דיון ההעברות והפנטזיות ע"ש אחיה דסקל ז"ל :: יגיע בלם?

בתקופה שאתה מדבר עליה שיחקנו 442 קלאסי עם שחקנים ששיחקו מחוץ לעמדות שלהם. בלינגהאם היה קשר שמאלי, מודריץ’ לפעמים קשר ימני, דברים מוזרים.

המערך שהצעת הפעם עוד יותר בעייתי מבחינתי. אתה מחזיר את פדה לאגף במקום לשחק איתו כקשר באמצע ששם הוא הכי טוב, מוריד את בלינגהאם אחורה במקום שיהיה חופשי מאחרי ההתקפה, ששם הוא הכי טוב. הכל כדי למצוא איך בכל זאת אפשר לדחוף את וירץ לבפנים.

למה לא פשוט לשחק 433 נורמלי, או כל מערך נורמלי אחר, שבו השחקנים משחקים בעמדות הנוחות והנכונות להם?

לדעתי אנחנו צריכים לשחק עם דאבל פיבוט, בלינגהאם חופשי מלפניהם, ויני ואמבפה באגף שמאל/אמצע עושים רוטציות ביניהם, וקיצוני ימני שהוא יותר פליימייקר סטייל ברנרדו סילבה (או גולר או אנדריק אם יתפתחו להיות שחקן טובים).

וירץ באמת שחקן מיוחד, אבל בעמדות שהוא אוהב לשחק, קיצוני שמאלי וקשר התקפי, יש לנו 3 שחקנים שטוענים לכדור הזהב.

וירץ שחקן מגוון מאוד (הוא גם משחק כחלוץ מדומה) אבל העמדה הכי נוחה לו היא חד משמעית הקשר ההתקפי. הוא סטייל דה בריינה בסגנון. חד מול השער ובעל מסירה קטלנית.
הוא יכול לשחק בעמדה הזאת כשבלינגהאם מאחוריו.

אני עדיין חושב , עם כמה שוירץ מעולה ,שאנחנו חייבים קשר אחורי איכותי. טשומה לא שם, קמאבינגה לא אחראי מספיק וקרוס על אדי הדלק האחרונים.
רק שלא נגמור כמו הרכב פיפ’'א עם סטייל חמאס ואיסקו בקישור או , רחמנא ליצלן, קשר סטייל ליידי גאגו.

היתרון הכי גדול בוירץ ומה שהופך אותו לענק זה שהוא משחק בקבוצה אחרת ולא בריאל.

לפי מלא כתבים, מודריץ׳ עוזב - מה שנקרא - אל תיהיו עצובים שזה נגמר, תיהיו שמחים שזה התקיים ותעריכו !

השאלה אם יחליטו להביא לו מחליף. לדעתי לא צריך. ריאל צריכה לעבור מארבעה קשרים לשלושה קשרים. כולם ירוויחו מזה.

ארדה גולר יקבל יותר דק׳, זה מה שהמועדון רוצה לפי הפרסומים

כאן ריאל מדריד נכשלת בענק בעיניי, אם לוקה רוצה להמשיך שמורה לו הזכות להחליט בעצמו.
ריאל מדריד מעולם לא ידעה להיפרד יפה מאגדות וזה אחד המקומות המעטים בהם ההנהלה שלנו כושלת.

לאורך כל העונה הוא דאג להבהיר שהוא לא מרוצה מהדקות שהוא מקבל ושהוא מצפה ליותר. היו גם כמה פרצופים שהוא עשה.

מודריץ’ אחד האהובים עלי בכל הזמנים אבל אנחנו לא יכולים לתת לו לעשות את ההצגות האלה. אם הוא היה מקבל באהבה את זה שהמועדון צריך להתקדם הלאה ולבנות את העתיד שלו, אז מילא. אבל אם הוא פוגע במרקם הקבוצתי אז אני מצטער אבל הגיע הזמן להיפרד ממנו.

אף שחקן לא גדול מהמועדון, ומי שלא מתאים לו שילך ולא יעשה הצגות. אם זה היה נכון לראמוס, לרונאלדו, לאלונסו, זה יהיה נכון גם למודריץ’.

לא מסכים, מודריץ׳ בן 38, המדיניות של ריאל עובדת.
גם להיפרד מרונלדו בגיל 33 במחיר שמכרו אותו היה מהלך נכון של המועדון.
המועדון לא עומד בחיים בדרכם של אלו שרוצים לעזוב… ובסוף מודריץ׳, עם כמה שאני אוהב אותו… להחזיק אותו על הספסל בשביל האימונים ובשביל 15-20 דק׳ פה ושם זה תופס מקום בסגל, גם בשכר מופחת.

