הדיון של ויניסיוס: מרגישים את הדיסוננס? כוכב כדורגל או שחקן מתסכל או גם וגם?

פותח דיון חדש כי אולי זה מתאים(?) וראוי למספר 7 החדש ויניסיוס ג’וניור וגם יש כמה נתונים ועניינים על הפרק [בזמן שראיתי שהדיון ‘בטח שמתם לב ש…’ עוסק בנושא אחר ומרתק ולא רציתי לקטוע את הרצף].

אני נמצא בדיסוננס מדהים לגביו ואולי גם אחרים. הוא “הביא” את הגביע ה-14 עם שער ניצחון בגמר, כבש שער לא הגיוני נגד מנצ’סטר סיטי בחצי הגמר, ניצח כל כך הרבה משחקים גדולים, שיפר משמעותית את הסיומת. קניתי חולצה שלו, הבטחתי להיות יותר סלחן כלפיו (לגבי הגזענות אני מאה אחוז מאחוריו). הוא ללא ספק אחד השחקנים הטובים בעולם ועובר הסבה מוצלחת לחצי חלוץ - ואני עדיין לא ממש מאמין, לבטח עושה לו עוול - שהוא הולך לתת גול וזה לא רק קשור לפנדל. אני כאילו לא מצליח לשחרר מהשחקן “המרושל” שרץ כל המגרש נגד אטאלנטה אבל בעט כל כך עקום לפני חמש שנים. הייתי בטוח שהוא יחמיץ אתמול מול מנואל נוייר, פעמיים.

-מעורב ב-32 שערים העונה: שיאן השערים כמו ג’וד - 21, ושיאן הבישולים - 11, וזה כשהוא היה פצוע לשלושה חודשים במצטבר.
-מעורב גם ב-32 שערים בליגת האלופות מאז עונת 2021/22 - יותר מהתותחים הכבדים.
-הפך לפנדליסט הקבוע של ריאל, משהו השתנה מאז הפרהטמפורדה - ועמד בלחץ בינתיים.

image

הנה עוד קצת מזה.

אם לפני חודשיים היו אומרים שג’וד בלינגהאם שחקן העונה על עיוור, ולמרות שיש עוד כמו אנטוניו רודיגר ופדה ואלוורדה - נראה שהרשימה מתעדכנת ו-ויניסיוס ג’וניור שמשפר משמעותית את הדירוג שלו בבלון ד’אור - מועמד לגיטימי.
כמה שחקנים כבשו כבר צמד בחצי גמר ליגת האלופות נגד אימפריה כמו באיירן מינכן ובאליאנץ’ ארנה? אתם מכירים את השמות הנוספים. הוא בדרך כלל רוצה את הכדור כל הזמן ולא מפחד להיכשל בניגוד לרודריגו. לעתים הוא גם ראש בקיר ומעצבן ויש לו מהלכים שאנחנו יכולים להיות ביתרון מספרי מבריק והוא בוחר ועושה הפוך. אבל מנשק את הסמל וכן מתרגש מכל רגע במועדון ותמיד יוצר בלאגן. גם אי אפשר להגיד שהוא שחקן לא חכם או לכל הפחות שאין לו יכולת מסירה. הבישול שלו ללוקה מודריץ’ נגד סביליה אשתקד למשל, והעונה גם לג’וד נגד ג’ירונה וגם לרודריגו נגד מנצ’סטר סיטי…

ובכל זאת.

-האם אתם מרגישים גם את הדיסוננס הזה כלפיו לצורך העניין?
-מה חסר לו? האם הוא כן ‘רשלן’ כמו בעקב לרודריגו בקלאסיקו? האם זה הדשא של השכן וכל שחקן טופ אחר כמעט מקבוצה אחרת היה חוטף מאיתנו פי כמה לו היה משחק כאן בריאל?
-האם הוא מסוגל להפסיק להתעסק בפיפי וקקה: יריבים\שופטים…?

אני חושב שמכיוון שאני אוהד לא אמוציונאלי, אין אצלי קדושים (אין לי בעיה לשחוט את ראול או זידאן, ואפילו מודריץ’ עלה לי לאחרונה על העצבים עם הפרצופים שלו) וגם אין אצלי נבלים (ויניסיוס הוא דוגמה מעולה), וכן בגלל שאני האמנתי לאורך כל העונות האחרונות למרות הכדורגל הלא טוב והצורך ברכש שהכל חלק מתהליך מבטיח, קל לי מאוד לעשות את ההפרדה בין הכדורגלן לבין האישיות שלו.

