דיון ההעברות והפנטזיות ע"ש אחיה דסקל ז"ל :: יגיע בלם?

ברור, מדבר נטו על היכולת שלו. בתחילת העונה הוא היה די מדויק, עמד נכון, תרם למשחק השוטף והשתלב היטב. בחצי השנה מלבד ההתעלות מול באיירן הוא היה די אבוד.

לא חושב שיש ספק כאן- גם אם אמבפה יהיה פצוע, גם אם ויניסיוס יהיה פצוע, גם אם בליגנהאם חוזר לקישור וקרלו יעבור לשחק עם שלישית התקפה- לפני חוסלו ברוטציה נמצאים דיאז, רודריגו, גולר וסביר להניח שלא נראה את אנדריק ביציע. אלו שחקנים צעירים מהמובילים בעולם ועם מוניטין ויכולת, לא איזה בורחה מאיורל שאפשר לייבש חצי עונה מחוץ לסגל או בראהים שהגיע מסיטי בשקל וחצי ולא היה עליו באז. אם על אי השיתוף של גולר היה רעש, בזמן שהיה פצוע חצי עונה ועלה גרושים, על אנדריק או גולר אחרי חצי עונה מוצלחת יהיה הרבה יותר רעש.

אזכיר גם שעל הכל מנצח אנצ’לוטי, שא. לא אוהב רוטציות כבדות וב. נוהג לתת לשחקנים ביטחון ומקום בהרכב. ככה שאלא אם יהיה שינוי דרמטי, לא נראה "הרכבי ריאל מדריד ב’ ".

הוא לא איזה פרננדו יורנטה אבל כך או כך מדובר באיום אווירי, בחלוץ 9 עם משחק עם הגב לשער. אין לנו משהו קרוב לזה בסגל וזה האישיו לדעתי.

חוסלו בחר ללכת והלך, אין מה לבכות על חלב שנשפך. השאלה עכשיו היא האם ימצאו לו מחליף כי אחרי הכל הוא היה בתוכניות לעונה הבאה. בתכלס אני יודע את התשובה אבל אני רוצה להמשיך ולקוות.

קלאפיורי הבלם השמאלי של איטליה ממש תפס לי את העין,בלם גבוה יחסית,רגל שמאל מעולה,יודע לצאת קדימה ולמסור מעולה,רק בן 22,משחק בבולוניה שאולי תעדיף למכור אותו מחוץ לאיטליה,שחקן מעניין מאוד ואנחנו צריכים עוד בלם בנוסף ללני יורו (אם יגיע).

רשמי נאצ’ו עזב. ידעתי והכנתי טקסט ואני עצוב. אוף. מעדיף להתאכזב שוב מבחורות (לא באמת). סליחה שאני עושה פרסומת לעצמי אבל איזו תמונה למזכרת - הוא לחלוטין מה-15 שחקנים שאני הכי אוהב איי פעם והוא לבטח הכי פחות מוכשר שבהם. בכל אחד מאיתנו יש נאצ’ו:

להוציא את הרגש והסמליות, אני חושב שהעזיבה של חוסלו יותר פוגעת בנו מקצועית מאשר נאצ’ו, מאותן סיבות שציינו קודם על משחק הראש שלו, אבל בניגוד לעונה החולפת - התוספת של אמבפה ואנדריק (בתקווה והשמועות על יכולתו נכונות), אמורים לכסות את זה.

מה שאותי מאכזב, במשותף לשתי העזיבות האלו, זה שהמועדון מאבד מה"ספרדיות" שלו. גם השחקנים שמועמדים להגיע אלינו או עולים בהקשר עם הקבוצה (לני יורו לדוגמא) הם לא ספרדים.
אמנם נכון שלאורך ההיסטוריה לא תמיד הכוכבים הבולטים או הזהות של המועדון לא הייתה דרך הספרדים, אבל זה יהיה נחמד אם יהיה לנו ספרדי להתגאות בו ושיהפוך מזוהה עם המועדון (מלבד קרבחאל וואסקז המתבגרים).

