הקיץ בא:: קופה אמריקה 2024

קולומביה בגמר!!

הנבחרת של נסטור לורנסו מנצחת 0-1 את אורגוואי בחצי גמר אומנם בלי הרבה שערים אבל במשחק מאוד מהנה עם קצב נהדר והרבה מצבים ונשארת לא מנוצחת כבר 28 משחקים וחאמס רודריגז מלך הבישולים של הטורניר עם 6 בישולים.

ג’פרסון לרמה כבש בנגיחה את השער המנצח של לוס קפטארוס ששוב מילאו בסולד אאוט את האיצטדיון.
מי שלא ישחק בגמר הוא המגן הימני דניאל מוניוס שכבר כבש 2 שערים ובישל פעמיים בטורניר אחרי שספג צהוב שני ממש לפני ההפסקה והשאיר את קולומביה ב-10 שחקנים לאורך כל המחצית השנייה.

מנגד אורגוואי ומרסלו ביילסה שנותרו מאוכזבים ונראו נבחרת חזקה שיכולה לרוץ עד הסוף אבל ברגעי הנוק אאוט האמיתייפ לא הצליחו למצוא את הרשת ב-2 המשחקים.

בלילה שבין ראשון לשני 3:00 לפנות בוקר אלופת העולם ודרום אמריקה ארגנטינה תתמידד מול הנבחרת בכושר הטוב בעולם כיום והטוענת לכתר מקולומביה שחוזרת לגמר לראשונה מאז הזכייה היחידה שלה ב-2001.

יהיה אש!! חאמס מלך הבישולים מול לאוטרו מלך השערים.

צר לי על פדה ואלוורדה שהודח ממש בקו הסיום אבל יאללה שייצא לחופשה כמה הוא שיחק השנה בריאל מדריד ובנבחרת - 64 משחקים! מעל 5,000 דקות. והרנסנס של חאמס רודריגס מרגש הוא גם בכה בסיום. אנחנו לא ב-2014 נכון?

מודה שלא ראיתי דקה מהמשחק והתמונה לא תמיד מספרת הכל אבל…הם לא מרשים לעצמם שם קצת עותר מדי בקופה? יצרים, יריבות, תשוקה ומלחמה על כר הדשא זה מעולה אבל אלימות? תמונה שעושה שם רע לכדורגל. הנה אשתו של פדה מזיזה את בנם מהבלאגן. ביורו אני בספק אם זה היה קורה.

יש עדיין משחק על המקום השלישי כך שמבחינתו העונה עדיין לא הסתיימה…

למזלינו לפדה לא היה קשר למהומות בסוף והשחקנים שהשם שלהם עלה הם חימנז אראוחו ונונייז.

חאמס, עם האסיסט השישי שלו בטורניר, שובר את השיא של מסי (5 בקופה 2021) ויש לו קייס רציני לשחקן הטורניר.

זה לא היה קורה, זה דרום אמריקה זה לא חדש היצרים שם תמיד עולים.
האם זה סבבה? כמובן שלא

לטענת השחקנים האורגוואים, האוהדים הקולומביאנים שישבו קרוב למשפחות של השחקנים איימו עליהם ובמקום כמעט לא הייצה אבטחה.

חימנס צוטט אומר: " הם מאיימים לי על האישה והילד, הם ירביצו להם, זה לא נורמלי, בואו נעלה לשם" ואז נונייס שמנש עשה קרבות איגרוף עם חלק מהאוהדים ורונלד אראוחו עלו איתו ואז הבלאגן חגג.

1000033879

https://x.com/forthecrownbaby/status/1811224057842647380/mediaviewer

נבחרת ארה"ב רוצה את יורגן קלופ לקראת המונדיאל הביתי ב-2026
אקוודור שלחה הצעה לגז’ארדו

מתכוננים לגמר הקופה-פרוייקט גמר 1 נסטור לורנסו

לקולומביה יש כובב חדש, הוא לא לואיס דיאז, הוא לא דניאל מוניוס ואפילו לא הקאמבק המחודש של חאמס רודריגז.
הכוכב החדש שלה נמצא על הקווים “פקרמן החדש” מכנים אותו הלוא הוא נסטור לורנסו.

