דיון ההעברות והפנטזיות ע"ש אחיה דסקל ז"ל :: יגיע בלם?

2-3 משחקים טובים בליגת האלופות עם ריאל, ואף אחד לא יזכור שהוא יצא ‘קטן’.

אני לא אומר שזה אסון גדול, אבל מצד שני אין גם מה לשמוח מזה כי אם כבר התדמית שלו משתנה לרעה זה יפגע בנו. אין לנו עניין ששחקן שעוד חודשיים יהיה שלנו יצא קטן. ואגב, מי שיצאה קטנה היא בעיקר פסז, הוא פשוט לא סיים כגיבור שם וזה בסדר.

לא שאני מצר על הסיטואציה שנוצרה, כן? וגם לא שאני פתאום בעדו, הוא עדיין חולירע מבחינתי והוא צריך לעבוד קשה כדי לשנות את התדמית הזאת.

אבל כשחקן? הכי טוב בעולם בלי צל של ספק.

אתה מדבר על ויני, כן?

לא יודע, אתה מדבר על ויני?

לא שכחתי :wink:

וברצינות, אין אחד פה שהגן על ויני יותר ממני. עוד כשירדו על הבעיטות שלו, אמרו שהוא לא יכול לרוץ ישר ועוד 100 טענות הזויות. אבל ויני לא שחקן יותר טוב מאמבפה כמכלול. הוא כרגע בכושר יותר טוב, אבל כשאמבפה בכושר שיא זה שילוב של 80% ויניסיוס ביכולת יצירת המצבים ושחקן שדופק 50 שערים בעונה בצורה מאוד עקבית.

ועדיין הבעיטות שלו גרועות ומגוחכות, הוא לא יכול להוביל כדור בשיא מהירות בקו ישר ובכל זאת הוא השחקן הטוב בעולם כיום, זה הישג אדיר.

אמבפה שחקן יותר שלם, המשחק שלו יותר אסתטי ומגוון, אבל היום אני לא חותם שהוא יגמור את הקריירה כשחקן יותר טוב מהברזילאי, מה שויני מצליח לעשות בצפיפות זה משהו שאין שחקן אחר כרגע בעולם שיכול לעשות, אפילו לא קרוב.

לא אהבתי אותו מ 2 סיבות עיקריות, הכדורגל שהוא משחק זה לא סוג הכדורגל שאני רוצה לראות מקבוצות שאני אוהד והוא טיפוס מעצבן ברמות.
במשחקים שהוא שיחק חלוץ חוד כשרודריגו קיצוני שמאלי וניסיוס הראה יכולות שגרמו לי לשנות את דעתי, הוא יכול לשחק כדורגל חכם וקבוצתי, לקבל החלטות נכונות ולהשתתף בהנעת כדור חכמה, בקשר לטיפוס חרא שהוא יש שיפור בתקופה האחרונה ואם ימשיך ככה יכול מאוד להיות שארכוש חולצה שלו בסוף.

בנוסף, לדעתי אמבפה אוברייטד, לא אומר שהוא לא אחד הטובים בעולם, יכול להיות שהוא אפילו הטוב בעולם ועדיין אוברייטד.

בכנות אני שמח שגילית אותו היום ושכבר אתה לא חושב שלואיס דיאס יותר טוב ממנו. מקווה שתגלה גם את אמבפה.

באותה נקודת זמן דיאז היה יותר טוב מויני, דיאז שהגיע לליברפול היה חיית טרף, נראה שהולך לכבוש את הפרמיירליג ואז הפציעה בברך, חזר כצל של עצמו ולא נראה שיממש את הפוטנציאל שלו.

בקשר לאמבפה מה יש לגלות ? כתבתי שהוא אולי השחקן הטוב בעולם, אבל אוברייטד, הוא לא טוב כמו שרוב האוהדים שאני פוגש חושבים שהוא, אפשר להיות אחד הטובים בעולם וגם אוברייטד.

באותה נקודת זמן אתה לא ידעת להעריך נכון את ויני וחשבת שלואיס דיאס טוב ממנו. לואיס דיאס מעולם לא היה בלבל של ויני.

אתה תגלה שאמבפה לא רק שלא אוברייטד, אלא גם אנדרייטד. ההישגים שלו לא מוערכים מספיק כי הוא לא עשה אותם מול אימפריות כמו סראגוסה גרנאדה או קאדיס, או לחלופין הוא עדיין לא הוכיח את עצמו בלילה קר וגשום בסטוק.

באותה נקודת זמן ויני היה שחקן שעדיין לא הגיע לגיל 20, שחקן כזה יכול להפתיע לטובה או לרעה, דיאז היה שחקן יותר מבושל שנראה בדרך להפוך למפלצת בקבוצה הנכונה תחת המאמן הנכון ופציעה קשה פשוט הרסה אותו.
אמבפה כבר בן 25 בשיא הקריירה והוא כבר לא יפתח יכולות חדשות ומפתיעות שלא ראינו ממנו, אני לא מתכוון להישגים שלו ולא מעניין אותי מה יעשה מול סטוק, מסתכל על היכולות שלו והכדורגל שלו, תוסיף לזה את התגובה הנ’'ל שלך וזה רק מוכיח לי שוב שהוא אוברייטד.
שחקן טוב מאוד, מצויין אפילו, אבל אוברייטד.