לי פחות חשובה התדמית הספרדית של ריאל.
זו תוצאה עקיפה של היכולת של המועדון להצמיח שחקנים מגילאים צעירים, שהרי הרוב שם הוא מן הסתם ילדים ונערים מקומיים. כולנו היינו שמחים אם המערכת הייתה מייצרת יותר פרוספקטים מעניינים, אבל מצבנו טוב גם כשלא.

הספרדים לא חשובים בעיניי בגלל תדמית, אלא בגלל שהם מביאים רוח, הקרבה ואהבה למועדון שלא קיימים אצל שום שחקנים בעולם.
כן, גם כשריאל זה מועדון שכולם חולמים לשחק בו - אבל שחקני בית יתנו הרבה מעבר לסתם שחקן שמגיע, וגם יהיו כאלה שיסכימו לתת ולשחק תפקיד שולי אבל משמעותי במקום להיות בהרכב במקום אחר. והם גם תמיד גדלו על הזהות של המועדון הזה ומרגישים שייכים אליו

וגם השחקנים הספרדיים, אפילו שלא גדלו, באים באותה רוח ותשוקה יותר גדולה לשחק בריאל, מהווים חלק בלתי נפרד מהזהות והיחס למועדון בחדר הלבשה

היירו, ראול, קסיאס, גוטי, נאצו, קרבאחל, ואסקז
ראמוס, אלונסו, איסקו, אסנסיו

אלה שחקנים שקודם כך על המועדון הזה, הערכים שלו והחלום לשחק בו היה יותר גדול מאשר כל ברזילאי או ילדון מצרפת. הם גם דמויות שהרבה יותר מזוהות(לרוב) עם האופי והדנא של המועדון

נכון, היה צריך קודם כל שיוכיחו את עצמם כדי להגיע או לקבל דקות, ולכל אחד מהרשימה היה תפקיד שונה מבחינת השפעה מקצועית ומנהיגותית ביחס ליכולת והאיכות שלו

אבל אם הרונאלדואים, זידאן, בקהאם, והגלאקטיקוס השונים מזוהים בעיקר בגלל ההייפ והיותם כוכבי על - וכנראה פחות בגלל ייצוג ואופי ״מדרידיסטה״

החברות של הספרדים בתוך חדר הלבשה זה לדעתי דבר קריטי במועדון שלנו וראו את זה בשנים האחרונות - דני, לוקאס ונאצו,
איסקו ואסנסיו,
ראמוס קסיאס וראול.

נכון שגם היום יש המון חברויות והחדר הלבשה במצב מעולה, אבל איך שאני רואה את הדברים החברה הספרדים במועדון תמיד מביאים איזשהו ערך מוסף בהקשר הזה, משפיעים, מנהיגים, חברים ו״דבק״ של הקבוצה, בנוסף לאופי המדרידיסטי מילדות ולחלום האמיתי של כל ספרדי שלא גדל באקדמיות לשחק בריאל/בארסה.

אותי מה שמעניין זה שהקבוצה תהיה יותר טובה. אם לספרדים אין את היכולות הפיזיות לעמוד באינטנסיביות של הכדורגל המודרני אז לא צריך ספרדים בקבוצה. לספרדים בספרד זה משנה כי הזהות הספרדית חשובה להם, ולכן הם גם מדברים על זה, אבל עד כמה שידוע לי אף אחד פה לא ספרדי ולא נולד במדריד.

כל הטענות של רוח הקרבה ואהבה למועדון נכונות, אבל זה לא שאחרים לא מביאים אותה. שחקנים כמו פדה, מרסלו, פפה, רונאלדו מודריץ’ ואחרים לא נלחמו עבור המועדון פחות מאף אחד. דווקא השחקן הספרדי הגדול ביותר ששיחק פה בעשור פלוס האחרונים, ראמוס, היה ידוע בזחיחות שלו לעיתים.

