מייסון גרינווד :: עוזב את מנצ'סטר יונייטד

מעניין אותי מאוד לפתוח את הדיון על מייסון גרינווד במסגרת הזו, מעבר לפייסבוק וחוקיו הנוקשים.

בשבוע שעבר יונייטד הדליפה שהיא הולכת להחזיר את גרינווד לסגל. הרשת געשה - כלומר, כמה אנשים מתוך עשרות מיליוני האוהדים של מנצ’סטר יונייטד הביעו תרעומת בביטים - והדיווחים הם שיונייטד מתקפלת וגרינווד לא יחזור.

דעתי בנושא מאוד פשוטה - הבחור לא הועמד לדין והבחורה שלכאורה תקף החליטה להישאר איתו ואף להביא איתו ילד. אם רשויות החוק והנתקפת החליטו שאין מה להעניש אותו, מי אני שאחליט אחרת. גרינווד חייב לחזור וכל החלטה אחרת היא בלתי מוסרית.

ראוי לציין, וכתבתי זאת בעבר גם כאן, שמהרגע הראשון שעלה לבוגרים אני חושב שהוא השחקן הכי טוב שהיה לנו באקדמיה מאז סקולס. הצורך המקצועי שלנו בו נואש. אף על פי כן, גם אם היה סתם שחקן הייתי בעד החזרתו. לדוגמא - אנתוני והפרשה הנוכחית.

ובנוגע לטיפול בסוגיה מצד ההנהלה - בעוד חלה התקדמות יפה בניהול הרכש עם 3 החתמות לפני מחנה האימונים, הטיפול בנושא גרינווד מחפיר. שנה וחצי הוא בחוץ. שנה וחצי בה יכלו לקדם אסטרטגיה. במקום זאת החליטו לדחות ולדחות ולדחות, לנהל חקירה שלא מגיעה לשום מסקנה, לקבל החלטה ולהתקפל ממנה תוך שעה בגלל ציוצים בטוויטר. אפשר היה להעמיד אותו ואת ריצ’רד ארנולד מול מצלמה ולשחרר מסר לאומה לפני חצי שנה כדי לתת לאנשים לעכל. אפשר היה להעביר אותו סדנאות ולצלם. אפשר היה להעמיד אותו עם קבוצת הנערות. אפשר היה הרבה דברים. בפועל לא עשו כלום. חרפה ממדרגה ראשונה.

סקר של האתלטיק הראה ש-60 אחוז נגד החזרתו של גרינווד, ועוד תשע מאות אלף אחוז מצהירים שיפסיקו לאהוד את יונייטד אם יחזור. במקביל, פחות או יותר לאף אחד אין בעיה עם רכישה קטארית של המועדון. משטר שלם שמחזיק אוכלוסיה שלמה בתנאי עבדות זה סבבה. בחור בן 20 שלכאורה תקף את בת זוגתו, לא הועמד לדין, קיבל ממנה סליחה וילד זה כבר יותר מדי.

הרגישו חופשי להביע את דעתכם גם אם אינכם נמנים על צבא אוהדי יונייטד כאן בפורום.

אני כתבתי את דעתי בשרשור אחר, ליונייטד יש 2 שחקנים שהם באמת כישרונות על, אי אפשר לוותר על אחד מהם רק משום שהואשם במשהו כשהוא יצא זכאי וחזר לגור עם זוגתו.
כאוהד ליברפול מקווה שתשחררו אותו.

יש פה אירוע פוליטי לא פשוט והנהלה בלי ביצים להתמודד איתו.

אני חושב שהחלק היחיד שאני לא מסכים איתך עליו, וגם זה על סמך תחושת בטן בלבד והיכרות הרבה פחות טובה משלך עם אוהדי יונייטד ברשת ובכלל, זה עד כמה דעת הקהל עויינת את ההחזרה הפוטנציאלית שלו. באקלים הנוכחי האשמות הן כל מה שצריך, believe women וכו׳, רק תראה איזה הבדל בכותרות של ההאשמות נגד גרינווד והמעצר לעומת כל ההתפחויות המאוחרות. זה נכון בכל מקרה שכזה, לצערי. מבחינת דעת הקהל - האשמה שקולה לחלוטין לאשמה ולגזר דין.