הארגנטינאי בן ה-58 ששיקם את הקפטרוס אחרי אי העפלה למןנדיאל בקטאר, רשם שיא של 28 משחקים ללא הפסד ועכשיו מוביל את קולומביה לגמר ראשון מאז הזכייה בקופה של 2001 ומי יודע אולי לזכייה מחודשת

אתם תשמעו את שמו של חוסה פקרמן בסיפור חייו של נסטור לורנסו אבל אין מה לעשות חייו לורנסו ושל פקרמן נקלעו להרבה צמתים משותפים והפכו להיות מאוחדים יחדיו לשנים רבות.

פקרמן היה למעשה זה שגילה את לורנסו בלה פטרנל כשהיה אחראי על החטיבות הצעירות של ארחנטינוס והביא אותו לקבוצה הצעירה של המועדון

“הוא היה גבוה וחזק, עם יציאה טובה עם הכדור, הוא אחד מהשחקנים הטובים שפקרמן גילה” סיפר פיוחו יודיקה מאמן ארחנטינוס באותה תקופה.

לורנסו החל את הקריירה המקצועית שלי בארחנטינוס ג’וניורס בגיל 19 ושיחק בתפקיד הבלם ב-1985 וב-1988 חוסה פאצ’מה עוזרו של בילארדו לקח אותו למשחקים האולימפים וב-1989 לורנסו השתדרג יעבר לבארי האיטלקית ולבסוף השיג את המטרה שכל כדורגלן ארגנטינאי חולם עליה, הזמנה לסגל המונדיאל, לורנסו השיג זאת לקראת המונדיאל של 1990 באיטליה.

נסטור קיבל הזדמנות בהרכב במשחקים נגד קמרון וברית המועצות וירד לספסל עד לגמר שם נאלץ להחליף את קאניג’ה שהורחק בחצי הגמר.
אומנם תןצאת הסיום הייתה לא לטובת ארגנטינה בסיום אך לורנסו קיבל שבחים על משחק טוב וקשוח כשומר האישי של רודי פלר.

ההפסד בגמר וסיום המונדיאל גם סימן את סוף דרכו של לורנסו בנבחרת ארגנטינה, קריירה בינלאומית שהסתיימה עם 13 הופעות במדי ארגנטינה.

1000034134

הוא עזב את בארי,עבר לסווינדון טאון לתקופה קצרה ומשם חזר לארגנטינה ללבוש את המדים של סן לורנסו, פרו קאריל, בוקה ג’וניורס ואיחוד עם בילארדו בקילמס היו סגירת הקריירה המקצוענית של לורנסו בסוף 97 ובגיל 31.

3 שנים לאחר פרישתו של לורנסו צילצל הטלפון בביתו, על הקו היה אותו אדם שגילה את לורנסו ויהפוך בעצם למוקג הדרכים של לורנסו בכל צןמת דרכיו, כבר אמרנו חוסה פקרמן
המאמן הארגנטינאי שהיה אז אחראי על הנבחרות הצעירות של ארגנטינה הציע ללורנסו להצטרף לצוות האימון של ארגנטינה עד גיל 20 ולהיות עוזרו, ברגע זה החל הצמד לעבוד יחדיו כמעט 2 עשורים שלמים.

פקרמן ולורנסו עבדו יחדיו בנבחרת ארגנטינה עד גיל 20, בלגאנס, בטולוקה, בטיגרה ובנבחרת קולומביה.
בנוסף השניים עבדו יחדיו בתקופת האימון של פקרמן בנבחרת ארגנטינה הבוגרת ואימנו במןנדיאל 2006 לא פחות משניים חשובים העונים לשם ליאונל, מסי וסקלוני

1000034142

ב-2019 ואחרי 19 שנה של עבודה משותפת השניים נפרדו, פקרמן הלך לאמן את נבחרת ונצואלה ולורנסו הסכים ב-2021 לקבל את משרת האימון הבכירה הראשונה שלו, אצל מלגר הפרואנית.
הוא אימן את הקבוצה הפרואנית במשך 63 משחקים, נימח ב-35 וזכה באליפות פרו ב-2022.

