דיון ההעברות והפנטזיות ע"ש אחיה דסקל ז"ל :: יגיע בלם?

אם אני מחבר את שתי הידיעות, אז ויניסיוס ובלינגם מרוויחים 30-35 מיליון ברוטו כל אחד?
זה הרבה.

זכויות האימג’ שלו שווים הרבה יותר מ 100 מיליון חד פעמי. הוא אמור להרוויח מפרסום כמו מסי או כריסטיאנו, או יותר אפילו. הם הרוויחו עשרות רבות של מיליונים כל שנה.
זה חורג הרבה יותר מבונוס החתימה, אסטרונומי ככל שיהיה.

מבין את ההסתייגות שלך מכל הסאגה באופן כללי, אבל עקרונית לא נכון להסתכל ככה על מענקי חתימה. על ג׳וד שילמנו 130 מיליון+משתנים, גם זה חלק מתחשיב העלות שלו ובתחשיב כזה הוא יקר יותר מאמבפה, לנו בתור מועדון זה לא משנה אם הכסף נכנס לכיס שלו או בדמי העברה.
כשחקן מגיע ״חינם״ תמיד ישנו מענק חתימה שמן, בטח ובטח כשמדובר בשחקן בסדר גודל כזה. אם היינו משלמים דמי העברה היה עולה לנו 250 מיליון יורו לפחות.

כשסוארז חתם בברצלונה והצטרף לניימאר ומסי,זה בדיוק מה שסיפרתי לעצמי כדי להרגיע את החשש מהשלישייה המטורפת שנם בנו שם,״הם לא יסתדרו״,״הוא ינשך את ניימאר באימונים״,״הוא יחטוף הרחקה ארוכה והם יצטערו שהחתימו אותו״,אבל בתוך תוכי ידעתי שזה תירוצים כדי להרגיע את הפחד ממה שהשלישייה הזו מסוגלת לעשות ואכן גם עשתה בסוף (למרות שגם לנו לא היו חסרות הצלחות באותן שנים,במיוחד באירופה).

אם אני לא טועה כל אחד מהם מרוויח 10 מיליון נטו שהם 20 מיליון ברוטו.

מצד שני יש אצלנו סיפורים הפוכים כמו ההחתמה של הנרי שהיתה אמורה ליצור שלישייה בלתי עצירה של רונאלדיניו, אטו והנרי.

באמת קשה לנבא מה יהיה.

הבעיה עם הנרי היתה שניסו ליצור איתו רביעייה, וגם שרייקארד היה מאמן סופר-חלש ולא ידע להתאים אותו. הגיע פפ, העיף את דיניו, שינה את התפקוד הטקטי של הנרי וקיבל קיצוני-על (לעונה אחת אמנם, אבל עדיין).

ההקבלה ל-MSN לא כל כך מתאימה לטעמי. אין לנו חלוץ, עדיין. כמויות של כשרון, מהירות, אתלטיות - לגמרי, אבל סוארז השלים את הפאזל של מסי-ניימאר בעיקר בגלל שהיה 9 מדהים, ואף אחד משניהם לא.

אגב, גם מבחינת כשרון גולמי נטו לא בטוח שיש מה להשוות, אבל נחיה ונראה. אמבפה לגמרי יכול להיזכר כגדול מניימאר וסוארס אבל זה טעון הוכחה, כנ״ל ג׳וד. ויני אין סיכוי. לאף אחד אין סיכוי להתקרב למסי.

העלות של מכסח הדשא היא נגיד x. לא אכפת לי אם הוא מקבל את כל הסכום כמשכורת, אם חלק משולם לאישתו על מזונות או ששילמנו פיצויים למעסיק שלו.

אם ג’וד עלה לנו 103 מיליון יורו, ועולה לנו 35 מיליון יורו בעונה שכר, אז בסך הכל הפקג’ להחזיק אותו עולה 240 מיליון יורו ל6 עונות. במה זה שונה מאמבפה? מה זה משנה לי איך הסכום יצא מהקופה של המועדון אם זה אותו סכום?

אני לא בא ללמד אותך כלכלה, אני פשוט מתקשה להבין למה אתה מפריד.

לא צריך לנחש, הכל פורסם.

בשום מצב הוא לא יקבל 100%. הדיבור הוא על 70/30 במקום 50/50.

באמת קשה לנבא מה יהיה כשבא שחקן ששם 50 שערים בעונה מגיל 17 ונחשב לשחקן הטוב בעולם, לקבוצה שגם ככה מסתדרת מעולה. קשה מאוד.

גם אין מה להשוות את מה שהיה לנו אז בסגל למה שיש לברצלונה היום,היו לנו כלים להתמודד ועשינו הצלחות בעיקר באירופה,זה לא המצב כיום בברצלונה.

לגמרי. זה הרכב שצריך לבלוס אליפויות בשנים הקרובות, ועדיין יש כמה דברים שיקשו על זה. פוטנציאל גבוה מאד, אבל זה עדיין קצת מטופש שאנחנו מתכננים לשחק בלי חלוץ טבעי ועם הכוכב הגדול בעמדה לא טבעית. עושים לעצמנו חיים קשים.

אמבפה הוא כן חלוץ טבעי,יכול להיות שהוא יותר טוב בשמאל,לא בטוח,אבל הוא שיחק המון בקריירה כחלוץ עוד מהימים במונאקו ביחד עם פלקאו כשלמאר היה בשמאל ועד לעונה הנוכחית כשהוא ״מוותר״ לברקולה על העמדה בצד שמאל ומשחק כחלוץ
לכל דבר.