ויניסיוס מתסכל ומעצבן אבל הוא עבר תהליך שאף אחד מאיתנו לא עבר. למעשה, תהליך שבודדים עוברים אותו. הוא בתכלס בנאדם צעיר שלומד כשחקן מכריע להתמודד עם לחץ, ציפיות, ביקורת, שנאה ומה לא. הוא משתפר, הוא לומד להתמודד עם זה, וזה לא פייר מכאן אותו כי יש כאלו שעברו את התהליך הזה בצורה טובה יותר. למעשה זה אפילו נראה לי יומרני וחסר מודעות עצמית לבקר מישהו שאין לך מושג מה הוא עובר.

כשחקן, הוא שחקן ענק, והוא משתפר ומשתכלל כל הזמן. אין אפילו על מה לדבר פה.

אני רק מקווה שבמשחק הבא שהוא יאבד את הראש או יתן משחק לא טוב יתעוררו כל אלה שדורשים למכור אותו כי ברור שרודריגו יתרום יותר ממנו באגף שמאל…

אני לא חושב שרמת האמוציות המעורבות של האוהד הממוצע משנה כאן, ברור לרובנו שויני מתעסק בשטויות יותר ממה שהיינו רוצים.
ועדיין הוא מספיק מרוכז לספק את המוצר הסופי. ובמיוחד מרשים אותי השנה זה היעילות שגברה- בשנתיים שחלפו היה בנזמה שריכז את עיקר תשומת לב ההגנה ועדיין המספרים עלו. קשה לי לחכות לשנה הבאה שההגנות לא יוכלו להתמקד בו עם בוא הצב.
לגבי תסכול זה רק כשלא הולך לקבוצה, וזה לא רק הוא. אז נכון שהשטויות שלו עדיין איתנו, וכנראה תמיד יהיו, אבל המינון יורד, ואני לפחות כבר רואה בזה כמין רעה הכרחית כחלק מהחבילה. חבל רק שאין לו דמות מאמן סמכותית שתבהיר לו כמה ההתחזויות שלו רק יכולות לפגוע בו (ובקבוצה)

אני חושב שכן, מכיוון שאם הוא מעצבן אותך ואתה לא מתחבר אליו רגשית אז אתה גם לא מסוגל להעריך אותו כשחקן. יש סיבה למה רוב אוהדי ברצלונה למשל מעריכים את ימאל ב200 מיליון יורו ואוהדי ריאל צוחקים על זה. מעורבים פה המון אמוציות.

אני קורא ברדיט לא מעט ושם נמצאים בעיקר אוהדים אנגלים. אצלם זה בולט במיוחד. אם השחקן משחק בקבוצה שלך אז הוא אוטומטית השחקן הטוב בעולם בעמדתו, ואם הוא לא משחק בקבוצה שלך אז הוא אוברייטד PR מרצ’נט ופיס אוף שיט.

אותו דבר לגבי ויניסיוס. אם הוא לא היה כזה מעצבן גם לא היו קריאות להפטר ממנו, רק בינואר אנשים פה ירדו עליו. אז עכשיו הוא קצת נרגע וחזר לכושר אחרי הפציעות, ואז אנשים אומרים וואלה הוא לא כזה רע.

בדיוק, לא קשור מה עשה בינואר או עושה עכשיו, לא סובל את ההתנהגות שלו ולא אתנגד אם יעזוב תמורת השחקן המתאים.

שחקן ענק בנאדם זבל, לא מבקשים למכור אותו בגלל שלא מבינים שהוא שחקן על, כתבתי כבר שלדעתי העונה הוא הכי טוב בעולם, הוא פשוט בלתי נסבל, ויני על מוסיאלה הולך מבחינתי.

אתה חוץ מזה שטענת בעבר שהוא לא מסוגל לרוץ בקו ישר היית עקבי בעמדתך. טענת שהוא טוב אבל אתה לא אוהב אותו וסגנון המשחק שלו לא בשבילך. זה סבבה. יש כאלה שבאמת ובתמים טענו שעדיף לנו למכור אותו כי הוא עושה לנו בעיקר נזק, תוך כדי התעלמות מהשחקן שהוא.

