הדיון של ויניסיוס: מרגישים את הדיסוננס? כוכב כדורגל או שחקן מתסכל או גם וגם?

בציוני המשחק שלי נתתי בכוונה לוויניסיוס ג’וניור “רק” ציון 9, כדי שיקרא, “יתבאס” עליי ויהיה אפילו טוב יותר במעמד הגמר. אני בכל מקרה חושב, וראיתי שלא הרבה הסכימו - שריאל מדריד לא הייתה טובה התקפית. זה פשוט ויניסיוס כמעט לבד היה פשוט מעולה. זה בכל מקרה נכנס חד משמעית למשחקים הכי גדולים שלו במועדון אם לא הטוב ביותר:

-המהפך 2:5 על ליברפול באנפילד עם הצמד שלו, הוא החזיר אותנו לבד מ-2:0 ל-2:2, שער ראשון גדול לפני המזל שהיה עם אליסון, וגם סידר שם מצב עצום לרודריגו שהחמיץ.
-הקלאסיקו העונה נגד ברצלונה בסופרקופה עם השלושער, עשה את השער הראשון כמו גדול, גם התנועה לעומק וגם זה שעבר את השוער.
-ה-2:2 נגד באיירן מינכן במשחק הראשון, גול מהמצב הראשון אליו הגיע, שוב התנועה הנכונה, קור הרוח בפנדל.
-ה-1:3 על ליברפול ברבע הגמר ב-2020/21, כשחשבנו שוויניסיוס עושה ‘דיג’יגדל’, הוא עדיין לא היה שחקן שיודע להבקיע, ואז עשה צמד.

לגבי שאר המשחקים אפשר לדבר על דברים בווליום נמוך יותר כמו השלושער נגד לבאנטה הגמורה| אולי הקלאסיקו בחצי גמר הקופה דל ריי ב-2018/19, למרות הבעיטות האיומות| קלאסיקו נגד ברצלונה בסופרקופה ב-2021/22 ומשחקים אחרים שאפשר לבחור בשל שערים גדולים.

נו אבל עכשיו הוא יקרא שעשית את זה בכאילו וזה יאבד את כל האפקט. אני מציע שתערוך את התגובה הזאת ואל תחשוף את כל הקלפים לפני שהוא יקרא את זה.

טוב, הרבה טענו כאן שויני זה לא אמבפה(כולל אחד טיטי), אז ביום שלישי ורביעי אני מאמין שראינו הוכחה חותכת לעניין.

ויניסיוס פאקינג ג’וניור ! בנזונה של שחקן, אגדה עוד בחייו.

אני תוהה מתי שחקן ישבור לו ת’רגליים. ניימאר על פחות כמעט קיבל לינץ’ מול בילבאו ואת’.

תהייה מעניינת שעלתה לי - מי עשה מהפך גדול יותר, ויניסיוס או מרסלו?
אני מודה שמרסלו בעונותיו הראשונות היה השחקן השנוא עליי אי פעם בקבוצה, ולאחר המהפך שעשה תחת מוריניו הבטחתי לעצמי לא לפסול יותר שחקנים צעירים וחסרי נסיון. עד שהגיע ויניסיוס שהביא אותי קרוב ללשבור את הטלויזיה אין ספור פעמים. יש מצב שהשינוי שעשה למועמד לגיטימי לכדור זהב מרשים אפילו יותר.

לדעתי מרסלו.
אצל ויניסיוס תמיד ראו שיש כישרון בערימות והוא צריך לעשות סוויץ בראש כדי לממש את הפוטנציאל, גם אם הוא עדיין מתעלה מעל הפוטנציאל שחשבתי שיש לו.
מרסלו היה זוועת עולם בעונות הראשונות שלו, לא סתם זכה בכינוי מרשמלו, חור הגנתי מטורף עם ממש מעט תרומה התקפית ולא חשבתי שיכול לצאת ממנו משהו. הגיע מוריניו ותוך עונה-2 הבן אדם הפך להיות פליימייקר ואחד השחקנים הכי מסוכנים בקבוצה וזה בסגלים שכללו את רונאלדו, בנזמה, בייל, די מריה, אוזיל ושות’

לגבי מרסלו
אמנם השתפר תחת מוריניו, אבל ברגעי האמת הוא הלך עם קונטראו. את מרסלו פריים ראינו תחת זידאן

AKA מרסלו גירסת 2015-2018.

מויני תמיד ציפו להיות כוכב והוא פשוט ענה על הציפיות. את מרסלו דחפו לנו על הדרך עם גאגו שהגיע כהבטחה האמיתית אם אני זוכר נכון. אני לא יודע מי עשה את המהפך הגדול יותר כי אנחנו עדיין לא יודעים לאיפה ויני יגיע, אבל לפחות ביחס לנקודת הפתיחה שלהם, המהפך של מרסלו היה מפתיע וגדול יותר. בהתחלה אני זוכר שהיו כאלה שקראו לו מרשמלו, כשסיים הוא עזב כאחד המגנים השמאליים הטובים בהיסטוריה.

חד משמעית מרסלו, מכל הסיבות שציינו כאן. מרסלו בתחילת דרכו היה פח אשפה שאף אחד לא חשב שייצא ממנו כלום, והוא הפך אולי למגן התוקף הטוב אי פעם (הוא בטח בתחרות על התואר הזה).

אצל ויניסיוס ראינו את הכישרון מהתחלה, וגם אם לא האמנו שהוא יהפוך להיות כזה טוב, היכולת שלו כרגע לא באה משום מקום.

הדרך ארוכה ומפותלת - נופל וקם בראש מורם| לפניכם שלוש העונות האחרונות של ויניסיוס ג’וניור בריאל מדריד לעומת שלוש השנים הראשונות שגרמו לייאוש בקרב חלק מאוהדי ריאל מדריד. הבדל של שמיים וארץ. משישה שערים וארבעה בישולים ב-2020/21, עונת הפרידה של זינדין זידאן בה כמעט ולא היה כלום למעט הצמד המפתיע נגד ליברפול ברבע הגמר - והפריחה עם קרלו אנצ’לוטי כמה חודשים לאחר מכן - 22 שערים ו-16 בישולים. “אבולוציה של כדור הזהב”, נכתב במארקה. עבודה קשה, אמונה וחוסן. ויניסיוס השווה את עונת השיא שלו מבחינת כיבושים - יש לו 23 שערים העונה כמו אשתקד בהרבה פחות משחקים. הוא גם פייבוריט לזכייה בבלון ד’אור. אגב, אם תרצו, הוא זכה בפרס ה-MVP אתמול - המצטיין - בפעם ה-11 - רק אחת פחות מג’וד בלינגהאם אליו השתווה בראש מלכות השערים שלנו העונה.