לכן מדובר מהלך קשה פוליטית, וכזה שמצריך הנהלה נחושה עם אומץ כדי להוביל. לכם אין כזאת.

ייתכן שדעת הקהל באמת עוינת. העניין הוא שאף אחד לא בדק מה דעת הקהל. האינדיקציות היחידות הן סקר של האתלטיק וציוצים בטוויטר. שם כמובן שמי שנגד יהיה הרבה יותר רועש ממי שבעד.
ההנהלה הכושלת שלנו לא טרחה לבדוק עם אוהדים אמיתיים שמגיעים לאצטדיון. שם אני לא יודע מה קורה, אבל אני יכול להעריך בזהירות שזה לא קרוב ל-60 אחוז נגד. לא אומר שכולם בעד, אבל זה לא המספרים של האינטרנט לדעתי.

מסכים לגמרי שלא נעשתה בדיקה רצינית. אבל - האירוע הוא אירוע PR וברנדינג לפני הכל. האוהדים האמיתיים שמגיעים לאצטדיון הם רק חלק קטן מהתמונה, עם כל הצער. הפחד הוא מהשיטסטורם שיווצר בוודאות עם כותרות בנוסח ״מנצ׳סטר יונייטד החזירה את השחקן שהכה את זוגתו״ וכו׳ וכו׳. כמה שזה רחוק מהאמת, זה יהיה המסר שיהדהד למיליונים.

אגב, לגבי ה-Believe Women - כאן זה בדיוק האבסורד. גם אם הולכים לגישה הזו, האישה עצמה סלחה אז למה שאחרים לא? בעצם מי שחושב שגרינווד צריך להיענש טוען שההחלטה של האישה לא תקפה אפילו עבור עצמה. אני בטוח שאם זה היה גבר מוכה שהיה חוזר לבן/בת זוג אף אחד לא היה חושב שהוא קורבן קטן ושברירי שצריך להגן עליו מעצמו.

הנקודה היחידה שאני יכול להסכים איתה במה שנאמר פה מעליי בשרשור היא שההתנהלות של המועדון מביכה בצורה בלתי רגילה. אמנם דבר שכאוהדי יונייטד התרגלנו אליו בשנים האחרונות בהקשרים אחרים.
מלבד זה אני בגדול חושב בדיוק ההפך. אני מודה שכשהתפוצץ סיפור גרינווד גם חשבתי כמו כולם בערך שהסיפור יסתיים בהרשעה ובתקווה בעונש ראוי. ביטול האישומים והילד המשותף הפתיעו אותי, אבל המסקנות שלי מהטוויסט הזה היו יותר על הבעייתיות המערכתית המובנית בטיפול פלילי בכאלה סיפורים וצער על ילדים שנולדים לכאלה סיטואציות שמסלילים אותם לחיים קשים כל כך מהרגע הראשון מאשר להחליט שבעצם הכל סבבה וגרינווד אחלה גבר ויאללה לסגל.
הסיפור של גרינווד יחסית חריג בראיות שנחשפו לציבור, אני לא רואה שום דרך לעקם את מה שיוצא מההקלטות בצורה שתוציא את גרינווד בסדר. לבנאדם בסוף אין שום בעיה לאנוס, מבחינתי זה משהו שצריך להוציא אותך מהחברה, גם אם אי אפשר להרשיע וגם אם החברה שלו בעצמה כנראה לא אפויה לחלוטין והקשר ביניהם שופע אלימות הדדית זה עדיין משהו שאי אפשר לעבור עליו לסדר היום. לאור כל זה, שורה תחתונה אני כאוהד מוכן לספוג את הפגיעה המקצועית ומעדיף שיסלקו את גרינווד מהמועדון. המסר שיוצא מפעולה כזאת לאוהדי ואוהדות כדורגל יותר חשוב מבחינתי גם מעוד 20 שערים בעונה של גרינווד.
דרך אגב, אני בהתאמה מתנגד חריף מאוד לאופציה של בעלות קטארית, לדעתי מדובר באסון למועדון וכמה שהגלייזרים חבורת אפסים בעיני זה עדיף מהקטארים המושחתים.
מעבר לשיקולים המוסריים שהזכרתי, אני בסוף יודע שכולם הכדורגל הוא כיום עולם ציני שבו ספציפית זכויות נשים נמצאים די למטה בסדר העדיפויות. ברור לי שהמסר לאוהדות של המועדון מעניין לכל הקודקודים במנצ’סטר את הביצה. לעומת זאת כסף מאוד מעניין אותם ולכן לחץ ציבורי שיגרום להחלטה לא להחזיר את גרינווד להיות כלכלית הוא בעיניי ברכה.
בקשר לרמה המקצועית נטו, אני גם חושב שבו תסריט של חזרה של גרינווד לא רק שלא פותרת אף בעיה אלא רק מדרדרת את המצב לא מופרך בכלל. גרינווד יחזור אחרי שנה וחצי בלי כדורגל בשנים שדי קריטיות להתפתחות של שחקן, התרומה המיידית שלו כנראה תהיה מוגבלת, ולעומת זאת אווירה רעה בחדר הלבשה (מעבר לסיפור הזה יש אינדיקציות אחרות שבכללי מדובר באדם עם אופי מפוקפק) זה משהו שיכול לחרב עונות בקלות. בטווח הארוך, הביאו בעצם חלוץ צעיר במקומו, הבעיות של הקבוצה מתחילות בקישור וברגע שהוא יתקתק והוילונד ייכנס לעניינים הקבוצה תצליח גם בלי גרינווד כמו שראינו בהרבה משחקים בעונה שעברה.

