האם בארסה של ואלוורדה לא מוערכת מספיק?

אני חושב שפה זה סלע המחלוקת.
הטענה פה של המתנגדים לוואלורדה שזה לא משחק אחד חלש אלא יכולת די סטנדרטית לאורך העונה שהוא תמיד יצא ממנה בזכות מסי (בדרך כלל) וברומא, בזמן הכי חשוב, החוסר יכולת התפוצצה בפרצוף.
בגמר הגביע אתמול היתה הופעה די נדירה של ברצלונה, גם במשחקים שהיא ניצחה 3-0 את יובה ו3-0 את ריאל היא היתה רחוקה מאוד מלהרשים.
כולם שיבחו את ׳העמידה הטקטית׳ אבל היכולת לא היתה טובה.

נדב, הסברתי היטב מה הייתה הבעיה של מויס - הוא לא הצליח לשנות פאזה ולהתנתק מאברטון, הוא שיחק כמו אברטון במדי השדים האדומים. זה שבשביל יונייטד מקום שביעי עם חבורת עגלות (זו האמת, רוסטר בינוני להחריד שרק פרגוסון יכול לקחת לאליפות. גם לא פפ או קוסמים אחרים) זה כישלון, לא אומר שבארסה אלופה זה מספיק. בכלל לא, עם הסגל נוטף הכישרון היינו צריכים לקבל יותר, אבל החבר ואלוורדה דאג לסרס את הקבוצה שהתקר הגיע רק ברבע הגמר ולא לפני.

כיון שאיני חסיד של תוצאות, אז המשחקים מול יובה או מול ריאל לא הרשימו אותי. בטח כששנינו יודעים עד כמה התוצאה משקרת. לזקוף אליפות לוואלורדה בעונה שכל כולה מסי זה קצת הזוי, כן, ייצב את ההגנה תמורת מערך המסרס אותנו התקפית, הלאתלטיקו מדריד נהיינו? את מי מעניינת ההגנה עם כל כך הרבה כוכבים בהתקפה שנראים חרא?

נתתי לו את הקרדיט בחצי הראשון, מאז הוא הספיק לבלבל יותר מדי את המוח ולחשוב יותר מדי כמו בילבאו ובזה הוא מויס. המזל שלו שיש לו קבוצה פי מאה איכותית ועמוקה מיונייטד של מויס, המזל שלו שמסי הגיע ביג טיים לעונה, והמזל אולי הגדול ביותר שלו זו הפתטיות של ריאל בתחילת העונה.

מויס לעשירים, הולך?

מי מהכוכבים קדימה נראה כמו חרא? דמבלה פצוע יותר מחצי עונה ואני חושב שלהאשים את ואלוורדה בבעיות איתו זה לא רציני, קוטיניו נראה בסדר וגם ככה לא רלוונטי למסגרת היחידה שבארסה לא זכתה בה, מסי הוא מסי וסוארס נותן עונה טובה. דאולו היה דאולו ואני מראש לא מבין למה היו ממנו ציפיות. חוץ מזה איזה יהלומים חבויים יש בהתקפה שלא נוצלו? פאקו?

אני לא יודע מה המצב של ולוורדה, אבל הבעיה של מויס הייתה הרבה יותר עמוקה מצורת המשחק. הוא פשוט לא הבין לאן הוא הגיע. היה בהלם שאוהדים מחכים מחוץ למלון. העיף את כל הצוות המקצועי שהיה שנים במועדון והביא צוות שלם ‘שלו’. בראיון אחד אמר שהוא מקווה שנצליח ‘להפריע לניוקאסל’. בראיון אחר אמר שאנחנו שואפים להגיע יום אחד לרמה של מנצ’סטר סיטי (הוא ירש את האלופה, וסיטי לא הייתה המכונה של פפ, להזכירכם). ניסה להביא את פברגאס קיץ שלם, נזכר בלילה האחרון שהוא רוצה את אנדר הררה, והחתים ב-23:50 את פלאייני.

מויס היה, בשפה הפשוטה ביותר, שוקיסט. תגידו אתם אם גם ולוורדה כזה.