כאשר קולומביה כשלה לעלות למונדיאל בקטאר ופיטרה את רולאנדו רואדה הם פנו ללורנסו שיבוא לשקם ומאז יולי 2022 המסע הקולומביאני התחיל.

“מהרגע שהןט הגיע הרגשנו רוח אחרת” מציין לואיס אמרנטו פרה, אחד מאנשי צוות האימון של נבחרת קולומביה.

"כצעד ראשון נסענו לאירופה, כולם ביחד כמשלחת של צוות האימון ועברנו בין כל השחקנים, עקבנו אחריהם, שוחחנו איתם, בנינו תוכנית לעתיד, ניסינו להבין מה צריך לשפר,חשבנו ביחד על העתיד מוסיף פרה.

מתחילת דרכו של לורנסו הוא חיפש איזון בין השחקנים המנוסים לצעירים, נתן את המושכות בהתקפה ללואיס דיאז, רפאל סאנצ’ס בורה וג’ון קורדובה והותיר בחוץ את ראדמל פלקאו ואת קוואדרדו (שגם סובל מפציעה בגיד האכילס כבר הרבה זמן).

וילימר באריוס, דווין זפאטה, אוסקר מוריו, לןאיס מוריאל, אדווין קרדונה ופרנק פאברה שהיו גורמים משמעותיים בהגעה לחצי הגמר של הקופה ב-2021 וההדחה מול ארגנטינה נותרו בחוץ.
את מקומם תפסו דניאל מוניוס (שווה כתבה בפני עצמו) קרלוס קואסטה וריצ’ארד ריוס לצד השמות ההתקפיים שכבר צוינו.

אבל יותר מכל העבודה הגדולה של לורנסו הייתה החזרה של חאמס רודריגז “מהמתים”, להנהגה מחודשת של הנבחרת ואולי לשחקן הטורניר.

“בקטאר, ביוון וגם בברזיל, בכל מקום שהוא שיחק הוא עשה דברים מעניינים שהראו את האיכויות שלו, אנחנו לא יכולים לפספס לתת לו להראות לנו מה הוא יודע בכל משחק ולתת לו זמן להציג דקות גדולות שיועילו לנו”
אמר לורנסו על חאמס לפני חצי הגמר נגד אורגוואי

1000034148

הקמפיין של לורנסו בקולומביה עד כה נמצא על 28 משחקים ללא הפסד, האחרון של קולומביה במרץ 2022, זה היה 1-0 במוקדמות המונדיאל לאותה יריבה שתפגוש אותו ביום ראשון, למולדת שלו, לנבחרת איתה שיחד בגמר 1990 ובשבילה נלחם.

נסטור לורנסו זןכר הכל, את ארגנטינה ואת פקרמן. את פלר ואת בארי אבל כעת הוא רוצה את כס המלכות לעצמו ואחרי הרבה שנים של ליד, מגיע לו להיות בראש הפירמידה, האם זה יקרה? נחכה ןנראה.

מתכוננים לגמר הקופה- פרוייקט גמר 2- אנחל די מריה, הריקוד האחרון

“אני לא מוכן למשחק האחרון שלי עם הנבחרת הלאומית אבל זה הזמן.
לא משנה מה יקרה בגמר אני חושב שאני יכול לצאת מהדלת הקדמית, נתתי את כולי”
אנחל די מריה.

הסיפור של אנחל די מריה, האיש והגמרים, הילד מרוסריו, “אל פידאו” (האיטריה) הוא סיפור מרתק על ילד בן 3 מאוד אנרגטי שבהמלצת רופא המשפחה נרשם לכדורגל אך גם כשגדל המשיך לעזור במקביל להוריו ואחיותיו ונסה ואוולין בחצר הפחם המקומית של משפחת די מריה

את נעלי הכדורגל הראשונות של אנחליטו רכשו הוריו אחרע מאמץ רב וכל הפיכתו של די מריה מכדורגלן שכונתי למקצועי לוותה בהרבה מצוקה כלכלית.

