דאנקה טוני: דיון פרידה מטוני קרוס

הרבה פה כותבים שקרוס נראה נהדר בשנתיים האחרונות, אז…עונה שעברה הוא היה פשוט זוועה, העונה הוא טוב כי הוסיפו לו עוד קשר במקום חלוץ ובנוסף מודריץ’ שכבר לא סוחב הפך לשחקן ספסל, כלומר יש לו 3 אתלטי על שרצים סביבו ועושים לו בייביסיטר ומאפשרים לו להתרכז במה שהוא עושה הכי טוב.

אם רוצים לשחק עם 3 בקישור קשה לעשות זאת כשטוני עדיין בהרכב.

אבל אכן, אבידה, אחד השחקנים האהובים עליי.

להביא אותו לעמדה הזאת זה להביא חתול בשק. הוא לא משחק ככה בלברקוזן. יכול להיות שיצליח, יכול להיות שלא. פורסם בשבוע שעבר שהתוכנית היא להסיט את בלינגהאם בדיוק לעמדה הזאת שלו, וחשבתי לעצמי שאלו סתם ספקולציות מכיוון שאין סיכוי שטוני לא בהרכב. אולי הם ידעו משהו?

3>

אני מסכים עם הכיוון של הפסקה הראשונה שלך. אני חושב שהיכולת של קרוס לא השתנתה כמו שהקבוצה והשחקנים שמסביבו השתנו וגרמו ליתרונות שלו לבלוט יותר ולחסרונות להיעלם. עם זאת עם המשפט הזה קשה לי יותר, לאורך כל הקריירה שלו הוא שיחק כחלק משלישיית קישור, זה לא מנע ממנו להפוך ללא פחות מאגדה, ולקבוצות / נבחרת שלו להיות מההיסטוריות ביותר שידע המשחק.

כפי שכתבתי לא מזמן, כל עניין הרכש הפוטנציאלי היה טוב מדי כדי להיות אמיתי as is.

אני חושב שהקישור שלנו בלי טוני ועם לוקה קשישא לא אינטילגנטי מספיק. אמנם אפשר לקחת את ג׳וד אחורה, אבל אני חושב שזה יהיה לבזבז את היכולת שלו בשליש האחרון של המגרש.

כרגע חסר לנו פליימייקר ופיזיות אינה מספיקה כשלעצמה. אני קצת מודאג מעניין.

לא מדוייק, קודם כל הוא שיחק יחד עם אחד הקשרים האחוריים הכי טובים מבחינה הגנתית שהיו בדור הקודם ובנוסף הוא שיחק עם הקשר הכי טוב של הדור הקודם, מודריץ’ בשיאו היה שחקן וחצי.
אבל זה לא מדוייק בעיקר כי בשיאו של קרוס במשחקים הקובעים מול הקבוצות הבאמת טובות שיחקנו עם 4 בקישור כשאיסקו נכנס להרכב במקום בייל, וזה היה בשיאו של קרוס ולא קרוס בן ה 34 שבורח לעמדת המגן השמאלי כדי לגעת בכדור.

אכן לוקה הוא לוקה ואין צורך להתחיל לפרט איזה שחקן הוא היה, אבל קרוס הוא שליש משלישיית הקישור הזאת ויש מספיק קרדיטים גם בשבילו שם.

תרשה לי לא לקבל את הטענה הזאת. זה שחיזקנו את הקישור במשחקים החשובים בכמה אחוזים מהמשחקים שלו אצלינו לא אומר שהוא שיחק אצלינו כחלק מרביעיית קישור. מה גם שאיסקו עם כל הכבוד לקטלוג שלו כקשר, לרוב הוא היה תוקף שעיקר עבודתו הייתה לעשות התקפה על חשבון התרומה להגנה.

דווקא אני חושב שלהרחיק אותו קצת מהשער יעשה לו רק טוב. הוא הרבה יותר מסוכן כשהוא בא מאחור ועם הפנים אל השער. העונה בהרבה משחקים הוא שיחק מקדימה מדיי והצטרך לשחק עם הגב אל השער כשהבלמים דבוקים לו לתחת, וככה הוא נעלם.

זה שהוא יכנס לעמדה של קרוס לא אומר שהוא יתופקד כמו קרוס. כל המשחק שלנו הולך להשתנות בעונה הבאה, גם אמבפה, גם קרוס עוזב, המשחק יהיה הרבה יותר תקיף ופחות שחמט.

אני ממש חולק עלייך בנקודה הזאת, בשיאו איסקו נתן עבודה, עשה עבודה טקטית והגנתית מעל ומעבר כשחקן קישור.
זה לא אותו איסקו העגלגל של השנים האחרונות שלו אצלנו.

השיא של איסקו היה קצר, קצר מאוד. לצערי.
בגדול, העשור הקודם שלנו יזכר עם שתי שלישיות מאוד דומיננטיות, הביביסי ושלישיית הקישור שלנו. לא תמצא הרבה שיזכירו דווקא את איסקו שם. גם חאמס היה שם אבל כמו איסקו גם הוא לא להרבה זמן.

רק מי שיבדוק הרכבים במשחקים הקשים והחשובים באמת.

אגב, מת על איסקו, אוהב אותו יותר מטוני, חבל שאת מה שעושה העונה לא התחיל אצלנו.