נעשה הסדר הגון. מסי יצא מהרשימה כי הוא תמיד טוב, לא משנה המיקום או השנה. וגם כשהוא לא טוב הוא לא טוב ביחס למסי…

אולי טעיתי בלשוני אבל התקפית השחקנים שלנו לא בעונה טובה. לא סופר שערים/בישולים ולא סופר קורות ומשקופים (והיו כאלה הרבה מאוד). מה שאני כן סופר הוא כמות השחקנים שהיו מעורבים בהתקפה וכמה הזדמנויות טובות לכיבוש שערים היו לנו.

סוארז בכללי נחלש. דריבל כבד יותר, תנועה כבדה, זה רחוק מאוד מהסוארז של ליברפול + העונותיים הראשונות בבארסה, ואין לי תלונה אליו - הגוף מזדקן וזה לא משהו התלוי בו, מה שכן תלוי בו זה לנסות להיות חלוץ 9 ולא ווינגר.

ראקיטיץ’ לא מעורב התקפית (אתה זוכר מה המיקום שלו בסביליה כן?), אינייסטה על אדי הבלאוגרנה האחרונים שלו, קוטיניו לא מראה רבע מהיכולות שלו עקב סירוס חוזר ונשנה (בעמדת האינייסטה - קשר שמאלי - הוא נפלא אבל לרוב הוא ווינגר שמאלי או גרוע מכך ימני), רוברטו לא מספיק התקפי למגן ולא פתח לנו אופציות בצד ימין, ורק אלבה הביא עונה מהסרטים.

סורי, ההרכב שלנו יכול להיות הרבה יותר התקפי. וכל עונת המסי המופלאה מחפה על כל כך הרבה כשלים…

בינתיים נראה שקאוטיניו כווינגר מחזיר אתנו איכשהו ל 4-3-3.
אולי היינו רוצים לראות את דמבלה מבלה שם יותר, אבל בינתיים זה המצב.

גם המהנדרס חילטר לא מעט בשלישיית ההתקפה בשנים עברו. במשחק מול סביליה הוא הראה יכולות כיבוש של חלוץ על וגרם לנו לשכוח שבהרבה משחקים הוא לא היווה ממש איום על השער בטרידנטה כשהכריחו אותו לשחק שם.

קאוטיניו, אם ייכנס לנעליו של אינייסטה, יכול וצריך לשחק את שני התפקידים. זה גם ייתן לנו אופציה נוספת בזמן הלימוד וההשתדרגות של דמבלה. כי עם כל הכבוד שיש לי לילד (ויש הרבה), הוא עוד צריך להשתפר הרבה בשביל להיות חוליה מאיימת בשלישיית ההתקפה שלנו. גם אם הוא עשרות מונים טוב יותר מדאולופאו ששיחק שם בתחילת השנה.

ככה זה בתרבות החלטורה מבית אדריאנו בלם וסוארז ווינגר. אעלק טוטאל פוטבול.

האופציה היחידה שאני רואה שאינייסטה ישחק יחד עם קוטיניו זה שאינייסטה קשר 50/50 שמאלי וקוטיניו ווינגר שמאלי. בכזה צד דומיננטי יעלם אלבה - היחיד שבא לעבודה העונה. המיסטר העביר אותו להיות ווינגר ימני שזה אלתור לא מוצלח, אבל זה שהוא בורח לאחד הצדדים כשאינייסטה משחק (בנוסף לקבועים בוסי וראקיטיץ) לא מפתיע, צפוף לו מאוד באמצע. רק לפאוליניו או גומש לא צפוף באמצע מהסיבה שהם לא עושים כלום ממילא…

מה שלא יהיה, אנחנו לא מאוזנים. קוטיניו על המשבצת של אינייסטה ועדיין הצד האלמן של רוברטו (לא שותף התקפי כמו מגן) ומסי שבורח לאמצע ריק. בטח זה שכלול נוסף של תורת פפ להקטין עוד יותר את המגרש… :rofl:

