על דת, אידיאולוגיה, גזענות ומה שביניהם ::

פה כנראה הבעיה העיקרית, אחרת מניח שלא הייתי מתלבט.
ככל שעובר הזמן אני נוטה יותר ויותר לחשוב שהחריגות הגדולה שמדברים עליה היא לא משמעותית עד כדי כך. נראה לי שהבעיה היא יותר סביב גיל ההתבגרות, אבל שם יש הרבה בעיות אחרות.

מודה שהסיבה שאני רוצה רק בנות (שני סטרייקים בינתיים) זה כדי לחסוך מעצמי את ההחלטה הקשה הזו. מבחינה רציונלית ברור לי שזה פשע לחתוך לתינוק את הזין ולפגום בהנאה המינית שלו (ואני מחכה לאיזו תביעה ייצוגית שתקום ותתבע את האמא של כל ההורים והרבנים ומי שנותן לדבר הפרימיטיבי הזה יד) אבל גם המחשבה של לגרום לילד שלי תסביכים סביב הזין שלו לא נשמע כמו רעיון טוב. אני מתבדח עם אשתי ואומר שאם יוצא לנו בן עושים הפלה.

אבל בוא נדבר על זה רגע: איזה תסביכים זה יכול לגרום? לא משהו שקשור לסקס עצמו, יותר קטע חברתי בגיל צעיר. לא נראה לי שיש הרבה בחורות שזה ישנה להן (ובטח יש שלהפך).

כל דבר שנראה אחרת באיזור הזה מסבך את העניינים. אני גם מניח שבארץ בנות מצפות לצורה מסויימת ויופתעו מאוד לגלות סוג אחר.

כל עוד כלל ההחלטה הוא טובת הילד אני חושב שלקיים את הברית זו החלטה רציונאלית.

מתוך הבלוג של אבו עלי:

“הלכה למעשה העיר רפיח המצרית חדלה מלהתקיים וכ 81 אלף תושביה גורשו/פונו מבתיהם”

טרנספר אמיתי בחסות הממשלה המצרית, אבל זה לא ישראל אז לא נורא… אבל ישראל תבנה מרפסת בבית בהתנחלות אז בשביל זה יעשו דיון חרום במועצת הביטחון…

אני לא בטוח עד כמה אנחנו חשופים לדיונים במועצת הביטחון שלא עוסקים בנו.

רק אותי מגעיל הניצול הציני שעושים המתנחלים במוות של נרצחים יהודים בשטחים הכבושים?

אני מנחש שכן. אני רואה בפעולה כזאת הרתעה, להבדיל מעונש מוות למתאבדים.

לפני כמה שנים, היה את המשט ההוא לעזה. , המארגנת שלו גרטה ברלין מודה במה שקרה שם באמת בהתכתבות ב fb :

https://www.timesofisrael.com/free-gaza-spox-admits-activist-initiated-fatal-2010-violence-aboard-mavi-marmara/

מה שמחזיר אותי לשיר ההסברה הגאוני הזה, היה נכון אז ונכון גם היום:

" כמו שאללה הראה לנו לעובדות אין שום דרישה, לכן ידינו תמיד תהיה על העליונה"

לא ידעתי איפה לרשום את זה, אז אני שם את זה פה:

עוז אלמוג:

"ברק אובמה היה הנשיא הכי מקסים הכי רהוט והכי נכון פוליטי. בשביל זה הוא קיבל פרס נובל לשלום. אבל מי שכנראה ראוי באמת לפרס הוא הנשיא הכי וולגרי הכי לא רהוט והכי לא נכון פוליטי. למרות שהוא כנראה מציל את העולם, הוא לא יקבל לעולם פרס נובל, כי לפי תפישת חכמי אוסלו שלום עושים רק באמצעות חיבוק, הכלה ופשרות, ולא באמצעות עמידה קשוחה ואקטיביזם בטחוני.

במהלך קמפיין הבחירות האחרונות בארה"ב אמר אובמה ש"לטראמפ יש רעיונות משוגעים". אז מי בסוף יצא משוגע? אובמה שיקף בדבריו את דעתם של רוב “הנאורים החדשים” (כולל אצלנו בארץ) - בפוליטיקה, בתקשורת, באקדמיה ובאמנות. במערב הפרוע של העידן הפוסט-מודרני, השריף נתפס כאגו-מניאק והמנוולים כטעוני טיפוח.

כששמעתי על המהפך שחל אצל הדיקטטור קים ג’ונג-און, נזכרתי מיד בג’רמי קורבין, מנהיגה “הנאור” והאנטישמי (שילוב שנעשה שכיח במערב) של מפלגת הלייבור הבריטית. זה ההוא שטען ש"ישראל היא המחלה של המזרח התיכון" ושחמאס וחיזבאללה הם “חברים”. את צפון-קוריאה הוא תיאר כ"מדינה נורמלית" וטען שהסנקציות נגדה הן “מזימה להחדיר לקוריאה את השוק החופשי”.

כשדונלד טראמפ אמר ששיחות פיוס “לא יעבדו, כי הם מבינים רק דבר אחד”, התקשורת המערבית ציירה אותו כשלפן ורברבן שמסכן את שלום העולם. כאשר בתגובה לשיגור הטילים הבליסטים, הוא איים “להמטיר על צפון קוריאה אש וזעם”, “הנאורים” במערב היו בטוחים שהוא יצא מדעתו. ג’רמי קורבין, שוחר השלום, מיהר לקרוא לטראמפ ולקים ג’ונג-און “לקרר את להבות הרטוריקה” (סימטריה טיפוסית לרטוריקת השמאל).

