ג'וד בלינגהאם: לא רע הילד הזה

יש לי הרגשה שאנחנו הולכים לדבר לא מעט על החייזר הזה בעשור הקרוב, אז פתחתי לו ת’רד משלו. אני אומר את זה בזהירות אבל לדעתי הוא מתפתח להיות השחקן הכי גדול שלבש את המדים שלנו, מוזמנים להתווכח על זה אם בא לכם.

זה לא רק השערים, זו לא רק היכולת, זו לא רק הבנת המשחק, לא רק מגוון התפקידים שהוא מבצע בו זמנית, אלא גם האישיות. הקלאס, שחקן שמשלב בצורה נדירה את הטכניקה של זידאן, הווינריות של רונאלדו והוורסטיליות של מסי. והוא אחרי הכל קשר אמצע.

אשרינו שזכינו.

נ.ב. אוהדי בארסה, אל תכעסו על הכותרת, מסי צריך להיות גאה ביורש שלו.

כתבתי את זה בדיון המשחק עכשיו, לדעתי זה עוד מוקדם מדי לכתור כתרים. בסופו של דבר, מדובר בשליש עונה בלבד ועדיין 0 תארים. אני באמת מתקשה להאמין שנראה קריירה של 15 שנה כמו השלושה חודשים האלו, פשוט כי זה משהו שראינו אולי מ-4-5 שחקנים בהיסטוריה.

אבל אם זה יקרה… וואו.

אני לא חושב שהיכולת שאנחנו רואים עכשיו היא משהו זמני. לא סתם הולכים לו דברים שמחר לא ילכו, הוא פשוט 10/10 בכל כך הרבה תכונות. גם מהבחינה הפיזית, הטכנית, המנטלית. אני עוד חושב שהוא רחוק משיאו וכשהקבוצה תשתפר מסביבו, הקבוצה תתחבר יותר והוא גם ישתפר עם הגיל, ואז נראה באמת את השחקן שהוא.

כשהיו שמועות עליו סיבתי להאמין, חשבתי הוא ילך לסיטי או ליברפול כי הוא אנגלי. כשהגיע אלינו יצאתי מדעתי. אני א יודע אם אני מופתע מהיכות הזאת, דיי הבנתי שזה מה שאנחנו הולכים לראות, רק השורה הסטטיסטית מפתיעה אותי באמת. הוא באמת כזה טוב ואפילו יותר ממה שראינו עד עכשיו לדעתי.

אבל אני מסכים שעדיין אי אפשר לפזר כתרים לכל עבר, יש עוד זמן מספיק זמן להינות ממנו ולעמוד על יכולותיו.

כיאה למספר 5 הקודם, גם את התיקולים של קאסמירו.

בכלל, יש לו גם אופי מדהים. אף אחד לא מצפה ממנו לעשות הגנה, במיוחד כשאנחנו בערך עם חלוץ אחד בכל הסגל אבל הוא בשלו, נותן את האקסטרה תמיד.
סופרסטאר שהוא לא פרינססה מפונקת.

תמיד אמרתי שהחולצה של ריאל בכוונה לבנה כדי לראות מי מלכלך אותה מספיק בשביל להיות ראוי ללבוש אותה.
ובאמת, בסוף כל משחק המדים שלו בצבע דשא שאפשר לחשוב שהוא שחקן בטיס.

אגב, להבדיל ממסי הוא לא גדל בחממה של ריאל. הוא פאקינג נמצא פה שתי דקות, במדינה אחרת ושפה זרה והפך להיות, בגיל 20 כן? בעל הבית בקבוצה המעוטרת באירופה .

עזבו את היכולת שכרגע לא מביישת אף שחקן שדרך בברנבאו- רגע אחרי שחוסלו מבקיע אחרי 200 החמצות ומבקש סליחה מהקהל הילד הזה בן ה20 שכאן 4 חודשים ובקושי יודע 5 מילים בספרדית רץ לדחוף אותו לקהל כדי שיריעו לו.
יש כאן שילוב תכונות פשוט נדיר ואם הוא ממשיך ככה נקבל את אחד השחקנים הגדולים בהיסטוריה, לא פחות.
אה והימור שלי (כי מה אכפת לי?)- הבחור הזה הולך להוביל את אנגליה לזכיה ראשונה בטורניר גדול מאז בובי צ’רלטון.

