דיון ההעברות והפנטזיות ע"ש אחיה דסקל ז"ל :: יגיע בלם?

אפשר קישור או תרגום לראיון? לא מצאתי בשום מקום.

באס העלו כתבה עם נקודה מעניינת. ריאל מדריד אוהבת להחתים שחקנים שכיכבו בטורנירים בינלאומיים ומביאים שם כמה דוגמאות יפות. מעניין אם גם הפעם אנחנו נראה משהו דומה, במיוחד אחרי שההגנה נראה שהולכת לקראת מתיחת פנים.

על פניו התוכניות הקיץ נראות ברורות והקיץ מקבל צורה, אבל השוק באמת רותח ואני לא אתפלא אם נראה עוד עזיבות או רכישות בלתי צפויות.

דבריו של פרלאן מנדי:

פרלאן מנדי ממעט לדבר והפעם הוא עשה זאת במסיבת העיתונאים של נבחרת צרפת: “אני נהנה להיות כאן בנבחרת צרפת זו פריבילגיה, הייתה לי עונה טובה, זכיתי בליגת האלופות. לדבר זה פחות אני. שיניתי את הרוטינה שלי ואני עובד עם תזונאית כדי להימנע מפציעות. בריאל מדריד מלמדים אותך איך לנצח. מה חסר לי כדי להיות שחקן הרכב בצרפת? אני לא יודע, אשוחח על כך עם המאמן. אני לא הולך להגיד שנכשלתי עם צרפת המאמן לוקח את ההחלטות שלו ואתה צריך לקבל אותם”. כשנשאל על עתידו אמר: “זו לא שאלה שאפשר לענות עליה היום”.

“קיליאן אמבפה או ויניסיוס ג’וניור? הם שני שחקנים שונים, אבל שני שחקנים גדולים. אני מקווה שדברים ילכו טוב מאוד במדריד, הם יכולים לשחק יחד”.

אם אנחנו מתכוונים לקנות שחקנים לפי מה שיקרה ביורו אנחנו בבעיה.
קודם כל יש שחקן אחד שאי אפשר לקנות יותר כי הוא החליט לפרוש.
ולמוסיאלה לא נראה לי שיש עוד מקום עם כל הויני, אמבפה, רודריגו, אנדריק, בראהים, גולר. (גם לוירץ לא ממש אם כבר)

מוסיאלה יכול לשחק גם בימין והוא הרבה יותר טוב מכל מי שיש לנו שם.

זה תחביב ישן של פלורנטינו. שחקנים שיש סביבם הרבה באז במדינות שלהם שווים הרבה בעיניי המועדון. מודריץ’, חאמס, קיילור, אוזיל…

אני עדיין לא מבין מה מתכוונים לעשות עם וירץ אבל יש לנו בו עניין קונקרטי… נראה מה יעשו.

מתאו מורטו מפרסם שריאל מדריד ונאפולי קרובים מאוד לסיכום על רפא מארין. ריאל שומרת לעצמה את האפשרות לרכישה בחזרה.

מוזר, פורסם שהוא בתוכניות לעונה הבאה. אם גם נאצ’ו עוזב, למרות ההנחה שמצליחים להביא את לני יורו עדיין סגל הבלמים שלנו קצר מאוד כשלוקחים בחשבון את המצב של אלאבה ומיליטאן. מעניין אם ינסו להביא שחקן משלים לעמדה הזאת.

אם נאצ’ו עוזב ומחתימים את לני יורו אז יש מספיק בלמים. גם טשואמני יכול למלא מקום בתור בלם.
אלאבה אמור להיות כשיר בספטמבר/אוקטובר. מיליטאו כבר כשיר. כמובן השאלה הגדולה באיזה יכולת הם יהיו אחרי הפציעה. את זה נוכל לדעת רק אחרי שהם יפתחו במספיק משחקים.

אתה לא יודע איך אלאבה יחזור וכמה מיליטאו יצליח לשחזר את היכולת שלו. להישאר עם 4 בלמים ששניים מהם אחרי ACL כשאתה מתחרה על 7 תארים זה קצת לשחק באש.

טשואמני הקשר האחורי היחיד שנשאר בקבוצה. אפילו קרוס שחילטר שם עזב. להעביר אותו לעמדת הבלם יגרור חילטור נוסף עם קמא כקשר אחורי. בקיצור, זה ממש לא אופטימלי.

