דיון ההעברות והפנטזיות ע"ש אחיה דסקל ז"ל :: יגיע בלם?

4 ‘חלוץ 9’ בהודעה אחת, אין ספק שיוצא לך לשמוע את אבי נמני מדי פעם

קל להיות שבויים של תקופה קצרה שבה לשחקן אחד הולך יותר מהשני. אמבפה השחקן התקפה הכי טוב בעולם ויותר טוב מויניסיוס. בעיקר כי הוא עושה עשרות מונים יותר טוב את הדבר הכי קשה וחשוב בכדורגל- לשים את הכדור ברשת.

ויניסיוס כוכב על שמשתפר כל הזמן ואחד הטובים כיום. אבל מה שהוא עשה שלשום אמבפה עושה מ-2017. תמיד מצחיק אותי כששולפים נגדו את קלף הליגה הצרפתית (כנראה בצדק), כאילו הוא לא מפרק כבר שנים נבחרות גדולות וקבוצות בליגת באלופות.

החשש שלי בהגעה שלו הוא אך ורק חברתי. הקבוצה מלאה בצעירים נמרצים ורעבים שמפרגנים אחד לשני. יש כבוד כלפי הותיקים. כל אחד יודע את המקום שלו. כולם אוהבים את אנצ׳לוטי. באמת, הלוואי אווירה כזאת בכל מקום עבודה. להכניס למיטה הבריאה את הזאת אופי (שמתגלה כבעייתי בשנים האחרונות) כמו של אמבפה… אותי זה מאוד מטריד.

לא מסכים, וכאן בעצם ההבדל הגדול ביניהם ולמה כרגע אני מעדיף את ויניסיוס, מה שהברזילאי עשה אתמול אמבפה מתקשה לעשות, בשטחים צפופים יש לויניסיוס יתרון, גם אם זה שטח קטן ו 3 שומרים אותו ויניסיוס יעשה נזק, אמבפה מתקשה בשטחים צפופים כפי שראינו מול דורטמונד, זה לא שהיה לו משחק חלש, זה פשוט היה סוג המשחקים שהוא חלש בהם ובריאל מדריד יהיו לו המון משחקים כאלה, בקיצור כשיש שטח יתרון גדול לצרפתי ואם אין שטח יתרון גדול מאוד לברזילאי.

אבל למזלו של אמבפה בריאל הוא ישחק יחד עם ויני וג’וד, לא יוכלו לשים עליו שמירה משולשת.

מעניין מאוד לבדוק במשחקים בליגת האלופות בשלבי הנוקאאוט כשהכסף על השולחן מה ממוצע השערים והבישולים של שניהם, יש לי הרגשה שויני לוקח בגדול.
בממוצע הכללי כולל הבתים בליגת האלופות הצרפתי לוקח.

מרגיש לי שכל הסיטואציה הזו היא קצת ״Too good to be true”.

מעניין איזה קיץ נעבור. קשה לי להאמין שכל שחקני ההתקפה הנוכחיים יישארו.

אפשר גם להביא קליפים של ויניסיוס עושה תנועות עומק חכמות, האם זה יהפוך אותו לשחקן כזה ?
או גלישות הירואיות של מרסלו, יהפוך למלדיני ?

יוטיוב זה נחמד משחקים כמו מול דורטמונד זה המדד.

אגב, ראית בסרטון הנ’'ל איזה חור עושה המחליק ? פותח לאמבפה מסדרון.

טיטי - כדי לתת קונטרה (לאו דווקא ע"מ להכריע) - הפיניש של אמבפה הרבה יותר טוב.

ובכמה רמות מעל ויני, זה ברור לחלוטין.

אמבפה שחקן יותר מושלם, יותר מלוטש, יותר יפה, ויני זה בנזונה של שחקן, פרחח, טיפש על גבול הגאונות, פריק של הטבע ו(בחיים לא חשבתי שאכתוב את זה) רואה משחק יותר טוב, לפעמים יש לו מסירות גאוניות, בעצם…לא לפעמים, פעמיים במשחק וכשהוא חלוץ אפילו יותר.