אין כבר מילים לתאר. אני מניח שהויכוח ימשיך על האם הוא יכול לתרום יותר מהעמדה האחורית או שאסור להפסיד את הגולים הקלילים (כביכול) שלו.
ומה שלי הכי הפריע בכל האמור למעלה זה המילה הלא קיימת לכתור…
ואגב האזכור לת’רד של החייזר המוכח, רוב הגולים שלו הם ממצבים קלים יחסית ברחבה (ועוד אחד מעניין מחוץ לרחבה במשחק די זניח…). האם בקרוב הוא יקרא על ידי אוהדי בארסה “הדחקן” בדומה לנמסיס של החייזר רק כדי לנסות להקטין אותו?

המנטליות והווינרית ו"מוסר העבודה" שלו גורמים לי רוגע כי אני נזכר בסיפור דומה מענף אחר. הספרס ב NBA היו בעלי הזכות לבחירה מס’ 1 בדראפט 1997. הכוכב הגדול היה האדמירל רובינסון שנפצע כמעט לכל העונה החולפת וזה מה שהביא את הבחירה. באותו זמן המידע לא היה נגיש כמו היום, ומאמני הקבוצה סיפרו איך ראיינו טלפונית מעל שעה את מאמן קבוצת המכללות של ווייק פורסט לגבי הסנטר. אחד, טים דאנקן. ואיך שהמאמנים תיארו את השיחה זכור לי שהם שאלו על האופי של השחקן המון שאלות, והם כמעט התבלבלו כי לגבי כל התכונות שניסו לברר, התשובה הייתה זהה לכוכב העל שכבר יש להם, והם שאלו את מאמן המכללה האם אתה מתאר את דאנקן או את רובינסון. בסוף אותה שיחה הם ידעו שהבחירה בדאנקן צפויה להיות משנת גורלות עבור המועדון, וכך היה- לדעתי (משוחד- מודה), הוא בהחלט הפאואר פורוורד הגדול בהסטוריה.
כשרואים את התכונות של בלינגהאם- קשה לא להתרגש ולנבא שבוא צפוי להגיע רחוק. רק שיהיה לנו בריא הילד…

דוד, הוא אפילו לא צריך להמשיך בקצב הזה, יש לילד משהו מיוחד ברגליים. גם אם הוא מפסיק לכבוש בקצב כזה אני חושב שיש פה עילוי יוצא דופן.

כמובן, אין ספק בכלל. השאלה אם זה יתממש בסופו של דבר למיצוי הפוטנציאל באופן מלא או לא.

אני לא טוען שהוא לא מראה בינתיים יכולות של חייזר (הוא כן), אלא שהכתרים שמיהרו לשים לו אחרי שלושה חודשים במועדון קצת נמהרים מדי. אגב, במיוחד שצריך לזכור שבמשחקים הראשונים לצד הגולים היכולת הייתה יחסית בינונית. הוא התחיל לפרוח גם מבחינת הכדורגל רק בחצי השני של התקופה הקצרה שלו כאן (בערך מאז שהוא התחיל לשחק יותר מאחור).

אגב, לגבי השערים, אין לי בכלל ספק שהוא לא ימשיך בקצב הזה. צריך להיות די מטומטם כדי לחשוב שקשר מסוגל לספק מספרים לאורך קריירה שלמה שרק 2-3 חלוצים סיפקו אי פעם.

ברור שלא אפשרי שיתמיד בקצב הבקעה אפילו קרוב לנוכחי. כרגע הוא מגיע הרבה למצבים בזכות תנועה מתמדת וחכמה, ובגלל שחסר חלוץ מטרה אימתני סטייל רונאלדו ואפילו בנזמה של השנתיים האחרונות.
אבל מה שהתפקוד שלו לא יהיה בשנים הקרובות, הוא יודע להגיע למצבים, גם כשהוא משחק מאחור וגם כשהוא לא ביכולת שיא. עם הניסיון וההתאמה לקבוצה זה רק ישתפר. לכן אני לא מודאג מהבחינה הזו

מצד שני דוד, הוא עושה את הדברים האלה אחרי רק שלושה חודשים במועדון, כשהקבוצה מסביבו מוכת פציעות וגם ככה לא אפויה עד הסוף ובבניה, כשהוא בן 20. השערים שלו מגיעים כתוצאה מאיכויות שהוא יודע לנצל אותן באופן מושלם, כמו הצטרפות נכונה להתקפה, תנועה ללא כדור, קור רוח מול השער, דריבל בשטח צפוף וניצול המבנה הגופני שלו. השערים באים כתוצאה מאיכות והם לא מקריים.