ריאל מדריד הפכה מזמן להיות מועדון גלובאלי ולא רק של מדריד או ספרד. אנחנו חלק מהמהפיכה הזאת בעצם.

תראו, בתור ישראלים, או יותר נכון, לא ספרדים, ברור שלא באמת אכפת לכם מהעניין הזה. אבל עבור הקהל המקומי, שהוא הבסיס ובאמת מה שחשוב למועדון (לכל מועדון בספרד), זה חשוב בהרבה.

זו מהות תרבות הכדורגל בספרד. הרצון לראות את השחקנים שגדלו במועדון, אלה שגדלו ברחוב הסמוך, מהשכונה שלך, הגאווה שהיא ערך מוסף אבל מהותי בהצלחה. זה לא שאוהדים לא ישמחו אם הקבוצה תצליח בלי זהות, אבל זה תמיד ירגש אותם הרבה יותר.

זו הסיבה שבכלל מדברים על זה הרבה בתקשורת הספרדית, כי לקהל היעד שלה זה יותר חשוב. יש אוהדים מחוץ לספרד שמתחברים לערך הזה, ויש כאלה שלא, וזה מתחלק גם כאן בפורום.

תראה בנוגע לפסקה הראשונה - ברור שכולם רוצים שהקבוצה תהיה טובה, כולם מסכימים בזה.
ואני בטוח שכולם נגד להביא ספרדי רק כי הוא ספרדי ולהוריד סטנדרטים, כרגע זה נכון - אין ספרדים מספיק טובים (אני יכול לחשוב רק על 3 שיכולים שמבחינתי שווים אצלינו סגל, ימאל, פדרי ואולמו. ושניים מהם עמוק בספסל)

העניין הוא שהערך המנטאלי, החברתי והזהותי שספרדי יביא יקפיץ המון ממה שהוא שווה אובייקטיבית - וזה בנוסף לזה שהוא יכנס כבר לתוך הסטיואציה שהמועדון במצב ככ טוב שמאוד אידיאלי לשחקן אצלינו להוציא את השיא שלו או מעבר לנה שהוא שווה ויביא במקום אחר.

שחקנים כמו נאצו ולוקאס לא היו עושים קריירה כזאת בשום מקום אחר, ואני לא מדבר על ארון התארים. שים אותם מגיל 20 בתוך מועדון נהדר אחר - קח לדוגמא את מינכן והם עושים 50% ממה שעשו פה, וקח כמעט כל שחקן לא ספרדי שהוא העתק גמור של אחד מהם והוא לא נשאר פה ככ הרבה שנים ולא נותן פה 50% ממה שהם נתנו פה

ריאל מדריד זה חלום לכל שחקן בעולם, אבל לשחקן הספרדי ובמיוחד לשחקן שגדל בנוער אז פי מליון, זה לא רק המועדון הגדול בעולם זה גם הבית שלו

שחקנים כמו החברה של השנים האחרונות הם סטיואציה מאוד מיוחדת לדעתי, אבל גם מאוד שונה מהנורמה ולדעתי יש פה כמה גורמים לזה- שחקנים כמו מרסלו, פדה, גם ויני נכנס פה מבחינתי, אלה שחקנים שהגיעו לפה בגיל 18, הם כמעט שחקני נוער - המועדון הזה זה הבית השני שלהם כמו הוגוורטס להארי פוטר, הוא נותן להם הרבה מעבר לכדורגל והם ממש חונכו פה

יש שחקני עלית כמו לוקה, קרוס, פפה - שקודם כל הם טופ של הטופ, ומבחינת אופי הם גם פייטרים לא קטנים - ההתאמה הזאת גרמה לזה שהם ישארו פה ככ הרבה שנים וזה חיבר אותם לא פחות

