2024- מי הכדורגלן הטוב בעולם?

גם לי היה קשה עם זה שג’וד עם הרקורד הדל שלו נכנס לדיון, וגם ציינתי את זה בהודעה שלי. אבל מה שהוא הראה מתחילת העונה, האימפקט שלו על המשחק שלנו, לא מאפשר שלא לציין אותו ברשימה הזאת. זה לא שהוא נתן חצי עונה מעולה, הוא הוכיח סט יכולות כל כך מגוון ושלושת רבעי עונה מעולה זה אנדרסטייטמנט פר אקסלנס.

ומלבד זאת, אף אחד לא ביקש מאיתנו להיות אובייקטיביים, זה דיון סובייקטיבי מבסיסו.

הוא נחלש כשעברנו לשחק 442 וקרלו תקע אותו באגף שמאל. כשחזר לאמצע חזרו גם היכולות.

המספרים המפלצתיים לא שם הרבה זמן כבר (כצפוי). אם היה ממשיך בקצב הזה, לא היה פה דיון.

הייתי רוצה לתרום לדיון אבל אני כבר בקושי רואה כדורגל שהוא לא ריאל מדריד :frowning:
נותר לי לדרג את השחקנים הטובים בעולם נגד ריאל מדריד:

1. דה בריינה
    .
    .
    .
  2. אמבפה
  3. גריזמן
  4. מחרז
    .
    .
    .
  5. סרג’י רוברטו

אני לא שופט אותו רק לפי המספרים, הוא נותן לנו כל כך הרבה יותר. אני לא מתכחש לכך שהייתה האטה במספרים שלו אלא שהסיבות לכך הן שהוא שיחק בעמדה שפחות מחמיאה לו ונגרר לטרלול שלנו עם השופטים. מלבד זאת אני מצרף את המשחקים האחרונים שלו. ניתן לראות שגם שהוא לא כובש, אז הוא מבשל או סתם משחק מעולה. היוצא מן הכלל פה הוא המשחק מול ולנסיה וכולנו זוכרים מה בדיוק קרה שם.

אני מסכים בגדול שהוא עדיין עושה המון. פשוט בחצי השנה הראשונה הוא עשה את כל זה וגם כבש בקצב מפלצתי. היום הוא שם לגיטימי בדיון, אם איכשהו היה ממשיך לכבוש ככה הוא היה השם היחיד בדיון.

הירידה במספרים הגיעה בעיקר בגלל שבלתי אפשרי לכבוש כל כך הרבה, בטח מהעמדה של ג׳וד, לאורך זמן (אלא אם אתה מסי, וג׳וד בבירור לא וגם לא יהיה).

אישית הגישה שלי כוללת את מימד הלחץ בעמדת האפרדוג בכל ההיבטים שנידונו כאן:

תקופת זמן של נוכחות בדיון “הטוב בעולם”:

1. אמבאפה
  2. האלאנד
  3. ג’וד

מימד הלחץ והציפיות במועדון הרלוונטי:

1. ג’וד
  2. האלאנד
  3. אמבאפה

ההעדפות של הכותבים כאן מלמדים לא מעט על התפיסה שלהם: עקביות מבחינת הצלחה במועדון עם חשיפה נמוכה או הצלחה נקודתית במועדון עם חשיפה עצומה.

אצל רונאלדו/מסי המדהים הוא שגם העקביות בדיון נמשכה לאורך דור וגם מימד הלחץ במועדונים הרלוונטיים.

@SantiagoBernabeu אין קשר לעמדה. הוא חזר לאחרונה לשחק בעמדה הרבה יותר דומה לעמדה של תחילת העונה ועדיין המספרים לא חזרו.

מה שראינו בחודשים האחרונים זה הנורמה, מה שראית בתחילת העונה היה החריג. זה ברור היום וזה היה ברור גם אז לכל מי שמכיר קצת את המשחק, וכבר אז ידענו להגיד שזה ייעצר. אין דבר כזה שחקן שמשחק בעמדת הקישור (ההתקפי מאוד) שמבקיע 50 גולים בעונה.

האם אני מהמר שג’וד יהיה מבקר די קבוע בפודיום כדור הזהב בעשור הקרוב? נשמע סביר בהחלט. האם אני חושב שהוא צפוי להבקיע בממוצע מעל 15-20 שערים בעונה? אין סיכוי. לא חושב שראיתי מעולם שחקן בעמדה הזו שמבקיע במספרים כאלה לאורך זמן.

ואגב, גם מבחינת יכולת ולא רק מספרים יש ירידה. לצורך העניין, אם ויניסיוס ממשיך ככה אני בכלל לא בטוח שהוא נותן עונה פחות טובה מזו של ג’וד.

ג’וד מדהים, אבל אני טוען שבינתיים קצת הגזימו איתו. הוא הרבה יותר טוב ממה שחשבנו שיהיה, אבל לדעתי הוא פחות טוב מהסופרלטיבים שקשרו לו.

הזמן יגיד, אני מקווה שהוא ישאר באותה הרמה. אני מבין שההספק שלו בלתי נתפס, אבל אני תולה את הירידה במספרים בשינוי התפקיד והירידה בריכוז של הקבוצה. זה לא שהוא ירד ביכולת, היא עדיין שם, וגם לא היה חסר שיכבוש במשחקים מול ולנסיה, אתלטיקו וחטאפה.

באמת שהזמן יגיד וזו הבעיה בלהכליל אותו בדיונים מהסוג הזה, הוא צעיר מדיי וכל הפרש ביכולת לפה או לפה ניתן לפרש כחריגה סטטיסטית. הטוב בעולם בצורה חד משמעית או לא, אני שמח שהוא איתנו.

