דיון ההעברות והפנטזיות ע"ש אחיה דסקל ז"ל :: יגיע בלם?

בתחילת העונה דיברת על העונה הזאת. עדיין היה להם את לבנדובסקי לפני שראינו שהוא גמר את הסוס, ההגנה שלהם בעונה שעברה הייתה ההגנה הטובה בליגה, ואנחנו פתחנו אותה בלי חלוץ כשעדיין לא דמיינו מה ג’וד בלינגהאם הולך להיות. בתחילת העונה הדברים היו נראים יותר קרובים.

כאן אנחנו מדברים על השנים הקרובות. בינתיים הסגל שלהם נראה שדורש יותר שינויים משחשבנו, ריאל הולכת להתחזק בקיץ בצורה משמעותית, הפערים רק ילכו ויתעצמו.

בלי קשר לזה, בדיעבד אפשר לראות שאתה צדקת. אנחנו מטיילים לאליפות כשברצלונה מאחור.

אני חשבתי גם בקיץ 2012 כשקיבלנו את לוקה מודריץ’ שהיה ה-חיזוק הנחוץ ביותר ואחרי עונת המאה נקודות ואליפות השיאים, כשפפ גווארדיולה עזב במקביל, וגם בקיץ 2017 - העליונות המדהימה שלנו בסופרקופה והמשפט של ג’רארד פיקה שרק עשה לנו רע, עזיבת ניימאר וסגל עדיין טוב שהיה לנו - שריאל תצא לרצף של אליפויות וזה לא קרה. אני גם כן לא מספיד את ברצלונה. אני כן חושב שהעונה הם מדברים יותר מדי ולא על המגרש, לא עניין של שיפוט אפילו. אובססיה ל-XG והחמצות וכן הלאה. מאז הקלאסיקו הם קצת בנפילה, אבל זה לא שהם נותנים הצגות ורק משלמים על החמצות בחלק הקדמי. הם מפוזרים והיו משחקים שהם כלל לא יצרו מצבים.

העונה שעברה - היינו פייבוריטים לזכות באליפות למרות הכל, וניחא שלא הצלחנו אבל הרמנו דגל לבן כבר בפברואר וזה בלתי נסלח מבחינתי.

אני גם לא חושב שאין או לא היה לצ’אבי עם מה לעבוד. ז’ואאו פליקס טוב כשחקן סגל, ז’ואאו קאנסלו מביא הרבה התקפה וכמעט אפס הגנה, וכמובן אילקאי גונדואן שבלעדיו המצב היה הרבה יותר גרוע. כן מסכים שרונאלד אראוחו יחזור לעצמו והם לא ימשיכו לספוג שער למשחק כמו ריאל מדריד של קרלוס קיירוש. יעברו את נאפולי בשמינית הגמר כי נאפולי מגוחכת.

אמבפה על הספסל במשחק של פסז. המלחמה התחילה.

דיווח של מארקה (לא מכיר את הכתב) שאמבפה חתם כבר לפני שבועיים על החוזה שלו איתנו.

אם זה מתברר כנכון סנטי אאונה מתברג כאחד העיתונאים הכי חמים. הוא דיווח שזה נסגר הרבה לפני כולם.

אחריי הקיץ הקודם, עד שהוא לא מוצג בברנבאו אני לא מאמין ולא קונה שום דיווח.

‘חתום’

שער יוצא מן הכלל טוב של המארקה

רק אני מרגיש שאמבפה זה הקווין דוראנט של הכדורגל?
בכל מקרה, שחקן מדהים שיכול רק להוסיף לנו. אני כבר מדמיין את פרז סוגר עם יונייטד מכירה שקטה של רודריגו ב100+.

יש נקודות דימיון רבות- גם אמבפה היה הכוכב של הקבוצה, למרות שהיה אחד שחשב שהוא מעל המערכת ולכן הקבוצה פספסה את הגביע הקדוש (אצל דוראנט היו אפילו שניים, הארדן וראסל, אבל אני מניח שניימאר בתפקיד ראסל), שניהם עוברים למקום בו יוכלו לשדרג את המורשת, שניהם כנראה ויתרו על כמה גרושים במעבר לקבוצה הגדולה יותר ספורטיבית, נקווה להצלחה מיידית דומה (ולא אצטער אם בנוסף לתארים קבוצתיים בשנתיים הראשונות כדור הזהב יעשה דרך דומה ל MVP של הגמר ב NBA), נקווה שבניגוד לדוראנט, אמבפה יצליח וישרוד יותר זמן ולא יעזוב עקב קרבות אגו עם ה- ENFORCER של ריאל (יש כזה בכלל?)