חברים, נראה שכולכם שכחתם שהgoat חוזר.

רודיגר גם קרע את הצולבת כששיחק ברומא. אם מיליטאו ואלאבה יתאוששו כמו רודיגר אין לנו מה לדאוג.

אם… היה חסר לנו בלם העונה, ואנחנו פשוט מחליפים שני בלמים אחד בשני. אנחנו נסתדר, אבל זה לא אופטימלי. ייתכן שאם תהיה הזדמנות יפה לשחקן רוטציה במחיר ובגיל הנכונים זה יקרה, אבל אני לא באמת חושב שזה יקרה. נדון על זה אם זו תהיה אופציה.

שכחתי ממנו לגמרי… אני אתפלא אם הוא ישאר בעונה הבאה.

מביאים את אלפונסו דיוויס ומנדי עושה הסבה לבלם.
Problem solved :sunglasses:

פרבריציו מדווח שנאצ׳ו סגור בסעודיה , נראה סופי.
https://x.com/fabrizioromano/status/1804548268476486093?s=46

תכלס זה עדיף לנו…
סומך על המועדון להביא את מי שצריך

תודה קפטן| ההכרזה בטח תהיה ב-13:00 כמו תמיד ועדיין כותב קצת מה שיושב לי על הלב, מה שהלך וצבר תאוצה בחודשים האחרונים. פוסט פרידה או פרישה של שחקן שכל כך אהבת זה הדבר הכי עצוב לכתוב עליו ברמת הכדורגל.

איזו תמונה מדהימה זו, יאללה, איזה כיף שהוא נשאר עוד עונה וחתם בקיץ שעבר עד 2024. כמה הוא הרוויח מזה, כמה רגש. הוא כבר רגיל להילחם ולהתחיל כל עונה כבלם האחרון ובסוף לשחק 40 משחקים, הכסף מערב הסעודית היה מחכה לדעתי עוד עונה, אבל מכבד את החלטתו ואני יודע שלמרות שעצוב לי כי נאצ’ו סיפור ענק ובכל אחד מאיתנו יש נאצ’ו - כל דבר טוב נגמר בסוף. מכל הקפטנים הדגולים שהניפו את הגביע היקר הזה נאצ’ו הוא זה שהכי ריגש אותי, שחקן בית שעבר דרך חתחתים והתמודד עם הכל עד לטופ. עוזב כשיאן התארים!

מבחינתי הוא הלב של ריאל מדריד וזה שורה מיותרת בוויקיפדיה מה שיקרה מעתה ואילך, עבורי הוא תמיד יהיה One club man. שחקן כל כך מיוחד, לוחם בלתי נלאה, רק הקיץ קניתי חולצה שלון והלכתי איתה גאה לפרק הראשון שהקלטנו לפודיום איי שם בחום של אוגוסט - מי ידע איזה מסע נעבור ב-2023-24, וכמובן “סגרתי מעגל” עם הנפת הגביע במפגש נגד בורוסיה דורטמונד עם החולצה שלו.

חשוב לי לדבר גם על הכדורגל שלו, הוא לא היה רק “סיפור מרגש” ואחלה גבר, זה אף פעם לא מספיק במועדון ענק כמו ריאל מדריד, אנחנו לא סביליה. מגן ימני בסדר, מגן שמאלי בסדר, בלם אחלה, באמת, קצת איבד מהמהירות, לעתים היה פזיז אבל מבחינתי כמו שכתבתי לכתבה ב"וואלה ספורט" במרץ שנה שעברה - תעודת ביטוח. הוא באמת תמיד היה השחקן הפסימי, לא שאנן כמו סרחיו ראמוס ואחרים. הוא דמיין בכל פס אפילו כששחקן שלנו עם הכדור - את הרע ביותר, ועל כן היה מרוכז ונחוש. בזמנו קראתי לו “הבלם הרביעי הטוב בעולם” ולא התכוונתי שאני שם אותו אחרי וירג’יל ואן דייק, ראמוס ורפאל ואראן אלא שמבחינת מיקומו בהיררכיה לאף קבוצה אין נכס כזה.

