דיון ההעברות והפנטזיות ע"ש אחיה דסקל ז"ל :: אמבפה קרוב מתמיד

אז נגיד וזה נכון, איפה הוא נכנס בהרכב האידיאלי שלנו? הרי הוא לא שחקן רוטציה.

לא חושב שבמועדון באמת ילכו עליו, סתם שאלת פנטזיה.

יש סיכוי שהוא בא כמחליף ללוקה?
אם אני לא טועה גם לוקה בתחילת דרכו בטוטנהאם שיחק בעמדה קדמית יותר.

------------------- אמבפה (אנדריק) ------------------
פדה (רודריגו) - ג’וד (גולר) - ויניסיוס (ברהים)
---- קמבינגה (לוקה) ---- טשואמני (קרוס) -----

סבאיוס וניקו גם שמה איפשהו

אי אפשר לרכוש שחקנים טובים כל פעם שהם צצים. כל שנה / כמה עונות יהיו כמה כוכבים עולים. בסוף קבוצת כדורגל צריכה תלכיד לרוץ איתו. וכמו שנאמר הוא לא שחקן צעיר שמשקיעים בו ומשאילים אותו להתפתחות. הוא כבר סוג של פורע שטרות. אם הוא מגיע אז מישהו בכיר אחר, נגיד רודריגו, צריך לעזוב. אחרת זה סתם עומס באמת מיותר.

איזה חלום. לא יהיה אפשר לעצור את הקבוצה הזאת. שלישיה קדמית של מוסיאלה, אמבפה וויני, ג’וד מאחריהם, ארבעה שחקנים שכל אחד מהם מכריע 80 אחוז מהמשחקים. זה קצת יותר מדיי טוב כדי להיות אמיתי, כמה חבל.

רודריגו ויני ואמבפה למעלה, מוסיאלה קשר התקפי, ג’וד וקמא/פדה קשרים

ארבעה שחקני התקפה טהורים? קשה לי להאמין שמישהו יעלה בהרכב כזה. מתוך הארבעה האלה יש את אמבפה שעושה 0 הגנה, ויני שרץ ומנסה ללחוץ אבל לא מצליח יותר מדיי, ורודריגו ומוסיאלה שלא תורמים גם כשהם עושים בכאילו.

מנדי בעונה מצויינת אבל הגנתית הוא היה מצויין עוד מתקופת זידאן.

שניהם אולי הפתעות העונה ביחס לציפיות מהם, אבל צריך לזכור שמדובר בשני שחקנים שבסופו של דבר לא שווים הרכב אצלנו. ז"א שחקנים פחות טובים מפרלאן מנדי.

לונין היה מושלם בחודשים האחרונים מלבד הטעות בשער של ברנרדו סילבה והמשחק מול ברצלונה. צריך לזכור שבמשחק השני הוא הציל לנו את התחת מספר לא מבוטל של פעמים וגם ניצח את דו קרב הפנדלים. לחלוטין שווה הרכב.

ברהים דיאס לא שווה הרכב אבל ביחס לציפיה ממנו, הוא ההפתעה הענקית ביותר מבחינתי. בתחילת העונה הייתי בדיכאון מזה שהוא חוזר לסגל, עכשיו אני מחכה בכל משחק שהוא יעלה. גם כשהוא לא כובש או מבשל הוא עושה פעולות מכריעות, ורק לאחרונה קיבלנו דוגמה לכך בשער השלישי מול ברצלונה.

ממנדי ציפיתי לעונה עם ציון 6 וקיבלתי עונה של ציון 7. יותר טוב ממש שחשבתי אבל עדיין הוא כישלון בכל מה שקשור לתמיכה בהתקפה והנעת כדור. לשם השוואה מברהים ציפיתי לעונה של ציון 2 וקיבלתי ממנו עונה של ציון 7. מלונין ציפיתי ל5 וקיבלתי 8.5.

אם סיטי יכולים מול ריאל ברבע גמר אלופות גם אנחנו יכולים.

חוץ מזה, עם הרכב כזה איזה מגיני יריב יעיזו לעלות לתמוך בהתקפה ?

יש משהו במה שאתה אומר ועדיין הרכב שלא הייתי עולה איתו גם בפרו אבולושן ז"ל.

נניח והפציעה של קורטואה גמרה לו את הקריירה, אתה משאיר את לונין בתור שוער ראשון?

כן. קל. ההופעה שלו באיתיחד שמה את הפלומבה מבחינתי. אני מחליק לו את הפאשלות מול ברצלונה אחרי ירידת המתח. צריך לזכור שהוא פתח את העונה כאנדרדוג וקנה את המקום שלו בזכות ולא בחסד.

וחוץ מזה שאני לא רואה אף בופון שמחפש כרגע קבוצה…

בליגה הספרדית כן, אם היינו משחקים בליגה האנגלית הייתי מחפש שוער אחר, לא שולט בכדורי גובה

קל?
הגזמה גדולה מאד לדעתי. שוט סטופר טוב, לא שוער מאד טוב בגובה, משחק רגל חלש. לא רואה ברמה של שוער ראשון, מצטער. מנדי כן מגן ראשון בריאל מדריד וזה בדיוק ההבדל.

כרגע לונין הוא סוג של קיילור נאבס- הוא מסוגל להגיע לכדורים קשים מאוד אבל לוקה במשחק הגובה, משחק הרגל ויש לו נטייה לפקשש. במידה וקורטואה גמר את הסוס הוא פתרון זמני בסדר גמור, אבל בטווח הארוך אנחנו צריכים שוער יותר טוב. העניין הוא שנראה שאין שוער כזה שריאלי שיחתום כאן.

אני לוקח את אונאי סימון למשל

קשה לי לשפוט שחקן שאני רואה פעמיים שלוש בעונה אבל אני לא מתלהב להחתים שוער שהוא לא וורלד קלאס מובהק.
מבחינתי עדיף לחכות שיהיו זמינים בשוק אלטרנטיבות ברמת הקורטואה ואליסון כפי שהיה ב2018 ועד אז להסתדר עם לונין שהוא שוער טוב, גם אם יש כאלה עדיפים במעט בחוץ.

הshitshow שהולך בצ׳לסי מאז עזיבת קורטואה הוא הדוגמה הטובה ביותר.

בואו גם לא נשכח שקורטואה לא בהכרח גמר את הקריירה. נראה אותו בפתיחת העונה הבאה.

בכל מקרה לקחנו אליפות עם לונין כשהוא בקושי סופג והדחנו את סיטי כשהוא הצטיין, לא מבין מה צריך יותר מזה. אני קצת חושש שמדובר בסיפור הדשא של השכן. את אונאי סימון ראיתי לפחות 15 פעמים העונה, לא יותר טוב מלונין לטעמי. אם כבר שוער מהליגה הספרדית אז ואייס מלאס פלמאס נתן חצי עונה מהסרטים.

לא הייתה לו יותר מדי עבודה… לסיטי לא היו מצבים טובים באמת.
לדעתי הוא רחוק מאוד מלהוכיח את עצמו, אף פעם לא נתן איזושהי תצוגה העונה, לאו דווקא באשמתו