פינת הישראלי המכוער?

היית אומר 15-17
מה שמצחיק זה שהן בקיבוץ שם
טובי בנינו עאלק (טוב נו לא אומרים טובי בנותינו).

הייתי משתף אבל אין טעם לאחד שלא בא מהישיבות. רוצה לומר שהרבה פעמים החרדים יודעים הרבה דברים רק הם מצניעים את הידיעה הזו כי היא מתקבלת כקלקול/לא הדרך.

אני יכול לקרוא עיתון חילוני, אני בחיים לא אכניס אחד כזה לבית. אבל יש לי סמארטפון ואינטרנט? נכון, אבל עיתון לא.

אוי אלה החרדים המודרנים. חמודים. בתכלס מדובר ביצורים הכי מתוסכלים עלי אדמות מכיוון שהם ממש נמשכים לעולם שבחוץ אבל מרגישים שהם לא יכולים לעזוב, ואז הם לא פה ולא שם. אלה לא מייצגים את העולם החרדי בכללותו לעניות דעתי.

אחרי הסיפורים שאני שמעתי על מה שהולך בישיבות (לא יודע כמה נחשבות אבל בעיקר בבני ברק)
אני לא אהיה מופתע משום דבר שתפיל עליי :slight_smile:

תקשיב דן אני לא יודע באיזו מאה את חי אם אתה חושב שמישהו מכניס עיתון אליו הביתה…

הוא חרדי אז זה המאה ה16 לא? :wink:

אני רואה שהת’רד צריך לההיפך למשהו כמו ‘הרהורי דן’ או אולי ‘דן על שולחן הניתוחים’ (מלחיץ קצת)

העיקר נהנים

רעיון מעולה אני עושה מנוי

@SantiagoBernabeu (לא חייב לענות) אתה דתי היום?

לא, אבל הלוואי והייתי. ברגע שהבנתי כמה הדת מדהימה וחיונית לחיים שלנו, האמונה שלי התרופפה והתחלתי להרגיש שמישהו פשוט יצר איזשהו ספר חוקים שמי שעוקב אחריו חי חיים בלי דרמות מיותרות. אני רוצה להאמין שיום אחד אני כן אתקרב חזרה לדת.

כקיבוצניק - יש המון בועתיות ובורות גם בהרבה מהקיבוצים. לא ברמה ובמספרים של החרדים, אבל קרוב משניות מצפה.
חוץ מזה - “מלח הארץ” תמיד היה מיתוס ומדובר באנשים ככל האנשים. עם הזמן ההבדלים מיטשטשים כמובן, האחיינים שלי דומים (מאד) למקביליהם בהרצליה שלומדים איתם ביסודי כמעט בכל היבט.

לא יודע איפה לפרסם, אבל בואו נדבר על אלימות בני נוער. זה אמנם לא תופעה סופר חדשה, אבל לאחרונה יצא לי לראות את שני הסרטונים האלה 1 2 ואני פשוט לא מבין איך זה נהיה כזה קל לעשות מה שבז** שלך ולא לשאת בהשלכות.

כמו שיש המונים שיוצאים לרחובות להפגין, הלוואי שככה היינו יוצאים למקומות/בתי ספר ששם האירועים האלה קורים ועושים עם זה משהו לעזאזל. אין איזה דקסטר ישראלי בקהל?

יש איזושהי סטטיקטיקה שמראה על עליה במקרים האלה? או שהכל זה סרטונים?

קשה לי להאמין שיש איזו עליה. פשוט העובדה שהכל היום נהיה ויראלי וטרנדי נורא מהר ושיש מיליון פלטפורמות לפרסם ולהפיץ סרטונים בסגנון, גורמת לאנשים לחשוב שזה משהו חדש ושהדור של היום הוא הבעייתי והמקולקל.

