הקיץ בא:: יורו 2024

ברמה הכללית מסכים איתך ביותר.
כל טורניר שנהפך לגדול מידי מאבד ערך.
מונדיאל, יורו, ליגת אלופות.

מבחינת המשחק עצמו היה מהנה מאוד

בתור מי שראה בלייב את הרגע הזה, הוא באמת הרכיב את המערך שלהם עם הזיתים.

ספרד עם מחצית של תכלס , אין הנעת כדור יש כדורים קדימה, מפרקת את קרואטיה

טוב כפי ששמתם לב גם הגיל, השחקנים שגרמו לי להרגיש פחות מזוהה עם הנבחרת ואולי גם הכישלונות האחרונים - לא מיהרתי להתייחס לנבחרת ספרד שלי אבל בקצרה: ביחס לנבחרת שפישלה לא אחת, יורו 2000 בדיעבד כילד, כמשל - אחלה פתיחה, אין תלונות. כן צריך להבין שזה רק משחק אחד, ולתקן את האגרסיביות שלא הייתה קיימת במרכז השדה, לדעת שלא בכל יום ניצול המצבים יהיה כל כך טוב וההגנה הקרואטית - צר לי - פח אשפה. הגיעו נגדנו להרבה מצבים. השער של דני קרבחאל זו עונה שהכל הולך.

הנבחרת צריכה לשחק עוד יותר אפילו על קשרי הכנף שלה. לאמין ימאל מדהים, איזה כיף שאני יכול במשך חודש ליהנות מכל דריבל שלו. זה לא הגיוני שהכל “חדש” לו. ניקו לדעתי הציג משחק סתמי מאוד. מחמאות לפביאן רואיס עם בישול גדול, הנבחרת משחקת לעומק וזה חדש.

אונאי סימון יכול להדוף פנדל נפלא וגם לזנק אחלה לכדורים טובים, זה מצטלם היטב, אבל משחק הרגל שלו, זה קורה הרבה פעמים, ואתמול אם זה היה קורה ב-0:0. אפשר לבדוק גם את גרימאלדו למשל במשחק כמו אתמול, לתת לו דקות, ואפילו לחוסלו, החילופים זוועתיים ממש, לואיס דה לה פואנטה מבאס, אבל זה זוטות.

אלבארו מוראטה הוא החלוץ הספרדי הטוב ביותר במכלול שלו. חוסלו לא כובש את השער שלו אתמוול כי מוראטה מהיר, אני מקווה שהוא ישתפר. מה שכן זה יפה לנפנף במספרים שלו ביורו ובאמת שאפו אבל הוא שחקן בכמה רמות פחות טוב מראול, פרננדו טורס, דויד ויאה…

לא מצפה מהנבחרת ליותר מדי, רק שלא יהיו בושות. לא מצפה שנתגבר על איזו אנגליה בדרך או פורטוגל או לא יודע מה. אבל באמת שגם מונדיאל 2022 שפתחנו טוב - מדי אולי - גם מונדיאל לפניו ואפילו יורו 2020 עם כל ההארכות האלה והקושי להבקיע שערי שדה - זה היה מעיק.

לא רוצה לדבר כאן “פוליטיקה” וזה יותר נכון ה-7/10 הארור אבל באמת שכל החשק וההתלהבות מהמשחק נעלמו אחרי הבשורות הקשות. כל כך שונה משבוע לפני עם חילוצה של נועה ארגמני ועוד שלושה יהלומים.

מתנצל שאני מערב פוליטיקה וכדורגל אבל נבחרת ספרד כרגע היא הנבחרת שאני הכי רוצה לראות נכשלת. אפילו עם ריאל מדריד אני מתחיל להרגיש מוזר כשאני אומר “אנחנו”, נגד נבחרת ספרד יש לי ממש אנטי.

אבל אם נתעלם שוב מהחיים האמיתיים ונדבר כדורגל, אז נבחרת ספרד הזאת שונה לחלוטין. אין טיקי טאקה, יש הרבה מהירות והתקפות ישירות. אתמול שימו לב איך התפתח המשחק ואיך הגיעו השערים. ספרד פתחה בשליטה, לא הגיעה לשום מצב, ודווקא אחרי שקרואטיה שלטה והגיעה למצבים שלא השכילה לנצל - ספרד כבשה במתפרצות. בכללי מרכז ההגנה הקרואטי היה מזעזע, ונגד נבחרות טובות יותר וגם כאלה שלא יתפסו יום שחור כמו שתפסה קרואטיה, זה עלול שלא להספיק, מה גם שמרכז ההגנה הספרדי לא היה נראה להיט גם כן.