יונייטד גם אמרו שהם מנהלים חקירה פנימית.
כלומר הם לא סומכים על רשויות החוק שזיכו את גרינווד, הם צריכים חקירה משלהם כדי לוודא.

אני לא מבין למה החברה של גרינווד שותקת. הוא לא משחק בגללה. אם היא איתו , היא צריכה להצהיר בפומבי שטעתה, לא היה כלום, וסליחה. גרינווד עושה בשכל ששותק, אבל אולי הגיע הזמן בשבילו לוותר ולעזוב למדינה אחרת.

BDSM שיצא קצת משליטה (או בכלל לא יצא משליטה, אני לא מספיק מכיר)?
שמענו הקלטה של 20 שניות שהבחורה בעצמה מחקה. גם אם אני לא הייתי מוציא מילים כאלה מהפה בחיים בשום סיטואציה, נשמע לי לא הגיוני לחרוץ גורלות על פי זה, ובפרט כששלל קינקים מקבלים במה בפריים טיים בימינו (בואו לאכול איתי לדוגמא) ויכולים להסביר את הסיטואציה לפחות באופן חלקי.

זו קביעה בעייתית בעיניי. זו הנחה רווחת אך ורק בגלל שהיא אישה, ולדעתי זו הנחה שדווקא מנציחה פטריארכיה. ההנחה היא שאם הבחורה הזו, שמכירה את גרינווד שנים ולעומק, בוחרת להישאר איתו למרות הקלטה של 20 שניות שאנחנו, אנשים זרים לחלוטין, לא אוהבים, היא בוודאי לפחות חצי מטורפת. זו הנחה לא סבירה. היא אדם מבוגר שיכול לעשות מה שהוא רוצה עם החיים שלו. הייתה לה כל הלגיטימציה הציבורית לעזוב אותו ולהרוויח מזה לא מעט תדמיתית כשורדת אלימות, וכנראה כלכלית עם איזה ראיון מפוצץ לסאן שהיה מסדר אותה לכל החיים. היא בוחרת להקים איתו משפחה באופן מודע ובמקום להניח שהיא עושה בחירה מושכלת כולם מניחים שהיא מפגרת לגמרי ומבטלים את הבחירה שלה רק כי היא לא מוצאת חן בעיניהם.

אולי פספסתי משהו אבל מה טענת המתנגדים לחזרה שלו בהתחשב בכל העובדות הברורות שצוינו פה?

(לא הואשם, המתלוננת גרה איתו והביאה איתו ילד וכו’)

לצורך השוואה, מקרה אצילי ומיכה אני מבין את ההתנגדויות כי זה לא הואשמו מחוסר יכולת להוכיח אשמה אבל ברור שהמעשים לא מוסריים. אבל פה נשמע שהכל טעות.

