תקשורת בישראל ובעולם

עובדות? באמת? אתה יודע כמה פעמים אמנון אברומביץ משקר במצח נחושה? אתה יודע מה היה קורה להם אם באמת היו עושים להם “בדיקת עובדות”?

שוב הדיון פה מתארך, וזה לא שאני חולק עליכם, הדבר שמפריע לי שאני מרגיש שאני ביקורתי נגד ערוץ 14 הרבה יותר ממה שאתם ביקורתים לגבי 12 13

דרך אגב, דיברת על המרוץ בארה"ב, מישהו מערוצי המינסטרים דיוח שהסגן המיועד של קאמלה האריס שיקר ומשקר לגבי השרות הצבאי שלו? סתם שואל

לא רואה חדשות. אף פעם. מעולם לא.

הבזבוז זמן הכי גדול שאני יכול לעשות עם החיים שלי.

כי 12-13 ערוצים איכותיים יותר. הבאת כאן את ברדוגו כנגד דרוקר, לברדוגו היו תחקירים כמו של דרוקר? עזוב את התחקירים נגד ביבי, נגיד שזו 100% פוזיציה. עבודה עיתונאית אמיתית, כמו התחקירים במקור על זדורוב, רגב, ליברמן ועוד?

ברדוגו, מגל וחבריהם הם תועמלנים ב100%. דרוקר בוורסט קייס הוא עיתונאי מאוד מוטה עם אג’נדה ברורה, נגיד גם עם דף מסרים, אבל עיתונאי נון דה לס.

אגב, כנ"ל עמית סגל. אני אמנם לא מסכים איתו ברוה הנשואים והוא ללא ספק מחזיק בעמדה ברורה אבל הוא עיתונאי רציני, כנראה אחד הטובים שלנו- רהוט, קשוב, אינגליגנטי, מתבטא בנעימים ועושה עבודה עיתונאית אמיתית, לא רק מקריא מדף המסרים השבועי.

התייחסת לערוץ 12 כמעוז הרל"ב, אתה רואה פרשן “שמאלני קיצוני” הופך לפרשן מרכזי ב14? אפילו סתם “שמאלני”?

אין סימטריה, סורי. ל12 יש את החולי שלו, נגיד שפעת רל"ב, ב13 זה כבר בשלבים מתקדמים, ב14 מדובר במשהו שיותר מזכיר סרטן או שבץ.

11 לא רלוונטים לדיון, לא רק כי מהמעט שראיתי את המהדורות שלהן אין שם כמעט דרוקרים ואברמבוצ’ים, כי המגישה שלהם (ובכללי הסטארית) היא איילה חסון שהיא ללא ספק משתייכת לצד ה"ימני".

אני חושב שאני היתי מספיק ברור, אין לי חיבה לאף ערוץ ואני לא סנגור שלהם. אני לא צופה בהם ורק חש תחושת בוז להם

דיברת על זדרוב?

בלי תחקירים עצמאים (הסרט צל של אמת) והמלחמה של אילנדה ראדה, זדורוב, היה נמק בכלא, בין היתר בגלל דוברי הפרקליטות, בערוץ 13 (עשר בזמנו) קרא (התלמיד של אהרון ברק) וגליקמן שהוא כנראה הכתב המשפטי הכי איום ונורא שיש בארץ.

זה שערוץ 14 מייפה קצת את המציאות (בטח לעומת הקיצוניות השנייה שהמקבילים שלו מציגים), וזה שעוד אין לו תחקירים גדולים ומשמעותיים - זה עוד מילא. הייתי יכול להגיד שזה בסדר שרוצים להציג גם דברים חיוביים שקורים (והם אכן קיימים), ושמדובר עדיין בערוץ חדש יחסית, שצריך לבסס את עצמו עד שיגיע לתחקיר עומק אמיתי.
אבל מבחינתי המדד הכי טוב לזה שלא מדובר בערוץ עיתונאות אמיתי, זה העובדה שגם אדם כמוני, שלכל הדעות נטוע עמוק בימין - ויעידו על-כך ההודעות שלי בת’רד הפוליטיקה - לא מסוגל לצפות בדקה אחת מהערוץ הזה. אני ממש מרגיש את תאי המוח שלי בורחים ממני תוך כדי צפייה. ואני גם לא מכיר כמעט אף-אחד עם דעות דומות לשלי ושאני רואה בו בר-שיח, שמסוגל לצפות בזה.

