דיון ההעברות והפנטזיות ע"ש אחיה דסקל ז"ל :: יגיע בלם?

קצת עיקמתי את ההגדרה הזאת בשבילו. לא נורא מגיע לו.

נאצ׳ו הוא בדיוק מה שאמרנו עליו שנים, הבלם הרביעי הטוב בעולם ביי פאר. יכל להיות שחקן הרכב בולנסיה/נאפולי/טוטנהאם ובחר להיות שחקן רוטציה בכיר בריאל מדריד, לא בחירה נאצלת כמו שעושים ממנה בסופו של יום.
האיש זכה לשחק במועדון הגדול בהיסטוריה באחת התקופות הגדולות שלו כשחקן שמשחק בפועל לא מעט. הוא דוגמא ומופת למדריסיטה אמיתי והוא נכס בסגל ללא ספק. מגיע לו ללכת לעשות לביתו ובפן המקצועי אני בטוח שנמצא את הפתרונות.

נאצ’ו לא וורלד קלאס בשום תפקיד, אבל הוא דרגה אחת בלבד מתחת לוורלד קלאס כבלם ימני, בלם שמאלי, מגן ימני ומגן שמאלי ואם זה לא וורלד קלאס אז אני לא יודע מה זה וורלד קלאס.

משהו שלא הוזכר פה לגבי הקריירה של נאצ’ו (שכמובן שאני שותף לכל המחמאות שמרעיפים עליו כרגע) זה השירות המעולה שהיא עושה למוניטין של ריאל מדריד.
ילדים קטנים ברחבי העולם רואים איך אפשר להיות שחקן ספסל בריאל ולסיים קריירה כאגדה עם דקות משחק משמעותיות, גביעים ואולי אולי אפילו כקפטנים.

הלגיטימציה “שההצהרה” הזאת נותנת ללהיות שחקן סגל רחב בריאל ושלאו דווקא שווה לחפש דקות במקומות אחרים תעזור למועדון מקצועית בעתיד.

גוטי בזמנו, בעידן שלושה חילופים, אני מזכיר - מצא את מקומו תמיד ושיחק הרבה גם כשהיו שם לואיס פיגו, זינדין זידאן, דיוויד בקהאם בהמשך ועוד, וגם הוא שחקן בית.

אם היינו רואים את נאצ’ו בקבוצה אחרת באחת מהעונות הגדולות שלו אולי חלק היו מעריכים אותו יותר. זה לא פשוט להציג את הרמה שהציג כשהוא השחקן הראשון שיזוז כשכולם בריאים, כשהוא זה שצריך להילחם הכי קשה מכולם. והוא הצליח למרות שלא היו לו נתונים מדהימים. הוא היה מהיר בשיאו אבל לבטח לא פפה. הוא היה חזק אבל לא סרחיו ראמוס. לא הייתי שם אותו אף פעם בחמשת הבלמים הטובים בעולם וגם לא בעשרה אבל בפיק שלו? ביחס לכאוס שתמיד היה בריאל מדריד? לא חושב שהוא לא נמצא ב-15 או ב-20.

מה דעתכם על קימיך?
הוא נמצא על המדף במחיר “מבצע” ויכול לכסות הרבה מאוד עמדות.
אני לא רואה אותו כשחקן להרכב הפותח אבל אני כן חושב שהוא יכול להיות שחקן רוטציה מעולה, “כלבויניק” כזה שמכסה גם את אגף ימין, גם את האמצע ויודע לשחק אפילו כבלם.

ממה שפורסם, בהקשר לדיונים שלו עם בארסה יש לו דרישות ש שכר שלא יהיה נמוך ממה שיש לו כיום, ואצלנו זה די בטופ של השכר. שחקן בחתך כזה לא יכול להיות מיועד לספסל

על פניו הוא יכול להגיע בעונה הבאה במתווה כמו של רודיגר או אלאבה, אבל אין לנו בו עניין לפי מה שפורסם עד עכשיו. מבחינתו אנחנו אופציה בשבילו עם עוד 4 קבוצות נוספות לפי פלטנברג, כך שהאופציה עדיין קיימת.

באופן אישי אני לא חושב שילכו עליו.

פרידה? דיווח מפתיע במארקה - חוסלו לא מחכה לריאל מדריד ו"נכנע" לכסף הגדול של ערב הסעודית והולך אחרי המיליונים בגיל 34. החלוץ שכבש 17 שערים לא ימשיך במועדון שנראה שתכנן לממש את אופציית הרכישה. גם התחרות הצפופה עם קיליאן אמבפה ואנדריק היוותה שיקול. המספרים שלו העונה: 17 שערים ושלושה בישולים ב-2,097 דקות.

וואלה ממש אוהב אותו, חבל שבמועדון התמהמהו. יש לו מקום חד משמעית, לאנדריק ייקח זמן. היה נכס מהספסל. מתסכל ממש ולעולם לא נשכח את הצמד נגד באיירן מינכן, El Nueve. כנראה שבכדורגל לא באמת יכול להיות טוב מדיי.

גם אני ממש מבואס מזה שריאל לא מימשה את האופציה לרכוש אותו.
אני רק יכול להניח שהוא חיכה להודעה על המימוש וסביר שגם הודיע על כוונות לעבור לערב הסעודית אם ריאל לא תרכוש אותו, ועדיין המחיר כל כך נמוך, ובטח שלעונה הבאה הוא יכול לתרום פר דקה וגם פר עלות יותר מאנדריק למשל. למה לא הודיעו על המימוש - כי יש להם עוד כמה ימים? בעליל לא חכם.
תמיד נזכור שהוא זה שהבקיע את הצמד בחצי מול באיירן שהעלה אותנו לגמר, שחקן ללא אגו, שגם הוחלף כמה פעמים בסמוך לגול שהבקיע ומעולם לא הראה מרמור. במיוחד זכור לי הרגע שהבקיע לאחר מספר החטאות (לא זוכר מול מי) ואז הוציא את התסכול שנבע מכל ההחמצות באגרופים על הדשא.
כמו שאמר דור - כנראה שלא יכול להיות טוב מידי.