אני באמת לא מבין , רשויות החוק לא מצאו ראיות להעמדה לדין הבחורה חיה איתו מרצונה החופשי ועשתה איתו ילד אז מה פאקינג בעיה לתת לו לשחק?

20 שניות של הקלטה שכמו ששארקי אמר שאפשר שהוציא אותם מהקשר וזהו ? בית דין שדה? אשם כל עוד אומת הטויטר מחליטה שהוא אשם וזהו

הבחורה אחראית להחלטות שלה, יש לשתיהם ילד משותף שאם אני זוכר נעשה אחרי התקרית. אני מניח שהוא לא המפלצת שאומת הטויטר החליטה שהוא.

אולי פיספסתי משהו, אבל לא נראה לי הגיוני שאם הוא היה מפלצת היא היתה עושה איתו ילד אחרי וחיה איתו מרצונה החופשי.

פעם היה משמעות למשפט “זכאי כל עוד לא הוכחה אשמתו”

מישהו יכול לתמלל או לשלוח קישור להקלטה של הדברים שהוא אמר?

כי בדר"כ העולם סלחן למי שאמר ‘סליחה, טעיתי’ או כל התנצלות בסגנון. אותי זה מצחיק - אגב חודש הסליחה שהחל לפני יומיים - הלכות התשובה של הרמב"ם קצת יותר מורכבות מסליחה טעיתי וזהו. יש דרך תשובה רצינית כדי למחוק חטאי עבר.

כאמור בעולם הדפוק שלנו, מי שמתנצל בחדשות יכול להגיד מה שבא לו לפני כן, אנטישמיות, הסתה לרצח, וואטאבר, רק תתנצל בסוף והכל בסדר.

כאחד שעבר על הרבה סיפורי אונס/מכות בתוך המשפחה/סמים/רצח ע"י נהיגה בשכרות ועוד בליגת הפוטבול האמריקאית, בגדול אם אתה סופרסטאר מסדרים אותך (ואתה משלם הרבה כסף) והציבור שוכח מהר - העיקר תוכיח את עצמך במגרש. אם אתה סתם שחקן ישרפו אותך למען ישמעו ויראו. איפה ואיפה? אכן, לא המציאו את זה בישראל.

זה התמלול.

וואי, זה מכוער ברמות.

אבל… שמעתי תמלילים קשים מאלו, בעיקר מכל מיני פסיכוטים אמריקאים. אני לא מופתע זה הדור הזה.

כגבר חרדי שמעולם לא עשה את זה (רווק, מחפש את האחת) בחיים לא אצליח להבין איך מתנהגים ומדברים ככה לאשה - בטח להיא שאתה אוהב.

עדיין אם לה מתאים/התאים פעם דיבור כזה ו rough sex כזה, כל עוד היא לקחה בעלות על הסטיה הזו (מדבר בשם עצמי, נראלי כל כך הזוי הביטויי סקס המוזרים בטח רף הסאדו מאזו ואללה איסטר) למה אנחנו נכנסים להם למיטה בכוח??

זה בדיוק מה שאנחנו בת’רד של הפוליטיקה - נראה שאתה לא מרבה להסתובב שם - שונאים בשיווק הפרוגרס. לאף אחד לא אכפת מה תעשה בחדר המיטות. זה לא ענייני. כל עוד זכויותינו בחוץ שווים השאר לא מעניין.

היתה חקירה של המשטרה? הם מצאו משהו מעבר לזה? לא היא ממשיכה לחיות איתו ולגדל איתו ילד מרצונה החופשי? כן אז מה לשחק משחקים ולהיות השופטים פה. כדורלגנים (בכלל סלבירטי בכללי) הם לא איזה סמלים למוסר או לדוגמה אישית בלשון המעטה ומי שמחפש את זה אצלם אז הבעיה היא גם אצלו.

או שאפשר להחליט שמבטלים לחלוטין את ההליך המשפטי ונותנים להמון הזועם לקבוע אמות מוסר ומי זכאי ומי לא.