זה נכון לתקופת זמן מסויימת בעבר אבל בזמן שאמבפה הלך ונתקע בצרפת, ויניסיוס רק הלך והשתדרג.
משחקן כנף ברזילאי שטותניק התפתח שחקן התקפה יעיל ששיפר את הסיומת, את המשחק הקבוצתי, את ראיית המשחק והיכולת לייצר מצבים.
מה שהוא מסוגל לעשות עם הפאלש מעבר לקו ההגנה אמבפה מעולם לא טרח לשפר.

יכול להיות שנקודת הפתיחה של אמבפה היית כל כך יותר גבוהה, שאחרי כל השיפור הזה הוא עדיין יותר טוב, אבל זה רק בטיפה ולא בהכרח בכל מגוון היכולות. חובת ההוכחה עכשיו היא על אמבפה.

עבורי זו שאלה איזה סוג של חלוץ אנחנו רוצים.

הבעיה שלי עם אמבפה חלוץ הוא שהוא מצד אחד לא הפיבוט ומצד שני לא החלוץ שיכול to drop deep - מה שויני או קיין/האברץ וכו’ עושים. כשזה שחקן חכם כמו קיין אפשר לעשות עם זה דברים יפים, ראינו את באיירן בונה על זה תבנית שקיין בא אחורה ואז מוסר הצידה.

משחקים ברמה של קל-בינוני אנחנו אמורים לעבור בכל מקרה, וגם יש את חוסלו או תואם כלשהו. נגד יריבות רציניות, ויני חלוץ ואמבפה בצד מרגיש לי הרבה יותר נכון כרגע. הקטע שבכזה ציוות אני לא בטוח איפה בלינגהאם.

כחלוץ 9 כמובן ומעדיף את קיין על שניהם, היה לי דיונים על כך עוד בתחילת העונה, קיין מול אמבפה, אבל קיין ברח לנו.

מסכים איתך שעדיף ויני חלוץ, במשחקים הבודדים ששיחק חלוץ אני אישית נדהמתי מהיכולת שלו, לא ציפיתי לרמה כזאת ממנו, זה בגדול מה שגרם לי אישית להתחיל להעריך את ויני הרבה(הרבה הרבה) יותר, יש לנו הרבה משחקי ג’אנק עד לסיום העונה, מאוד אשמח אם אנצ’לוטי יתן לויני לשחק 9 עד לסיום העונה בליגה, שנראה מה הוא יכול, לדעתי יכול להתברר שהוא חלוץ יותר טוב מקיצוני, יכול להיות כמובן שלא יסתדר כחלוץ ושהמשחקים שהוא הצטיין כחלוץ היו היוצאים מהכלל.

הם בגדול מחליפים לא מעט מקומות.
ובכלל, המילה ‘חלוץ’ או ‘9’ משרתת אותנו כדי לתיאור כללי של איפה ואיך השחקן ישחק. לאחר היכרות של כמה שנים למדנו שאלו גם ההוראות שהוא מקבל פר משחק, אמנם, אבל גם ויני עצמו. שום דבר לא באמת ימנע ממנו לברוח לצד לקבל כדור אם הוא יזהה שם שטח. ובכלל, אם אתה במשחק שהטקטיקה זה לחכות על קו האמצע אז עזוב עמדה - הוא עומד למעלה ומחכה לכדור.

מה שקצת חסר לנו עכשיו זה קשר שיודע להפעיל שחקנים בשליש אחרון. מה שמודריץ’ עשה נגד באיירן או מה ששחקנים כמו סילבה וגונדואן עושים בסיטי. אני שוב תוהה האם זה אידאלי לבליגהאם, כי הוא בדרך כלל קדימה יותר

מבחינתי 9 זה עמדת מוצא של שחקן, איפה הוא מתחיל את התנועה שלו, בנזמה שהיה 9 רוב הזמן פינה שטחים לרונאלדו ושיחק בשמאל, גם עם ויני הוא הגיע המון לצד אבל כמובן שהיה ברחבה הרבה יותר מאשר עם רונאלדו.
ויני שיחק חלוץ הרבה העונה יחד עם רודריגו, כלומר כצמד חלוצים, אבל כששיחק ממש 9, כלומר במרכז ההתקפה לבד הוא ממש הפתיע עם התנועה החכמה, פינוי שטחים ויצירת מצבים לחברים, הראה יכולת לשחק במרכז ההתקפה ולקבל כדור עם הגב לשער ולהסתדר, וגם תנועות עומק חכמות, כמובן שברח הרבה לשמאל, זה לא ברמה של השליטה של קיין במהלכי ההתקפה של קבוצתו מעמדת ה 9 אבל לויני יש יתרונות אחרים שאין קיין.

