מחזור 2 :: בלינגהאם חוגג על אלמריה בחוץ, שאר הקבוצה קצת פחות

מה שקצת ״מבאס״ במצבת הקשרים המפוארת שלנו זה התפקיד המאוד מופחת ללוקה העונה עד כה, לילד בבירור יש עוד הרבה כדורגל מצויין לתת. הוא בטופ 5 שחקנים האהובים עליי בכל הזמנים, מכיוון שזאת עונה אחרונה הייתי רוצה לראות אותו משחק יותר. מבחינת קסם במשחק שלו רק ג’וד שחקן בסגנון המבריק הזה.

רק לי מפריע ה interface החדש של הליגה הספרדית? לדעתי אחד הגרועים שראיתי

ויני המסכן לא יודע כי הוא מעולם לא שיחק עם אחד כזה.
לא נראה לי שראיתי את מנדי עושה עקיפה פעם אחת בקריירה.

פראן קצת גמלוני אבל סוס עבודה ומהיר מאוד, יש עם מה לעבוד.

ריאל מדריד משחקת נגד אלמריה כאילו היריבה היא סיטי, ואז מתלהבת מניצחון חוץ 1-3 במשחק בינוני כאילו היריבה הייתה סיטי.

יש בעיות בסגל כמובן, ואני מאמין שלאנצ’לוטי אפס אשמה במצב הזה, אבל הוא עדיין אשם בזה שאנחנו נראים כמו שאנחנו נראים. מתחבר מאוד להודעה הזו של אורי, אם כי אפשר לציין את קרבחאל שנראה טוב וייתכן בהחלט שלמערך הזה יש חלק בכך.

אני נוטה להאמין אגב שטשואמני לא יהיה פה עוד כמה שנים, ודי בטוח גם לגבי פראן גארסיה. שניהם לא ברמה של שחקני הרכב בריאל מדריד וההימור שלי כרגע הוא שגם לא יהיו. טשואמני אמנם לא פלופ מוחלט ויש לו ערך, אבל מה לעשות שקשר אחורי הורס הוא לא, וכ-50/50 הוא פשוט לא מספיק טוב (והוא צריך לשחק 50/50), לפחות להרכב.

לא חושב שזה משהו שקשור לעונה הנוכחית או הפציעות, זו מדיניות הרכש של ריאל מדריד באופן כללי בשנים האחרונות לצערי.
בעונה שעברה אחרי שאמבפה הבריז גם כולם היו בטוחים שיגיע חלוץ ולא הגיע כלום וטשואמני היה מלכתחילה מטרה כי כנראה ידעו שקאסמירו הולך.
וגם עונה קודם לא נעשה רכש רציני והעלו את קרלו מהאוב כשהיה דקה לפני הפנסיה רק כי ידעו שלא ידרוש שום דבר, זה שזה עבד איכשהו זה משהו אחר…

על אירופה נניח שאני זורם (וגם, כמה קבוצות יש שם שטובות מאיתנו משמעותית?) אבל למה לתת לברצלונה עוד אליפות סתם ככה בלי מאבק?
חלוץ הוא ההבדל בין עוד עונת נפל לעונה שיכולה להסתיים לא רע בכלל.

מסכים לגמרי. כל מה שעבר לי בראש אתמול כשניסיתי לעקוב אחרי הפעולות שלו זה שהוא לא עושה שום דבר רע, הוא חזק מאד, הפעולות שלו מאד אלגנטיות עם הכדור - אבל הוא פשוט לא עושה עבודה של קשר אחורי. לא בהתקפה עם ובלי הכדור, ובטח שלא בהגנה - שם כאמור היה בית בושת מוחלט אתמול, בעיקר במחצית הראשונה. נראה חסר תכלית וייעוד לחלוטין על המגרש. כרגע כל דקה שהוא פותח לפני קמאבינגה בריא, בכל תפקוד, היא בזבוז (וכמובן שכך גם לגבי פדה).

