על דת, אידיאולוגיה, גזענות ומה שביניהם ::

אתה לא צריך להגיד לי שאתה אוהב או לא אוהב את ביבי, אני לא פאן בוי שלו גם.

הפיספוס שלך שאתה מתרכז בהסדר אחד עם מדינה אחת ולא שם לב לרשימה של המדינות שכמו דומינו נופלות להסדרים איתנו ובנוסף מי נגד מי.

במשך שנים ממשלים אמריקאים עם הראש בקיר ומה הם השיגו? ומה טראמפ השיג. אני חוזר על מה שכתבתי. עוד כמה חודשים של טראמפ וסעודיה עושה איתנו שלום.

אתה קולט? ערב הסעודית.

זה:

כמובן שביבי עושה מזה רווח פוליטי מה מצפים ממנו שיכנס לאבל ודיכאון?

דרך אגב, השמאל רק מחזק אותו. אם השמאל היה מגיב כמוך ומחמיא לו בלי כל הזמן לנסות ולתרץ את זה. אז ביבי לא היה יכול לשמוח לאיד לכיון השמאל כל כך. זה עד כדי כך פשוט.

אני מבין מה אתה אומר, פשוט לא מבין איך זה סותר את מה שטענתי.
הסכם שלום עם מצריים שירו עלינו מרגש יותר מכינון יחסית דיפלומטיים (חשובים) עם סעודיה.
גם מי שישיג שלום עם הפלסטינאים יחשב יותר מבחינתי

הסונים והשיעים נלחמים זה בזה כבר כמעט 1400 שנה.

מה שהולך כאן לאיבוד הוא העובדה שהמדינות איתן נחתמו הסכמים הן הקובעות את הטון בעולם הערבי. היחידה שחסרה היא ערב הסעודית וגם זה נראה כעניין של זמן. העולם הערבי מסרב להכיר בישראל מאז היווסדה, ועכשיו המדינות החשובות ביותר “חותמות” על ישראל כמדינה לגיטימית. ההכחשות הפלסטיניות כבר לא מקבלות גיבוי מאף אחד מלבד איראן שהיא אפילו לא מדינה ערבית. אם מרוקו בעבר הובילה נסיון לגשר בין ישראל בראשות פרס לפלסטינים והעולם הערבי בכלל והתייאשה כשהמלך חתך שיחה עם פרס אחרי 10 דקות ופשוט קם והלך, עכשיו יש עם מי לדבר.

וראוי לציין שברק אובמה קיבל פרס נובל לשלום על זה שפרצה מלחמה אזרחים בסוריה והוא לא עשה דבר כדי להפסיק אותה, שהרי היא עדיין נמשכת, או על גרעין איראני שלא עשה דבר כדי לעצור. טראמפ מנגד מביא להסכמים עצומים ומקבל מקום של כבוד לצד היטלר סטלין ומאו ברשימת 100 האנשים הכי רעים בהיסטוריה פחות או יותר.

אני לא יודע אם ההודעות אליי הן כי מדבריי משתמע שאני ממתנגדי טראמפ?
טראמפ עשה דברים טובים. אבל אני פשוט לא אכנס לדעות אישיות לגבי מנהיג של מדינה אחרת כי אני תמיד שנאתי כשטיילתי שבא אליי איזה בריטי והסביר לי מה הוא חושב על המדיניות של נתניהו במצב שהוא לא מבין בו כלום.
לטראמפ הישגים מעולים במישור של מדיניות החוץ, אבל אני לא יודע מה קורה של במדיניות הפנים ולכן לא אתווכח עם אמריקאי שאומר שטראמפ קיבל המון החלטות רעות. הוא גם מונה לי אותן (איכות סביבה, בריאות ושיט כזה או אחר).

רגע.
הטענה היא לא ש- diverse hiring, למשל (מושג מאד טרנדי בעמק הסיליקון לאחרונה), יביא לבדו לקידום המיעוטים והוצאתם מהעוני. ממש לא.

ישנם מיעוטים בעלי גישה להשכלה ובעלי נקודת פתיחה טובה להצלחה להם הדחיפה הזו יכולה לעזור. זה הכל. לי זה אולי יכול להיראות מיותר ואף נגד התחרות החופשית, אבל זה כי מעולם לא פחדו להשכיר לי דירה ושמי לא היווה מחסום בקבלה לעבודה.

החברה כבר הייתה מוכנה לשינוי הזה ואפילו היה לו ׳ביקוש׳ מבחינה כלכלית בדמות הרבה כשרונות שרוצים להשתלב (בארה״ב זה לא רק כהי עור אלא גם סינים, הודים וכו׳), אבל דלתות נפתחות עבורם קצת פחות. נגיד שאני מקים איזה סטארט אפ עם חברים שלי אז יש יותר סיכוי שנצרף אלינו בחור ׳לבן׳ מרקע דומה. מה לעשות שככה העולם עובד, ואת למחסומים האלה אולי צריך לעזור להישבר. הנורמות הללו באות לתת הזדמנות, לא להיות האוניברסיטה שנותנת השכלה לאותו מועמד.