אני גדלתי באשקלון ויכול להעיד שהיסודי והתיכון שלי לפני 15 שנה היו הרבה יותר אכזריים מהיום. כן, גם ביסודי היינו שומעים על לינצ’ים מכוערים שזיעזעו את ההורים. בחטיבת הביניים היה מנהג בהפסקות לשחק ב’כיסא העינויים’ - מי שיושב על הכיסא חייב לקבל מכות רצח מכולם, אז היו בוחרים קורבן תורן ומושיבים אותו בכוח. אחיין שלי סיים את אותו תיכון ממש השנה ומעיד שזה שונה לגמרי ומטופל בצורה הרבה יותר חמורה מפעם, ושכמות המקרים החמורים ממש מזערית.

נכון שהבאתי רק דוגמה קטנה ונקודתית מאוד אבל השורה התחתונה שלי היא שדברים כאלה היו מאז ומעולם ולדעתי אפילו בתדירות הרבה יותר גבוהה בעידן ללא מצלמות. עכשיו מספיק שיפיצו סרטון שניים כאלה בשביל ליצור רעש כמו שקורה עכשיו ולהרתיע את כל השאר מלעשות דברים דומים ולקבל שיימינג מכל עבר.

ילדים זה עם חרא, היום פשוט רואים את זה יותר. האינסטינקט של בן האדם זה שהוא חלק משבט ויש לו אויבים, אז ילדים בוחרים לעצמם את השבט ואת האויבים בתוך העולם המצומצם שלהם. יש התעללויות, פיזיות ונפשיות, בין ילדים בכל מקום בעולם, וצריך למצור פיתרון איך בגיל צעיר לחנך אותם לרסן את האינסטינקט הזה.

חששתי מהודעות לגבי סטטיסטיקה. אין לי מידע ואני מסכים שגם בתקופות שלנו הייתה אלימות. אבל אני לא זוכר שזה היה כזה אכזרי. נגיד במקסימום 2 או 3 על אחד, לא עדר שלם. אצלינו גם היו מפרידים, מה שלא יצא לי לראות באף אחד מהסרטונים (ראיתי עוד חוץ מהשניים שבהודעה המקורית). לכן אני אומר שזה מרגיש שזה נהיה קל.

מה גם שאני לא מבין איך הסרטונים האלה עולים לרשת? אתה מעורב באלימות, מצלם ווידאו, ואז מפרסם אותו בפייסבוק/טיקטוק שלך? זה טרנד או טמטום? :thinking:

ועדיין, אין אפשר עם זה יותר זה נוראי.

ראיתי שהתפרסם בטלגרם… לא יודע כמה אמת.

זו קבוצה בניהול דתי/חרדי. קחו אץ הרעיון לא את ההקצנות.

רץ ברשת סרטון מזעזע קשה מאוד לצפייה (יובא בהמשך אבל באמת רק למי שרוצה להבין עד כמה החינוך החילוני פשט את הרגל ורק למי שמסוגל לראות רוע ואכזריות בלתי נתפסים. בחינוך הדתי והחרדי אין כאלו דברים. לעולם לא היו וגם לא יהיו)
לסיכום האירוע:
הילד שמקבל בעיטה לפנים ומתעלף עוד שנייה בסרטון עם האקדח קוראים לו בנימין
הילד שמקבל מכות בגן שעשועים קוראים לו יהלי מלכה

יהלי מלכה ובנימין היו חברים טובים ממש
עד שהיה ״עבריינים״ אחד בשם בן בנימינוב מהשכונה של יהלי מלכה שרצה להרביץ לבנימין
ובשביל לתפוס אותו הוא נעזר ביהלי מלכה הילד מהסרטון בגן שעשועים כי הוא חבר שלו

יהלי מלכה קרא לבנימין למקום מסוים
קרא לו בקטע חברי
ושהוא הגיע בום כיפה אדומה עבריינים מאיימים עליו להרביץ לו כמו שרואים בסרטון של האקדח
ויהלי מלכה מצלם את הסרטון שמביאים לו בעיטה לפנים והוא מתעלף ומאיימים עם אקדח איירסופט