כל דבר טוב מסתיים, וכל הצדדים צריכים לא להיאחז אחד בשני, אחת הסיבות שריאל ככה מצליחה ולא נופלת בשנות מעבר זה כי תמיד יש חיתוך לדם חדש וצעיר, וגם הפעם זה הזמן…
וברור שמודריץ׳ יכול לתרום גם שנה הבאה, אבל אם זה יפגע בהתקדמות של קשר צעיר, שהוא צריך את ה20 דק׳ האלו של המשחקים בשביל שמודריץ׳ לא ״ירגיש״ שהוא לא תורם מספיק… זה שווה את זה

זה כאילו כתבנו את התגובה ביחד :slight_smile:

הצגות? הבנאדם היה צריך לעבור מתפקיד של שחקן הרכב וסופרסטאר בלתי מעורער לתפקיד של שחקן מחליף, מן הסתם שתהיה תקופת הסתגלות ולא יהיה לו קל.

לוקה התנהל כמקצוען למופת ועשה את ההסבה לתפקיד משני, אך משמעותי, לאורך העונה בצורה נפלאה וכיאה לאדם המיוחד שהוא. איפה הסבלנות ואיפה הכבוד לאחד מגדולי שחקני ריאל מדריד בכל הזמנים שאתה ממהר להשליך אותו ככה.
שחקן שמתנהל כמוהו ועדיין תורם מקצועית ראוי להחליט על עתידו.

אין שום דימיון במקרה שלו למקרי רונאלדו/ראמוס ואחרים.

לא מסכים, הוא לא סופרסטאר כבר די הרבה זמן, הוא בן 200, יש עוד חמישה קשרים ברמה גבוהה מלבדו והוא עדיין מקבל הרבה מאוד דקות. אם כבר העונה הזו הוכיחה שהוא לא מוכן ולא מתאים להיות מחליף כי כשזה היה המצב הוא עשה פרצופים.

אני לא שחקן כדורגל ובטח לא אייקון ברמה שלו אז קטונתי מלהלין על הגישה שלו ואיך היה אמור להתנהג אבל בסוף, הוא לא מקבל את המעמד החדש שלו כמחליף והרכב הוא בטוח לא שווה.

כן, הצגות. אני צריך להביא לך את כל הדיווחים שהוא לא מרוצה מהמעמד החדש שלו? את הפרצופים הלא מרוצים שלו על הספסל או כשהוחלף? תחסוך את זה ממני, הטוויטר והמארקה מלאים בזה אם אתה רוצה לראות.

אף אחד לא קדוש, גם לא מודריץ’. זה שיש לו פה עבר עשיר והוא תרם המון למועדון לא אומר שהמועדון שייך לו. כרגע עדיף למועדון להתקדם הלאה ולהשקיע בצעירים, ולתת לו דקות משחק בא על דקות משחק של השחקנים הצעירים שלנו. אין היגיון להמשיך לתת לו לשחק אם זה לא מתוך כבוד.

לוקה לא התנהל למופת, וכשהבין שהלחץ שלו לא עובד הוא חזר בו, ולאחרונה דאג לפרסם שהוא “פתאום” הבין שהוא יכול להיות משמעותי גם אם לא יהיה שחקן הרכב. מאוחר מדיי. כמו שכתבתי מקודם לא קשה לחפש פרסומים שהוא לא מרוצה מהדקות שלו ואפילו קרלו נשאל על כך לא מעט במסיבות העיתונאים.

הגיע הזמן להיפרד, המועדון בונה פה משהו גדול לעתיד שהוא פשוט לא חלק ממנו. הבנאדם בן 39, אאלט שחקן השדה הכי מבוגר בכל הזמנים שלנו, זה לא שאנחנו זורקים אותו בגיל 33 סתם ביום בהיר. מודריץ’ תרם לנו רבות, הוא תמיד יהיה חלק מהמועדון, אבל כשחקן המקום והמעמד שלו בסגל לא תואמים את היכולת שלו לתרום, בטח לטווח הארוך של הפרויקט.

תהיתי עד כמה במועדון ימשכו את זה וכמה כבוד יתנו לו, קיוויתי שזה יסתיים כבר הקיץ כי חבל לסיים את הקריירה המדהימה שלו אצלינו בטעם מר, והוא לחלוטין לקח את זה לכיוון הזה העונה.

לדעתי הוא קיבל לבסוף את התפקיד, ומבלי לעשות שום דרמות משמעותיות. ועד 2022 הוא היה כוכב לכל הדבר, ההופעות שלו בליגת האלופות היו אייקוניות.

