דיון ההעברות והפנטזיות ע"ש אחיה דסקל ז"ל :: אמבפה לבן! מי הבא בתור?

יש אגדות שרצינו שימשיכו כמו ראול אבל הוא רצה להיות שחקן משמעותי בשאלקה. כריסטיאנו רונאלדו רצה לעזוב, לסרחיו ראמוס היה אגו בשמיים ביחס לכך שכל הזמן היה פצוע. אולי עם פפה יכולנו לנהוג אחרת ובעיקר עם פרננדו היירו אבל האמירות האלה כמה ריאל מדריד היא חרא עם האגדות שלה - לאט לאט הבנתי שזה לא באמת נכון.

לגבי לוקה מודריץ’ קשה לי להאמין שהוא הלך ובחש עם עיתונאים. מה שכן למעט כמה מקרים נקודתיים אני חושב שקרלו אנצ’לוטי היה ממש פייר איתו. כן כאב לי לא לראות אותו משחק אפילו לא דקה איזה שניים-שלושה משחקים ברציפות אבל אין מה לעשות. גם היו חלקים בעונה שהוא היה פחות טוב ובואו לא נשכח שהוא משחק המון בנבחרת קרואטיה. אגב אין בעיה אם ההחלטה בידי השחקן אבל יש תיאום ציפיות: אתה רוצה להמשיך כשחקן ספסל שמשחק 40-50% מהדקות? זה מאוד ברור. בשמחה.

@whykds זה נכתב בדף הטוויטר Madrid Xtra בהתבססות על האתר שנקרא סנטוס רלבו.

אני לא כתבתי שמדובר בהרבה כתבים. מה שכן האתר הזה מספק חדשות לא רעות, יש שם תוכן מעניין, לדעתי קצת שלילי ומוטה כנגד הקבוצה אבל קשה לי להיזכר מה נכתב שם במקרה X או Y. זה מקור שמתייחסים אליו ברצינות לפי מיטב הבנתי, כבר יותר משנה.

יש לך מקור?

@Raulito-7 זה לא ‘מלא כתבים’ אלא מקור אחד. אין לזה אשרור ולא בטוח שהמועדון מתעסק בסוגיה בימים אלה

מודריץ’ סיים את העונה שעברה כשחקן הרכב, היה ברור שהוא כבר לא לרמה ורציתי שיעזוב בקיץ שעבר, לדעתי שיחק העונה יותר מדי דקות, אבל…אם הוא מוכן לקיצוץ משמעותי בדקות המשחק לכיוון 25% מהדקות ולתרום את מה שעדיין יש לו בדקות שבאמת צריך אותו אני יותר מאשמח שימשיך עוד עונה, ובסיום אותה עונה למנות אותו לעוזרו של אלונסו :heart_eyes:

רלבו זה מקור אמין, אמין ביותר. הם לא מפרסמים שום דבר שלא בדוק.

המועדון מתעסק בזה בימים האלה, יש הרבה דיבורים לאחרונה על מודריץ’ וקרוס. על נאצ’ו שכנראה לא ימשיך, על דני ולוקאס שכן ימשיכו.

חלום

קצת קשה לשפוט בלי שאנחנו יודעים את כל הפרטים, אבל אם הפרסומים אצל אקסטרה מדריד נכונים, כן יש פה קצת טעם נפגם. אם לוקה באמת מקבל על עצמו תפקיד משני, ומוכן לקצץ בשכר בהתאם, אני חושב שהוא הרוויח את הזכות להחליט בעצמו. לא יקרה כלום אם ישב בקצה הספסל בשכר מינימום ויעזור אם וכאשר צריך. זה לא חייב להיות על חשבון שום דבר אחר.

מה שכן, אני מסכים שהשם הזה שיצא לריאל מדריד כקבוצה שלא יודעת להיפרד מהכוכבים שלה הוא מאוד לא מוצדק וברוב המכריע של המקרים או שזה נגמר יפה או שאפשר היה להאשים את השחקן הרבה יותר מאשר את המועדון.

המקרה של איקר קסיאס - לא הפרידה כי קיילור נאבאס היה צריך לשחק כבר שנה לפניכן, אלא “הדרך” שאשכרה נתנו לו בשעת כעס להגיע למסיבת העיתונאים עם דף מגעיל ובלי הנשיא.
וגם הסיום של 2002/03 כשלא האריכו חוזה למאמן ויסנטה דל בוסקה ובעיקר פרננדו היירו שהזוי שבעטו אותו מבלי להביא בלם מחליף (איתו זה היה נראה פחות גרוע, גם אם הייתה ירידה).

אני חושב ש"האגדה" מבוססת על המקרים האלה, וקצת מזל רע מהצד שלנו. הנה צ’אבי לא פרש כשחקן ברצלונה וגם לא אנדרס אינייסטה והכל בסדר, העולם ממשיך.