לאחר מכן יהלי מלכה שלח את הסרטון לכולם בשביל להראות שהם גברים והבנימין הזה מלשין

בנימין התאשפז מהחבלות שקיבל
והושפל ברבים בין חברים עבר הסרטון

עברו שבועיים
וחברים של בנימין
תפסו את יהלי מלכה שעשה לו כיפה אדומה
בגן שעשועים בפתח תקווה
אז הם עשו עליו לינץ׳ שזה הסרטון המדובר
שימו לב שהם אומרים לו שמה ״אישפזת חבר״ ״עושה כיפות אדומה אה״ ״פתחת עלינו״

פתחת עלינו זה כי יהלי מלכה הביא את הכתובות שלהם לעבריין שחבר שלו מהשכונה בן בנימינוב

למרות שלא הוגשו תלונות לאחר שהסרטון שרף את הרשת וכמעט שאין בן נוער בארץ שלא נחשף אליו המשטרה עצרה 4 מתוך התוקפים

נראה שעשו רעש קצת מוגזם מהסיפור הזה. זה לא נעים לצפייה ובטח שלא משהו שצריך לעבור עליו על סדר היום, אבל זה מסוג הדברים שקרו פחות או יותר כל שבוע בבית ספר שלי. אף אחד לא נדקר או הועמד בסכנת חיים.
לינץ’ אמיתי קרה בשכונה שלי כשכמה ערסים ארגנו באייסיקיו לתפוס ערבי אקראי ברחוב כי ‘נמאס’ להם שערבים מתחילים עם בנות יהודיות בשכונה. באו כמה עשרות, תפסו עובר אורח תמים בן 14, ופירקו לו את הצורה על אמת.

נראה לי שדווקא התקדמנו כחברה אם ה’לינצ’ים’ האלו פותחים מהדורות חדשות. בעבר הלא רחוק הבמה הכי גבוהה שאירוע כזה היה מקבל היא שיחת מסדרון בבית ספר בו לומדים הילדים המעורבים בסיפור ותו לא.

עם כל הכבוד לכל מה שנאמר פה, אני חושב שאנחנו קצת מנרמלים את זה ולדעתי זה לא טוב. יש פה פורום ברמה בין האיכותיות בארץ והדעות שלנו לרוב ׳קרות׳ מצד אחד, אך מנגד מאוד איכותיות ואף אומר חדות.

אני חושב שבסיטואציה הנוכחית אין סיבה שנהיה ׳קרים׳. כן, קרה אצל כולנו בילדות/נעורים, אבל יש תחושה שזה נהיה יותר אלים. אין לי סטטיסטיקה לגבות (גם לא אסמוך על סטטיסטיקה ממשרד החינוך), אבל נהיינו מדינה עוד יותר ערסית ושלוחית ומגעילה שאולי התופעות האלה כבר לא מפתיעות, אבל הן עדיין בגדר חמור.

קראתי תגובות של אנשים בפייסבוק שמציעים לקחת את החוק לידיים ולטפל בילדים האלה. בינתיים זה הכי תגובות של ״תביאו לי את השם של החבר׳ה אני אטפל בהם [במילים אחרות, תעשו לי לייק]״, אבל במערכת חוק ומשפט כל כך מסורבלת וגרועה אני באמת מקווה שהדין ימוצה עם החראות האלה.

אלימות בקרב בני נוער בכנות פחות מפתיעה אותי, לא כמו אלימות נגד קשישים או נגד פעוטות בגני ילדים ע"י הצוות עם תיקים שנסגרים בגלל היעדר ראיות כביכול או הכי גרוע “חוסר עיניין הציבור”.

יש בעיות פה, אבל אלימות בקרב בני נוער היא עדיין תופעה רחבה ולא ספציפית לישראל. עקרונית אפשר לדבר על לנסות לפתור את זה ע"י חינוך, או אולי למצוא מסגרת נוספת לילדים האלו שמה שמחזיק אותם כמעט מתפקדים זה בית הספר וגם לא תמיד.

אוכל רק להגיד שברגע שאוכל אני אכניס את הילד שלי לאומנויות לחימה, לא יודע אם הסטטיסטיקה עולה או יורדת, אבל על גופתי המתה שהילד שלי יהיה חלק ממנה.