במאקרו, מדובר בתהליך בלתי נמנע שכבר מתרחש שנים בספורט האמריקאי בו הכוח עובר לשחקנים. אייקונים בסדר גודל כזה שהפרצוף שלהם מוכר על ידי מיליארדים ירוויחו מיליונים על מיליונים בשנה כי זה מה שהם שווים. חלוקת הרווח הזו עם אמבפה היא לדעתי רק הסנונית הראשונה לעוד הרבה דילים מהסוג הזה.

המילים הכי חשובות בכל ההודעה שלך.

חוץ מזה, העובדה שהוא משחק בעמדה הזו לא אומרת שזו העמדה שלו… קצת כמו רודריגו בימין אצלנו, או (להבדיל) בקהאם וההסבה שלו למרכז הקישור. זה יכול לעבוד, כי הוא שחקן התקפה מעולה, אבל זו בטח לא העמדה הטבעית או הכי טובה שלו. הוא לא מצטיין במשחק עם הגב לשער. הוא הכי טוב בשמאל כשלפניו 9 אמיתי. זה square peg in a round hole, רק שהוא מספיק טוב כדי לגרום לזה להצליח.

השאלה היא האם הדלתא בין אמבפה בשמאל ובין אמבפה באמצע מספיק גדול כדי לחשוב על לא להציב אותו שם. זה שהוא לא אוהב את זה זו נקודה אחת, אבל האם התפוקה שלו פחותה שם זו נקודה אחרת.

לדעתי אין הבדל גדול. הוא וג’וד חופשיים באמצע ואנחנו מסודרים. עדיין מציק לישאין לנו שחקן עם יכולות של 9 טבעי בהרכב, אבל אין מושלם והכל בא עם טריידאוף.

זה שונה ממה שפורסם למעלה .
אבל אלה סכומים הרבה יותר הגיוניים.

אולי מה שפורסם כולל בונוסים למיניהם.

או שמה שפורסם לגבי השכר של אמבפה לא מדויק, או שהתכוונו להגיד שזה באיזור השכר של ויני וג’וד, או שלקחו בחשבון משתנים נוספים.

הכל יכול להיות, תלוי למה בוחרים להאמין.

5 מיליון לפה או לפה כבר לא רלוונטי. מה שחשוב זה שלא מדובר בסכומים הלא הגיוניים (30 נטו לעונה לפני בונוסים ומשתנים) שנזרקו לאוויר לפני שנתיים.

בכל מקרה אף אחד אצלינו לא פראייר, אם לא היה משתלם להביא אותו לא היו מביאים אותו.

לפני שנתיים קיבלנו את טשואמני כפרס ניחומים אחרי שלא הצלחנו להחתים את אמבפה, בשנה שעברה קיבלנו את ג’וד. בסופו של דבר אני חושב שאמנם הפסדנו אליפות אחת שעם אמבפה כנראה היינו לוקחים, אבל אם והוא יגיע הקיץ, הטרייד של השנתיים האלה יכול להתברר כדבר הכי טוב שקרה לנו.

בסופו של דבר הכל מסתדר כשיש לך את פלורנטינו בהנהלה.

עיתונאי בשם קרי האו שמקורב לבאיירן מינכן (אין לי מושג כמה אמין הוא או לא, כותב בגרמנית ובעל 35 אלף עוקבים בטוויטר), טוען שאלפונסו דייויס ככל הנראה יעבור אלינו בקיץ, המחיר שריאל תהיה מוכנה לשלם יהיה באיזור ה40-50 אבל ריאל צפויה להציע פחות בצורה משמעותית.

פלטנברג ציטט אותו והוסיף לזה גם שלא צפויות בעיות במומ בין ריאל לשחקן עצמו.

לא יודע, כל זה מרגיש לי יותר מדיי טוב כדי להיות אמיתי. הדיווחים שזורמים על אמבפה ושזה רק עניין של זמן כמו שאמר היום פבריציו, עכשיו דייויס, הכל מתקתק יותר מדיי טוב, רק שלא נקבל עוד פעם בעיטה בתחת שתפיל אותנו מהעץ שטיפסנו עליו.

ברגע שהם מודחים מהאלופות הוא עולה ליציע.

מריו קורטחנה טוען שהגענו להסכם בעל פה עם אלפונסו דייויס.

השדרוג אם באמת המהלך הזה יקרה

דיוויס שם מעניין והמחיר שלו טוב אבל אני לא מצליח להבין מה יש לו לחפש כאן. זה שחקן שרגיל לתקוף ולקחת לעצמו את כל הקו, כלומר לא משהו שממש יילך עם ויניסיוס שלוקח לעצמו את השטחים האלו.

אפשר גם לסרס אותו ולהפוך אותו למנדי משודרג אבל בסוף מדובר בשחקן שאוהב לתקוף, נראה לי מוזר שירצה לעבור אלינו כדי להפוך לשחקן שנשאר מאחור…

אגב, ברור לי שמנדי משחק בקבוצה יוזמת אז לא תוקפים אותו באותו הנפח של מגנים אחרים אבל וואו, איזה מספרים חרבנא. הבן אדם לא מוצא את עצמו אצלנו, אני בטוח שאצל איזה צ’ולו בקו 5 הוא היה נותן עבודה.

אין לי מושג איך למנדי יש כמעט 94% דיוק במסירות, יכול להיות שמחשיבים העברת כדור מרגל ימין לרגל שמאל כמסירה?!