בהחלט שחקן שהוסיף גיוון להתקפה שלנו, אין לנו עוד שחקן בפרופיל הזה. מבין אותו זה לא שחקן שראה סכומי עתק בקריירה שלו ועכשיו יש לו הזדמנות לעשות לביתו, נתן עונה לפנתאון בהתחשב במעמד ובציפיות.

קראתי שסעיף הרכישה שלנו על חוסלו היה תקף רק במידה שאספניול לא עולים בחזרה לליגה הבכירה. אתמול הם עלו. כלומר הסעיף בכלל לא היה בתוקף עד אתמול, ומכיוון שאספניול עלתה הוא גם לא נכנס לתוקף… בכל מקרה זאת לא הסיבה היחידה שחוסלו לא ממשיך. הוא בן 34 וקיבל הצעות עם סכומים שלא הרוויח כל הקריירה. הגיוני עבורו לקפוץ על ההזדמנות וגם אנחנו התחזקנו בשני חלוצים (אם כי אף אחד מהם לא 9 אמיתי כמו חוסלו).

מקווה שבמעודון הבינו את החשיבות של חלוץ מהסוג הזה ויביאו אחד כזה שיעבה את הסגל לעונה הבאה.

מצד אחד אני ממש מבין אותו: הגשים את כל החלומות שלו, זכה בתארים, והזדמנות ענקית לעשות המון כסף. מצד שני הוא חזר למועדון חלומותיו עם המון התרגשות ודמעות - העיקר רק להיות חלק מריאל מדריד לא משנה איך (במיוחד אחרי הרבה מאוד שנים שדישדש בכל מיני קבוצות) וכבר שוקל לעזוב אחרי עונה חלומית?

קצת מבאס אבל מובן… מאוד אוהב אותו עוד מהגול שכריסטיאנו בישל לו אי שם.

חבל לנו, אבל זה רצונו של השחקן ואנחנו לא משאירים אף אחד בכוח. בכל מקרה אני מתעקש למצוא את חצי הכוס המלאה. יש לנו בחלק הקדמי רק שחקנים צעירים (=שיש להם לפחות עשור לשחק בטופ לבל) ושחקן כמו חוסלו לא ינגוס להם בדקות. אני כאוהד מקווה לראות מחליף בשבילו, חלוץ 9 גבוה עם משחק גב ואינסטינקטים של סקורר אמיתי, אבל זה סתם פנטזיות כי החלק הקדמי שלנו מכוסה גם ככה. יהמרו על אנדריק שימלא את המשבצת של החלוץ המחליף כשאמבפה יהיה החלוץ הראשון כנראה.

מספר שחקני ההתקפה שלנו בסגל בעלי משחק ראש טוב ירד מ-1 ל-0. מבאס מאוד, זה כלי מאוד חשוב ביותר מדי משחקים במהלך העונה.

מסכים ומוסיף - לא רק היחיד בעל משחק ראש אלא גם היחיד “לזרוק לו כדורים”, עם היכולת לקבל כדורים ארוכים עם הגב לשער, כלומר מתבטלת עכשיו דרך מאוד חיונית להשתחרר מלחץ.

יש שמועות שראמוס פנוי… איכשהו אני די בטוח שבתור חלוץ מחליף הוא יכול לדפוק 10 גולים בעונה בנגיחות.

ברמת הפרופיל, כן יש כאן אובדן מקצועי רציני- כי אין לנו חלוצים עם משחק ראש או נוכחות ברחבה מלבדו. ברמת השחקן- התחברתי לחוסלו מאוד, ריגש אותי כשכבש צמד מול באיירן אבל ברור שהוא לא ברמה או ממש קרוב אליה. אזכיר גם שמלבד המשחק מול הבווארים, בשליש האחרון של העונה הוא לא היה קיים למרות שדווקא התחיל לקבל קרדיט.

וכמובן מעל הכל- בעונה הבאה ישחקו כאן בנוסף לקאדר ההתקפי של העונה, גם אנדריק ואמבפה. מישהו היה צריך ללכת, מבאס שזה השחקן היחיד בסגנון של חלוץ 9 קלאסי אבל אם זה המחיר של להחזיק בויניסיוס ואמבפה, אני אחיה עם זה בשלום.

הוא התחיל לקבל קרדיט בהרכב כשסיפור האליפות גמור זה קצת אחרת, ומשחק כמו שעשה נגד באיירן מינכן שווה הרבה יותר מגול פה וצמד שם נגד אלאבס אחרי שהליגה נגמרה. מגרעותיו ידועות אבל הוא חלוץ מחליף, כחלוץ מחליף הוא טוב מאוד ואגב לא בטוח שמספר השערים שלו בראש גבוה ובטח לא במידה ניכרת ממספר השערים שלו ברגל.
אני לא חושב ש"מישהו היה צריך ללכת". עונה ארוכה-ארוכה-ארוכה, שחקנים חוזרים אחרי כדורגל נבחרות מעיק, אי אפשר לדעת אם אנדריק ישתלב כמו פיפיטה ב-2007 ותמיד יש פציעות ברגע הכי גרוע שיש, הנה קיבלנו תזכורת לכך עם האף של קיליאן אמבפה.