למה אתם מאזינים?

טירוף מוחלט מה שקורה עם ישראל באירוויזיון מאז אתמול.

עדן גולן דורגה בהימורים סביב 6-8 אבל מאז אתמול אחרי שנגמר הערב היא טסה בהימורים למעלה ועכשיו היא מקום ראשון (=זכיה) ברוב הסוכנויות.

עזר לזה שכמה פייבוריטים (כמו הבלגים האנטישמים) לא עברו אבל גם איזו הדלפה איטלקית שיצאה בטעות שעדן גולן קיבלה אצל הקהל באיטליה מקום ראשון בפער של 40% מהמקום השני.

מעניין לאן זה יילך.

מה שיפה זה שקשה מאד ללכת נגד זה, אלא אם מתנגדי ישראל יטרגטו מדינה אחת ויתמכו בה ביחד. אחרת הקולות שלהם יתפזרו על פני כל המדינות. יש מצב שהתגובת נגד הזו תביא לישראל את הגביע?

אם מנצחים אני מתחייב לטרוח לשמוע את השיר

השיר יהיה מספר 6 בגמר וזה קצת מוריד סיכויים (עדיף להופיע באחרונים), מצד שני, השנה לראשונה אפשר להצביע מתחילת התחרות ולא רק בסוף ויש יתרון קל למי שמופיע בהתחלה שיש לו יותר זמן.
אבל בעיני עדיין עדיף להופיע אחרונים.

בגדול בארוויזיון (כמו בעסקים), אין דבר כזה פרסום רע. גם אם אנחנו במוקד מסיבות רעות וכל שוחרי רעתינו בחיים לא יצביעו לנו, זה עדיין מגדיל לנו מאוד את הסיכויים לזכות כי באופן טבעי תמיד ישנה גם קונטרה ויש המון מצביעים שיצביעו דווקא לנו לאות הזדהות ולאור סלידה מהצד השני.

וזה הקטע, שזה בכלל לא משנה גם אם הצד השני הוא רוב מכריע, אפילו נניח של 90%. ה-90% הללו מתחלקים בין כל המדינות, ה-10% שלנו כולם הולכים למדינה אחת. העובדה המתמטית הפשוטה הזו הופכת אותנו ישירות לפייבוריטים בלי קשר לאיכות השיר, ויצא שכל המקטגרים עלינו רק תרמו לסיכויי הזכייה שלנו.

לזה תוסיפו שהשנה השיר באמת מעולה, מה שיקל מאוד על קהל “אובייקטיבי” להצביע עלינו פשוט בגלל הפוקוס. הסיכוי העיקרי של כל שוחרי רעתינו זה להתאחד כולם בכל העולם להצביע למדינה ספציפית. כל עוד הם לא יהיו חכמים מספיקים ופשוט ידאגו “לא להצביע לנו”, מצבינו די טוב עם סיכויי זכייה מעולים.

מה שמעניין אגב הוא מדוע רק עכשיו הסוכנויות התעוררו ולא כיכבנו בהימורים עוד לפני חצי הגמר. אני מנחש שמרוב השנאה כלפינו רוב האנשים פשוט שכחו את העובדה המתמטית שציינתי, וההופעה המצוינת בחצי הגמר, כולל אכן הפאשלה האיטלקית, הזכירה את זה לכולם.

מעניין מאוד אם אכן נזכה כי זה בהחלט אירוע די חריג.

אם נזכה בתקופה כזאת זה יהיה בוסט מוראלי אדיר לישראלים.

מתי התחרות הזאת מתקיימת?

הגמר מחר בערב (מוצ"ש).

אגב, לגבי השאלה הזו של הפולני שמתחילה לתפוס ברשת, אני בשונה מאחרים חושב שהתשובה שלהו לא הייתה טובה מכיוון שהיא פוליטית מדי. היה עדיף בהרבה שהיא תחזיר את השאלה אליו ותשאל אותו מדוע הוא מפנה את השאלה הזו אליה ולא אל מי שמאיים על הביטחון שלה.

https://twitter.com/michaeldickson/status/1788845669458829684

תחרות ממש לא מעניינת, אבל אם אפשר לרשום הישג כלשהו ולשמח מישהו אז למה לא.
לי אישית לא מזיז אם ישראל תזכה או לא. למוראל שלי זה לא יתרום כלום.