לטעמי עד 2016 כשדחה את ההצעה מאינטר רבים תהו על קנקו. היו כמה מקרים עבור נאצ’ו בהם ראינו איך “המזל הולך עם הטובים” והא הצליח להשתחל ולהותיר חותם. אם זה ב-2016-17 כשפפה לא היה רלוונטי ו-ואראן נפצע בתזמון מדהים| כעבור שלוש שנים סבל מעונה מסריחה של פציעות עם עשר הופעות, ריאל הביאה את אדר מיליטאו כפרוספקט עתידי ועדיין ראמוס ורפא נפצעון במאני-טיים ב-2020-21 ונאצ’ו עשה לו את החניכה. כמובן ב-2022 שיחק נגד פריז סן ז’רמן כמגן שמאלי, נתן הכל נגד צ’לסי ורגע השיא היה נגד מנצ’סטר סיטי בגומלין לטעמי משחקו הגדול בקריירה שלו וחגיגת השער שלו והדפיקה על הכר הדשא הייתה השיא. אותו תסריט חזר על עצמו גם העונה. בלט נגד באיירן מינכן וגם היה בסדר גמור נגד סיטי ואף כבש פנדל חשוב עם ביטחון שיא וקור רוח…

הגיע הזמן לחזור למגרשים וברוך השם ארון החולצות שופע, התחדשתי באחת של אנטוניו רודיגר, של לוקאס ואסקס, אפילו קלוד מקאללה, ראול וכריסטיאנו רונאלדו זה תמיד מבורך ויש גם דני קרבחאל ואפילו אזרתי אומץ לראשונה בחיים בגיל 31 “Romano 7” - אבל אני אבחר בחולצה עם המספר 6, כמספר גביעי אירופה שלו. תודה קפטן!

תודה יא גבר גבר!

יש שחקנים שאין להם מחליף, לא בגלל היכולת ההיסטורית, אלא בגלל שהם סמל ודוגמה למשהו שכבר איננו. לא משנה כמה טוב הוא היה, והיו שנים שבהם הוא היה שחקן וורלד קלאס, הוא תמיד שם את טובת הקבוצה לפניו. אף פעם הוא לא דרש לשחק, וכשנקרא לשחק עשה את זה בכל תפקיד שנדרש אליו ונתן עבודה בלי תירוצים. מעולם הוא לא עשה בעיות עם החוזה ודרש יותר כסף, מעולם הוא לא בא באף דרישה מלבד להיות חלק מהמועדון הזה.

הוא יחסר לנו. מדרידיסטה אמיתי. אבל אני שמח שהוא נתן את הסיום שהוא נתן לעונה ולא נזכור את הימים הפחות יפים של באמצע העונה. הוא עוזב בתזמון מושלם ומגיע לו שנזכור אותו כשחקן הרכב, כזה שהיה שם כקפטן בגביע ה15. ברור לכולם שזו פרידה זמנית בלבד ואחרי שהוא יעשה את הדולרים בערב הסעודית הוא יחזור למועדון. זה פשוט מובן מאליו. אז בינתיים עד שהוא יחזור נאחל לו בהצלחה ושיחזור מהר. אגדה.

עם כל הכבוד, נאצ’ו מעולם לא היה שחקן וורלדקלאס.

היו לו את היתרונות הרבים שלו (אחלה בלם, יכול לשחק בכל העמדות בהגנה, ספרדי ושחקן בית, לא מתלונן כשלא מקבל דקות), אבל לא צריך להפוך אותו למשהו שהוא לא.

אני לא חושב שמישהו נתן אמירה שהוא וורלדקלאס.
ועם כל זאת, ברור לנו מהו ה"ערך מוסף" שנתן נאצ’ו, שתמיד התחיל עונה כאחרון בתור, ואיכשהו ברוב השנים שיחק המון, כי יחסית נשמר מפציעות, והיה לו תפקיד חשוב בכמה משחקים שתמיד נזכור (בעיקר בשלבי הצ’מפיונס הסופיים).
אם לא החשיבות שלו לאורך השנים והסבלנות שלו, לא היה מגיע להיות מלך התארים של המועדון הגדול מכולם.
גם הצעת החוזה הנוספת (שעדיין רלבנטית…) מלמדת על ההערכה של המועדון.
המעמד שלו גם אם עוזב השנה יהיה של אחד הגדולים במועדון. וזה גם בלי להיחשב לוורלדקלאס (לא היום ולא בשום שלב בקריירה שלו).