בזמן המשחק של גרמניה התכסחתי פה עם טיטי וזה היה קצת מעניין, המשחק עצמו ממש לא. היה משעמם לראות אותם כותשים את האירים המסריחים. נראה איך הם יראו מול יריבה ראויה יותר ב11 שחקנים. מה שעבר לי בראש זה שאם פולקרוג ואמרה צ’אן היו כובשים את השערים שלהם במשחק הקודם הרשמי שלהם, כמו גם אם רודיגר היה כובש את השער העצמי במשחק הרשמי הקודם שלו, זה היה יכול להיות נורא.
פעם ראשונה שאני בעד נבחרת מסוימת בטורנירים האלה, אני מחזיק להם אצבעות.

חייב לציין
יורו מהנה מאוד עד כה

6 משחקים, 21 שערים וסהכ הרמה טובה.

מה שכן אחרי המשחק היום מבין למה יונייטד כאלה פח

הוילנד באמת כבד ומחמיצן

יפה שמגיל 9 בדנמרק הוילנד אשם בזה שמנצ’סטר יונייטד פח אשפה

מה קרה לבלינגהאם בפנים?

כנראה שבאתר ONE המציאו זמן משלהם

טוב קחו הימור, אנגליה לא תזכה ביורו. הם פשוט משחקים כדורגל לא טוב. יש להם בלאגן במשחק, יש שחקנים שבאים לקבל כדור, במקום זה הכדור טס קדימה אבל שחקני הכנף לא קולטים ונשארים במקום. יותר מדיי שחקנים שרוצים הם לנהל את המשחק, ואני מדבר בעיקר על פודן וג’וד שדיי דרכו אחד לשני על האצבעות היום. כמובן שגם היו דברים שעבדו, האגף הימני עם קייל ווקר ובוקאיו סאקה עבד יפה, כמובן ג’וד, ואין לי ספק שקיין ייכנס לעניינים וישתתף במשחק בניגוד להיום, אבל בסך הכל אנגליה ממשיכה להרשים לרעה אחרי משחקי האימון. הם פשוט אוסף אינדיווידואלים ולא קבוצה.

נראה מחר את צרפת, בינתיים הגרמנים הרשימו מאוד מול יריבה לא יריבה, הספרדים השיגו תוצאה מאוד יפה אבל היא קצת משקרת, האנגלים לא הרשימו.

כך עובד הזמן בברנבאו כשריאל בפיגור.

ובנושא אחר, אלכס דלפיירו ביקש סליחה מהגרמנים על השער ההוא ב2006.

איזה חמוד הוא.

זה עוד פדיחה וטעות קשה של סאות׳גייט
איך הוא הרשה לעצמו לא לזמן אחד מבין גריליש וסאנצ׳ו?! ובכך להיות בלי אופציה ב׳ לאגף שמאל למקרה שדברים לא יראו טוב כמו שנראו אתמול - אנטוני - גורדון עם כל הכבוד לא ברמה שלהם, פודן לא מצא את עצמו באותה עמדה

פודן שלא מצא את עצמו + מגן עם רגל הפוכה = עשית ליריבה שלך את העבודה וניטרלת את עצמך

אם כבר מגן עם רגל הפוכה למה לא לשים שם את ארנולד ושבפוזישן הוא יצטרף לקישור או יוכל להכניס כדורים מסוכנים יותר מטריפייר?
ואז קישור של פודן רייס ובלינגהאם, הבעיה שהוא לא יעשה את זה בחיים עכשיו כי גורדון לא לרמה של הרכב פותח באנגליה

טוב ראיתי רק עכשיו את הגול של בלינגהאם, זה שער לא טריוויאלי בעליל. יש מעט מאוד מאוד שחקנים שבכלל היו עושים את התנועה הזו ומספיקים להגיע לכדור דיפלקטד כזה כדי להוציא כזו נגיחה. בכלל, זה שער שמסביר המון איך בלינגהאם מצליח להבקיע כל-כך הרבה שערים למרות שהוא לא חלוץ: התנועה שלו למקומות הנכונים היא פנומנלית. מזכיר לי מאוד בהקשר הזה כמובן את כריסטיאנו.