לגבי התמונה הגדולה - כבר ראיתי דברים הזויים בכדורגל וכבר טעיתי בגדול בעבר (שלום עונת 2021-22), אבל אני לא רואה אותנו יוצאים טוב מהסרט הזה. אולי אנצ׳לוטי יכה בשלישית ונראה טוויסט טקטי 3/4 מקרי כמו באותה 2021-22 או ב-13-14. זה אולי יתן בוסט של מומנטום ויכולת, אבל זה יפתור רק את הנזק המחריד שהמערך הזה עושה ולא יפתור את בעיית היעדר החלוץ. ההתקפה שלנו מורכבת משני חלוצים שאינם חלוצים, כשרק אחד מהם מבין את זה. התכנית ההתקפית היא ניסים ונפלאות של ג׳וד בלינגהם, שבצורה באמת מרשימה מצליח לעשות את זה בינתיים בעמדה ותפקוד שלא קרובים לנצל אותו - אבל ברור שזה לא יחזיק עונה שלמה. בהגנה עוד יש לי תקווה שרודיגר ואלאבה יתאפסו לפחות חלקית, אבל מהקישור למעלה - אנחנו בדרך לבזבוז מחריד של כמויות כשרון בלתי נתפסות.

למה כל הפסימיות והביקורת הזאת על הבוקר?
מחזורים ראשונים, הקבוצה מוכת טראומה מכמה חזיתות במקביל, המערך עוד חדש והשחקנים עוד לא 100 עליו ולסיום סיומת גם אין באמת התקפה לקבוצה - ועדיין 2\2 שנראה גם בדרך ל3\3 בפתיחה.

• הבעיה במערך הזה הוא לא החוסר בחלוץ 9, אלא העובדה שאוטומטית ויני ורודריגו בורחים הרבה לאגפים ואז - מה עשינו בזה?
  • לא מקבל בכלל בכלל את הביקורת פה על טשואמני ופראן. הצרפתי מפלצת ואולי הוא קצת חלבי בהשוואה לקאסמירו, אבל זה הדבר שהכי קל לעבוד עליו + גם בso cold חלביות שלו הוא תיקל אתמול נהדר ונקי עם הרבה קלאס.
    ופראן? אתלט אדיר שלא מקבל עזרה באגף אז הוא מנסה לשרוף את הקו לבד, פוטנציאל ענק.
  • מרגיש לי שפספסתי עד עכשיו משהו בברהים - אולי זה סתם היה קסם של כמה דקות.

הניצחון נגד אתלטיק בילבאו לא הוטל בספק, בוא נעשה הפרדה. גם ההגנה הייתה שקטה. אתמול אלמריה איימה הרבה פעמים על השער ומשחק ההגנה היה כושל. אני לא חושב שיש בהכרח ביקורת אלא יותר הסתכלות קדימה והבנה שאי אפשר לחכך ידיים בהנאה. כולם מסכימים שהיו גם דברים טובים - ג’וד בלינגהאם.
ויניסיוס ורודריגו (גג חלוץ שני) לא רגילים לשחק במרכז ולכן הם בורחים הצידה ואחד על אחד בכנף זה חלק חשוב במשחק שלהם, מה שקורה זה טבעי. מה שלא טבעי זה הניסיון לאלץ סגל מסוים לשחק בכוח במערך אחד.

אני לא חושב שזה קל ללמד “אופי” של קשר אחורי. קאסמירו גם בעונת הדסימה עלה מהספסל ובעט בכל מה שזז כדי שבורוסיה דורטמונד לא תבקיע שער נוסף ותכפה הארכה, זה לא משנה כמה הוא שיחק. זה האופי שלו והעמדה של אורליאן טשואמני. רפאל ואראן הצליח להיות יותר ‘רע’? אני לא חושב. טשואמני לא מספיק טוב כדי להיות 50-50. אין לו את הפריצה המטורפת והחוצפה של קמאבינגה שרץ 30-40 מטר במגרש פתוח והוא בישל כמה שערים מאוד יפים אבל עדיין הוא לא לוקה מודריץ’.