עדיין לא יכול ממש לשלוט בכדור כשהוא רץ איתו מאוד מהר ובגלל זה מגיע לזוויות קשות לבעיטה במקום למצבים יותר קלים, אבל, מראה בתקופה האחרונה גיוון מאוד מרשים שלא חשבתי שיש לו, מוכיח שההצמדות לקו עשתה לו עוול ולא מה שנראה בהתחלה שרק שם הוא יכול להצליח.
אם ימשיך בקו החדש שהוא התחיל הוא יהפוך להרבה יותר טוב ממה שהיה עד עכשיו, היה אחד הטובים בעולם כקיצוני וכרגע הטוב בעולם, עוד ליטוש עדין ויש יהלום, אבל הבכיינות הבלתי נגמרת והפרצופים המטומטמים הורסים הכל :person_facepalming:

זה בדיוק ההפרדה שאני מדבר עליה. צריך לעשות הפרדה בין כמה מעצבן ומכוער והפרצופים שלו מעלי לחץ דם, לבין השחקן שהוא.

ואגב, קח הימור, אני מאמין שבעוד שנה שנתיים זה יגמר לגמרי. קצב ההתקדמות שלו מהבחינה המנטלית מעודד מאוד.

אני זוכר שחקן טוב אחר מהעבר במדי היריבה (זה שפתח מועדון חברים במיאמי) ובתחילת דרכו נהג ליפול באופן משכנע כשהיה מאבד כדורים. אבל להבדיל מהדון שאצלנו, היה לו אז מאמן אמיתי (פפ) שהצליח לעזור לו להתגבר על מחלת הילדות הזו, בדרך לקריירה מדהימה שלא נזקקה להצגות ילדותיות שכאלה

מקווה שאתה לא חזק בתחום

גם אני עושה את הניתוק הזה בין האדם המעצבן שהוא לשחקן שהוא.
לדעתי שחקן על. לא הכי נקי, יכולות בעיטה דיי מביכות (אם כי יש שיפור ובעיקר שיפור במודעות), אבל תכונות חיוביות מאוד בולטות שיש להן ערך עצום בעיני כמו צעד ראשון חולני ומהירות מסחררת. אני גם מחזיק מאינטלגנציית המשחק שלו שהיא ממש סבירה בעיני, הוא לא טמבל, וכשהוא מחליט למסור הוא עושה את זה לא רע בכלל.
מה שבעיקר אני אוהב אצלו זו מנטליות הרוצח. במיקרו יש לו משחקים שהוא מתעסק בקקה, אבל במאקרו הוא בא לתת עבודה והוא הישגי בטירוף.

אני גם שותף לדעתו של חנן שההתעסקויות בקקה ילכו וייעלמו עם הזמן.

24 מעורבויות בשערי נוקאאוט בצ’מפיונס ב 23 משחקים בשלושת השנים האחרונות (הכי הרבה באירופה, מיותר לציין).

אישית אני ממש לא מתחבר לבן אדם שהוא, היו לי תקופות(גם העונה, בעיקר בתחילתה) שחשבתי שעדיף לנו להעיף אותו, אבל הוא פשוט שחקן מפלצתי ואין שחקן בעולם היום שיוצר יש מאין כמוהו.
גם במשחק הכי מסריח בעולם הוא יכול לתת צמד בישולים או צמד שערים, הוא יוצר כאוס כל ה90 דקות אצל היריבה ומכריח לפחות 2-3 שחקנים להיות עליו.
הוא אוהב את השואו, אוהב את התשומת לב לטוב ובעיקר לרע, אבל הוא ווינר בטירוף והוא בערך היחיד בקבוצה שלנו(ביחד עם פדה אולי) שכל משחק מחדש עולה עם אנרגיות שיא ורצון לדחוף כמה שיותר קדימה.
הוא עושה עבודה טקטית, יורד להגנה והוא לא פרימדונה גמורה.
שחקן על, אין משחק גדול שהוא נעלם בו(גם אם יש משחקים גדולים שהוא לא טוב בהם, הוא מופיע ומנסה, פשוט לא טוב) והוא מביא מספרים מעולים.
לדעתי הוא בדרך להיות שחקן היסטורי ומאמן שקצת יידע לאפס לו את המוח יעשה ממנו כזה

אני גם אצטרף לשבחים ואגיד שהעונה הדעה שלי עליו די השתנתה/התקבעה והרבה מאוד מהספקות והסימני שאלי כבר די נעלמו. מדובר בסופרסטאר לכל דבר ועניין וכנראה שייך לטופ 5 בעולם היום. ובשונה מהעבר, אני לא חושב שזה הולך להשתנות בשנים הקרובות.