קוטיניו הגיע כמחליף לאינייסטה. לא נורא בכלל אם הוא יתבזבז קצת השנה, זה לא שיש לכם על מה לשחק גם ככה אחרי שזכיתם בגביע ובליגה והודחתם מהאלופות. הרווחתם חצי שנה מקוטיניו בה התרגל לספרד ולברצלונה ולשיטה ועונה הבאה הוא לא יצטרך לעבור התחלה קשה.
חלטורות שלו באגפים כשמן כן הוא - חלטורות, והן נועדו כדיי לתת גם לו וגם לאינייסטה דקות.
עונה הבאה תראו כבר את ההרכב המסתמן שלכם עם דמבלה מסי וסוארז למעלה, קוטיניו ראקיטיץ ובוסקטס בקישור וההגנה הרגילה. כמובן שמבחינתכם בתקווה שיגיע מגן ימני ושהמחליפים הלא ראויים יעזבו.

או שמסתמן לכם מעבר ל4231 שנראה מאוד הגיוני כשקוטיניו משחק 10 ומסי “באגף” (או ההפך) כאשר יהיה ביניהם המון חילופי מקום כשתהיו עם הכדור ודמבלה באגף השני. כאשר הגנה בטח תעשו יותר בצורה של 442 כאדר דמבלה ירד לאחור לאחד האגפים וקוטיניו לשני.

וורדה לא יכול כרגע באמת לנצל את קוטיניו עד תום, פשוט כי אין לו מקום כל עוד אינייסטה נמצא

כן? שיחקנו רע נגד יובה, ריאל וצ’לסי? מחצית נגד ריאל השארנו להם אבק אחרי שהם הוציאו את כל האויר שהיה להם במחצית השנייה, יובה בקושי הצליחו להגיע למצבים מולנו בשני משחקים בצ’מפיונס (כשהמשחק השני ברובו היה ללא מסי), והמשחק השני נגד צ’לסי היה מצויין. האם כולן התנהגו כמו רכיכות בשביל להעצים את וואלוורדה הלא הוא המויס של ברצלונה? האם ניצחנו על חשבון חולשת היריבות בלבד?

לגביי השאיפה ל4-3-3, איך אתה חשבת שהקבוצה הייתה אמורה להיראות, שיחקנו ללא ווינגר נורמאלי 60% מהעונה, עם מערך שרץ לאורך זמן, היה מתואם והניב תוצאות? זה הגיוני לשנות הכל כי דמבלה רק חזר מפציעה חוזרת? או לטובת קוטיניו שגם ככה לא משחק בצ’מפיונס ועוד לא מבין מה קורה סביבו? זה לא מנג’ר או פיפ"א. יש המון גורמים בהם צריך להתחשב מעבר ל- Overall stats של אותו שחקן. אגב, ראיתי שהתחלת להאשים את וואלוורדה בטיפשות על כך שהוא לא מרוצה מזה שדמבלה לא עושה הגנה (או לחץ לחילופין), אצל פפ נראה לך שזה היה עובר? שחקני התקפה אצל פפ לא עושים לחץ ורודפים אחרי מגנים? טוטאל פוטבול אומר שהקבוצה מגינה יחד ותוקפת יחד, ושחקנים כמו סוארז, אלבה וסרג’י רוברטו הם פועל יוצא לתפיסה הזאת, ודמבלה בשביל לשחק בקבוצה רצינית הוא יהיה חייב להתאבד גם על המגנים באגף שלו (אלא אם הוא מסי לו יש את הפריוולגיות שלו).

מויס לעשירים עם שחקני רכש פצועים, ורק עם מסי פתח פער בטבלה בינואר. סבבה, אחד לאחד מויס…

אתה רציני נדב? אתה זועק על חוסר פרופורציות כשאתה מנופף בכל כך הרבה פופוליזם ומסתיר את התמונה המלאה. מדהים!

צמד המשחקים מול יובה דמו לסשן של קרב אגרוף כשכל צד נמצא בצד אחר של החבל. שני המשחקים התאפיינו בחוסר הזדמנויות וניצול מצבים מטורף של ליאו מסי. שוב אתה מתפאר בהגנה טובה שלא נתנה ליובה להגיע למצבים כשהסכמתי עם העניין הזה ומעולם לא חלקתי על ההגנה שלנו העונה - השאלה באיזה מחיר הגנה? במחיר של התקפה? האם שווה הדבר בשבילך?