לכן כשדי מריה החל לקבל משכורות שמנות הוא החזיר חלק גדול מהן להורים ולמעשה אחרי המעבר לבנפיקה ביקש מהוריו ואחיותיו להפסיד לעבוד ודאג להן כלכלית כל הזמן.

אני שם אותו באותה רשימה עם קמפס, מראדונה ומסי" על החתום ססאר לואיס מונטי.

כבר בגיל 17 ערך את הופעת הבכורה שלו ברוסריו סנטרל ולאחר עונת בכורה מוצלחת נרכש ע"י בנפיקה ב-6 מיליון יורו אבל העיניים החלו להיפתח סביבו כאשר לבד את המדים הלאומיים, תחילה של נבחרת הנוער לה עזר בקיץ 2007 לזכות באליפות העולם עם 3 שערים ואחר כך עם הנבחרת האולימפית לבייג’ינג 2008 שם כבש גם נגד הולנד ברבע וגם נגד ניגריה בהקפצה המפורסמת שלו בגמר.
שם גם הכיר חבר שילווה אותו לאורך כל הקריירה, ליאו מסי.

1000034331

“הדבר היחידי שחסר לי בקריירת המועדונים שלי היה לשחק לצד מסי, היו לי הרבה הזדמנויות ללכת לברצלונה להיות לצידו אבל בסוף זה לא צלח” די מריה

לנבחרת הבוגרת הגיע כבר בקיץ 2008 אחרי ההצלחה עם האולימפית ושיחק תחת מראדונה המאמן במוקדמות המונדיאל לדרום אפריקה לבסוף זומן לסגל שנסע למונדיאל 2010.

הקריירה הבינלאומית של די מריה רק גדלה, ריאל מדריד, מנצ’סטר יונייטד, פאריס סן ז’רמן, יובנטוס ולבסוף חזרה להתחלה, לבנפיקה, אך בנבחרת הסיפור היה קצת אחר.

קרעתי את המכתב של ריאל מדריד, אפילו לא הסתכלתי עליו.
היחידים שידעו באמת מה מצבי היו דניאל מרטינז (רופא הנבחרת) אלחנדרו סאבלה (המאמן) ואני
נפצעתי נגד בלגיה ברבע הגמר והגעתי לגמר בכשירות של 90 אחוז, הייתי מוכן לשחק גם במחיר שלא אשחק יותר כדורגל כל ימי חיי. זה גמר מונדיאל!"
אמר די מריה

“ידעתי שריאל רוצים למכור אותי ואז הגיע המכתב מהם, לא הסתכלתי אפילו, קרעתי אותו, אמרתי לאלחנדרו שא י רוצה לשחק אבל הוא העדיף להשאיר אותי בחוץ ועדה מה שלדעתו היה הכי טוב לקבוצה ואני מכבד את זה” מוסיף אנחל

“פידאו” סבל מחוסר מזל של פציעות וכושר ירוד במשחקי הנבחרת בטורנירים שהגיען בשיא בקריירה שלו ולאחר הכישלון בגמרים של 2014, 2015, 2016 וההדחה המוקדמת ב-2018 הייתה תחושה וקריאות רבות של להוציא את די מריה משירות הנבחרת (כולל של כותב מילים אלה) אך המהפך עוד לא הגיע, הרנסנס, הקאמבק, הסוף הטוב עוד היה בדרך והמילים האחרונות בקריירה הבינלאומית של אנחל די מריה היו לגמרי המילים שלו

“אני חושב שאין דבר יותר מיוחד מלזכות במשהו כל כך גדול עם החולצה והנבחרת הלאומית שאתה אוהב” אנחל די מריה

את מה שקרה עם אנחל די מריה בגמר של הקופה ב-2021, הפינליסימה ב-2022 וגמר המונדיאל ב-2022 אין צורך להציג, גם אוהד הכדורגל הממוצע ביותר מכיר או שמע, האיש והגול בגמרים קנה את עולמו בפסגת האולימפוס רק מדרגה אחת מתחת לאלוהים הארגנטינאי ואלוהי הכדורגל, יש שיגידו אולי אפילו ממש לצידו.

