בואו לאכול איתי

בחיאת מה עושים עם בשר טחון 700 גרם יום אחרי יום? לא משעמם?

לא משעמם אם אתה מבשל אותו כל פעם בדרך אחרת ועם תוספות אחרות.

אני דואג לאכול 1.6 חלבון לכל ק"ג.
אני שוקל 102 ק"ג, אז אני מנסה לאכול 160 גרם חלבון ביום, כל יום.
700 גרם בשר זה 130 גרם חלבון פחות או יותר.
את השאר אני משלים מדגים או ביצים (אני לא סופר את החלבון מהצומח כי לרוב זה לא חלבון מושלם ואני לא רוצה להתעסק בלהשלים אותו)

בימים בהם אני לא אוכל בשר, אני אוכל 3 מוצרלות, 500 גרם יוגרט יווני ומשלים עם ביצים ודגים.

ברור שאני אוכל גם ירקות, פירות, קטניות, עדשים וכו וכו. מגיע ל 3000 קלוריות ביום אם לא יותר.

זה מעייף כי זה המון אוכל אבל לא משעמם.
והאמת? אכילת כל כל הרבה חלבון הייתה גיים צ’נג’ר. אני לא עייף או חלש במהלך היום, אין לי התפרצויות רעב או איך שלא קוראים לזה, אני מתאמן הרבה יותר למשך יותר זמן והעיקר כמעט ולא נשאר שומן מיותר על הגוף למרות שאני לא עושה דיאטה. רק אוכל סופר נקי (אפס אוכל מעובד, בלי לחם, אורז ופסטה, אפס סוכר שהוא לא מפירות או דבש)

אבל למה טחון לכל הרוחות?

כי זה מהיר יותר לבישול ויותר ווירסאטילי והרבה יותר קל לחמם את זה. אני מבשל פעם אחת בלבד בשבוע, לכל השבוע, אז אין ממש זמן לדברים אחרים.
אולי בוויקאנד אני מנסה דברים חדשים.

מאז שהתחלתי לאכול סרדינים(לפחות קופסה ביום לרוב 2 קופסאות) אני מרגיש הרבה יותר טוב, הרבה פחות רעב, יותר אנרגיות, אוכל פחות ויורד במשקל.

מה העובי? מנחש שלא יותר מ-2 אצבעות.אחרת אין מצב שהשומן התבשל כמו שצריך.
נראה בתמונה שעשו לו צריבה חזקה ומהירה שזה מעולה לנתחים דקים יחסית חסרי שומן או סינטה או שייטל שהם דל שומן ויכולים להיות מדיום רייר בכיף

אנטריקוט בגלל השומן יצטרך יותר זמן

לדעתי בשר זה די מעייף בהשוואה לדגים ופירות ים. אני מסכים שהכי מעייף זה לחם אבל אבל אני לא מסוגל להתנגד.

תקנה טריים מידי פעם שים על המנגל או בטיגון תראה ישועות

מספיק עבה.
כמו שכתבתי לליאור - בספרד הם אוכלים את זה בניגוד לפרדיגמה בארץ. זה יוצא מדהים, לא יודע מה שונה.

Omega 3 + Protein :heart:

אני עצלן מדי, פותח קופסת סרדינים(עם שמן זית או מי מלח) קצת מלח גס קצת פלפל גרוס ולימון, זורק בצד המון עלי רוקולה וזאת אחלה ארוחת בוקר בחצי דקה.

זו בדיוק ארוחת הבוקר שלי. אולי בעצם טיטי הוא אני.

באיטליה התרגלתי לארוחת הבוקר שלהם שמעלה את הסוכר בדם ואז אחרי שעתיים יש לי רעב כאילו לא אכלתי חודש.
מאז שאני אוכל חלבון בבוקר, סרדינים או ביצים, הרעב נשלט והדרגתי. וזה עוזר המון לשלוט במשקל.

בדיוק מה שהיה קורה לי, לפני 8 חודשים בערך עשיתי מחקר קטן ומאז שיניתי את ארוחת הבוקר, הורדתי את כל הסוכר(כלומר פחמימות), שיניתי את ארוחת הבוקר, כל הזבל העפתי מהתפריט, אוכל מה שרשמת, בעיקר סרדינים ועלים(כשאני מוצא תרד טרי אני ממש חוגג), מוסיף גם שומן טוב, אם אבוקדו או גבינת עיזים קשה מעל 30% שומן והרגשתי שזה עוזר ממש להמשך היום, הורדתי גם את הפחמימות של הצהריים למינימום ואחרי כמה שבועות כבר לא הייתי צריך ארוחת ערב כי פשוט לא הייתי רעב !
בלי להתאמץ הורדתי 11 ק’'ג ונשארו עוד 6 שמתכנן להוריד.

הבעיה זה הרוגלך והקרואסון חמאה :grimacing: לפעמים נשבר וחוטא, זאת הסיבה היחידה שאני לא עובר לקיטו, כי לא אצליח להיכנס ולהישאר במצב קיטוזיס, אז הולך על דיאטה דלת פחמימות במקום שבו מותר להישבר פה ושם.

אבל נראה לי הרסנו את הת’רד הזה, התחיל עם ברבקיו וסטייקים ומהר מאוד התדרדר לקופסת סרדינים ורוקולה :joy:

טפי עליכם כל הדיאטות
תמצאו תרד משלכם נבלות רזים וחטובים שכמותכם

יש רביע שהוא רזה וחטוב ויש אותי בטטת כורסה ממוצעת, רק שלפני כמה חודשים רופא המשפחה הודיע לי חגיגית שלחץ הדם שלי הפך להיות גבולי והכניס אותי ללחץ, אמר או מוריד משקל או ארשום לך כדורים.