הלאה, ריאל מדריד. שוב עם משחקי מילים על אוויר שהיה להם במחצית וניהול טקטי וכו. האמת היא, שבמחצית הראשונה הם פתחו אותנו אך לצערם לא כבשו, במחצית השנייה נראנו אכן יותר טוב אבל בטח שלא שווים 3-0 ובטח שלא אם מחשיבים כחלק מהמשחק גם את המחצית הראשונה - משהו שהחלטת להתעלם ממנו משום מה.

צ’לסי? באמת הבאת את הדוגמה הזו? משחק ראשון שליטה מ-ו-ח-ל-ט-ת שלהם ו - 0 מצבים שלנו. חוץ ממתנה אחת מההגנה שלהם ששוב היה זה מסי בעונה של ניצול מצבים מקסימלי. במשחק בבית לא שיחקנו מצוין ולא נעליים. שוב התייחסות נטו לתוצאה. איכשהו, אני זוכר (בדקתי את זה) צ’לסי בעטו יותר לשער והיו שווים (במדד המתפרסם בבארסה מאניה של אתר סטטיסטיקות כלשהו) יותר מבארסה. אבל התוצאה הייתה בסיום 3-0, למה? כי שוב היה לנו את מסי מנצל המצבים באחוזים לא מהעולם הזה גם ביחס אליו בעונות אחרות.

שיחקנו ללא ווינגר נורמלי חצי עונה. סו וואט? מערך שהניב תוצאות, על מה אתה מדבר? על הניצחון המטורף על ריאל? מה בלבל אותך שחשבת שאנחנו משחקים טוב? לכולם היה ברור שוואלורדה חילטר עקב המחסור שלו כשדמבלה נפצע וכשקוטיניו היה עדיין פנטזיה. מינואר (לקראת סופו כשקוטיניו קיבל את הפטור) יש לו את כל האסים ביד בשביל לשחק במערך 4-3-3 כשתמיד דמבלה יוכל לשחק בליגה כווינגר וקוטיניו יחליף את אינייסטה בקישור כשבצ’מפיונס אינייסטה יחליף את קוטיניו בעמדה הטבעית שלו. אבל אצל וואלורדה ה4-4-2 נשאר על עומדו עם סירוס הרוסטר למען יכולת הגנתית שעיקרה את הרוח ההתקפית בה אנו מתגאים תמיד.

ארסן ונגר אמר פעם בחריפות, “אנשים טיפשים שמצליחים, נעשים טיפשים יותר…”, אני לא אומר שאתה חלילה טיפש, איני אומר שוואלורדה טיפש כי ההכרח לא יגונה, אבל משהו מזה קיים כאן. הצליח לו מערך שלא עבד בבארסה כבר הרבה שנים והוא אחז בו במקום לשחרר ולהשתכלל.

חסוך ממני את אמרות המנג’ר ופיפ"א, אני לא ילד וראיתי מספיק בחיי, ולמען הסדר הטוב - אין לי בעיה עם עקיצות הדדיות אך בהחלט יש לי בעיה עם הוצאת דברים מהקשרם. מויס הוזכר כדוגמה למאמן שלא עשה סוויץ’ למועדון אליו הגיע ולשם האנלוגיה הזו כוונה. לא אמרתי שהוא דומה לו או מחרבן באותו צבע שלו, קאפיש?!

אם טוב לך עם התוצאות שהביא וואלורדה - בשמחה, אבל אל תגיד “שיחקנו מצוין” אלא אם כן רמת הציפייה שלך מהקבוצה הזו הוא נמוכה מאוד.