בלילה שבין ראשון לשני ילבש אנחל די מריה את המדים הלאומיים של נבחרתו בפעם האחרונה.
המדים שגרמו לו לבכות מעצב ומאושר, המדים שבשבילם נפצע ושינה קריירה, נלחם הזיע וגרם ללבבות של כולנו לרעוד ולבכות יחד איתו.

מחר זה נגמר.

סחטיין אהוד, אהבתי את הטון למילות הפרידה לדי מריה.

אני זוכר שהוא רק התחיל לטפס בבנפיקה והתחיל להיות מקושר לבארסה וריאל כל כך קיוויתי שיגיע להיות המשלים למסי באגף שמאל. ככלל אהבתי תמיד את השחקנים שיצאו מבנפיקה אבל נראה שלפידאו היה הכל. דריבל, מסירה, בעיטה יכולת לשחק בנגיעה וגם קבלת ההחלטות שלו לא הייתה תמיד גרועה כמו שאוהבים לצייר אותה. עומד לחלוטין בקטגוריה של שחקנים שהיו מוערכים יותר אם לא היו גדלים בעידן של מסי ורונאלדו (סוג של צ’ארלס בארקלי).

אנחליטו הגיע לריאל, והפך להיות שחקן חשוב מאוד תחת מוריניו שכבר סימן אותו בתור ה joya שלו. גם כשהביאו לו את הרכישה המנופחת של בייל על הראש הוא עשה דברים יפים מהספסל, או אפילו לא בעמדה שלו, ובכל זאת נראה היה שהוא עובר את אותו סחרור שכל כישרון דרום אמריקאי עובר: לא מסתדר עם מאמנים, בוחר פרוייקטים רעים ומתדרדר מהר מאוד בכושר שלו יחד עם הקושי בהרמת המשקל של החולצה של הנבחרת. דווקא הקדנציה של סקאלוני זה קרה. דווקא שכנראה שהוא יעבור את הדרך החופפת להיגוואין, גאגו, טבז, קון, באנגה ועוד הגיעה הקדנציה של סקאלוני ששינתה את הכל והפכה אותו משחקן מושמץ לגיבור לאומי תוך 3 שנים.

הוא צפוי להישאר עוד שנה בבנפיקה, אבל נראה שגם בקריירת המועדונים הסוף הקרוב. אולי הוא עוד לא מרגיש מוכן לסיים את הנבחרת, אבל לא כולם זוכים להזדמנות לשנות את המורשת שלהם רגע לפני הסוף.

אני נוטה לשנוא מדרידיסטאס גם אם הם ארגנטינאים אבל את אנחליטו לא הצלחתי לשנוא. להפך. גם במדריד הוא היה ברסלוניסטה גמור. כל כך שמח בשבילו שהחזיק מעמד ולא ירד מהגלגל כדי להוביל את הנבחרת הבלתי נשכחת הזו.

יותר מאשר ארגנטינאים שבכו את נשמתם כשהנבחרת לקחה את המונדיאל,
יותר מאשר ארגנטינאים שקעקעו את הפרצוף של מסי על כל מקום על הגוף,
יותר מאשר רחובות בואנוס איירס אחרי הזכייה שנראו כמו מצעד הניצחון של מדינות הברית,
יותר מאשר אוהדי בוקה וריבר שיכולים ליטרלי להרוג אחד את השני בעקבות סופר-קלאסיקו,

בעיניי, יותר מאשר כל זה - הדבר שמראה יותר מכל עד כמה הארגנטינאים זה עם משוגע, זאת העובדה שכשמדברים על נבחרת ארגנטינה פתאום ליאור הופך לשילוב של בן-גביר וסמוטריץ’.

נראה שארה"ב ממש רוצה להצטרף באופן רשמי וקבוע לקופה… ארגנה לנו פה שכונה שלא הייתה מביישת את ברזיל

קמתי עכשיו נדחה?

מתחיל ב4:15