למה אתם מאזינים?

נראה לי @Ganjo הוא אחד השופטים באירוויזיון מטעם כל המדינות.
אחרת איך הדבר הזה זכה\זכתה\זכו\זכאי ?

לא חושב שאי פעם ראיתי אירוויזיון. לא מבין מתי זה נהיה דבר.

guns בהתחלה היו המרענן הלא רישמי של סוף שנות השמונים והתחלה 90 אחרי זה זה הפך להיות מביך.

אם אקסל לא היה אידיוט…

הייתי בשתי ההופעות שלהם. הראשונה היתה מאכזבת השניה לפני כמה שנים נהנתי חבל על הזמן.

גנז אנד רוזס הכל חוץ מ-״מרענן״ - זה סתם שאריות של האייטיז שאיכשהו הצליחו להתפוצץ ולהיות פופולריים עמוק לתוך הניינטיז, כשכבר היו אלטרנטיבות טובות בהרבה. יש כמה שירים טובים (בעיקר ב-use your illusion), אבל בגדול מדובר בגרסה הכי טובה של אחת התקופות הכי גרועות והתתי ז׳אנרים הכי גרועים של הרוק.

דל״פ - דווקא ב-chinese democracy הסופר מושמץ, בלי אף אחד מהחברים המקוריים פרט לאקסל, יש כמה שירים ממש סבבה.

נו טעם ועל ריח אין מה להתוכח.

חחח

לצד מוזיקת רוק משובחת צמחו כל מיני להקות דוחות שכל המהות שלהן זה להיות כוכבי נוער. איירוסמית, בון ג’ובי, גאנס, רולינג סטונס (כן כן סתמו ת’פה). מדובר בחרא טהור. במוצר. בפוקימון. הזוועה היא שהחרא הזה נדבק לנעל והגיע עד המאה העשרים ואחת.

אתה הזוי.

אין לך לב.

ליאור מה דעתך על הביטלס?

אוברייטד. מלוקק. לא מתחבר.

ההופעה ב 2017 בהחלט פיצתה על האכזבה משנות ה-90.
אגב בדימיון שלי אקסל נשאר צעיר ורזה, וכשהתחיל לשיר בהופעה אמרתי לעצמי שבטח בעוד כמה שניות יעלה אקסל רוז האמיתי לבמה. ואז זה הכה בי- העוגיה המקפצת זה הוא…

זה שהופעה 17 היתה יותר טובה מ90 זה לחובתה של ההופעה הראשונה. דרך אגב הלהקה עצמה הבינה שהיא איכזבה ובאה לפצות. סלאש אמר את זה במפורש.

כולם חשבו שהם זילזלו בכוונה, זה היה כך בכל סיבוב ההופעות. גמרו את הסוס.

ליאור תן לנו קצת מה כן.

זה תלוי אם אתה שומע אותם עם הקונטקסט ההיסטורי של מה שהיה לפניהם וכל הסיפור… מסכים שאין סיבה לעשות את זה היום

אם מדברים על רוק ניינטיז אז neutral milk hotel הם הפסגה לדעתי. 2 האלבומים שלהם (לא ייאמן שיש רק 2) הם מאסטרפיס שמבחינתי מחזיק את כל הדבר הזה שנקרא רוק בצורה הכי גולמית ומדויקת.

Whykds, לא נראה לי שזה אפשרי לשמוע בקונטקסט… אני לא מבין גדול אבל באמת שלא מזהה שום דבר חדשני במוזיקה שלהם. מה הם עשו שבאך ראוול וצ’ייקובסקי לא עשו לפניהם?

אתה יודע כמה פעמים שמעתי את זה בקונטקסט?

וברצינות, מה זה אומר ‘חדשני’… כל דבר הוא אבולוציה של משהו. גם להצליח לגדל תופעה תרבותית זה משהו ראוי לציון.

למה אני לא מופתע שמבחינתך פסגת המוזיקה היא למעשה להקה ייחודית על גבול האיזוטרית, חד-פעמית, עם אורך חיים קצר באופן יחסי, ששום-דבר שהגיע אחריה לא ממש דומה לה (וגם אף פעם לא באמת ישתווה לה), ולמעשה די מייתרת בעצם את כל התחום הזה שנקרא מוזיקה.

עריכה:
לשם הבהרה, אם זה לא היה ברור - זה היה הרפרנס.

אין ספק. בגלל זה אני מכיר אותם וכמעט את כל השירים שלהם בלי שאי פעם אני הייתי זה שמנגן אותם.

מה? למה?

אין כמו לטייל ואז לשמוע מישהו מתחיל לנגן היי ג׳וד, מיד אחרי עוד סיבוב של הוטל קליפורניה

היי ג’וד לא כזה חרוש. הוטל קליפורניה כנראה החרוש ביותר אי פעם. Nothing else matters וגם bohemian rhapsody כנראה נותנים לו פייט טוב.

ואיך אפשר בלי under the bridge המאוס