האם קורבין וחבריו להשקפה יודו עכשיו שדיקטטורים ודיקטטורות מבינים רק כוח ושראוי ליישם את הפתרון הקשוח גם על סוריה ואיראן? כמובן שלא. שלא יבלבלו אותם עם עובדות.

קצת הזוי וכואב ששריף בסגנון טראמפ ולא בסגנון צ’רצ’יל מציל אותנו היום מידי המנוולים. ומה שיותר כואב זה שלמלחמה ההיא ברשע הפריע צ’מברלין פייסני אחד והיום מפריעים לה מיליוני קורבינים."

אני חושב שאני היתי “מצניע” את התמיכה שלו במלחמה בעירק. זה לא עושה לו שירות טוב. אבל אני מסכים עם כל מה שכתבת…

איזה צעדים עשה אובמה שהצילו את הכלכלה האמריקאית?

תודה על הפירוט.
בעודי חושב לכתוב תגובה מפורטת, הבנתי שאני לא מעורה מספיק בנושא. שני דברים:

1. יש להפריד בין מניעת התרחשות הדברים בעתיד לבין שאר הצעדיים שננקטו. למניעה הזו (גם אם תתרחש), אין קשר להצלת המשק.
  2. כאמור, אני לא מבין מספיק בנושא. הדבר היחיד שאני בטוח בו הוא שצריך להיזהר כשמכריזים על קשר סיבתי בין צעדים שננקטים במקרים כאלה לבין החלמת המשק. זה משהו שמאד קשה למדוד ולבודד. בנוסף, ברור שאין מה להשוות את המצב למה שג׳ורג׳ בוש השאיר לו, כיוון שג׳ורג׳ בוש עזב בשיא המשבר. ההשוואה היא לאידאולוגיה מקבילה שבה היה נוקט נשיא רפובליקני.

@Smer2017, למיטב זכרוני כלכלן וחי בארה״ב, מעניין לשמוע את דעתך.

בהמשך לזה, נתניהו חושף היום בהישג מודיעני יוצא דופן . את תוכנית הגרעין האמיתית של איראן. ופעם נוספת מראה את מורשת צ’מברליין סליחה אובמה . איראן שיקרה לגבי תוכנית הגרעין שלה וממשיכה לשאוף לנשק גרעיני.

העיקר, עיתונאי החצר של אובמה, שיווקו את ההסכם שלו בתור הסכם שיציל את המזרח התיכון ממלחמה.
image

האמת שהברווז צולע. נתניהו הראה ראיות למשהו שאני לא חושב שמישהו אי פעם חלק עליו, גם לא בקהילה הבינלאומית. להבנתי אין שום ראיון שאיראן הפרה בחשאי את הסכם הגרעין ולכן אין כאן שום ביג דיל.

ממה שהבנתי נתניהו החשוד בשחיתות לא חידש שום דבר בפריים טיים ישראל. סתם ניצל את התקשורת הטפשה ביום בו אישר לעצמו בלעדיות בהכרזה על מלחמה. כשהישראלים יתעוררו ויבינו מה עושה כאן הדיקטטור המושחת יהיה מאוחר מידיי.

למיטב ידיעתי כמעט בכל מדינה מערבית דמוקרטית לראש המדינה (ולא משנה כרגע אם זה נשיא או ראש ממשלה) יש סמכות ליציאה למלחמה. לא זכור לי שקראת לכל המדינות הללו דיקטטוריות.

נתניהו עושה את מה שהוא יכול כדי לעזור לטראמפ לצאת מהסכם הגרעין, פשוט נדמה שמעבר למחמאות על הישג מודעיני אין כאן באמת חדש. לעובדה שהוא חשוד בשחיתות אין שום קשר לשום דבר, הוא אפילו לא היה אמור להיות בחקירות היום או משהו בסגנון. זה כבר סתם תקיפה אישית שלך את הבנאדם שהיא פשוט לא עניינית.

דוד להודיע שבשמונה הוא הולך לנאום ולתת לתקשורת לנחש במשך שעות מה יאמר זה בטוח לא נובע ממניעים ענייניים. לדבר בפריים טיים לישראלים באנגלית זו פוליטיקת בחירות. ביטחון ישראל מעניין את הסבתא שלו. שאל את שימרון ומולכו.

על כל חוק נקודתי אפשר לטעון שהוא מתקיים במודל דמוקרטי כלשהו אבל כשראש ממשלה מפקיע בסיטונאות סמכויות ממוסדות השלטון תוך שהוא מבטל לחלוטין את הפרדת הרשויות אז יש סיבה אמתית לדאגה. דיקטטורה היא איום ממשי על דמוקרטיה והיא הרבה יותר מסוכנת למדינת ישראל מאיראן.

זה בהחלט היה סוג של יחץ, אבל לא בהכרח כלפי אזרחי ישראל. לפי מה שמסתמן נשיא הדיקטטורה האמריקאית עומד לבטל את עסקת הגרעין עם איראן, למורת רוחם של מקרון, מרקל ושות’. הקיסר של ישראל לא היה נואם כך בפני נתיניו אם לא היו הבנות מאוד ברורות עם ממשל טראמפ בעניין.

ובמקרה או שלא במקרה מלחמה באה טוב למנהיגנו הדגול ודובר האנגלית. אבל בישראל הס מלהזכיר את האפשרות שהמושחת ינהג כמושחת. גם על חשבון ביטחון המדינה. בישראל רוב מוחלט של הציבור יתמוך בכל מלחמה על אוטומט וייתן גיבוי מלא לכל גילוי של תוקפנות.