ניסיתי להגיד לעצמי שאולי זה בגלל שטיפת מוח של יותר מידיי שנים של צפייה בערוצים האחרים (למרות שכבר שנים שאני כמעט ולא רואה חדשות טלוויזיוניות), ולכן עכשיו קשה לי לראות תוכניות אקטואליה עם אנשים שאני מסכים איתם. אבל זה פשוט לא נכון. אני יכול לראות כל יום את עמית סגל, קלמן ליבסקינד, צבי יחזקאלי או יאיר שרקי. אבל מה שאני רואה בערוץ 14 זה פשוט משהו אחר. לראות את ינון מגל, בועז גולן, נווה דרומי, ברדוגו, זמרי והאחרים צווחים שם - נראה יותר כמו מצלמה נסתרת על שולחן של פרלמנט ממוצע בקיוסק בשוק ביום שישי, עם שיחת אקטואליה של חבורת מפצחי גרעינים , מאשר כמו מהדורת חדשות. והכפיים אחרי כל דובר בפטריוטים רק מחזקת את התחושה.

אם רוצים מקבילות מהצד השני - זה כאילו יתנו לאופירה וברקו לנהל את המהדורה. וחבל, כי הימין באמת ראוי ומסוגל להרבה יותר מזה, והחבר’ה שהזכרתי קודם יוכיחו.

ערוצים 11-13 הם לא ערוצי שמאל. הם ערוצי אנטי ביבי ויש הבדל עצום.

הם ערוצי שמאל לחלוטין. דוגמא מעולה זה למשל הקמפיין שלהם לעסקה בכל מחיר בחצי שנה האחרונה, קמפיין שאני נוטה להאמין שהיה מאוד דומה גם אם בראש היה אדם אחר מאשר ביבי (אם כי בהחלט ייתכן שהוא היה קמפיין פחות קיצוני במקרה כזה).

מה שכן, אני מסכים לגמרי עם הבון טון כאן ש-11-13 הם לחלוטין התמונה ההפוכה של ערוץ 14 בהקשר של ביבי/לא ביבי, אבל הם בסקאלה אחרת לגמרי בכל מה שקשור לעבודה עיתונאית.

זה גם למה כל מי שאני שומע מתלונן על האהבה של ערוץ 14 לביבי מבחינתי חוטא בפוזיציה, לא כי זה לא נכון, אלא כי בישראל זו לא ביקורת עניינית כשיש 3 ערוצים אחרים שעושים את אותו הדבר בדיוק רק לצד השני. מנגד אם אשמע אנשים מתלוננים שזה ערוץ פח כי תקשורת אין שם - אני אצטרף לגמרי לתלונות.

שום קשר בין שחרור חטופים לשמאל

שחרור חטופים? ברור שלא. עסקת שחרור חטופים במחיר הסכם כניעה? וודאי שיש קשר. זה לא מקרי שימנים (בגדול) נגד עסקה ושמאלנים (בגדול) בעד עסקה. זה נובע באופן די ברור מתפיסות העולם.

בסקר האחרון של חדשות 12 שאלו

האם אתה תומך או מתנגד לעסקת החטופים שנדונה בפסגת קטאר?

63% תומכים, 12% מתנגדים

מאלה שמגדירים את עצמם ימין 53% תומכים ו19% מתנגדים

וודאי. ה"עסקה שנדונה בקטאר". ברור שזו העסקה שאליה דוחפים בערוצים, הרי הם רואים עין בעין עם ביבי (שהסכים לעסקה) בנושא.

אני מכיר את כל הסקרים המחורטטים האלו. עוד לא ראיתי פעם אחת סקר שמנוסח נכון ולא היה בו רוב ברור נגד העסקה (וזה מכלל האוכלוסייה כן? בקרב תומכי ימין אני מניח שהמתנגדים יהיו קרובים שם ל-70/80 אחוז).

נראה לי שאתה לגמרי מפספס את הסנטימנט הלאומי. כל הימניים שאני מדבר איתם בעד העסקה בעיקר מהרגע שהם התפקחו מהמחשבה שצה"ל יכול להביא את החטופים הביתה. אתה מדבר על הימין הלא ממלכתי שרואה ערוץ 14 ואוכל את כל הרעל שמאכילים אותו. רוב הימין הנורמטיבי או הממלכתי ממש לא נמצא שם. רוב הימין הממלכתי עדיין רואה ערוץ 11-12 ושומע רשת ב-גל"צ.