לגבי פראן אני מסכים, אני חושב שעוד נהנה ממנו. עוד קצת ביטחון ועוד קצת חיבור לקבוצה, טבעי שהוא מהסס. הוא מהיר ויודע להצטרף ויש גם את ‘הגיבוי’ מהעונה שעברה בראיו וייקאנו. הגנתית יש סימני שאלה לגבי העמידה שלו.

@guti14, גם זה בשבילך:

image

יודע מה, מקבל לגמרי מה שאתה אומר, הכוונה שלי היא שלטשואמני פשוט יש סל יכולות שונה ממה שאנחנו זוכרים/רגילים/מפנטזים וזה לא בהכרח פחות טוב, אני מאוד אוהב את הקלאס בתיקולים שלו וחושב שיש לו רגל לכדורים ארוכים מושלמים והוא פשוט לא עושה את זה מספיק (גם בעיטות מרחוק). אבל מקבל לגמרי, הדוגמא על ווראן שכנעה אותי.

איזה מאסטרקלאס. איך אני מתגעגע

וזה עוד משחק חלש שלו, כשהקבוצה כולה לא הבריקה, היינו בשליטה ברוב המוחלט של המשחק, והיריבה תקפה אך ורק במתפרצות. אתם יורים על אוטומט.

דווקא רודריגו, כהרגלו, מראה הבנה גדולה בהרבה של התפקוד שלו על המגרש ומשחק חלוץ עד כמה שהוא יכול, שזה מין סוג של חלוץ שני. ויני אפילו את זה לא מסוגל.

הגנתית חור מהלך אתמול, אני לא יודע איך אפשר להתווכח עם 5000 בעיטות מחוץ לרחבה למסגרת. אם דבר כזה לא באחראיות הקשר האחורי היחיד במערך, אז מה כן? התקפית הוא פשוט לא היה פקטור, לא ניהל כלום, לא נתן מסירות עומק משמעותיות. העמידה והמיקום שלו בסדר אבל ההשפעה זניחה.

מה שמוביל אותי להודעה של @SantiagoBernabeu: קשרים אחוריים כמעט תמיד מוסרים הרבה ובד״כ גם נוגעים הכי הרבה בכדור. בלינגהאם שיחק קדימה מדי, פדה לא מנהל משחק וקרוס היה יותר זוועה מצ׳ומה (כפי שכבר ציינתי). קונטקסט של נתונים גם משנה, והקונטקסט של אלה הוא שהיתה לו אחראיות די גדולה על המשחק - שהיה זוועה.

במה שונים הנתונים האלה מה-95% דיוק של טוני קרוס שמוסר לרוב לרוחב? אורליאן טשואמני השתפר בערך בדקה ה-70. אחרי הגול של ויניסיוס המשחק נגמר. אנחנו שולטים בכדור נגד קבוצות כאלה גם עם סבאיוס וצמד הקשישים. וברור שהוא צריך לעצור מתפרצות. אני מת שהוא יצליח אבל לא רואה הרבה. המספרים האלה פה חסרי משמעות.

אם לא טועה זה גם אותם חברים שהטילו ספק גם בקמאבינגה בתחילת דרכו אצלנו וסיפרו לנו שיש לו מגרעות במשחק שלו שימנעו ממנו להצליח בקבוצה כמו ריאל, שהוא לא קשר אחורי טהוא ולא מספיק טוב ח 50/50… :thinking:

צ’ומה היה טוב מאוד אתמול, אחד הטובים על המגרש, זה כבר משחק שני שלו שהוא שולט במרכז המגרש.

הטיקט היחיד נגדו זה הירידה בכושר אחרי המונדיאל, אבל זה קרה להמון שחקנים, במיוחד צעירים, והבעיה הגדולה של צ’ומה זה שהמאמן שלו זה אנצ’לוטי ואם אתה שחקן צעיר עם 2 משחקים בינוניים ברצף אז הוא יקבור אותך להמשך העונה ויעלה קרוס קשר אחורי.

אתמול הם איימו בעיקר במתפרצות מהצדדים והבעיטות היו מרחוק.