יש לנו אחד שיותר טוב בזה מכל השמות שרשמת(גם ממודריץ’), כמובן בלינגהאם, רק שהוא מבוזבז כחלוץ מדומה :grimacing:

בלינגהאם בטח לא תמיד חלוץ מדומה. תלוי במשחק. בהינתן ויני קיצוני זה לא רעיון רע (אני מאלה שחושבים שעל אף ההבזק ברביעי חוסלו איננו מהווה תוכנית עבודה). אם ויני חלוץ, או כל אחד אחר, אז ג’וד לא ישחק שם. בטח אם אמבפה מגיע. ברביעי הוא גם כן לא היה חלוץ מדומה

לייק גדול על זה… היכולת של ויני לשחק פיבוט (במיוחד במשחק הראשון נגד סיטי) הפתיעה והרשימה אותי בו זמנית.

הרגילו אותך לכל-כך מעט שאתה אשכרה מוציא משפט כזה מהפה.

בגדול, גם אם אף אחד לא עוזב, החולייה ההתקפית שלנו שנה הבאה לא כזו חריגה, וכוללת 6 שחקנים על 3 עמדות, שזה דבר מאוד מאוד סטנדרטי: אמבפה, ויניסיוס, רודריגו, חוסלו, בראהים, אנדריק.

אם ממש רוצים אפשר להכניס את גולר כשביעי, אבל גולר גם לא בדיוק לגמרי שחקן חוליה התקפית, גם 99% יעזוב בהשאלה, גם יכול להיחשב כ-1 יחד עם בארהים שגם הוא לא בהכרח שחקן חוליה התקפית, וגם בסוף אפילו 7 שחקני התקפה על 3 עמדות כשיש לא מעט מה-7 שהם שחקנים משלימים זה יחסית עוד סטנדרטי.

בקיצור, אין משהו באמת חריג בחוליה ההתקפית שלנו שנה הבאה. מה שחריג זה מה שראינו השנה ושנה שעברה.

לזכותו של ויני עומדים הרעב והרצון להתקדם ולפתח יכולות חדשות -
כתוצאה מכך הוא מחזיק בסט יכולות רחב יותר משל אמבפה, וכמו כן תקרת הזכוכית שלו הרבה פחות ברורה (לחיוב) מזו של אמבפה.
לאמבפה כמובן יש מספרים טובים יותר, אבל הוא משחק בליגה הצרפתית (ולא, זה שהוא ברמת צ’מפיוס, קרי, יודע להבקיע גם שם לא הופך גולים בליגה צרפתית לשווים יותר).

לא ראיתי את אמבפה יותר מדי העונה, אבל לדעתי - המאוד לא אובייקטיבית מן הסתם - הגיוון ביכולות של ויני וההתקדמות המתמדת שלו שמים אותו לפני אמבפה.

מה שבטוח הוא שעונה הבאה יהיה הרבה יותר קל לענות על השאלה הזו, כשכמעט כל המשתנים בניסוי יהיו שווים.

אני מסתכל על מדיניות הרכש וניהול הסגל שלנו בשנים האחרונות וזו המסקנה שהגעתי אליה. כמו כן, טרם ברור אם אנצ׳לוטי מתייחס לג׳וד כקשר או כשחקן התקפה.

אין יותר מדיי מי שיעזוב. אמבפה אנדריק גולר וחוסלו חדשים. ויני ורודריגו אנטאצ’אבלס. היחיד שאולי יעזוב זה ברהים אבל רק אם יבקש וכרגע אף אחד לא רומז אפילו על אפשרות כזאת.

לדעתי מה שיקרה שנה הבאה זה שאנדריק וגולר יתייבשו על הספסל ויחפשו לעצמם קבוצה שתקלוט אותם בהשאלה בעונה שלאחר מכן.

זה לא קשור למספרים, 6 שחקני התקפה או 39 שחקני התקפה בסגל, מה שחריג זה ש 3 מתוך 5 השחקנים הטובים בעולם ישחקו בהתקפה שלנו(בלינגהאם ישחק התקפה עונה הבאה).