תשמעו אם כל הדיווחים שזורמים בימים האחרונים על הקיצוץ שאמבפה הסכים לו נכונים, אז וואלה מבחינתי הכל נסלח לו. הוא הסכים להרוויח עשרות מיליונים בשנה פחות בשביל לשחק אצלינו.

משום מה קשה לי להאמין לזה, too good to be true, אבל יש הסכמה גורפת ואין דיווחים סותרים.

אני בעיקר שמח שלא פיצצנו את היררכיית השכר, שמחר לא יגיע ויניסיוס למשל ויגיד למה אתם משלמים לאמבפה ככה ולי ככה. יש מקום עוד להרים לו את השכר בהארכת החוזה הבאה. הדרך והאסטרטגיה של המועדון לפני הכל.

לפי פבריציו הוא מקבל חלק גדול מאד מה-image rights בשביל לפצות על הירידה בשכר. טריידאוף מצוין סה״כ, יצא לו משתלם רק אם גם לנו יצא משתלם. בכל מקרה, ברור לגמרי שאנחנו לא יכולים לשלם את המשכורת שלו בפאריז (מעטים המועדונים שיכולים). מלכתחילה היה ברור שהוא יצטרך לקצץ או לוותר על העלאה פוטנציאלית בחוזה חדש בפריז (שזה אותו דבר תכלס).

עדיין כולם חשבו שהקיצוץ יהיה קטן יותר.

הייתי באמת מרגיש ש"הכל נסלח לו" אם לצד זה מענק החתימה היה גם יחסית צנוע. כשעדיין מדברים על מענק של מעל 100 מליון יורו… מה עשינו בזה. אפשר גם להציע לו לשחק בחינם אבל עם מענק של 300. תראו איזה קיצוץ…

דוד, זה יכול היה להיות המענק שלו רק לשנה הנוכחית אם היה ממשיך בפסז. קיצוץ פר אקסלנס.

אני לא יודע, קשה להעריך כמה הוא שווה מהמקום בו אנחנו נמצאים אבל מדובר במכונת שיווק לפני שמדובר במכונת כדורגל. ה70/30 הזה נשמע כמו דבר קטן, אני לא בטוח בזה.

יהיה מעניין אם באמת נזלול תארים בשנים הקרובות. אני לא סובל שניים משלושת עמודי התווך שלנו (ויני ואמבפה). על ג׳וד אני חולה לפחות. את אמבפה אולי יהיה אפשר לסבול יותר בקלות כי אין לי שום שנאה כלפי ההתנהלות שלו במגרש, אבל מצד שני - יש לי טעם של חרא בפה מכל הסאגה הזו, שהיא בלי צל של ספק המאוסה ביותר בהיסטוריה של הכדורגל והמשפילה ביותר עבור ריאל מדריד. נתנו לו לעשות מאיתנו צחוק במשך חצי עשור, ובסוף אנחנו פורסים לו שטיח אדום. איכס.

זה ביזנס, ברור, צריך לנטרל רגש. אחת מכמה סיבות שאני לא פלורנטינו ולא אהיה, אני מניח. מקצועית - צעד נכון. אבל בחיים לא החליק לי משהו פחות טוב בגרון. שום דבר לא מתקרב.

לא אמרתי שהוא לא קיצץ, אמרתי שלדבר על שכר דומה למשתכרים הגדולים שלנו בהתעלם ממענק החתימה ששוה ערך לרכישה הכי גדולה שלנו בהיסטוריה זה לעג לרש.

זה טריק מתמטי נטו שכל מטרתו להגיד “יש לי עדיין את מדרגות השכר החשובות לי ואין אף אחד שחורג מהן”. הרי אין שום הבדל עקרוני בין שחקן שחותם על חוזה ל-5 שנים עבור 20 מליון לשנה עם מענק של 100 מליון, לשחקן שחותם על חוזה ל-5 שנים עבור 40 מליון לשנה ללא מענק חתימה. זה בדיוק אותו הדבר, אבל בדיוק. ההבדל היחיד הוא שהראשון “עומד במדרגות השכר” והשני לא. שזה כמובן בולשיט.