הייתי מתעניין בתחרות הזאת כטינאייג’ר, מאז כמו כל בנאדם שפוי היא לא מדברת אליי, אבל התחרות עצמה לא מדברת אליי כמו זה שאנשים יצביעו לנו בתקופה הזאת של ההפגנות וכו’, זה אדיר. גם פוליטית זה יכול להתפרש כמסר.

אנחנו נזכה בהרבה קולות כי באירופה הרבה אנשים שונאים את המוסלמים יותר. אם השיר סבבה ובחורה יפה חצי לבושה קופצת על הבמה, זה מספיק בשביל להצביע.
בכלל , ההפגנות נגדינו באירופה לא מייצגות כל אירופאי ממוצע.
מישהו מהעבודה היה עכשיו בטיול כפרי בצרפת, כולם התלהבו שהוא מישראל. מישהו אחר היה בספרד, דיברו עברית, לאף אחד לא היה אכפת.
הטלויזיה הישראלית דוחפת לנו שנאה כי זה מה שמושך קהל. כמו שעשו מההפגנות בקמפוסים.

מדיי פעם יש כתבות שקשורות למלחמה במארקה, אז אני נכנס לקרוא את התגובות. 99% מהתגובות של שונאי ישראל. בעוד שאני לא יודע להגיד לך שזה קורה בכול אירופה, לפחות בספרד אני יודע שיש אנטישמיות מאוד גדולה.

הייתי באפריל שבוע במדריד ואז שבוע בברצלונה ואני יכול לאמת את מה שדימה כתב. לא חששנו לדבר עברית והתגובות בחנויות ובמסעדות היו סטנדרטיות לגמרי. לא ראינו גם שום מפגן אנטי ישראלי בולט חוץ ממדבקות חינם פלסטין על תמרורים בסימטאות נידחות ומקרה יחיד של זקן ספרדי דמנטי שעמד עם שלט ולא זכה לתשומת לב של אף אחד מהעוברים והשבים.

ברור שהתקשורת אוהבת לפמפם לנו שאנחנו מרכז העולם ושכל מה שספרד/כל מדינה אחרת מתעסקת בה כל היום זה השנאה כלפינו.

אני שמח לשמוע את זה. אני לא הייתי במדריד ולכן לא מדבר מניסיון אלא רק משיטוטים באינטרנט, אולי מדובר בקבוצה של פלסטינים שכותבים את זה שם. בכל מקרה את המופעים של הקהלים הבאסקים נגד ישראל לא היה ניתן להסביר בדרך אחרת.

אגב, אני לא נכנס לשמוע מה התקשורת אומרת. נטו משיטוטים בטוויטר או באתרי הספורט ששם מתפרסמים לעיתים חדשות בולטות מהעולם.

גם שם אתה לרוב תראה את הקיצוניים יותר שהאצבע שלהם קלה על המקלדת. אני אגב קיבלתי בברצלונה וויבים חזקים מאוד מהספרדים שהם לא מתים במיוחד על ההשתלטות העוינת של מוסלמים על שכונות שלמות במרכז העיר. אז בסוף הכל מתאזן באיזשהו אופן.

הפכתי את זה בטעות לדיון פוליטיקה.

אני לא יודע מי כותב 99% מהטוקבקים במארקה נגד ישראל.
אולי אקטיביסטים פרו פלסטיניים שאין להם משהו אחר לעשות בחיים.
אולי אנשים בתשלום.
אולי AI יעודי , וזאת לדעתי האופציה הסבירה ביותר.
מה דאני יודע, מנסיון אישי ומניסיון של אחרים, שאם אתה לא נקלע בטעות לאיזו הפגנה אנטי ישראלית, לרוב האנשים בכלל לא אכפת מאיפה אתה, וחלק קטן מעריצים את ישראל.
אנשים רגילים, פרגמטיים, כאלה שאכפת להם יותר מהמשפחה ומהפרנסה, הם בעדינו. הם לא רוצים קיצוניים רדיקאליים ליד הבית שלהם או בבית ספר של הילדים.
אני מקווה שאנשים כאלה הם הרוב במצביעי האירוויזיון,

לא שהדיון הזה היה פעיל במיוחד, כן?

