דיון ההעברות והפנטזיות ע"ש אחיה דסקל ז"ל :: יגיע בלם?

כשהדגש הוא על ההתקפה, בלינגהאם רחוק מאוד מלהיות אחד מ-5 שחקני ההתקפה הטובים בעולם. הגזמה פרועה.

זה לא משנה אם יש 6 שחקני התקפה או 20, קרלו משתמש ב2-3 אם כולם כשירים. אם 2 הראשונים פצועים, מודריץ’ חלוץ

ג’וד לא שחקן התקפה, הוא קשר עם יכולות התקפיות. כשתוקעים אותו למעלה מדיי היכולת שלו צונחת פלאים. נחכה לראות איך אנצ’לוטי ישחק בעונה הבאה, יומרני מדיי לקבוע איך נשחק בעונה הבאה אם רק בשלושת המשחקים האחרונים שיחקנו בשלושה מערכים שונים וגישות משחק שונות. אני בכלל חושב שהוא שיחק גבוה כל כך העונה מכיוון שמצב הסגל שלנו דרש את זה, היום יש לנו אינסוף קשרים ומעט מדיי שחקני התקפה. אני חושב שבסגל תקין יותר כמו שאמור להיות בעונה הבאה הוא ישחק בעמדה שיותר מתאימה לו, ולא יתנו לו לשחק שוב עם הגב אל השער.

ואם כבר מדברים על היכולת שלו, אני הבנתי שקשרתי לו (ביחד עם כולם) כתרים מוקדם מדיי. יש הרבה דיווחים שהוא סובל מפציעות, ואפילו היום פורסם שיש תוכנית לאושש אותו פיזית לקראת הגמר כי הוא סובל ממוגבלות וכאבים, אבל לדעתי חוץ מהפציעות צריך קצת להוריד ציפיות כי הבנאדם קורס תחתם. הבנאדם צריך להתרגל לנטל שיש לו על הכתפיים, ובערך בתקופה שבה כבר כולם הפסיקו להתפלא מהיכולת שלו אלא לצפות לה, הכל השתבש, וכמובן שגם הפציעות לא תרמו. בכל מקרה, הוא עדיין צריך ללמוד לשחק בצורה מיטבית עם העומס הזה, כשהיריבות מטרגטות אותו, הוא יצטרך לעבור את אותו התהליך שויני עבר. זה לא יהיה קל או פשוט אבל יש לנו צוות שיודע איך להתמודד עם סיטואציות כאלה.

אני אגיד משהו שאני מקווה שאתבדה, ומודה מראש שראיתי את אמבפה משחק רק באזור ה10 משחקים השנה.
לי נראה שיש פה מצב למקרה ראול/רוני, שחקן שמשחק ונשחק ברמות הכי גבוהות מגיל מאוד צעיר ובפועל מגיע לאמצע שנות העשרים שלו עם קילומטרז׳ של שחקן בן 30 ומשהו.
משהו בעוצמות הפיזיות הבלתי נתפסות שהיו שלו נראה שמתחילות לדעוך ממה שראיתי השנה, ובלעדיהן הוא לא באמת מחזיק כסופרסטאר.
מקווה שאני טועה אבל יש מצב שימיו בטופ של הטופ קצרים משחשבנו.

רגע אז אמבפה טוב בשטחים צפופים?

זה לא הפורטה שלו ולא יזכרו אותו בגלל זה אבל בהחלט הוא טוב בשטחים צפופים. עיקר היכולת שלו בשטחים צפופים זו התנועה הקצרה והיציאה מהמקום, הזריזות שבה הוא מבצע את הפעולה ומשחרר את הבעיטה. קשה מאוד להעלים אותו.

האחד על אחד שלו מעולה, בלתי עציר. אין לו את היכולת ליצר יש מאין בצפיפות באותה רמה של ויניסיוס או מוסיאלה אבל הוא כן יכול לקחת 2 או שלושה שחקנים לדריבל וליצור מצב. הוא עשה את זה עשרות פעמים בקריירה ולכן לא מובן לי למה טיטי למשל חושב שהוא לא יכול לעשות את זה, בהנחה שהוא ראה אותו משחק באופן קבוע. השערים המפורסמים שלו בדרך כלל הגיעו במעמדים גדולים מול קבוצות שוות שמשחקות פתוח ושם בלטה יותר המהירות והעוצמה שלו, אבל בקרבות החפירות בליגה הצרפתית אפשר לראות אותו מדיי פעם גם עושה פעולות נגד הגנה נמוכה וצפופה בצורה יפה מאוד.