דן, אני מסכים עם חלקים ממה שאתה כותב, שאלה איזה מאמן היית רוצה לראות בברצלונה (אני מדבר על התחום הריאלי)

מלבד העובדה שואלורדה הוא פה בשביל להישאר, מבחינתי הוא האופציה הפחות רעה. אני לא רואה את ההנהלה הזו לצערי הולכת לכיון של מאמנים בסגנון של סטיין סארי או טוכל. שלמרבה האירוניה כולם מאמנים שבדמם יש את הdna של ברצלונה.

התקווה שלי, שואלורדה ישתנה.

הכל נשמע כל כך שרירותי שזה נוגע בבארסה של העונה. במקרה הקבוצה הלכה אחורה במחצית הראשונה, ובמקרה הקבוצה העלתה הילוך במחצית השנייה (לא קרה פעם ראשונה העונה), עם שער ראשון שכלל מסי לא לקח בו חלק, אבל עזוב, אני לא נכנס לזה. אני לא מתיימר לדעת מה עובר לוואלוורדה בראש. אתה רוצה להגיד שהיכולת של ברצלונה במחצית השנייה הייתה שרירותית, וריאל פרקו אותנו במחצית הראשונה (מה שנכון), ואיכשהו וואלוורדה צריך לנשק את כל המזוזות בבית שלו. אפשר לדבר הרבה על מזל ועל מומנטום, אבל קשה לי לדבר על מקריות. לא יכול להתווכח על דעתך, זכותך לראות את המשחק הזה איך שאתה רוצה, אני ראיתי אותו אחרת. אגב, זו פעם ראשונה שאני רואה שכועסים על קבוצה שניצחה למרות מחצית ראשונה חלשה והתעלות במחצית השנייה, אבל עזוב, אני לא אתעסק בקטנות.

המשחק הראשון בהחלט היה לנו מזל, וזה היה משחק רע, אך המשחק השני לא זיהית עליונות של בארסה? אתה מוזמן לנסות לטשטש את הזכרון מהמשחק עם 14 בעיטות בעיטות של צ’לסי לעומת 8 של בארסה, אבל כמה מהן היו למסגרת? 3 לצ’לסי, 7 של בארסה. כמה מהן היו מחוץ לרחבה? 5 של צ’לסי אחת בלבד של בארסה. אגב, על שום מה ניסית להיאחז בסטטיסטיקה (אפילו שהיא לא שרתה אותך כרגע) בשביל להוכיח שהיכולת לא הייתה כזאת טובה כמו שאני זוכר, שלמעשה הטיעון פה אמור להיות הפוך- הסטטיסטיקה לטובת וואלוורדה (שיא ניצחונות שערים וכ’ו) אל מול יכולת לא מספקת. אם העמדה שלך ברורה תעמוד מאחוריה.

טוב, אז באותו שוונג של FACT CHECK בדקתי את המשחקים מול יובנטוס שלזכרוני היו טובים יותר, רק בשביל לבדוק אם אולי טעיתי. אני כמובן לא לוקח כמובן מאליו שמסי חשוב ומרכזי בכל משחק (כבש צמד), אבל האם לא הראינו עליונות? בקאמפ נואו 63.6% בהחזקת כדור לטובתינו לעומת 36.4% ליובה, 7 בעיטות למסגרת של יובה לעומת 5 של בארסה. בהחלט היה צמוד, אבל אנחנו היינו הקבוצה הדומיננטית שהחזיקה בכדור, ואותם אחוזים בהחזקת הכדור גם באיטליה, עם 4 בעיטות בתוך הרחבה לעומת חמש של יובנטוס, אך לצערנו עם מצב אחד למסגרת לעומת 3 של יובנטוס. האמת שהסטטיסטיקה הזאת לא משרתת במאה אחוז את שנינו. כן החזקנו יותר בכדור וכן היינו דומיננטיים יותר, הרבה היה תלוי בדיוק של מסי, וזה בעיקר הורגש במשחק השני, בו למרות הדומיננטיות לא השכלנו להבקיע את המצבים שהיו בתוך הרחבה.

