסד אני לא יודע כמה הוא קשור לזה) כולם צריכים ללכת הביתה. לא מעט מהם צריכים לעמוד לדין פלילי.

כל מי שהיה קשור ללתפיסת הביטחון במדינת ישראל צריך לתת תשובות, חלק לסיים את החיים הציבורים וחלק לעמוד לדין.

זה דעה שלי לא מה שאני חושב שיקרה.

בפועל, הימין שוב בגד בבוחריו, אחרי שגררו את המדינה לרפורמה מהסיבות הלא נכונות והביאו לפילוג בעם. אף אחד לא השתמט בסוף.

מקבל, אני אפסיק לעכשיו, אבל הבטן מלאה ואנחנו נחזור לפה. באסה לי שאני נופל רק עליך, כי אני באמת מעריך אותך וזה לא מגיע לך, אבל כשהעשן יתפזר אני אשמח לשמוע אם מישהו חושב שהדרום ועם ישראל ככלל לא הופקר פה ע"י הממשלה הכי רעה שהייתה בהיסטוריה של מדינת ישראל.

דרך אגב דיסטל מבחינתי היא אכזבה עצומה . אני עקבתי אחריה . נכון שהיא תמיד היתה ביביסטית אבל היא מוכשרת וחכמה. באמת חשבתי שהיא תדע לעשות עבודה טובה.

אחת האכזבות היותר גדולות שלי. זה מסר לחיים, להיות פאנבוי של משהו, במקרה שלה זה ביבי. יכול להרוס לך את הקרירה.

מסכים עם כל הביקורת עליה. ולהגנתי אני יגיד שהבנתי מהר מאוד שהיא כישלון. לא הייתי צריך את הקריסה שלה עכשיו בשביל להבין את זה.