סליחה שאני תמיד בדיליי, אין לי את הדחף הזה כמו אחרי משחק של ריאל מדריד לבוא ולכתוב מיד את משנתי.

הזמנתי אתמול לדירה החדשה חבר אוהד נבחרת אנגליה מימי ההמנון Football’s Coming Home, בואו נגיד שהוא בקושי שרד את המשחק. משעמם לאללה. משחק פתיחה ביורו לא יהיה קונצרט כמו של גרמניה או תוצאה יפה כמו של ספרד, אני מבין גם שסרביה נבחרת לא רעה בכלל שאם הכל מתחבר יכולה להיאבק על הסוס השחור, אבל ציפיתי קצת ליותר.
זה שגארת’ סאות’גייט מעלה הרכב התקפי יחסית עם ארבעה שחקני התקפה מובהקים זה אחלה אבל בפועל מרגיש לי שהוא תמיד עוצר אותם.

לא בגלל משחק פתיחה בינוני מאוד שלבטח הוריד לחץ (אם כי ציפיתי מהם שאחרי השער המהיר הם יהיו יותר טובים, זה לא שהם היו צריכים לרדוף ולרדוף או ניסו ולא הצליחו) אני אפסול אותם אלא בגלל…ההיסטוריה.

ג’וד מדהים וכמו בכל העונה שלו יש כל כך הרבה נתונים ושיאים שהוא שובר, אני חושב שכל אחד מאיתנו הריח את הגול הזה עוד כשהכדור של בוקאיו סאקה היה באוויר, ראינו העונה איזה שישה-שבעה שערים כאלה בריאל. קיבלנו במשחק הזה את ג’וד הקטלני ברחבה כשיש חלוץ רחבה, ג’וד שקצת מסוגל ליצור וגם את ג’וד הקשר. ומנגד אכזבה גדולה מפיל פודן ואין לי משהו נגדו אבל ג’יימי קראגר או לא זוכר מי מיהר להשוות אותו לזינדין זידאן. הוא שחקן ענק והבייבי של הממלכה כי הוא משחק בקבוצה אנגלית שמשחקת כדורגל מהאגדות ושולטת בליגה אבל טוב שהוא ירד מהאולימפוס.

צודק היה שם לפני זה לוקאקו

סרטון של football meta על המשחק אתמול של אנגליה. על האינדיווידואליות במשחק שלהם, שחקנים שדורכים אחד לשני על האצבעות ויתר הבעיות הטאקטיות שיש לאנגלים. מומלץ.

הם ניצחו אבל אני חושב, כמו שהוא אמר, שלמרות הניצחון לאנגלים יהיה קשה לשאוב עידוד מהמשחק הזה. אני אישית פחות מאמין שהם יוכלו לקחת את היורו אבל הם עוד יכולים להשתפר.

בבלגיה הוא משהו מיוחד. הוא לא היה להיט רוב הזמן ביונייטד, אבל אף פעם לא מחמיצן עלוב טימו ורנר כמו שהוא שהוא בנבחרת. הבעיות שלו ביונייטד היו יותר כלליות - נגיעה ראשונה רעה, משחק בשטח קטן וכו’. אולי הוא ככה גם באינטר, אני לא עוקב, אבל אין לי הסבר למה הוא כל כך גרוע בנבחרת.

לא יודע להגיד על העבר אבל לגבי היורו הנוכחי, אין לו סיכוי.
משה פרימו הימר שהוא יהיה מלך השערים כי הוא משחק עם דה בריינה.
לכן אני מסופק אם הוא יצליח לכבוש שער אחד.

סאות’גייט חושב שבגלל שפפ מצליח להוציא משהו מפודן באגף שמאל אז זה יקרה גם לו בגלל שהוא שם אותו שם, בלי להתייחס לכל המסביב.

ההרכב שלו אולי נחמד ברמה האינדיבידואלית, אבל הכל ביחד נהיה בלאגן.

חסר לצרפת מטרונום שיתן לה קצב, איזשהו מימד של שליטה בכדור ובקצב המשחק. המשחק שלה מאוד ורטיקלי ואגרסיבי. זיוולד עושה את זה לאוסטרים בצורה טובה ולכן גם האוסטרים בשליטה במשחק.