תראו עצם זה שהוא מתעסק בשטויות, בשנה שעברה היה לו רצף ממש עגום של איזה חצי שנה כמעט בלי שער חוץ בספרד, זה גם משפיע. זה עלול גם לגרור את כל הקבוצה לריבים של שיפוט וכדומה. נניח עוד סערות כאלה כמו במאסטייה אם כי הפעם זו לא הייתה אשמתו.

כתבתם אחלה פוסטים, אחת השאלות שרציתי לשאול היא התחושה שלכם כאוהדים. אחד על אחד מול מנואל נוייר - חושבים שהוא יבקיע? כי אני לא מסוגל לשחרר כנראה מהעבר [לא רק לגביו, אגב]. הסיומת שלו לא רעה בכלל. התלבטתי לפני המשחק נגד באיירן מינכן אם ללבוש חולצה שלו או של ג’וד בלינגהאם ובחרתי בג’וד - יצאתי פסארה.

אני בטוח שאוהדים של ליברפול שרואים את מוחמד סלאח 90 דקות כל משחק גם בעונת הבכורה שלו היו מסיימים משחקים עם תחושת תסכול, אבל לפעמים יש לו מהלכים כמו למשל בקלאסיקו עם העקב לרודריגו או אפשרות של ליצור יתרון מספרי שזה חצי שער והוא בוחר הפוך. אם אני אחדד אני כן מרגיש שיש טעויות שהוא עושה שהן לא ‘רגילות’ או משהו שקורה אלא כאלה “שאסור לעשות” ששחקן טופ אחר לא יעשה, שיקול דעת ורשלנות.

היו כאן תגובות ממש קשות כלפיו לפני כמה חודשים ולעתים דווקא אני הייתי בצד “המגן” לדעתי גם מקצועית. הרבה אמרו משהו בסגנון של ‘עדיף רודריגו’, אבל מבחינת האופי וגם זה שוויניסיוס כמובן מושך אש - זו ליגה אחרת לגמרי. ויניסיוס יאבד כדור חמש פעמים וייכשל מול מגן מסוים והוא ינסה בפעם השישית כאילו הוא ניצח בחמש הפעמים הקודמות. הוא ימשיך לנסות, יאמין בעצמו, לא יוריד את הראש לעולם. הוא הטיפוס המתמיד.

בלי קשר זה לא נכתב בהודעת הפתיחה שלי אבל…איזה מזל. הוא כיסה לנו את התחת מהכישלון הגדול בכל הזמנים שקוראים לו אדן הזאר.

[חנן זה אני ערכתי לך - דור - כי העליתי את כל ארבע התמונות בדף פייסבוק של האתר]

אחד הדברים היחידים שאני לוקח מהמשחקים האחרונים בליגת האלופות זה היכולת המעולה של ויניסיוס כחלוץ.
מעבר לכך שזה משקף את היכולת והרצון שלו להתקדם ולפתח יכולות חדשות (זוכרים איך בתחילת השנה גיחכו פה כשאמרו שהוא מתאמן על פנדלים?), זה מערער את הנחת היסוד שויני חייב לשחק בקו ו"באנקר בשמאל" ובכך נותן לנו שלישייה מאוד ורסטילית עונה הבאה כשויניסיוס, אמבפה ורודריגו יכולים לשחק גם באמצע וגם בכנף.
מטרה שהיה חשוב להשיג העונה.

לא, לא, לא. זה אולי אתה. אני לא סובל אותו, הוא שחקן בלתי נסבל ואישיות מאוד מאוד מעצבנת על המגרש. רק על המגרש.

ועם זאת, הוא הקיצוני הכי טוב בעולם היום, והוא קראק מטורף. הוא ווינר, הוא קילר, הוא לא שחקן שאתה רוצה לשחק נגדו.

איפה שהוא בפורום פורסמה תמונה של הפייבוריטים לזכייה בכדור הזהב, עם בלינגהאם בתור המועמד המוביל.

אם אני מנתק כרגע את הטורנירים הבינלאומיים בקיץ, ובמיוחד אחרי ההופעה אתמול, זה חייב להיות ויניסיוס.

תגידו, יש לויני מורה לעברית? הוא בטח התבאס שכתבו עליו בפורום הזה שהוא לא מתנהג כמו שזוכי כדור זהב מתנהגים, והחליט להוכיח לנו שאפשר גם אחרת. אבל ליתר בטחון בואו לא נפריז עם השבחים כי קלה הדרך חזרה למטה