בכל מקרה נראה מחר.

חה!
נכנסתי ל MD להתעדכן על בארסה, ופתאום אני רואה סקר למי תצביע באירוויזיון.
מקום ראשון ספרד עם 37 אחוז. לא בטוח שאפשר להצביע למדינה שלך בתחרות האמיתית.
מקום שני… ישראל עם 27 אחוז.
מקום שלישי הולנד עם 8 אחוז.
אחרים עוד פחות.

ההולנדי נראה לי קיבל באן על זה שסירב להופיע בחזרה הגנרלית כי הוא שובץ ממש לפני ישראל. לא עקבתי בדיוק.

אין הרבה מצביעים בסקר הזה כרגע, ועדיין זה מחזק את מה שכתבתי קודם.

הבעיה זה לא הארופאים. אם לא היו גלי הגירה כאלו משמעותיים לאירופה, הם היו בקבוצות קטנות.

אני לא רואה אירוזיון ובאמת שבד"כ לא אכפת לי, אבל כל הכבוד לה. לא כיף מה שהיא עוברת. המינימום שאני יעשה מחר בשביל להחזיר לה על המאמץ זה להתסכל בתחרות שאני מתעב.

בחיים לא היה שיר אחד נורמלי שיצא מהאורויזיון… אני שונא פופ… אני הולך לסבול. אבל אני בוגר ברצלונה של קומאן וצאבי. סבל זה השם השני שלי. חחח

כל אחד יכול להצביע בסקר. גם מוסלמים בספרד קוראים MD.

יש שם עוד כתבות שגרמו לי לצחוק.
דב גלהר שמייצג את כאן, הולך אחרי נציג הולנדי ומציק לו.
עיתונאי ספרדי צעק פרי פלסטיין באולם, וספג קללות ואיומים מהעיתונאים הישראלים, לדבריו. " הם איימו עליי" .
הנציג של לטביה אמר שלמדינה שלו יש צורה של פרפר. פרפר מסמל חופש, ולכל המדינות מגיע חופש. לדעתי הוא פוחד מהרוסים, אבל קישרו את זה לפלסטיין.
הניו נאצים במאלמו הודיעו שאם יהיה בלגן בתחרות, הם מוכנים. חחחחח, ניאו נאצים מגנים על יהודים.
זה הצחיק אותי. לאנשים אשכרה משעמם בחיים והם עושים כותרות מכלום.

בכלל אם אפשר להגיד, זה נכון גם לגבי האירוויזיון אבל לא רק, כמעט כל עולם המוזיקה הלך לכיוון הזה ב-20 שנה האחרונות: אני מאוד מאוד מאוד לא אוהב את זה שהופעת מוזיקה הפכה בעצם לאיזה מופע אורקולי מוזיקלי, ממש show כזה בו הזמר והמוזיקה רחוקים מלהיות מרכז הסיפור.

בעיניי זה מסיט את הפוקוס מהשירים והופך בעצם לאנטרטיימנט מסוג אחר לגמרי, וזה אמנם כבר עניין של טעם אישי בלבד אבל בעיניי גם אנטרטיימנט הרבה פחות מעניין. לטעמי הופעות שירה צריכות להיות הרבה יותר פשוטות: להקה וזמר על הבמה, וזהו. כל המסביב מיותר לחלוטין ומוריד מאוד את הערך.

זה בסדר אם היו זמרים מסוימים שזה היה הפואנטה שלהם (נניח סוג מייקל ג’קסון), אבל כשזה הופך להיות הסטנדרט… לאן נעלמה פשוט מוזיקה?

כל דור אומר את זה על הדור שבא אחריו. אנחנו לא צריכים להבין את הצעירים, אנחנו גם לא נצליח, כמו שהדור הקודם לא הבין איך המוזיקה בדור שלנו התדרדרה, והדור שלפניו לא הבין גם הוא איך המוזיקה התדרדרה.