לדעתי הוא הרוויח את הזכות להחליט. ואם הוא מקבל את תפקידו החדש ומקבל שכר נמוך יותר זה בהחלט מראה שדרמות לא יהיו פה.

אסכם את זה שכנראה שראינו עונות אחרות … כן היה קושי בהסתגלות אבל מפה עד מרמור וטעם רע שמיים וארץ. מודריץ היה הכי למופת שיכול להיות ביחס לשינוי החד במעמדו והסתגל לתוך העונה אליו בצורה מעולה.

אם גיגס וסקולס יכולים לסיים את הקריירה ביונייטד , טוטי ברומא ועוד הרבה דוגמאות אין סיבה שלא נצליח גם אנחנו סוף סוף, ועוד עם אחד עם אופי כמו של לוקה

תמיד הציטוטים שנאמרו מצד קרלו אנצ’לוטי וכדומה וגם נאצ’ו אמר משפט כמו “אם הייתי רוצה הייתי חותם על חוזה מחר” - שהכל תלוי בשחקנים והמועדון משאיר את הכדור אצלהם. עיתוי ההודעה גם נראה קצת מוזר, באמת התקבלו החלטות סופיות לפני גמר ליגת האלופות ומישהו רוצה להוציא את זה החוצה? (זה נראה כמיועד לפגוע בקבוצה), עם כל הכבוד לשיקול של להיפרד מלוקה מודריץ’ כמו שצריך הרי הוא היה מקבל תשואות בסנטיאגו ברנבאו בכל מקרה. אני חושב שמאז שער הניצחון נגד סביליה הוא כבר לא שחקן עצוב אלא נולד מחדש, ראה שאפשר להיות שחקן משמעותי גם ב-20 דקות או חצי שעה בטח במשחקי העל בליגת האלופות והוא פתח בקלאסיקו. אשמח שימשיך אבל אם לא אז אין מה לעשות והאמת שמבחינתי בשנה שעברה עברתי איזה מסע מתסכל עם נאצ’ו - מי שרוצה לעזוב כמו ששייע אומר - וולקאם.

כמו שאמרת נסכים שלא להסכים. ברגע ששחקן הולך לתקשורת ואומר שהוא לא מרוצה מהדקות שלו (וזה עוד עם מאמן כמו אנצ’לוטי שאיתו הכי אפשר לדבר ולסגור דברים בשקט), אז הוא שרוף. גם אם קוראים לו מודריץ’. השקט התעשייתי הזה הוא ערך עליון עבורינו ומי שפוגע בו, סלמאת. גם אם זה מודריץ’. איזה מעבר חד הוא עשה פחות מעניין.

וחוץ מזה, את הדקות שלו אפשר וצריך להשקיע בשחקנים הצעירים. הסגל בעונה הבאה הולך להיות מפוצץ ואין לנו מקום לתת דקות לשחקנים שלא יהיו חלק מהפרויקט בעתיד.

לגבי עניין ההתנהלות שלו כנראה שלא נסכים.

אני כן חושב שכעניין עקרוני שחקני ״מורשת קרב״ מה שנקרא כמוהו הם חלק אינטגרלי בסגל שלנו ועצם הנוכחות שלהם שומרת על היררכיה בריאה, הרי מי יעיז לקרוא תיגר או לא לכבד את לוקה, טוני ודני. בסגל מפוצץ בכישרונות צעירים זה לא עניין של מה בכך.
וכמובן שאני עדיין מאמין שליכולת המקצועית שלו יש ערך.

אם לבסוף זה עכשיו, הוא פשוט חזר לשחק. הוא פתח בכל משחק בליגה מאז הקלאסיקו וגם באלופות קיבל נתח דקות משמעותי. בתחילת העונה כשייבשו אותו זה היה פחות נחמד.

בכללי כל גישת ניהול בה ההחלטה מסתכמת ל"לתת לשחקן להחליט" היא לא טובה. התרומה של מודריץ’ ניכרת, הוא בוודאות יכול לתרום, בטח כשחקן מחליף, ועדיין אם הצוות המקצועי רואה לנכון לשחרר אותו אז שיילך.

כל הסטיגמה שאנחנו “לא יודעים להתנהל עם אגדות” פשוט לא נכונה, 90% מהאגדות שלנו עובדים במועדון, אם כבר עדיף להפרד משחקן כשהוא עוד תורם וחיוני מאשר לחכות שירקיב ופשוט ימחקו אותו באמצע העונה או אפילו שהשחקן יאלץ לפרוש (אהמ אהמ פיקה).