איך שאני רואה את זה, אמבפה מגיע הרחק מעל מדרגות השכר שלנו והוא הולך לייצר הרבה מאוד אי יציבות במערכת. אני לא טוען שהוא לא יהיה שווה את זה, סביר אפילו להניח שכן, אבל להגיד שסולחים לו כי הוא התאים את עצמנו למדרגות השכר… זה קשקוש. אם הפרטים נכונים אזי בשקלול מענק החתימה הוא הולך להרוויח בערך כפול מהמשתכר השני הגבוה אחריו. זה מגוחך.

הייתי הרבה הרבה הרבה הרבה הרבה יותר שמח אם הלאנד היה מגיע במקומו.

זהו עצם העניין. אנחנו לא P$G ולכן לא מתחרים אתם במענקים. מכאן שלהכריז שזה קיצוץ פר אקסלנס אין הגיון.
המענק הוא גבוה מאוד כי השחקן מגיע ללא סכום רכישה, ומזכיר גם שלפני שנה הסכמנו לשלם בקירוב 200 מיליון על רכישה ולכן המועדון מוכן לבלוע כאלה סכומים.
אני מקווה גם שתהיה סינרגיה טובה בין השחקנים הבכירים, אחרת קשה לי לראות את השלושה המובילים נשארים לאורך זמן בלי ללדרוך מעט אחד על השני

דוד, בשנים האחרונות נהוג לשלם בונוס שמן לשחקנים חופשיים. כמובן שבמקרה הזה מדובר בסכום דמיוני, אבל זה אמבפה. אני אישית לא רואה המון הבדל בין לשלם 100 מיליון יורו על ג’וד או טשואמני לבין לתת את הסכום הזה כבונוס. בשני המקרים שילמנו סכום ראשוני כדי להחתים את השחקן. עבורינו, העלות של ג’וד ואמבפה תהיה זהה אם מכניסים למשוואה רק את הפקטורים של הרכישה, בונוס ושכר בסיסי. ההבדל הגדול יהיה הבונוסים והאימג’ רייטס.

הלאנד כרגע לא רלוונטי.

שיתוף פעולה של ג’וד ואמבפה? אני לא יכול לחכות.

זו היתממות רצינית ביותר. אתה לא יכול להתעלם מהבחנה בין תשלום למועדון על התרת חוזה לבין בונוס חתימה לשחקן, ואתה לא יכול להתעלם מנוהג של בונוס חתימה של מליונים בודדים לבין בונוס חתימה של מעל 100 מליון יורו.

בונוס חתימה הוא חלק אינטגרלי לחלוטין משכר (ולא מסכום רכישה) וכך צריך להסתכל עליו.

זה:

image

עבודה בעיניים.

למה בעצם אתה מבדיל? מה זה משנה אם זה הולך לשחקן או לקבוצה שלו? הכסף יוצא מהמועדון בכל מקרה.

גם התשלום למכסח דשא יוצא מהמועדון, אז נכליל גם אותו?

כל הטיעון שלי זה שהשכר שלו לגמרי חורג ממדרגות השכר, ולא בקצת. אתה בוחר לקחת חלק משמעותי מאוד מהשכר שלו ולצבוע אותו בצבע של “לא שכר” ושאין הבדל בין זה לבין תשלום רכישה למועדון. זה חסר שחר…

די בטוח שאם הייתי חלק מחדר ההלבשה שלנו, הייתי מבדיל בין כסף שהולך למועדון אחר וכסף שהולך ישירות לשחקן. אגב, זה מה שהכי מפחיד אותי בסיפור של אמבפה - ההשפעה שלו על חדר ההלבשה. כשרונאלדו הגיע היו סביבו דיבורים בתקשורת על אגואיזם אבל (עד כמה שזכור לי) שחקנים ששיחקו איתו לא יצאו נגדו. זה לא המצב עם אמבפה. מספיק לראות את הסאגה שלו עם ניימאר ומסי כדי להבין שיש כאן פוטנציאל נזק לא קטן.
ויחד עם זאת, אני סומך על פלורנטינו שאם הוא מביא את אמבפה גם בריאות חדר ההלבשה נלקחה בחשבון