שחקנים כמו אוזיל או די מאריה, אפילו וראן - לא נראים ככ מחוברים פה למועדון כמו איסקו ואסנסיו למשל (אסנסיו אמנם עזב בטעם טיפה מר אבל עדיין), שהיו משמעותיים פחות מהם או כמו אלונסו שהיה משמעותי כמוהם

תמיד הספרדים היו הפנים של המועדון הזה, המנהיגים, הקפטנים, אלו שהמועדון מתגאה בהם ואלו שמציגים את האופי והדנא של המועדון. זה לא סתם זה חלק מהזהות שלו - וגם עכשיו - דני ונאצו הם לא כוכבים גדולים עם הייפ מטורף אבל עדיין הם חלק בלתי נפרד מהפנים של המועדון והם הקפטנים וגאווה של ההנהלה והאוהדים בברנבאו

אם היה כוכב ספרדי גדול כמו ראול, קסיאס או ראמוס אין ספק בכלל שהוא היה מיוצג במועדון כמו ויני או בלינגהאם. הבעיה שאין כזה וזאת בעיה אחרת

רק אומר שוב - אני לא בעד ספרדי מחמד שצריך להביא רק בגלל שהוא ספרדי ושיוריד את הרמה, אבל אם יהיה ספרדי ברמה שיהיה זמין - אני בעד להביא אותו ב100%, ועדיף אותו גם על אחרים ברמתו כי הערך הנוסף שיביא יהיה גדול משלהם

שוב אבל השאלה היא מי שחקני נבחרת ספרד או בכלל הקאדר הספרדי איזה שחקן רלוונטי לנו? גרימאלדו ששיחק בבאייר לברקוזן בשיטה ספציפית? הרי לאמין ימאל לא יגיע הוא לא ‘יעשה לואיס פיגו’ וגם לא רודרי. אין שחקנים שמלהיבים אותי יותר מדי גם לא כשחקני ספסל. מבחינתי ברהים דיאס חצי ספרדי וזהו.

לזה שמעליי, אנחל די מאריה היה רץ כמו משוגע גם במשחקים הפחות חשובים. לדעתי כן היה ‘מחובר למועדון’ ונתן הכל כדי לנצח. אפשר לדבר גם על פדה ואלוורדה או קאסמירו שהם לא ספרדיים וקיבלנו אותם בקסטיליה…

אני חייב רק להוסיף להודעה המצויינת שלך שזה בעיניי הפער הכי גדול בין הספורט ההאירופי לבין הפלסטיקה האמריקאית.
ההבנה שהמהות של כל קבוצה היא קודם כל להיות הפנים של הקהילה שלה. הופך את הספורט לערך הרבה יותר גדול מלהיות רק בידורי. לצורך העניין ריאל מדריד כמועדון הוא הרבה יותר מכדורגל, כדורסל וכו’. הוא מוסד חינוכי חשוב לילדים ונוער. הוא אבן פינה לתיירות. הוא מקום עבודה למאות אם לא אלפי תושבים. היא פלטפורמה למפגשים של התושבים. היא שותפה מלאה לפעילות אזרחית פנים עירונית שיכול להתבטא בתרומות וכו’. בקיצור היא כל כך הרבה דברים שבאים לפני כל ניצחון או זכייה בתואר כלשהו.
מנגד, הספורט האמריקאי יעביר קבוצות מעיר לעיר אם יש סיכוי לרווח של שקל יותר. הוא כל כך מנותק מהקהילה שאפילו שחקנים עברו מודרניזציה לעבדות מודרנית שבכל חוזה שהם חותמים (למעט סופר חריגים), הם מקבלים על עצמם את ההבנה שמחר המועדון יעביר אותו לטורנטו (כמובן, שהוא ירוויח על זה מליונים) אבל מה עם המשפחה והילדים של השחקן. פאק עליהם, העיקר השקל הנוסף. אז אם את הילדים בני 3 הספורט האמריקאי לא סופר, למה שהוא יספור את האוהד המקומי. לפחות יש את ספורט הקולג’ים שנותן איזשהו תחושה של ספורט מקורי, כזה של פעם. אתם יודעים, כזה שהקהילה המקומית באמת מעניינת את הקולג’. גם אם זה ברמה נמוכה של התעניינות, וגם אם הסיבה העיקרית להתעניינות הזאת זה כנראה רק בשביל שהתורמים ימשיכו לתרום להם. זה עדיין מנחם. זה אולי שמחת עניים, אבל זה כנראה המקסימום שהספורט הפלסטיקי האמריקאי יכול לתת.
נ"ב, טאבאס הכושל והמושחט לאט לאט מוציא את הליגה מספרד. זה התחיל בטורניר זניח בסעודיה או קטאר. והוא מכוון למשחקי ליגה בארה"ב. אם הוא יצליח אפשר להגיד שלום לליגה האהובה שלנו. ומילא אנחנו, אנחנו כולה צופים ממדינות מרוחקות. התושבים המקומיים יפסידו הרבה יותר (כל מה שכתבתי למעלה).