וכל השמאלנים שאני מכיר אומרים שאין בכלל עסקה על הפרק, וצריך להתרכז בדברים אחרים. so?

הם צודקים… אין עסקה כי האחראי לחטיפתם לא רוצה לשחרר אותם ואני לא מדבר על סינוואר.

א. זה לא נכון. אני לא יודע מה יותר גרוע - אם אתה מודע לאמת וממשיך לומר זאת, או באמת חושב ככה.

ב. עצם האמירות הלא נכונות ולא אחראיות האלה מחזקות את ביבי אצל הבייס שלו.

אני באמת לא מצליח להבין מה האינטרס של ישראלים ציוניים להפיץ את האג’נדה של חמאס. זה נוראי בעיניי.

זה מאוד נכון. נתניהו לא מוכן לשלם מחיר פוליטי וזו הסיבה היחידה שאין עסקה.

הבייס שלו מעניין לי את קצה הזרת.

1. אני לא ציוני
  2. אם לטעון שנתניהו אשם בזה שאין עסקה זו האג’נדה של החמאס אז תרשום אותי לחמאס…

א. חבל שהבייס של ביבי מעניין לך את קצה הזרת. זה חלק גדול בעם וגם אם אתה לא מסכים איתו הוא צריך לעניין אותך. יותר מזה, אני מקווה ומאמין שאם חלילה ה7.10 היה מתרחש במקומות שמזוהים יותר עם הימין (נניח יהודה שומרון) היה איכפת לך גם מהחטופים האלה, אפילו הן חושבים פוליטית אחרת ממך.

ב. למרות שאתה מגדיר את עצמך כלא ציוני נשמע שדי איכפת לך מהמצב בארץ, אפשר לשאול איך אתה כן מגדיר את עצמך (ןברור שזו שאלה אישית שאתה לא צריך לענות עליה אם לא מתאים)?

אני מת על ליאור, אבל אסור להגיד בחיים שהבייס של ביבי מעניין את הזרת, ולא רק על הבייס של ביבי, אסור להגיד את זה על חרדים, אסור להגיד את זה על שמאלנים - כולל הכי קיצונים ואסור להגיד את זה על ערבים אזרחי ישראל. בסוף, במדינה אנחנו מורכבים מכמה סוגי אנשים ואמונות, אם כל אחד ימחק את השני לא נשאר פה ולא בגלל הערבים מסביבנו…

לא שאני חשוד פה באהבת נתניהו, וכבר מיתגו אותי כ"שמאלן" בלי סיבה כבר כמה פעמים בגלל זה, אבל להגיד שהציבור שכן חי במדינה, שמשרת בצבא ומשלם מיסים לא מעניין אותך זה חלק מהבעיה שלנו פה. יותר מזה, אם אצה לא רואה את עצמך כציוני, למה הדעה שלך עדיפה על שלהם? הם עוד רואים משמעות למדינת ישראל כבית עבור היהודים מוכנים להילחם עליו.

אחת הסיבות המהותיות בעיניי שביבי צריך ללכת הוא התקווה שנחזור לשיח אידיאולוגי.

הביביסטים לא מעניינים אותי כי אין להם קיום אמיתי. ביום שנתניהו ימות (ואיך אמר דרדסבא - כבר עבר יותר ממה שנשאר) אין יותר ביביסטים. כלומר זה אנשי פיקציה. אנשים שנאמנים לאיש ולא לרעיון. אנשים שמתאימים יותר לשלטון מלוכני. אנשים שהובילו את מדינת ישראל לאסון הכי גדול שזכור לי מאז שאני חי. אז הם מעניינים לי את קצה הזרת ואתם באהבה מוזמנים לקפוץ לי :grin:

מבחינה לאומית אני מגדיר את עצמי כישראלי. אברום בורג אמר שציונות היא הפיגומים ואחרי שבנינו את הבית אין שום סיבה להשאיר אותם (מה אנחנו ערבים? :grin:). אני רק אוסיף למען הדיוק שאני כן חושב שישראל צריכה להיות בית לעם היהודי ולהבטיח את עצמה כמקום בטוח עבור יהודים - אבל לא יכול להיות שליהודים יהיו פריבילגיות שאין לשאר בני המקום.