הדיון של ויניסיוס: מרגישים את הדיסוננס? כוכב כדורגל או שחקן מתסכל או גם וגם?

בציוני המשחק שלי נתתי בכוונה לוויניסיוס ג’וניור “רק” ציון 9, כדי שיקרא, “יתבאס” עליי ויהיה אפילו טוב יותר במעמד הגמר. אני בכל מקרה חושב, וראיתי שלא הרבה הסכימו - שריאל מדריד לא הייתה טובה התקפית. זה פשוט ויניסיוס כמעט לבד היה פשוט מעולה. זה בכל מקרה נכנס חד משמעית למשחקים הכי גדולים שלו במועדון אם לא הטוב ביותר:

-המהפך 2:5 על ליברפול באנפילד עם הצמד שלו, הוא החזיר אותנו לבד מ-2:0 ל-2:2, שער ראשון גדול לפני המזל שהיה עם אליסון, וגם סידר שם מצב עצום לרודריגו שהחמיץ.
-הקלאסיקו העונה נגד ברצלונה בסופרקופה עם השלושער, עשה את השער הראשון כמו גדול, גם התנועה לעומק וגם זה שעבר את השוער.
-ה-2:2 נגד באיירן מינכן במשחק הראשון, גול מהמצב הראשון אליו הגיע, שוב התנועה הנכונה, קור הרוח בפנדל.
-ה-1:3 על ליברפול ברבע הגמר ב-2020/21, כשחשבנו שוויניסיוס עושה ‘דיג’יגדל’, הוא עדיין לא היה שחקן שיודע להבקיע, ואז עשה צמד.

לגבי שאר המשחקים אפשר לדבר על דברים בווליום נמוך יותר כמו השלושער נגד לבאנטה הגמורה| אולי הקלאסיקו בחצי גמר הקופה דל ריי ב-2018/19, למרות הבעיטות האיומות| קלאסיקו נגד ברצלונה בסופרקופה ב-2021/22 ומשחקים אחרים שאפשר לבחור בשל שערים גדולים.

נו אבל עכשיו הוא יקרא שעשית את זה בכאילו וזה יאבד את כל האפקט. אני מציע שתערוך את התגובה הזאת ואל תחשוף את כל הקלפים לפני שהוא יקרא את זה.

טוב, הרבה טענו כאן שויני זה לא אמבפה(כולל אחד טיטי), אז ביום שלישי ורביעי אני מאמין שראינו הוכחה חותכת לעניין.

ויניסיוס פאקינג ג’וניור ! בנזונה של שחקן, אגדה עוד בחייו.

אני תוהה מתי שחקן ישבור לו ת’רגליים. ניימאר על פחות כמעט קיבל לינץ’ מול בילבאו ואת’.

תהייה מעניינת שעלתה לי - מי עשה מהפך גדול יותר, ויניסיוס או מרסלו?
אני מודה שמרסלו בעונותיו הראשונות היה השחקן השנוא עליי אי פעם בקבוצה, ולאחר המהפך שעשה תחת מוריניו הבטחתי לעצמי לא לפסול יותר שחקנים צעירים וחסרי נסיון. עד שהגיע ויניסיוס שהביא אותי קרוב ללשבור את הטלויזיה אין ספור פעמים. יש מצב שהשינוי שעשה למועמד לגיטימי לכדור זהב מרשים אפילו יותר.

לדעתי מרסלו.
אצל ויניסיוס תמיד ראו שיש כישרון בערימות והוא צריך לעשות סוויץ בראש כדי לממש את הפוטנציאל, גם אם הוא עדיין מתעלה מעל הפוטנציאל שחשבתי שיש לו.
מרסלו היה זוועת עולם בעונות הראשונות שלו, לא סתם זכה בכינוי מרשמלו, חור הגנתי מטורף עם ממש מעט תרומה התקפית ולא חשבתי שיכול לצאת ממנו משהו. הגיע מוריניו ותוך עונה-2 הבן אדם הפך להיות פליימייקר ואחד השחקנים הכי מסוכנים בקבוצה וזה בסגלים שכללו את רונאלדו, בנזמה, בייל, די מריה, אוזיל ושות’

לגבי מרסלו
אמנם השתפר תחת מוריניו, אבל ברגעי האמת הוא הלך עם קונטראו. את מרסלו פריים ראינו תחת זידאן

AKA מרסלו גירסת 2015-2018.

מויני תמיד ציפו להיות כוכב והוא פשוט ענה על הציפיות. את מרסלו דחפו לנו על הדרך עם גאגו שהגיע כהבטחה האמיתית אם אני זוכר נכון. אני לא יודע מי עשה את המהפך הגדול יותר כי אנחנו עדיין לא יודעים לאיפה ויני יגיע, אבל לפחות ביחס לנקודת הפתיחה שלהם, המהפך של מרסלו היה מפתיע וגדול יותר. בהתחלה אני זוכר שהיו כאלה שקראו לו מרשמלו, כשסיים הוא עזב כאחד המגנים השמאליים הטובים בהיסטוריה.

חד משמעית מרסלו, מכל הסיבות שציינו כאן. מרסלו בתחילת דרכו היה פח אשפה שאף אחד לא חשב שייצא ממנו כלום, והוא הפך אולי למגן התוקף הטוב אי פעם (הוא בטח בתחרות על התואר הזה).

אצל ויניסיוס ראינו את הכישרון מהתחלה, וגם אם לא האמנו שהוא יהפוך להיות כזה טוב, היכולת שלו כרגע לא באה משום מקום.

הדרך ארוכה ומפותלת - נופל וקם בראש מורם| לפניכם שלוש העונות האחרונות של ויניסיוס ג’וניור בריאל מדריד לעומת שלוש השנים הראשונות שגרמו לייאוש בקרב חלק מאוהדי ריאל מדריד. הבדל של שמיים וארץ. משישה שערים וארבעה בישולים ב-2020/21, עונת הפרידה של זינדין זידאן בה כמעט ולא היה כלום למעט הצמד המפתיע נגד ליברפול ברבע הגמר - והפריחה עם קרלו אנצ’לוטי כמה חודשים לאחר מכן - 22 שערים ו-16 בישולים. “אבולוציה של כדור הזהב”, נכתב במארקה. עבודה קשה, אמונה וחוסן. ויניסיוס השווה את עונת השיא שלו מבחינת כיבושים - יש לו 23 שערים העונה כמו אשתקד בהרבה פחות משחקים. הוא גם פייבוריט לזכייה בבלון ד’אור. אגב, אם תרצו, הוא זכה בפרס ה-MVP אתמול - המצטיין - בפעם ה-11 - רק אחת פחות מג’וד בלינגהאם אליו השתווה בראש מלכות השערים שלנו העונה.

הוא כל כך הרבה זמן כאן אבל איזה כיף שהוא עדיין כל כך צעיר. ויניסיוס ג’וניור חוגג יום הולדת 24! האיש והחיוך, הדריבל, השובבות, שחקן שבשבילו קונים כרטיס כמאמר הקלישאה. האיש שהוכיח בעונה האחרונה הפנומנלית שלו שהמספר ‘7’ ממש לא כבד עליו. האיש שמשתפר מעונה לעונה. ילד שהגיע לספרד וההתחלה הייתה קשה עם שק של ציפיות - והוא תמיד לקח אחריות. מ-“מם” ברשתות ולעג - לשחקן שמטיל אימה על שחקני ההגנה - תשאלו את באיירן מינכן - בדרך לזכייה אולי בבלון ד’אור השנה.

האיש שכבש את שער הניצחון בגמר ליגת האלופות ב-2022 והעונה עשה זאת שוב נגד בורוסיה דורטמונד (הפעם זה היה “רק” השער השני), ונכנס לרשימה מפוארת מאוד שכוללת את כריסטיאנו רונאלדו, ראול וגארת’ בייל. העונה הוא התגבר על שתי פציעות מבאסות, ואם הכל יילך כשורה יחצה את רף מאה השערים במועדון בעונה הבאה. אם יכבוש כמו בשנים האחרונות הרי שיהפוך גם לברזילאי שכבש הכי הרבה במועדון ויחלוף על פני רונאלדו-פנומנו.

בחצי הגמר הראשון נגד באיירן מינכן הוא הבקיע במצב הראשון אליו הקבוצה הגיעה, בקלאסה, מול שוער גדול כמו מנואל נוייר. בדקה שהיינו כל כך זקוקים לזה ואחר כך השלים צמד בקור-רוח מרשים בפנדלים - עוד תגובה למבקרים. בגומלין הוא אמנם לא עלה על הלוח אבל הציג את אחד המשחקים הכי טובים שראיתי מבלי להבקיע או לבשל, משחק של ציון 10 בעיתון אם כן יש גול. אף פעם לא מתחבא. גם שני שחקנים לעתים לא מצליחים להסתדר איתו.

אני לא רוצה לקחת את הפוסט הזה למקום אחר חוץ מכדורגל וברור שהוא לא שה תמים, אבל כאן - האוהדים בספרד מרשים לעצמם קצת יותר מדי לגבי הגזענות ולעתים גם שופטים ויריבים. ואם ויניסיוס יצליח להתחזק עוד קצת ולהתעלם, פשוט ליהנות על המגרש כאילו הוא פה בריו - הוא יהיה בלתי ניתן לעצירה.

את רגעי השיא שלו אתם זוכרים. לא הגול בקלאסיקו לפני הקורונה ולא הצמד נגד ליברפול ב-2021 היו נקודת המפנה. אולי הצמד נגד לבאנטה כמחליף. אני זוכר את ויני כובש בבעיטה ממרחק נגד אוססונה במשחק המחליפים. הוא בכה, הכל הלך לו קשה. רודריגו עלה מהספסל ונתן גול אחרי 20 שניות ושלושער בצ’מפיונס. רודריגו סקורר - ויני לא. זה ברור.נגד אטאלנטה הוא רץ יותר מחצי מגרש, עבר את כולם כמו בפלייסטיישן ואז פישל (שוב). הסיומת הייתה נוראית. מחאתי כפיים על הדריבל אבל כעסתי, נשברתי, לא האמנתי שזה יצליח. אבל שעות של אימונים השתלמו. סליחה שהעזתי לפקפק בך.

הקופה בנבחרת לא היה מזהיר עבורו, גם היכולת וגם הכרטיסים הצהובים שמנעו ממנו לשחק ברבע הגמר. כעת אחרי מנוחה נחוצה הוא יחזור לחיבוק האבהי של קרלו אנצ’לוטי לעוד עונה גדולה בריאל שם הוא חתום עד 2027 והציפיות כמובן בשמיים. כשקיליאן אמבפה עדיין לא בעט כדור אחד במשחק רשמי הרי שהכוכב הגדול הוא ויניסיוס.

ויניסיוס היה מעורב ב-11 שערים ובישולים בעשרה משחקי גמר-קרב על התואר. הוא כבש פעמיים במעמד הגמר של ליגת האלופות כמובן ב-2022 וב-2024, ומה נגיד על השלושער העונה בסופרקופה נגד ברצלונה בקלאסיקו? יש לו גם שני בישולים לרודריגו בגמר הקופה דל ריי נגד אוססונה ב-2023. בגמר גביע העולם למועדונים נגד אל הילאל, אגב, הוא רשם צמד ובישול באותו 3:5.

בסה"כ ויניסיוס זכה ב-12 תארים בריאל מדריד, כבש 83 שערים ב-264 משחקים והוסיף 75 בישולים.

-מה רגע השיא של ויניסיוס במועדון?
-מתי הבנתם שהוא הולך להיות שחקן-שחקן?
-איפה אתם מדרגים אותו בין השחקנים האהובים עליכם במועדון?
-האם צריך לשחק בכנף או בעמדה?

אני לא מהאוהדים השרופים של כדורגל הנבחרות (דרך מכובסת לומר שברזיל מסריחה כבר בערך שתי עשורים). אמנם קיוויתי לקופה מוצלחת, ובעיקר לנציגינו, אבל לא צלח, וויני עם משחק טוב אחד, אבל עשה סבוטאז’ עם ההשעיה מהרבע, ואולי לטובה, כי יחזור מוקדם יותר לקדם העונה.
מה שאותי הכי מרשים זה כמה הוא לוקח את עצמו ברצינות עם מעטפת אנשי מקצוע כדי להיות בכושר אופטימאלי. הוא יודע לצמצם את הפגיעות לפרובוקציות (והתקווה שככל וידע להבליג התופעה תדעך).
הבלון דאור הוא תואר שבעיני מיותר, אבל יכול לתת עוד דחיפה לשנה הקרובה.
שמח גם על בואו של האמבפה אחרי שהקבוצה של ויני השיגה צ’מפיונס בלעדיו, ועדיין ויני חייב להמשיך להראות את הגרסה הטובה ביותר שלו ובתקווה שגם משודרגת.