זה לא משהו שחייב להיות באופן מיידי, אלא יותר בחירה באידיאולוגיה מסוימת שאתה תראה את התוצאות שלה בעוד כמה שנים, כמו מה שקורה כרגע עם הברזילאים, לטוב ולרע (ויניסיוס טוביאס).

בסופו של דבר בנוגע לרכש, המועדון נותן שיקול משמעותי גם לפן הכלכלי, איזה שחקן יניב רווחים לקבוצה, גם אם לא ממש צריכים אותו ויש לכך לא מעט דוגמאות. זה אגב משהו שהולך עם המועדון עוד מאז חוק בוסמן. זאת הדרך שבחרו בה מאז, הדרך שפלורנטינו לקח אותה צעד אחד קדימה ובסופו של דבר אני מניח שזה גם חלק קטן ממה שהפך כל אחד פה למדרידיסטה.

אבל, תמיד סביב הכוכבים האלו היו גם פרצופים ספרדים ששמרו על המועדון “הלבן”, “השמרני” (לא בכוונה גזענית כמובן), ובתור המועדון הספרדי הגדול ביותר זה מרגיש פספוס שאנחנו נכשלים בזה לאחרונה. לדוגמא - זה ברור לכולנו שהמגן שיחליף את קרבחאל כשיגיע הזמן יהיה זר, למה לא לטפח (כבר מלפני עונה או שתיים) מגן ספרדי צעיר? גם אם לא יצליח בסופו של דבר, לפחות היה ניסיון. גם לני יורו, העובדה שסגל הבלמים שלנו מתבגר לא צצה משום מקום, למה לא לדאוג לפיתוח בלם צעיר כמו קובארסי לדוגמא? אתה בטח תדע יותר טוב ממני מתי בפעם האחרונה היינו עם סגל בלמים שכולו זר.