סו וואט? רצית שנשחק בחצי העונה הראשונה 4-3-3 עם דאולו “ראש בקיר ואני בכלל כועס שלוצ’ו ייבש אותי”? או אולי עם החלטוריסט הנצחי סרג’י רוברטו? אלייש וידאל המהולל? או לשחק עם אלקסר ואז לשחק עם לפחות חלוץ חוד אחד באגף? שיחקנו 4-4-2 בלית ברירה כמו שתיארת, וזה מערך שהיה מתואם במהלך העונה. להחליט שבגלל ששחקן אחד החלים מפציעה של יותר מחצי שנה, או אחד שהגיע בינואר ועוד עם פציעה בגב נחליט לשנות את המערך עד סוף העונה זה פשוט לא נכון ברמה הלוגית. האם 4-4-2 לא הניב תוצאות? אתה יכול לדבר על היכולת החלשה, והשאיפה לכדורגל תוסס יותר (שעם זה אני מסכים דרך אגב), אבל כן, אם יש משהו שברצלונה הביאה העונה (לפחות עד רומא) זה תוצאות, וזה כבר לא עיניין של דעה, זו כבר עובדה.

בוא נשים בצד את העובדה שאתה משתמש במשפט על אנשים שמצליחים נעשים טיפשים מלא אחר מאשר ארסן ונגר, האדם שגם הפסדים לא החכימו או שכללו אותו. אתה עושה סטטיסטיקה על הצלחת מערכים בברצלונה? נכון התעקשנו עד כה על4-3-3 בברצלונה, והעונה המערך פחות התאים. אני כן מקווה שנשחק שוב עם 4-3-3, אבל זה לא טיעון ואלידי ל-למה לא לשחק עם 4-4-2.

האמת שברור לי על סמך הכרות אישית איתך שאתה לא טיפש או ילד, אבל אני כן עומד מאחורי האמירה הזו, כי לפעמים נראה שאנחנו בוחנים בצורה חד גונית מאוד את השתלבות השחקנים בקבוצה כלשהי. כן כשרון זה חשוב, אבל המרכיב העיקרי להשתלבות לקבוצה בסדר גודל של ברצלונה? אני בכלל לא הייתי מוכן לאמוד את היכולת של דמבלה העונה (שהיו כאלה שכבר הגדירו אותה ככישלון עוד לפני המשחק מול צ’לסי בבית) כי הוא לא הספיק לעבור הכנה ראויה למשחק עם הקבוצה, אז שלא לדבר על השארת אימפקט כלשהו, וזה גם באישהו מקום נכון לקוטיניו, שלמרות שהוא משחק טוב (והוא מקבל יותר ויותר קרדיט בליגה ובגביע), אני בעד ההשתלבות ההדרגתית שלו וזה מרגיש לי נכון יותר. אתה בעד לזרוק שחקנים למים אחרי פציעות ומהרגע שהם דורכים בקבוצה? שיהיה בכיף, אני כן מאמין בהשתלבות הדרגתית.

לגביי ההשוואה למויס, עוד בתחילת הדיון הזה אמרתי שהיה לי ברור לאיפה אתה חותר בהשוואה, אבל עדיין ההשוואה רעה מידי, עד כדי כך שקיבלתי את הרושם ממך (תקן אותי אם אני טועה) שברצלונה הצליחה למרות וואלוורדה והוא לא לקח חלק חשוב בעונה הזאת. ההשוואה הזאת למויס היא חמורה מידי, וככל שהדיון בינינו המשיך אני יותר ויותר קיבלתי את ההרגשה שאתה כן חותר להרס אותו וואלוורדה זורע במועדון כפי שעשה מויס, אך בזכות מסי כבודו ניצל (מויס לעשירים הלא כן?). מצטער, עם הגדולה של מסי קרו דברים מעבר ששרתו את העצמתו כשחקן. לא כל גול היה מגוחך ברמת המסידונה עד השער, וכן עמדה קבוצה מאחוריו, והוא ללא ספק עשה את ההבדל. מסי היה עצום העונה, אבל זה לא מוריד משאר שחקני הקבוצה שסביבו.