אין ברשותי שום הוכחה שזה ׳עובד׳, ׳מחזיר את עצמו׳ או ׳נכון׳, אבל לא הייתי מייחס מה שאתה מייחס כיוון שהסליפרי סלופ זו המחשבה שאם רק נשים בן מיעוטים בראש חברה גדולה אז בעקות המעשה יתחיל תהליך של שינוי. הפתרון כמו גם הבעיה הוא מורכב ולא צעד אחד פשוט.

אתה צודק לגבי מערב אירופה.

טועה לגבי מזרח אירופה ועל המדינות שסבלו מהקומוניסיטים כמו הונגריה צכיה פולין. דוגמה טאקר קרלסון מראים את ויקטור אורבן:

תמיד חשדתי בקרמיט הצפרדע שהוא נאצי!

בתמונה קרמיט מתכנן לעשות רצח עם …

image

ילד שמגדיר את עצמו בתור ילדה נכנס לשירותי בנות בבית ספר שלו . כי הנהלת בית ספר החליטה להכנע לדרישות של השמאל הפרוגריסיבי . אונס ילדה והתוצאה ברק אובמה קורא להורי הנאנסת “ימין קיצוני”

אני לא מבין משה, מה חדש? מי לעזאזל מופתע חוץ מאנשים כמו ליאור בימים האלה שרואים שהשמאל לא באמת שונה? מופתעים מהאנשים שהצביע להם…

לא יודע מה יותר הזוי, המקרה עצמו או פוקס ניוז…

אגב, לא הבנתי, הילד מציג את עצמו עכשיו כילדה לסבית ?

האמת, הוא התלבש כמו ילדה ולכן לפי חוקי הבית ספר מותר לו להכנס לשירותי בנות. אז הסקתי מזה, שהוא מגדיר את עצמו בתור ילדה, בכל מקרה זה השיגעון החדש. היום אין שום חשיבות לאמת.

אני מניח שמשה לא בא רק להראות ששני הצדדים הם בעצם אותו דבר ושהשמאל צבוע, אלא לבקר את עצם הרעיון הפרוגרסיבי של מגדר פלואידי וחופשי.

אוי נו באמת… אונס בשירותים לא מוכיח שהפרדה מגדרית בשירותים היא דבר נכון. ואגב, דווקא בגלל שמגדר הוא אכן פלואידי - לא מבין את הניתוחים לשינויי מין.

א. מסכים לגמרי. כאילו מה שעוצר אנס זה שמצוייר על תא אחד גבר ועל השני אישה.
ב. הו, סוף-סוף מישהו אומר את זה. אף-פעם לא הבנתי איך זה שמצד אחד אומרים שמגדר ומין אלה שני דברים שונים, ושמגדר זו רק הסללה חברתית שלא קשורה במין המולד, ומצד שני מי שמרגיש שנולד במגדר שלא “תואם” למין שלו, ובכן… משנה את ה"מין" שלו.

מה הקשר למגדר? זכרים אונסים נקבות הרבה יותר משנקבות אונסות נקבות. זכרים אונסים הרבה זכרים אחרים, אבל הרבה פחות באותה קבוצת גיל.

זה נכון שיש סתירה בין טרנסיות לבין פלואידיות של מגדר, אבל אין בזה שום ייחוד - כל האג’נדה הפרוגרסיבית\ווקית בנויה על סתירות פנימיות שכאלה. זה מעולם לא הפריע לשלל הפוסט מודרניסטים כי יש להם בעיה קשה עם כל מה שקשור בלוגיקה או באמת אובייקטיבית.

ברור שזכרים אונסים יותר. מה הפואנטה?

ששירותים מעורבים עשויים להעלות את הסיכוי למקרי אונס, ואם זו תופעה משמעותית אז זה אחלה של טיעון בעד הפרדה בשירותים. אין לי מושג מה אומרת הסטטיסטיקה, אגב. זאת השאלה העיקרית ולא אנקדוטות, כמובן.

וגם שהמשחק של ריאל משעמם.

אז אתה תהיה בסדר גמור עם זה שהבת שלך תלך לשירותים ציבוריים ותמצא את הדבר הזה שמה?

גם רחובות משותפים ומקומות עבודה משותפים ומועדונים משותפים…

לא בדיוק הבנתי איזה ‘דבר’ היא תמצא שם? אני אהיה יותר מוטרד אם תהיה לה בעיה לפגוש את האיש\ה הזה\זאת ואני יותר מוטרד מהבעיה שיש לך עם זה… זה שאני נגד מסיכות לא אומר שנהייתי חשוך:-)

הדבר הזה זה זכר בן 56 או משהו שמזדהה כילדה בת 6…נפלא נכון? אז בגלל שאתה לא חשוך כמוני, האם תשמח שהוא יהיה שמה בתוך השירותים על ילדות קטנות?

ואל תדאג, למרות שבאופן כללי אנחנו חושבים קצת דומה בקשר לקורונה, אתה קיצוני מדי בשבילי… אההה, ואין מחמאה גדולה יותר שאני יכול לקבל משמאלן יותר מ"חשוך", במיוחד ממישהו שמצביע למשותפת ( ;