הוא עדיין לא קסמירו, גם בגלל הגיל וגם כי הוא חא משחק עם ראמוס, וראן ומודריץ’ בשיאם כשהמאמן זה הטקטיקן הכי גדול בכדטרגל העולמי.

כרגע מי שמאכזב אותי מבין הקשרים זה פדה
כשיגיע חלוץ ונחזור ל3 בקישור (העונה או עונה הבאה, 433 או 4231) לפי היכולת כרגע אני רוצה לראות את בלינגהאם מעל דאבל פיבוט של קמא וטשואמני ואת פדה יורד לספסל

טשואמני משתפר ולדעתי היה אחלה, הוא כן צריך להיות יותר ׳תקיף׳ ואגרסיבי, אבל העמדה הכי טובה שלו ושל פדה וקמא זה כחלק מדאבל פיבוט ושם הוא יפרח

עדיין לא קיבלתי התייחסות לזה באמת - אם מטווח הזוי של בעיטות מרחוק, ממצבים נוחים מאד, מול קבוצה חלשה, הוא לא באחראיות הקשר האחורי, אז מה כן? כמובן שלבלמים יש חלק בזה, אבל הוא לא העיקרי ובטח שלא הבלעדי.

לא היה הזוי, רוב בעיטות לא היו ממצב של ממש לאיים והם היו בעיקר בתחילת המשחק.

האשם העיקרי זה אנצ’לוטי, הקבוצה נראית לא מאורגנת ולא יודעת מה היא צריכה לעשות, כל עוד זה קמאבינגה ופדה מעל צ’ומה אין בעיה והאתלטיות שלהם תסגור כמעט כל אופציה כמו מול בילבאו, אם קרוס בתוך המשוואה אז בלגן.
מעלים את שני המגינים קדימה, פדה מצטרף כי הוא מהיר וחזק צ’ומה נשאר מאחורה עם קרוס ואלאבה, זאת בעייה.

לא נראה לי שאפשר למנוע בעיטות מרחוק.
אפשר לגרום להן להיות פחות נוחות, וככה להוריד את הסיכוי שיכנסו

הרוב המוחלט של הבעיטות האלה הגיעו בדקות מסוימות כשהקבוצה כולה הייתה בכאוס מוחלט. להפיל את כל האחריות עליו זה לא הוגן ולא חכם. היה חוסר תיאום משווע בכל חלקי המגרש ולא רק במחלקה שלו.

היתה לו הכנסת כדור אחת יפה לגוד שנגח לא משהו והשוער עצר. בכל מקרה זה לא העבודה שלו, הוא צריך לעשות בדיוק את מה שהסטטיסטיקות ציינו. טיפה להוביל את הכדור, לנווט את המשחק ימינה ושמאלה, ולעצור את התקפות היריבה. היו כמה דקות של כאוס, מלבד זה לא עמדנו בפני התקפות שוטפות ששם הכוח האמיתי שלו.

בכל מקרה, אני מסכים שזה לא משחק שהוא יהיה גאה בו, אבל גם מפה ועד להסיק שהוא לא ברמה על סמך המשחק הזה - הדרך גדולה מאוד ובעיניי זה מאוד יומרני לומר דברים כאלה.

עוד הפעם קרוס מוסר לרוחב… עזוב דור, אני לא נכנס לדיונים על קרוס, מי שלא מבין את השחקן הזה גם כנראה שלא יבין ואין לי כוח לנסות לשכנע אנשים אחרי כל כך הרבה שנים. בכל מקרה, הם שני שחקנים שונים. טשואמני קשר אחורי וקרוס מנהל משחק. שני שחקנים שונים עם חוזקות שונות.

אני רואה את התקציר בעברית ושואל את עצמי, אם יאסרו על נמני להגיד את המילים “נהדר”, “נפלא”, “מצוין” ו"שינוי קצב" הוא יתפטר? כי נראה שבלי זה אין לו מה להגיד.

נראלך? עדיין ישאר לו “חלוץ 9”.