תתפלא, אבל אנחנו באותו צד. אני רוצה לראות כדורגל סוחף יותר, אני רוצה לראות שחקנים עולים מהנוער, ואני יותר מאשמח לראות את התגשמות החזון של קרוייף כפי שקרה תחת פפ. המועדון מנהיג אג’נדות מסויימות, ויש גבול למה שוואלוורדה ממקומו יכול לעשות, בטח ללא קרדיט משמעותי בעונתו הראשונה. הבעיה האמיתית הייתה ונשארה ההנהלה, וואלוורדה הוא לא בהכרח הפתרון, אבל אני לא מקבל את זה שהוא חלק מהבעיה, תוך הצגת הכישלון הקולוסאלי אותו רבים נוטים להציג.

האם טוכל, סמפאולי, סרי וכ’ו היו עושים משהו יותר טוב? אולי, אני בהחלט לא יכול לפסול זאת, אבל ההשוואה הזו לא הוגנת כי מדובר על השוואת המציאות הכביכול עגומה של הקבוצה, אל מול פנטזיה שלא קרתה. תמיד הפנטזיה תנצח, אפילו אם המציאות לא כ"כ עגומה.

מטרת הדיון היא כמובן לא לפגוע בך, מתנצל אם נעלבת. ההפך, הדיון הזה איכשהו שאב אותי מהלימודים דבר שהבטחתי לעצמי לא לעשות, אבל כנראה שזה מה שזה מוציא ממני :).

רוצה להגיב לעניין המקריות. זה המשחק.
גם אותו שער מפורסם של אינייסטה נגד צלסי הוא מקרי ובקלות יכל לצאת החוצה ואז מי היה זוכר את הברסה המטורפת של הטראבל?
אבל זה קרה, וגם קרה שברסה הביסה 3-0 את יובה וריאל וזה המשחק.
אי אפשר פעם אחת לדבר על מקריות ופעם שניה על יכולת על מהלכים דומים

במשחק ההוא זה היה חד פעמי, אני לא חושב שהיה מישהו שלא הבין אז שברצלונה היא הקבוצה הטובה בארופה.

השנה, משחקים האלו של המקריות מתרחשים יותר מידי. מישהו באמת חושב שאנחנו היום בין 4 הקבוצות הטובות בארופה ?
(לא מדבר על מסי )

בוודאי, אני חושב.

ומה זה “לא מדבר על מסי”? הוא חלק מהקבוצה לטוב ולרע.

אז אתה חי בלה לה לאנד. תוציא את מסי מברצלונה ואני לא בטוח שאנחנו מגיעים לשמינית. (תלוי בבית)

אבל מסי הוא חלק מברצלונה… זה לא רלוונטי מה היה קורה אם הוא היה משחק בקבוצה אחרת.

אני מוציא את מסי בכוונה כי אני מנסה לדבר על ברצלונה כקבוצה לא כיחידים. שמסי בהרכב שלך אתה יכול לקחת מריאל ואתטלטיקו תארים עם פאקיניג פאוליניו וגומש בהרכב, מי שחושב שזה נורמלי יש לו בעיה והוא כנראה לא מבין עד כמה מסי ענק.

חייב את כבודו של ארסן ונגר. הוא לא טיפש, אופרטוניסט כן, טיפש לא…

אגב, איני חושב שוואלורדה טיפש, אני פשוט מתרשם שהוא מעתיק הרכב שעבד לו בקבוצה x לבארסה. הרי הנחתי לכל אורך העונה עד אמצע פברואר שוואלורדה גאון, לקחת בנסיבות שהוא הגיע את ה4-4-2 ולאמצו עקב מחסור בכוח אש מקדימה הייתה הברקה שלא מביישת את פפ. עם זאת, אחרי קבלת הנשקים הכבדים עדיין לירות עם שאטגאן במקום לרסס עם מקלע עצבני גורם לי לחשוב שההברקה לא הייתה הברקה כי אם שמרנות ומקובעות. אבל הזמן ידבר ונדע טוב יותר. כרגע, איני רוצה אותו אבל הוא לא הולך לזוז כך שאיני הולך לפתח דיון היפותטי שכזה. (סורי @mos56)

אומרים שאתה עצבני אסור לך לדבר, זה מה שאני מרגיש עכשיו.