ראיתי שכותבים שבעצם הקבוצה הקטארית תצטרך לקנות את חוסלו מריאל כי ריאל כן מימשה את האופציה ב 1.5 מיליון יורו לקנות את חוסלו. אם זה נכון, כנראה שפרס הוא מצאצאי מידאס. לפני שנה כולם קטלו את חלון הרכש בחוסר הגעה של חלוץ “ברמת ריאל” וזלזלו בחוזה המצחיק של השאלה בחצי מיליון פלוס אופציית רכישה במיליון וחצי. עכשיו אני לרגע מתעלם מהתרומה המקצועית וגול לבערך כל 110 דקות, כולל הצמד שהעלה אותנו לגמר הצ’מפיונס. נטו הרווחנו על חוסלו המון כסף. הוא עלה 2 מיליון פלוס משכורת שנתית מתחתית הרשימה של הקבוצה 2.5 מיליון (רק ניקו פאס קיבל פחות), ותמורתו נקבל מקטאר לבטח סך באיזור ה- 10 מיליון לפחות פלוס כמה שווה לקחת צ’מפיונס מול הדחה בחצי וזה עוד 7.5 מיליון, שלא לקבר על עוד פינאטס על גידול במשתנים כמו זכויות שידור ונתח שוק…
וזה כמובן הדבר הפחות חשוב כשמדברים על חוסלו, שרק לפני שנתיים נכח בגמר הצ’מפיונס מהצד האחר של הגדר!
מבחינת עלות תועלת אני מניח שאף אחד לא מתקרב לתרומה היחסית שלו (בראהים כנראה הכי קרוב) להישגים השנה. ולכל האומרים מילה או שתיים בגנות המעבר לקטאר למי ש"חי את החלום" (ומודה שגם אני במחשבה ראשונה), שימו לנגד עיניכם מצב שאתם בערך שנתיים מהפנסיה (מה לעשות- גיל 34), ומציעים לכם משכורת כל כך יותר גבוהה מהנוכחית במקום אחר, והמקום הנוכחי לא רק שאינו בכיוון של להתקרב לאותה משכורת, אלא מביא עוד עובדים צעירים ומוכשרים יותר שינגסו בתפקיד שלכם - לא תלכו?

פורסם שריאל קנתה אותו רק כדי לעזור לו לעבור לקטאר. לא נעשה רווח עליו. סעיף הרכישה ב1.5 מיליון יורו היה תקף רק לנו ולכן ממישנו אותו כדי שנוכל למכור אותו באותו הסכום.

זה לא נשמע לי הגיוני, כי מה האלטרנטיבה- שחקן שבוי באספניול?

https://x.com/FabrizioRomano/status/1805602983096263167?t=kOZJquTR6sviCRMGQ2st3w&s=19

פורסם גם ע"י כתבים “שלנו”.

זו הדרך של המועדון, מכבדים את השחקנים והרצונות שלהם.

נראה לי כמו אובר-ג’נטלמניות מוגזמת.
לא להערים קשיים על שחקנים שרוצים לעזוב, או אפילו לסייע להם בכך - זה דבר אחד;
אבל לקנות שחקן, רק כדי למכור אותו בלי שום רווח לקבוצה צד ג’, למרות שאפשר לעשות עליו קופה - זה כבר משהו אחר לגמרי. מדובר במועדון כדורגל, לא בארגון רווחה.
גם כשנתנו לאגדות כמו כריסטיאנו וקאסמירו לעזוב, ידענו יפה מאוד לדאוג גם לעצמנו לתגמול נאה. לא היה קורה שום-דבר אם היינו מוציאים מהסעודים עוד איזה 10-20 מיליון דמי העברה. לא על זה הם היו מפוצצים את העסקה.

ומה גם שלא מדובר באיזה שחקן סופר ותיק שנתן כאן שנים רבות, היה אחלה סופר סאב לעונה אחת לא צריך לתת לו כבוד ברמת הראול/קסיאס בואו. אפשר היה להרוויח על ההעברה הזאת קצת לגמרי.

נו מה חדש לכם בזה… המועדון כבר שנים מתנהג לשחקנים באובר ג’נטלמניות הזאת. לי הרבה יותר מפריע שלשחקנים יש את האפשרות להחליט מתי בא להם לחדש חוזה ומתי לא. ואם הם מחליטים להישאר אז הם נשארים גם אם זה לא מתאים למועדון.

אני לא יודע אם זה תלוי בהאם השחקן נחשב לאגדה אצלינו או לא, וחוסלו הוא דוגמה לכך שזה לא תלוי.

התפיסה היא ששחקן שרוצה לעזוב אז לא רק שפותחים לו את הדלת, אלא גם נותנים לו בעיטה בתחת. בג’נטלמניות כמובן.