תקשיבו חברים, 20 שנה בפורום הזה על גלגוליו השונים יוצרים טריגרים מאוד חזקים. כשאני רואה 15 הודעות חדשות בת׳רד העברות אני בטוח שאמבפה חתם באישון לילה וקאקה חזר בזמן וחתם שוב.

תכתבו אולי את ההודעות האלה בת׳רד אחר?:joy:

בכנות אני לא חושב שאתה צופה בו יותר מפעמיים בעונה. נדבר אחרי שיהיה פה איזושהי תקופה.

בכנות, מה אתה חושב שהוא יכול להוכיח לי ? אמרתי שהוא אולי הטוב בעולם…מה לדעתך הוא עוד יוכיח ?

שהוא לא אוברייטד?

אחרי הריפרנס שלך על לילה קר בסטוק אין סיכוי שהוא לא.

@titi_camara , היית פעם בתיאוריה שהלאנד זה ליגה אחרת לחלוטין מקיליאן ושזאת כלל לא השוואה, היום אמבפה אולי הטוב בעולם וויני כבר טוב מהלאנד.

אגב, אני הייתי כמוך בטים הלאנד (לא נחרץ כמוך) ושיניתי את דעתי וחושב שטעיתי.

המסקנה היא לא להיות נחרץ מדי לגבי שחקנים יחסית בתחילת דרכם. זה לא משהו ספציפית אליך, אלא נכון לגבי כולם.

לא אמרתי ליגה אחרת, אבל כן יותר טוב, גם היום עדיין חושב כך, אם אני בוחר אז לוקח את האלאנד לריאל לפני אמבפה.
המשחק של אמבפה יותר יצירתי ומרהיב אבל האלאנד זה מפלצת.

גם היום כותב שיכול להיות שאמבפה הטוב בעולם, אבל מבחינתי האלאנד.

ושוב, לא מזלזל פה באמבפה, כתבתי כמה פעמים שאולי הטוב בעולם, רק אוברייטד, הוא לא שחקן היסטורי או גאון כדורגל, שחקן מצויין שעשו ממנו יותר ממה שהוא.

לא יודע מה איתך, אבל אצלי הטריגרים הבריאים שתיארת הוחלפו בעקבות השנים האחרונות, וכשאני עכשיו רואה 15 הודעות בת’רד ההעברות אני בטוח שמה שאני הולך לראות זה שאמא של אמבפה דיברה עם סרקוזי ועם ז’אק שיראק על זה שקיליאן יישאר בפריז עוד שנה-שנתיים, או שאני סתם מצפה לאיזה דיון ער על חוזה המיליונים שצפוי ל-ואייחו.

אז הלאנד או ויני? :slight_smile:

בכל מקרה אני זוכר שהיית יותר נחרץ גם לגבי הלאנד וגם לגבי ויני (לשלילה), שוב אגיד זה בסדר לטעות ולשנות דעה ככל שיש לנו יותר נתונים ודאטה בטח כאשר מדובר בשחקנים צעירים, לי זה קרה לא פעם, אני רק אומר שאל תפסול שאמבפה בקבוצה כמו ריאל יוכיח לך אחרת.

ויני ענק לדעתי, טופ 5 בעולם בלי ספק, אמבפה בעיניי טוב ממנו ולצערי בריאל גם יוכיח את זה. לשמחתכם תוכלו להיות משניהם.

מסכים שהוא לא גאון וגם לא הטעם שלי, אנחנו משווים אותו לשחקנים של היום שלא נראה שיש כרגע איזשהו עילוי בסדר גודל היסטורי.

גם היום, עובר עונה בינונית הוא רק 0.95 שערים למשחק העונה.

יוכיח שהוא יותר מאולי השחקן הטוב בעולם ?
שלא תבין לא נכון, מחזיק ממנו מאוד ושמח שהוא מגיע לריאל מדריד ומאמין שריאל תהיה הרבה יותר חזקה יחד איתו, אבל שוב יש לי הרגשה שרואים בו שחקן היסטורי וגאון כדורגל, הוא לא זה ולא זה, זהו בסך הכל הטענה שלי, זה ושהאלאנד יותר טוב :wink:

היום אין שחקן יותר טוב מויני, אם אני יכול לבחור באחד מהם אז האלאנד.

האמת עם איך שויניסיוס מתפתח, ריאל צריכה הרבה יותר את האלאנד מאשר את הצב.
עם 9 מפלצתי כמוהו הם באמת יהיו בלתי עצירים.

אבל לטעמי חוליאן עדיף עליו כ9 בגלל המסירות והלחץ.