בסופו של דבר מדובר בשחקן ההתקפה המוכח ביותר בתקופת פוסט מסי רונאלדו. הוא שחקן טופ בכל מצב מצב. אם מחפשים חסרונות במשחק שלו, אז התרומה שלו להגנה ומשחק הראש הן החסרונות שלו.

הסאגה כמעט מאחורינו סופית. ההדחה מחצי גמר ליגת האלופות עשתה את שלה. קיליאן אמבפה הודיע רשמית שהוא עוזב את פריס סן ז’רמן אחרי שבע עונות ובלי הגביע עם האזניים הגדולות, אחריו ירדוף וישיג במקום אחר. זה קורה בסרטון וידאו בו כתב בצרפתית: “תודה”. יודעים איזה קבוצה צפויה לקבל אותו? ריאל מדריד או משהו כזה, לא? ובכל מקרה - שום דבר לא מעניין עכשיו יותר מגמר ליגת האלופות. הנושא הזה עשה יותר מדי רעש ב-2022. אולי באחת ביוני יהיה כיף כפליים - גם הגביע ה-15, ולמחרת למשל הודעה באתר הרשמי.

כנראה שהגענו לגמר ליגת האלופות רק כדי שהסאגה הזו תימשך הכי הרבה שאפשר.

אני רק מקווה שזה יגמר ב90 דקות. לא צריך להגזים עם הארכות ופנדלים.

בסופו של דבר מדובר בחזרה מרגשת של שחקן בית😄

עוזב את פריז אחרי 7 עונות. שבע שנים שאנחנו בחרא הזה, קיץ אחרי קיץ. בלתי נתפס.

חפד מצטרף לדיווחים שוירץ מטרה מרכזית לקיץ 25. הדיווחים מגיעים גם מהעיתונאי הכי אמין בגרמניה (פלטינברג) גם מחפד (אמין מאוד בכל מה שקשור לריאל מדריד) וגם מפבריציו ומטה מורטו. הדיווחים התחילו כבר מהמחצית הראשונה של העונה הזאת, כבר דיי הרבה זמן. נראלי שזה רציני לגמרי.

לא מבין איך ואיפה ידחפו אותו. מודריץ’ וקרוס התחילו כקשרים התקפיים אבל הוא שחקן התקפה לגמרי.

השאלה היא כמה הוא ישיר וכמה הוא יכול לנהל משחק. אם מביאים אותו כדי להחזיר את בליגנהאם להיות 50-50 ונותנים לו לנהל משחק מקדימה(נגיד יותר אוזיל ממודריץ’) אז זה כן יכול לעבוד.

שלושת המקומות הראשונים ישחקו בעונה הבאה בריאל מדריד, אחד נוסף מטרה לעונה שאחריה.

הולי פאק אני לא בטוח שאנחנו בכלל מצליחים לעכל מה נבנה כאן.

דון פלורנטינו בחור מתחשב הביא את קרלו כדי שזה לא יהיה יותר מדי לא הוגן כל הסגל הזה, תאר לך מה נעשה עם מאמן סטייל אלונסו קבוצות יניפו דגל לבן במחצית.

וירץ הוא שחקן שקודם כל מביאים ואז מוצאים לו עמדה.

דבר ראשון מוסיאלה לפני וירץ.
דבר שני זה נכון כמעט לכל קבוצה בעולם, אבל באמת אני שואל אם הוא משחק בסגל של ריאל מדריד, איפה אתה דוחף אותו בהרכב האידיאלי? בלברקוזן הוא משחק על הבלטה של ויניסיוס. אתה מספסל את ג’וד בשבילו? משחק איתו קשר אמצע? הוא לא.

צואמני,פדה.
בלינגהאם,וירץ.
ויני,אמבפה.

מרגיש כמו המערכים האלה שנבנים כדי לדחוף את כל הכוכבים ביחד ובסוף נכשלים.

בקיצור נראה. יכול מאוד להיות שרק עוקבים אחריו ושומרים אותו כאופציה למקרה ומישהו (רודריגו) יעזוב. אני לא חושב שיש לו מקום.

במה המערך הזה שונה מהמערך ששיחקנו בו העונה?

רוב העונה שיחקנו עם דאבל פיבוט ועם שני קשרים התקפיים יותר מתחת ל 2 חלוצים,זה בעצם המערך שהביא לנו יציבות מאז שנטשנו את היהלום אחרי ההפסד בדרבי.

אפשר גם לסדר ככה אם המערך נראה לך יותר הגיוני:

בלינגהאם,צואמני.
וירץ.
ויני,אמבפה,פדה.

אבל זה ייראה אותו דבר בפועל.