אני לא יודע האם הוא ימשיך לאורך כל הקריירה עם ממוצע של שער למשחק, כשהשער למשחק הזה לא מתקרב לספר את הסיפור במלואו. האינסטינקט אומר שלא, מה פתאום ואין מצב, אבל הבחור חריג בכל קנה מידה וממשחק למשחק הוא משאיר אותנו עוד יותר המומים מהמשחק הקודם, אז לך תדע איפה הגבול. מבחינתי הכל פתוח וכבר כלום לא יפתיע אותי.

זה בעיניי הסיפור הכי גדול אתמול. והסיבה שהתרגשתי מהמשחק הזה יותר מעוד ניצחון.

אגב נקודה קטנה פחות טובה אצל ג’וד בעיניי, הוא קצת מתלונן יותר מדי כשהוא לא מקבל את הכדור ברחבה, ראיתי אותו צועק כמה וכמה פעמים על ברהים ועל שחקנים אחרים בצורה שהיא קצת טו מאץ׳, אני פחות אוהב את סגנון הנזיפה הזה.

בלינגהאם הוא האול אראונד פלייר הכי מושלם שראיתי מעולם, יותר ממסי ואת זה אני יכול לקבוע כבר אחרי רבע עונה אצלנו, כמובן שמסי הוא אול-אראונד פלייר התקפי הרבה יותר טוב(וגם כמובן שחקן יותר טוב, מי שחושב אחרת שיתעורר מהר), אבל אם לוקחים את כל הנתונים ג’וד יותר מושלם כי הוא בנוסף להתקפה מפלצת הגנתית מהכי טובות בעולם.

האם ימשיך להבקיע בקצב הזה ? לדעתי לא חשוב, אם לא פציעות נראה שהוא יהיה לפחות השחקן השני הכי טוב שראינו בריאל מאז שכולנו פה התחלנו לראות כדורגל, יש סיכוי שגם יהיה הראשון, אבל אני בספק גדול.
אם ג’וד הוא פיצה אז כפיצה שלמה הוא הרבה יותר גדול ממשולש השערים, גם אם ננפח את המשולש הזה כמה שאפשר עם הצבתו גבוה ובניית קבוצה שתעזור לו לנפח עוד ועוד את המשולש עדיין ה"פיצה" השלמה תהיה יותר גדולה ובפער לא קטן, דעתי האישית.

בצדק, והיה מגיע לו שיתן לו גם סטירה קטנה, אני שברתי כוס תה בבית מעצבים, אם הייתי במקום ג’וד הייתי אוכל אותו חי על המגרש, בראהים זה השחקן הכי מטומטם ששיחק בריאל, והוא זכה בה בתחרות כמעט בלתי אפשרית מול דה-מריה, דה-מריה לפחות היה מוכשר ברמה של כוכב על עולמי והיה מאוד מהיר.

כמה נקודות:

• מודה שחשבתי שסתם מנפחים אותו כי הוא אנגלי. טעיתי. שחקן על שיכול בקלות להפוך להיסטורי. והוא עדיין תינוק. איך הוא יהיה בשיא?? סיוט.

• ההשוואה לזיזו נראתה לי קצת מוגזמת. זיזו הוא מסוג השחקנים האלה שאי אפשר לייצר עוד אחד כמוהו.
    אבל אתמול ראיתי קצת זיזו בברנבאו. הנגיעה כשעצר את הכדור באוויר לפני שחוסלו החמיץ כדור קל הייתה שתי טיפות זיעה על הקרחת האגדית.

• מה זה הכותרת הזאת?!

• אוף טופיק: המקום המפחיד בעולם זה הברנבאו באלופות כשאתה ביתרון מול ריאל.
    למקום הזה יש חיים משלו.
    עדיין יש לי PTSD.