אף אחד אפילו לא צייץ את המילה סלאח.

האמת שלג’וד יש בהחלט קייס אם אנחנו מדברים רק על העונה הנוכחית, הוא מבקיע ומבשל באופן קרוב לאמבפה והאלנד וזה לפני שדיברנו על התפקיד שלו ועל זה שהוא מוסר, מתקל, מכסה יותר שטחים ומנהל את המשחק טוב מהם.
אם הוא ימשיך ביכולת והסטטיסטיקה הזו (אני בספק) בהחלט יש כאן שחקן שאמור לזכות בכדור הזהב בעשור הקרוב.

ובכלל, מה זה אומר להיות השחקן הטוב ביותר בעולם? בעיני מדובר על השחקן הראשון שהמאמן יבחר, השם הראשון שיעלה אם נעשה “כוחות” בשכונה כי השחקן שנבחר הוא השחקן שישפיע הכי הרבה על הקבוצה והמשחק.
בעיני, אין ספק שנכון להיום זה אמבפה אבל חובת ההוכחה עליו גם בקבוצה גדולה.
בעונה הבאה נהיה יותר חכמים כנראה כדי לקבוע אחרי שנראה אותו בלחץ של מדריד ואת ג’וד בעונה השניה שלו.

רודרי ודה בריינה. לא מבין איך כולכם טועים ככה.

רודרי לא בטופ 10, דה בריינה לא כשיר יותר מדי מהזמן.

טופ דוג!

לדעתי בשנים הקרובות הולך להצטרף לרשימה הזו שחקן אחר כל שנה בערך, עד שיבוא אחד כמו מסי הבא והוא יהיה עוד יותר מטורף ואז לא יצטרכו דירוג כדי לדעת שהוא הכי טוב.

זה טבע הספורט המודרני. אני מודה בתיעוב שאני חש כלפי הנ.ב.א, אבל הצלחתם להבין מי השחקן הכי טוב בעולם שם? זה מה שהולך לקרות בכדורגל האירופי

@asafbarca איפה מילסון בדירוג שלך?

שני השחקנים היחידים (בסדר הזה) שאם אתה מוציא אותם מקבוצה שבנוייה מ-11 השחקנים הטובים באירופה - אין לך שחקן שיחליף אותם מבלי שהקבוצה תשתנמך משמעותית.

סיטי לא השתנמכה משמעותית מעזיבות של סטרלינג, אגוארו, מחרז, סילבה ועוד רבים וטובים. מעבר לעובדה שאני ממש לא קונה את זה שרודרי קרוב להשפעה של כל אלה, בלי דה בריינה היא מסתדרת לא רע בפועל חצי מהעונה בממוצע (כמובן שהרבה פחות טובה. הוא ענק, אין עוררין).

יוקיץ׳ זו התשובה הנכונה היחידה כבר איזה 4 שנים ברצף.

שני אחרי אמבפה לדעתי.
האלאנד ודה בריינה אחריהם.

תגדיר מסתדרת, היא ניצחה כי יש לה שחקנים איכותיים ומאמן ענק. בפועל הם גרמו בחצי שנה לכל אירופה לחשוב שיש להם סיכוי נגד הסיטי הזאת. הוא לוקח קבוצה מנצחת והופך אותה למפלצתית.

רודרי הוא במרומטר של הקבוצה, ולא סתם כשהיה פה ת’רד של הרכב שכולל רק שחקן אחד מכל קבוצה - הוא היה זה שלקחתי מסיטי. בוא אני אספר לך אנקדוטה: נכנסתי הרגע לויקיפדיה לחפש מתי רודרי קיבל אדום העונה - ישר ראיתי שסיטי הפסידה רק 3 משחקי ליגה, שניים מהם במחזורים 7-8. נכנסתי למחזור 6 וזה היה המשחק שרודרי הורחק בו, וקיבל השעייה לשני משחקים. אח"כ נכנסתי לראות מה היה ההרכב בהפסד השלישי - גם אז רודרי לא שיחק. בכל המסגרות, לסיטי יש רק עוד הפסד אחד נוסף, בסיבוב השלישי של גביע הליגה אצל ניוקאסל. גם שם רודרי לא שיחק.

תן לי את רודרי עכשיו ואנחנו פייבוריטים מס’ 1 לקחת את ליגת האלופות.

טל אתה מבין שככל שאתה מחלק קרדיטים לשחקני סיטי אתה בעצם לוקח את הקרדיט על ההצלחה מפפ, נכון? :joy:

לא שיש לי בעיה עם הטענה שדה בריינה השחקן הטוב בעולם, טענה לגיטימית פלוס, אבל רודרי? לא נראה לי שאפילו אמא שלו חושבת את זה.

לא סובל אותו, הוא מכוער, השתן עלה לו לראש ומתעסק יותר מדי עם חרא אבל כרגע בכושרו הנוכחי לא רואה שחקן יותר טוב מויניסיוס ג’וניור, מוזר לי מאוד לכתוב את זה אבל זה המצב.

אם אתה בונה עכשיו קבוצה ויש לך תקציב ואפשרות להביא מי שתרצה רודרי יהיה השחקן הראשון? הוא משפיע יותר מהאחרים שצויינו פה?
באופן כללי בסופו של דבר בכדורגל יש שרשרת מזון, יש תומכי לחימה ויש את הלוחמים.
המון פעמים אוהבים לצאת “מבינים” ולהגיד שהקשר האחורי או ה50-50 הוא זה שהכי חשוב אבל האמת היא שזה שבונה בסוף את הגול ומבקיע חשוב מכולם, זו הסיבה ששחקני התקפה עולים הכי הרבה ומוכרים הכי הרבה חולצות, יש הכי פחות מהם והם המשפיעים מכולם.