בסדר, זה שבמשחקים החשובים עיבינו את הקישור לא מעיד מאומה על קרוס לטעמי. עדיין הוא שליש משלישיית קישור שלטעמי היא הגדולה ביותר שראיתי ויסלחו לי אוהדי בארסה.

בשיאו איסקו היה משהו מיוחד. מבאסת הנפילה שלו. אגב ראיתי אותו כמה פעמים העונה, ‘קצת’ אוברהייפ.

אין ויכוח על כך שהשלישייה אז הייתה ענקית ואין ויכוח על כך שקרוס שחקן ענק.

איסקו במשחקים העונה שראיתי אותו רץ במשחק אחד יותר ממה שרץ אצלנו עונה שלמה.
מת עליו כי הוא סוג השחקנים שאני אוהב, כל שחקן שיכול לקבל כדור בצפיפות עם הגב למגרש להסתובב עם הכדור ולצאת מהצפיפות זה שחקן שאני אוהב, אבל בתנאי שלא יעשה את זה כי הוא פשוט שחקן מטומטם שלא מבין משחק.
איסקו, מודריץ’, כל השלישייה של ברצלונה ההיא, הזאר מבין אלה שהוזכרו כאן בימים האחרונים, כמובן שאיסקו ברשימה הזאת אבל בשום אופן לא באותו לבל או קרוב אפילו.

זה מסביר את העמדה שלך בנוגע להזאר…

הפרידה, באותו קיץ, ממנו ומנאצ׳ו (ומשרן ייני…) היא פרידה מאלה שעבדו קשה כדי להרוויח את הקריירה שלהם והעריכו את המקום שהם שיחקו בו. זה התבטא במקצוענות על גבול החולה וחוסר אנוכיות (מה שאמר על הזארד וגברי וייגה מדגים את זה יפה).

אנטוניו קרוס קיבל לא מעט כבוד מעולם הכדורגל אבל פדה התעלה על כולם:

אני מניח שכשהיינו ילדים לכולנו היה גיבור על. אחד שהערצנו, שראינו בטלוויזיה וחשבנו ‘אני רוצה להיות כמו האדם הזה כשאהיה גדול’. ואם היינו ילדים עם הרבה דמיון, יכולנו לחלום שאנחנו משחקים כדורגל עם הגיבור הזה, שהיה רחוק, בלתי נגיש, קשה להשגה. הילד הזה הייתי אני. הילד הזה מימש את חלומו ושיחק עם השחקן שתמיד העריץ. היום, עם תחושה מוזרה ומשהו תקוע בגרון, אני יודע שהילד הזה היה שמח לשחק איתך עוד עשר שנים, וגם אני, טוני. כי אף פעם לא הפסקתי להיות הילד שתמיד העריץ אותך.
אני מסתובב עם מחשבות על המכתב הזה כל היום ואני חושב שמעולם לא אמרתי לך את זה, ולא יודע אם הייתי יכול לעשות זאת אישית, אבל אני רוצה שתדע; אני אוהב אותך וחלק ממה שאני, הוא בזכותך.

https://x.com/YashRMFC/status/1792967299265179982

אחד השחקנים שהכי התחברו למועדון (ולעיר) ולעד חלק מקבוצת שחקנים שידעה לשחק כדורגל מעולה אבל הכי הרבה ידעה לנצח. נשארו לוקיטה, קרבחאל, לוקאס שיעביר לדור הצעיר עוד קצת מהווינריות לפני שהוא באמת נשאר לבד. הייתי אומר לכם שאני רגוע אבל משהו בי משום מה חושב שהאישיות של קרוס קצת יותר צפויה משל ויניסיוס ושמנדריק.

רק שיביא את ה -15. אם זה יקרה ואיכשהו גרמניה תיקח את היורו הוא עוד יסיים עם כדור הזהב

מה טוני אמר על הזאר?

משהו כמו I don’t feel sorry for him בהתייחס למיעוט הדקות שקיבל

הנקודה המרכזית מבחינתי, לאחר קצת מחשבה, היא שטוהי יחסר לנו מאוד בחדר ההלבשה. האדישות, הביטחון העצמי, הנונשלנטיות… כמו בגמר בפריז לאחר הודעת הדחיה: ״It’s ok, we will win it later”.

מנהיג על המגרש ומחוץ למגרש. מקווה שג׳וד או פדה ישכילו לתפוס את המושכות הן על המגרש והן מחוצה לו, זה נחוץ יותר מאי פעם.

עם כל הכבוד וההערכה שיש לי לטוני קרוס אני חושב שהעזיבה של נאצ’ו היא הרבה יותר קריטית מבחינת העונה הבאה.

תלוי מי יחליף את נאצ’ו. לנאצ’ו קל להביא מחליף, לטוני בלתי אפשרי.

מודריץ׳ נשאר עוד עונה,כמעט רשמי.

בוא נגזים.

קרוס הוא לא מודריץ’ אפילו לא קרוב ואנחנו מסתדרים מצויין בלי מודריץ’.

אתה משווה תפוז לעגבניה. טוני שחקן מאוד ייחודי בסגנון המשחק שלו ואין לך בשוק שחקנים שיכולים להחליף אותו. אנחנו נצטרך למצוא משהו אחר לגמרי לעמדה שלו (ככל הנראה זה יהיה ג’וד) שישנה לנו את כל סגנון המשחק.

מודריץ’ לא קשור לדיון הזה.