יש המון שחקנים טכניים עם כישרון ומשהו מיוחד ברגליים. היתרון של ג׳וד הוא שיש לו משהו מיוחד בראש. זה מה שעושה אותו גדול באמת.

הנחתי שזה goes without saying אחרי שראינו כבר איך ילד בן 20 תפס פיקוד על המועדון הגדול בעולם למשך שליש עונה ומחזיק בממוצע של שער למשחק.

קודם כל הראש, אחר כך כישרון ברגליים. לג’וד יש את הראשון ללא כל צל של ספק, אני טוען שהוא ייחודי באותה המידה גם בשני.

הכותרת האלמותית של הדיון של מסי.

הכל מדהים מדי כדי שזה יהיה אמיתי. כמעט לא קורים דברים כאלה בכדורגל. כריסטיאנו רונאלדו שאני מגדיר אותו כרכש הגדול בהיסטוריה של הספורט בכלל ולא רק בכדורגל - היה נהדר מההתחלה, אבל היו את השטויות מסביב והאגו וכדומה. כאן זה שחקן שמדקלם משפטים כאילו הוא גדל על די סטפאנו ופושקאש ועל הספר שלי, חדר ההלבשה צעיר ומגניב. הוא מנהיג לכל דבר, כאילו משחק כאן כבר עשור, הוא רק בן 20. אני לא מזלזל לעולם בתכונה של שחקן לדעת לאן הכדור ייפול או מתי להיכנס לעומק והוא גם כמעט ולא מחמיץ, אבל בהחלט מאז החודש הראשון רואים עוד יותר קסם ברגליים. הוא כל כך טוב שזה לא משנה מבחינתי להגיד האם כדאי לו שיהיה חלוץ או לא. אני גם לא מזלזל בקלאסיקו שהוא הביא לנו במו רגליו. הוא כל כך רעב ואפילו אדיש למה שהוא עושה. אלוהים נגע בו. השער הרביעי נגד נאפולי, פשוט שחקן שעושה הכל.

זה נראה כאילו רק פציעות ארורות ועומס משחקים ודברים כאלה, ולצערנו בכדורגל יש דברים “בלתי צפויים” יכולים להרוס כאן שחקן שיסמן עידן. אני כבר אחרי הקלאסיקו קניתי חולצה ואתמול לבשתי. נזכר ברונסרו מטריל באל צ’ירינגיטו את אוהד ברצלונה אחרי ה-1:2 שלנו ומשתעשע. Hey Jude.

מודה, אני זוכר שעוד כשהיו שמועות לגבי ג׳וד לא הייתי סגור אם אני רוצה + אם אנחנו צריכים אותו. גם חששתי לשלישיה של פדה-קמא-טשואמני וגם חשבתי שאולי הוא עולה יותר מדי כסף/שבכסף הזה אפשר להביא שחקן אחר (כל התירוצים הפיננסים שהתרגלנו אליהם בשנים האחרונות). אח״כ המחשבה קצת קיבלה תפנית וחשבתי על הרכב שכולל את כל ארבעת הקשרים כי אני באמת מחזיק מכולם.

בכל מקרה… אני חושב שלא רק שאני מוריד את הכובע, אני גם אוכל אותו באיזשהו מקום. ג׳וד הוא השחקן אולי הכי שלם שראיתי מחיי. זה פסיכי לחלוטין אבל כמו שכולם רשמו הוא פשוט טוב בהכל. והוא פאקינג בן 20!!

אני לא נהנה לראות את הקבוצה שלי בשנים האחרונות, גם כתבתי איפשהו שאולי ארשום על זה הודעה אבל וויתרתי כי אין לי את התמריץ הזה כרגע. אבל אני רק אגיד דבר אחר: בשביל ג׳וד כדאי לראות משחקים של ריאל. הוא פשוט מעל כל הבינוניות שעופפת אותנו לא מעט…

איך מישהו פה אמר? זה הרגיש שבמשחק מול נאפולי, במצב של תיקו, ג׳וד אמר לעצמו ״מה, אנחנו הולכים לסיים בתיקו בבית? אין סיכוי שזה הולך לקרות״. זה מה שאני רוצה משחקן בריאל.

*יש סיכוי לקנות חולצה מקורית מהאתר. זה עד כמה אפקט ג׳וד גדול :clap: