הקיץ בא:: יורו 2024

זה אחד באפריל נכון? טורס לא באמת שם…

הימורים מי מסיים את הטורניר עם יותר שערים - לאמין ימאל או קרבחאל?

פרמין.

נותן וייבים חזקים של פדרו.

בסגל עלוב כזה ברהים דיאז צריך להיות ממוסמר להרכב. אבל זה כנראה בגלל שהוא לא טינאייג׳ר שנולד בקטלוניה…

דל’'פ - לפראן טורס הייתה עונה טובה.
הוא השתפר מאוד מנטלית ובשלב מסוים היה שחקן ההתקפה הכי אמין שלנו ואז נפצע.
מבין משחק, דינמי, לוחץ ובעונה גם השתפר בסיומת.

הוא סוג של מוראטה עם הטוב והרע של זה, אבל הוא רחוק מלהיות מה שמתארים אותו פה.
יכול להיות שהוא ינופה עד היורו, אבל מבחינת סגל החלוצים זה לא שיש לספרד מה למכור כל-כך.

ברכותיי על הדל"פ הרציני שראיתי מזה זמן. מה שאתה מתאר זה בגדול מה שחשבתי שאני רואה ממנו בתחילת העונה, אבל זה לא הבשיל במהלך העונה.

קיוויתי לראות חלוצים צעירים עם פוטנציאל מהנבחרת הצעירה (כמו סמו אומורודיון למשל), אבל זו היתה תקוות שווא. מוראטה משעמם אותי, היתה לו עונה של עליות ומורדות, גם פציעה שקטעה את התקופה הטובה שלו. אבל מאחל לו יורו טוב כי אתלטיקו רוצה למכור.

מסכים עם החלק הראשון.
לגבי החלק השני, תבוא בטענות רק אליו. לא הייתה לו הסבלנות לחכות 3 חודשים לפני שהחליט להצטרף למרוקו.

פראן טורס זה הזיה. גם נבאס שפרש. מקווה שינופו שניהם בסופו של דבר.

לוקאס ואסקס טוען שהציוץ הזה שהוא מחק אותו אגב לא קשור לזה, בואו נגיד שאני לא מאמין לו:

מגעיל אותי היחס לשחקני ריאל מדריד בנבחרת, תודה לאל שלפחות את נאצ’ו הוא זימן. זה לא שלוקאס בחוץ כדי לתת דקות לאיזה פרוספקט לעתיד (וביורו צריכים תוצאות כאן ועכשיו - בנייה זו סיסמה אולי באוניברסיטת אריאל או של נבחרת ישראל) - חסוס נאבאס יותר זקן, שיחק יותר והרשים פחות. זה מעצבן. לגבי ברהים דיאס שהוא שחקן יוצא מן הכלל הייתי קצת שליו יותר וחשבתי במחשבה ראשונה שברהים היה פזיז.

הלאה: יש על הנייר חלוצים לא רעים אבל הם בכושר לא טוב, בעיקר אלבארו מוראטה שלדעתי שחקן שלם יותר ומגוון יותר מחוסלו. הוא בקושי הבקיע ב-2024. פראן טורס זו בכלל בושה ואין שחקן שיודע ליצור כחלוץ כמו יאגו אספאס או ג’רארד מורנו שלא הבריקו.

אין לי ציפיות מהנבחרת, בכלל, יש לא מעט נקודות תורפה. הפלוס שלנו זה רודרי ובעיקר הכנפיים. לאמין ימאל וניקו וויליאמס - שנים שלא היה דבר כזה בנבחרת ספרד. לטוס על הקו, מאז ימי חואקין סאנצ’ס. כבר שכחתי מה זו מהירות בנבחרת הזו.

שאלת תם, מי בוער לכם בריאל מדריד שיזומן ולא זומן (בטח שברהים ישחק עם מרוקו)? הייתי אומר שיש שחקנים מקופחים יותר בולנסיה מאשר בריאל. הטובים שבשחקני ריאל בכלל לא ספרדים.

אני לא מבין איך זה שייך כל כך. אני גם מסתכל על הגיל. ראול לא זומן לנבחרת ביורו 1996 כי המאמן חשב שהוא צעיר מדי. עבור לוקאס ואסקס זו ככל הנראה הזדמנות אחרונה. הוא הוכיח את עצמו גם במשחק גדול כמו הקלאסיקו. הוא יכול לתת לנבחרת גוון אחר ולעתים אפילו היה נראה טוב יותר מדני קרבחאל. אני משווה למה שיש בכדורגל הספרדי…אגב יכול להיות שהאדמה תרעד, אני לא משוכנע שאני עולה עם פאו קובארסי לפני נאצ’ו אם זה מחר גמר היורו. וזה לא אומר חלילה שאני מזלזל בקובארסי שנכנס והשתלב נפלא בברצלונה במצב לא פשוט בכלל.

אני מצטרף לכעס של אוהדי ריאל. הם צודקים. מי יתן וכל שחקן אפשרי של ריאל יצא לכל נבחרת אפשרית ברחבי הפלנטה וישחק כל דקה אפשרית. מצידי שהיה 0 אחוז יצוג לשחקני ברצלונה.

להזכירכם, פדרי עדיין לא התאושש ממה שפגרת הנבחרות עשתה לו באירו ואלופיאדה הקודמת. וגאבי סיים את העונה בגלל הנבחרות. אבל אבל אבל קטלוניה !!!

מצידי קחו כל מקום חופשי מצידי בנבחרות ושחררו את כל הילדים של ברצלונה חזרה לברצלונה. כל דקה שהם משחקים זה דפיקות לב בשבילי.

כשמדובר בטורניר גדול כמו ביורו לדעתי צריך להסתכל על זה אחרת למרות שלא אכנס לשיקולים שלך. זה לא עוד משחק ידידות וגם לא משחק מוקדמות חשוך נגד נבחרת בדרג ד’. תמיד יש סיכון לפציעות אין מה לעשות. לעתים גם נבחרות מוציאים שחקנים ממשבר, נניח רודריגו והגולים שלו נגד מנצ’סטר סיטי - זה נבנה קצת בנבחרת ברזיל בפגרת הנבחרות במרץ. לך תדע, יורו טוב של פדרי ואולי הוא יחזור עם יותר ביטחון לפתיחת העונה הבאה.

מסכים לגמרי שנאצ׳ו היה צריך להיות מזומן. אפשר לחשוב איזה בלמים יש בנבחרת הזאת שבלם פותח באלופת אירופה וספרד העונה לא יכול להיות בסגל.

עריכה: עכשיו ראיתי שנאצ׳ו בעצם זומן וסתם הקצפתי. הוא גם מועמד רציני להרכב כמובן.

לגבי לוקאס אני גם חושב שהוא עדיף על נבאס.

ההרכב שלי:

סימון
גרימאלדו לאפורט נאצ׳ו קרבאחל
רודרי זובימנדי
ניקו אולמו לאמין
מוראטה

אני חושב שפרמין דווקא יכול להיות אס מגניב מהספסל. קשר שמחפש עומק ויודע לתת גולים להצטרף. היה חסר פרופיל כזה לספרד המון שנים.

טוה זה קל- נאצ׳ו קרבחאל וחוסלו.

וואלה כיף לראות את גרמניה, נבחרת שמחפשת קדימה שןעטת משלבת בין בוגרים לצעירים.

נבחרת ביתית שבעיני זןכה בטורניר

כיף מול נבחרת חלשה שלא הייתה אמורה להיות בטורניר בכלל.
הפורמט הזה של יותר מדי נבחרות, כאשר 3 מתוך 4 עולות מרוב הבתים, לא מוצא חן בעיניי בכלל. פערים גדולים מדי ברוב המשחקים בשלב הבתים.

ואני חשבתי אתמול לאן נעלם הדיון הזה, ואז נזכרתי שזה סקוטלנד נגד גרמניה.

היורו הבא צריך להיות בפורמט שוויצרי. אם כבר אופ"א משנה, אז שתכיל את השינוי על כל התחרויות שלה, גם ביורו.

ככה יהיו יותר משחקים מעניינים והיא תרוויח, וגם לוח המשחקים יהיה שוויוני בלי שלב בתים מעוות ולא סימטרי.