עף מיונייטד רשמית. גרינווד הוציא הצהרה שהוא לא ביצע את החשדות וארנולד הוציא הצהרה שיונייטד גילתה שהוא אכן לא ביצע את החשדות. למרות זאת הוא עף.
מי שתביא תזכה בכשרון ברמה של ויניסיוס בחינם.

הסיפור הזה הולך לרדוף את השחקן לאורך כל הקריירה שלו, בטח בשנים הקרובות, וביונייטד אולי לא רוצים את כל רעשי הרקע שמסביב. הפגיעה בתדמית של המועדון תהיה גדולה כי יהיו נשמות טובות וצדקניות שיעשו נו נו נו ליונייטד, אותן המציאות לא ממש מעניינת והן ממש טובות בלהתעלם ממנה. כמובן שתרבות הPC בימינו תיישר איתן קו והנה הסיפור איך היונייטד נפלה.

תרחיש קצת קיצוני, אבל סביר בהחלט, ויתכן כי במועדון לא רוצים לקחת את הסיכון.
בצדק.

קבוצות מקומיות ולא אימפריות ענק כן יכולות לקחת את הריזיקה הזאת כי גם ככה אין להן קהל בינלאומי והקהל שלהן הוא בדרך כלל קהל נאמן ומסור.

למנצ’סטר יונייטד הייתה הזדמנות לנקות את התדמית של ההנהלה שלה, כמובן שכאן לא מדובר במשהו באמת “מקצועי”. אני לא בקיא בכל הפרטים כמוכם אבל הכל זה עניין פלילי? מה עם מוסר? מועדון כל כך גדול ואוניברסאלי. מישהו באמת חושב שאין אמת אפילו ב-50% מהחשדות או האישומים כלפי מייסון גרינווד? אני גם מניח ש’משפטית’ אסור היה לה לדבר. דור מיכה ועומר אצילי שוחררו ממכבי תל אביב ולה יותר קשה תיאורטית להביא שחקנים ברמה שלהם מאשר ליונייטד להחתים שחקן התקפה. הוא היה כישרון גדול, או.קיי, אבל זה לא שמותר לו הכל. טוב שהפרשה הזו הסתיימה.

@mos56, הדגשתי את המילה הרלוונטית בפוסט שלי. שוב: נעשה לו עוול? צריך להתנצל בפניו? הוא הקורבן בכלל בסיטואציה? כלום ממה שסופר לא נכון?

מה שאתה מעודד זה ציד מכשפות. אתה בטוח שאתה רוצה ללכת בדרך הזו?

מה זה אסור לה לדבר, היה חיה איתו ועשתה איתו ילד…

עשו בדיקה במועדון גילו שהוא לא ביצע את החשדות (במועדון) אבל מה אומת הטויטר הכריזה עליו בתור “אשם”.

דרך אגב. בוא נגיד שזה בצדק, יש תאריך תפוגה לעונש? נגיד עוד שנה שנתיים? הוא יוכל לחזור לשחק? ונגיד שהוא יפרוש הוא יוכל ללכת להיות פרשן? ללכת לעבוד בסופר?

יש תאריך תפוגה לעונש?

אני בנאדם פשוט, גם כמה שאני לא סובל את המערכת המשפטית והאמון שלי בה הוא מינמלי. בסופו של דבר אין לי ברירה אלא להסתמך עליה.

היתה חקירה? כן שבסופה לא רק שלא הגישו כתב אישום נגד השחקן אלא שזה אפילו לא הגיע לשלב הזה. אפילו הבנתי שהמועדון עשה בדיקה והגיעה למסקנה דומה. אז מה הבעיה? להרגיש שאנחנו מוסרים יותר בלנסות ו"ולצלוב" את השחקן?

בזה שהיה ממשיכה לחיות איתו ועשתה איתו ילד אחרי שהפרשה התפוצצה אז זה רק מחזק שבוא נגיד ואני ינסה להיות עדין שזה עורבא פרח.

כנראה שהם חקרו וגילו מה ששארקי רמז אליו . שזה היה סתם איך נקרא לזה “אי הבנה” במערכת יחסי המין בינהם.

דרך אגב זה גם להעניש את הבחורה. הוא נפגע כספית וגם היא תיפגע מזה היא והילד המשותף שלהם.