מתברר שכל הבעיות שלי נבעו מפחמימות, וצריך לשמור על רמת סוכר נמוכה בלי ספייקים, ואם עושים זאת אז לא רעבים, אם מישהו היה אומר לי לפני כמה חודשים שיהיו ימים שאני אוכל רק ארוחה אחת ביום הייתי אומר לו שהוא משוגע.

אוכל גם סטייקים בצהריים, כל עוד רמת הסוכר לא עולה הכל טוב.

מ 135/85 לחץ הדם כיום זה 115/75

כל הכבוד טיטי! זה לא קל מה שעשית. אימונים זה חשוב אבל בריאות זה לחלוטין 95% אוכל ו5% אימונים.

איך אומרים?
You can’t out run a bad diet.

תאכל טוב ונקי ו99% מהבעיות שלך ייפתרו.

אפשר להוסיף קפיצה בחבל (חסרי הקואורדינציה יכולים לקפוץ עם משקולות בידיים במקום חבל) פלוס Animal Flow ואתה תהיה בכושר מעולה בלי לשלם אגורה וא ללכת לחדר כושר.

תנסה את זה

שמע
הקטלונים שמים על המנגל (אפשר גם בתנור) סרדינים, לא צריך טריים, עגבניות ושום ודוחפים את זה בתוך לחם של פועלים שהם הוציאו לו את הבפנוכו. הייתי אומר לך לנסות אבל אתה נגד פחמימות אז תשכח מזה

@Aragones אתה חייב להסביר לי איך נמנעים מפחמימות באיטליה זה פשוט נשגב מבינתי… אתה מרגיש שאתה מתנזר או שזה בא לך בקלות?

שאפו על כל הדיאטות שלכם. אני חי על בשרים אבל לא יכול בלי פחמימות גם. אני מודע לזה שלא אשאר צעיר כל החיים ומנסה לשמור על כושר, יוצא לריצות וכן הלאה. כמה שמנסה לשמור על תזונה נכונה אני לא מצליח. לא מצליח לשלוט בעצמי.

לא אורי, אני לא נמנע לחלוטין מפחמימות. אני אוכל פירות, דבש וקטניות. והמון תפוחי אדמה.

אני אוכל לפחות חצי ק"ג כל פעם. אם זה עדשים או אפונה.
אז לפי myfitnesspal את אני אוכל כמעט 200 גרם פחמימות ביום.
פשוט לא נוגע באוכל מעובד. כי זה לא רק הסוכר, זה כל מיני דברים שהם מוסיפים שפוגעים בגוף ובאיכות שלו.

תשמע, זה לא קל לא לאכול קרואסון טרי נוטף נוטלה ולשתות קפוצ’ינו חם אבל אחרי שהתנזרתי במשך חודש מסוכר ה craving לחלוטין עבר לי. אני לא חולם על האוכל הזה כפי שהיה בעבר.
הסוד לטעמי זה החלבון. ברגע שהגוף שלי אכל מספיק מזה, הוא לא דוחף אותי לאכול פאסט פוד או סוכר.

בבית יש לי תמיד קופסאות סרדינים ומוצרלה. אם יש לי התקף רעב באמצע הלילה ואין לי סבלנות לבשל, אז אני אוכל מוצרלה. שומן בריא פלוס חלבון משתיק את הרעב, לא מעלה את האינסולין יותר מדי ושומר עליי צלול בלי התקפי רעב בלתי נשלט.

מזון מעובד גם אני כמעט ולא צורך, זה גם פחות טעים לי (אם כי גיליתי שמוכרים סופלה שוקולד שאם שמים אותו בדיוק 22 שניות במיקרו אל תשאל מה התוצאה). לסוכר אין לי קרייב גדול ואף פעם לא היה, תמיד אעדיף מנה טעימה על קינוח. אבל באיטליה יש פסטות כאלה טעימות שאם הייתי גם שם היה לי מאד קשה לוותר. וגם פיצות.

אצלי הבעיה זה חיבה לפחמימות וחוסר משמעת עצמית לספורט

הבעיה עם הפסטות והפיצות האדירות פה זה שבלתי אפשרי לאכול מעט. אוכלים בשביל הכיף. ואז מוסיפים כוס יין אדום ואז מתחיל עוד סיבוב של אוכל.

אני מודע שאני לא יכול לשלוט בעצמי כשמדובר בפיצה והרבה יותר קל בשבילי לאכול אפס פיצה מאשר חצי פיצה.
אז אני לא נוגע.

אגב, לפני זמן מה התחילו למכור בסופר לזניה שהם מכינים בבוקר. משהו אדיר. 600 גרם לקופסה. עשיתי טעות וקניתי את זה, שמתי בתנור, הוספתי לפחות 100 גרם פארמיג’אנו ואכלתי. אין דברים כאלה. אבל גיליתי שמנה אחת זה מעט מדי. בפעם הבאה קניתי שתי קופסאות. 1200 גרם שלא התקשיתי לאכול… מבין מה הבעיה עם האוכל הזה? נסית לאכול לזניה או פיצה בזמן שאתה רואה משחק כדורגל באלופות או בסופ"ש? אתה תאכל חצי סופר בלי לשים לב.

מודה בחולשות שלי.

אף פעם לא הבנתי איך אנשים מסוגלים לאכול תוך כדי משחק…זה מחרפן אותי אני מרגיש שאני מפסיד חצי משחק.