קשה מאוד להיפרד בצורה יפה מאגדות, כי גם כשברור לכולם שהשחקן כבר גמור ולא יכול לתרום מקצועית האגדה בדרך כלל עדיין בטוחה שהוא הכי טוב בעולם ומגיע לו לפתוח בהרכב ולא מוכן לקבל את המצב החדש שהוא שחקן ספסל, תוסיפו לזה את כל האגו של האגדה והפה הגדול שהאגדה מפתחת עם השנים ואתה במצב נפיץ.
ריאל מדריד בניגוד לדעה הרווחת בדרך כלל מצליחה להיפרד בצורה מכובדת משחקנים כאלה.

דיווח שמנצ’סטר סיטי מתכננת הצעה שאי אפשר לסרב לה לאנטוניו פינטוס:
https://twitter.com/SrNaninho/status/1790683515006165387

אני מקווה מאוד שנוח ונחמד לפינטוס במדריד ושלא יבוא לו איזה “אתגר חדש” פתאום.

היו המון משחקי קלאץ שהעליונות בכושר שלנו באה לידי ביטוי וזה יתרון שממש לא הייתי רוצה לוותר עליו (בטח שלא לתת אותו ליריבה המשמעותית ביותר שלנו כרגע).

יהיה מכה אם הוא יעזוב אבל נראה אם יגיע דיווח ממקור אמין כלשהו על אופציה כזאת…

זו תהיה מכה רק אם אחרי כל השנים איתו, לא הונחו מספיק יסודות למחליף/ים ולהעברת ידע, והייתה ריכוזיות גדולה מדי אצלו.

אחרת - לא נורא. מבחינתכם.

בכל הקשור לדיון על מודריץ׳, אני לא אהיה מופתע אם הסיבה שרוצים לסיים איתו זה בגלל שרוצים שאמבפה ייקבל את הסיפרה 10.

בוא נגיד ככה, אם מודריץ מוכן לוותר גם על הסיפרה לטובת אמפבה אז אני באמת לא רואה סיבה למה שלא יישאר (אלא אם אמבפה רוצה 7 ואז בכלל יהיה מעניין :thinking:).

אוי ואבוי לנו אם הדבר הזה בכלל מהווה שיקול בקבלת ההחלטות.

הקשבתי אתמול לפודקאסט של וואן ונראה היה ששם הם תמימי דעים שזה הזמן לפרידה. אני חולק עליהם לחלוטין. במידה ומודריץ’ אכן רוצה להישאר ומוכן לקצץ את השכר עד לכדי שכר מינימלי כלשהו, אני לא רואה שום סיבה לא לכבד אותו ללא להעניק לו את מבוקשו. אין לנו מה להפסיד מזה ובמקרי קיצון אולי אפילו נרוויח מזה.

טיעון נוסף די מטומטם שעלה שם הוא שריאל רוצה שמודריץ’ יעזוב כדי לפנות דקות לארדה גולר. האחד קיצוני התקפי והשני קשר 50/50, מאוד הגיוני סה"כ.

1. ארדה היא בעיקר קשר, אולי אצלנו מתכננים לעשות לו הסבה. המעט דקות ששיחק לא מספיקות על מנת לקבוע אם אכן כך
  2. לא חושב שמודריץ׳ ירד לשכר של שחקן מתחיל, מהמר שזה יהיה איפשהו באמצע (לטעמי לא זו הבעיה)
  3. הטיעון שלך הוא בהנחה שהכל יהיה בסדר אם הוא ימשיך. פה המועדון בהחלט לוקח סיכון. מודריץ׳ ממורמר זה גרוע והפיתרון של לתת לו דקות כדי שלא יהיה ממורמר הוא גם לא משהו
  4. במקרה של כל שחקן אחר הייתי אומר שזה הזמן להיפרד. במקרה שלו, כי הוא באמת ווינר מיוחד, לדעתי המאמן צריך להחליט על סמך איך שהוא רואה את הסיטואציה כי הוא יודע הכי טוב אם מודריץ׳ שווה את המינימום דקות שישמור על הכבוד שלו

כנראה השמועות מתחיל השבוע לא היו נכונות ובמועדון מכינים הצעות לחידוש חוזה לקרוס ומודריץ׳.

הוא מדווח שההחלטה השתנתה ולא שהדיווחים לא היו נכונים.

https://twitter.com/MadridXtra/status/1791404851970166950?t=_r4psJ0XEyQsycpDR1eXmQ&s=19

זה מלפני שעתיים, הוא מדווח על רצון להציע להם הארכת חוזה

אני דבק בעמדתי והיא שאי אפשר ללמוד שום דבר.

מתבקש: