על דת, אידיאולוגיה, גזענות ומה שביניהם ::

הרעיון של שעון קיץ הוא להרוויח יותר שעות אור ופחות צורך בחשמל.

היות ובתי הספר לא יזוזו ל9 בבוקר, אנשים ימשיכו לעבוד ולקום ללימודים באותה השעה ואז את כל החשמל שחסכת בערב תבזבז על הבוקר.

יאלללה טיפה להרים לגי קי

https://twitter.com/jk_rowling/status/1714279937279160596

גם מאוד פרו ישראלית במבצע. אחת הבודדות שממש תוקפות את חמאס ולא סתם מס שפתיים.

אני זוכר שאמרו שהיא אנטישמית כי הגובלינים בהארי פוטר הזכירו לו יהודים…

אין לי מושג מי זה, אבל כל מלה:

לקחים מה-7 באוקטובר

1. ערבית – בעשורים האחרונים הכנסנו לישראל את הויכוחים האמריקאים משמאל ומימין. כניסה זו הועצמה באמצעות כסף אמריקאי שהביא אלינו בין היתר את הקיטוב האמריקאי. אנחנו צריכים להבין שאנחנו חיים במזרח התיכון ואנחנו צריכים להבין ערבית ולדבר ערבית. התפישות המערביות האוניברסליות לא מתאימות לאזור שבו רוצח אכזרי לוחם נוחבה ששחט במו ידיו משפחה שלמה בבית בקיבוץ ומתקשר בגאווה להורים שלו, ואמא שלו גאה בו ואומרת לו: תהרוג אותם, תהרוג אותם. הבעיה היא בתודעה של האנשים כאן ולא רק במעשים שלהם. צריך לחזור ללמד ערבית בבתי הספר, צריך להבין באמת את התרבות של האזור שבו אנחנו חיים.

2. ווק Woke – (ווק - תנועה של השמאל הרדיקלי בארצות הברית שמחלקת העולם באופן בינארי למדכאים ולמדוכאים, ומקדמת אידיאולוגיה טרנסית של עולם ללא מגדר). כשהבנתי את חומרת הסכנה מהווק, אנשים אמרו לי: מה אתה עושה מזה עניין, זה שטויות. נדמה לי שהיום לאחר שהאינטלקטואלים הגדולים שביססו את תרבות ה WOKE בארצות הברית תומכים באופן ברור ברוצחים מהחמאס, כשג’ודית בטלר (היהודיה שונאת ישראל) חותמת על מכתב שמגנה את ישראל ולא מזכיר במילה את הטבח של ה-7 באוקטובר – כולם מבינים מה הסכנה בזה. חייבים, אבל חייבים, להעיף את התנועה הרעילה הזו מישראל ואין לתת לה לגיטימיות באוניברסיטאות. זו לא תורה לגיטימית. זו תורה של שנאה. הרי בטלר, ווסט וחבריהם השונאים וההזויים מתנועת הווק ממש לא יזילו דמעה אם החמאס “לוחם הצדק” והחיזבאללה היו מחסלים את מדינת ישראל. מבחינתם, זה מימוש חלומם הרטוב, שהשריד האחרון של הקולונאיליזם במזרח התיכון ייעלם.

3. ארגוני זכויות האדם הרדיקלים – שוויץ הודיעה אתמול שהיא מפסיקה לתמוך בין היתר בארגונים הרדיקלים הבאים: עדאלה, גישה, המוקד להגנת הפרט, ורופאים למען זכויות האדם, עקב הטבח של החמאס. התמיכה של ממשלת שוויץ באותם ארגונים היא משמעותית. אני קורא לאגודה לזכויות האזרח בישראל (שהבנתי שהצטרפה לעתירה בעניין יש דין – הוראות פתיחה באש בגבול עזה 2018) להבין שהיא ארגון זכויות אזרחיות של הישראלים (“האזרח בישראל”). ולכן כשדנים במימוש הזכות לחיים צריך לתת משקל רב הרבה יותר לזכות לחיים בטוחים בישובי עוטף עזה ולא לסרס את הצבא ביכולתו להגן על האזרחים וזאת באמצעות החלת פרדיגמה אזרחית של הפרות סדר על רוצחי החמאס. יש כאן סוג של עיוות מחשבתי, אני חייב לציין. על הארגונים הרדיקליים אין לי יותר מדי מה לומר, אבל אני מצפה מהאגודה לזכויות האזרח בישראל שתפתח תפישה פטריוטית של זכויות האדם. יש שם הרבה חשבון נפש לערוך, ואשמח לעזור אם אתבקש להוסיף את זוית הראיה שלי, כמי שעבד באגודה בשנות התשעים.

4. ארגוני נשים ולהט"ב – אידיאולוגית הטרנס של ג’ודית בטלר, הכוהנת הגדולה של ה WOKE האמריקאי, פגעה בנשים שחשו שמעלימים אותן מהמרחב הציבורי, כי אסור לומר “אשה בהריון” אלא “אדם בהריון”, כי נשים צעירות בספורט נפגעות כשהן מתחרות מול טרנסים MTF. אידיאולוגית הטרנס השתיקה הומואים ולסביות שחששו שנערים ונערות המבולבלים לגבי זהותם המינית יכנסו למסלול שיובילם לשינוי מין, למרות שהמחקרים מראים שהדיספוריה המגדרית במקרים לא מעטים נעלמת לאחר גיל ההתבגרות. הגיע הזמן להעביר קו אדום ל-WOKE המשתיק שמשתמש בכלי של דה לגיטימיה כדי לסתום את הפה לנשים ולהומואים וללסביות שחוששות מהמהלכים האלה, ובצדק. צריך להעיף את הווק ואת תומכיו ההזויים מהארגונים האלה. האידיאולוגיה של בטלר שונאת ישראל פוגעת בנשים, בהומואים ובלסביות, ולא מקדמת אותם.

5. הפקולטות למשפטים – דיקני הפקולטות למשפטים נדרשים לפעול בדחיפות לגוון את הסגל האקדמי בהן. מצב דברים שבו השמאל הרדיקלי השתלט על מוקדי הכוח, ומרצים שיושבים בועד מנהל של הארגונים שמצויינים בסעיף 3, לאחר מכן כותבים מאמרים “אקדמיים” בנושאים שמשרתים את הארגונים האלה, הוא מצב שלא מתקבל על הדעת בעולם האקדמי. מצב דברים שבו אין כמעט מרצה למשפט בינלאומי שאיננו מזוהה עם השמאל הקשה עד השמאל הרדיקלי, הוא לא פחות משערוריה. אין מי שיגן על מדינת ישראל בזירה הבינלאומית. לא יכול להיות שהאזרחים מממנים את הפקולטות למשפטים, ודיקני הפקולטות עושים שימוש בכסף הזה כדי לקדם אידיאולוגיה שמייצגת אולי 4 אחוזים מהאוכלוסיה. אתם חייבים להתעשת בדחיפות. כי אם אתם לא תעשו את זה בעצמכם ובאופן מיידי, האזרחים ידרשו - ובצדק - שהדבר ייעשה על ידי המועצה להשכלה גבוהה או על ידי המדינה.

6. “החוקרים הביקורתיים” – מה עושה מרצה שכל הקריירה האקדמית שלו בנויה על לימודי גזע ביקורתיים של קורנל ווסט וחבריו או על תיאוריות קוויריות מבית היוצר של בטלר? אני מניח שמרצה ישראלי כזה, שיש לו שכל ישר, מבין שמשהו מאוד רקוב בממלכת דנמרק. אבל מצד שני המרצה כבר מושקע ומזוהה עם הקו המחקרי הזה של ה WOKE. זה לא פשוט, אבל אין ברירה. אם אתם רוצים שיקחו אתכם ברצינות, אתם חייבים להתרחק מהתנועה הרעילה הזו כמה שיותר מהר. קראתי בעבר לכל אותם חוקרים מזרחיים שאמצו את הכתיבה הביקורתית הזו להפנים שהכתיבה לא משרתת את הקבוצות שאתם רוצים לשרת. המזרחים הם לא ווק, הם לא מדברים כמו ווק, ובצדק רב. תחזרו למחקר סוציולוגי או משפטי שהוא יותר אמפתי כלפי הקבוצה שאותה אתם חוקרים.

מהמשעשעים שראיתי, בהקשר ה’מערכה’ שפתחה מולנו גרטה:

https://twitter.com/JoelWBerry/status/1718965723022655653

הצחיק אותי, אני מודה

https://flixwave.to/watch/movie-south-park-joining-the-panderverse-4wqrk/1-1

שלא בטעות תחמיצו.

די נו… באמת שדי, אני כבר לא עומד בטמטום הזה.
קיוויתי מאוד שזה בדיחה או פייק ניוז אבל מסתבר שזה לא.
הבדיחה היחידה פה (וזה לגמרי אמיתי) שזה קורה ביום השנה למותה של הבחורה האירנית שהם רצחו כי היא לא לבשה חיג’אב…

@mos56
@Aragones

אני רוצה להתנצל על עצימת העיניים שלי ולהגיד לכם בפה מלא ולב כואב- צדקתם ואני טעיתי, המערב בדרך להפיל את עצמו. אני מקווה מאוד שהזוועות של ה7 באוקטובר היו יריית הפתיחה למלחמה כוללת של המערב נגד ה"מזרח" ושבסופו הערכים הליברלים האמיתיים ולא המזוייפים של השמאל הקיצוני ינצחו.

@Aimarito

ראיתי , אני גם אוהב שהם יורדים בפרק על שתי הצדדים של “cultre war”

@Bblanko כולנו היינו בנקודה שלך . אני תמכתי במרצ אחרי השיחרור שלי מהצבא…

אמרתי @Aragones הנחמה שלי שברוב ההפגנות באירופה המוסלמים זה הרוב שם, יושב לו האירופאי הממוצע בביתו ומתחיל להבין איך המדינה והיבשת שהוא כל כך אוהב נכבשת ונרמסת לו מתחת לידים.

אם יש לי תקווה שזה יעורר אותם. אם זה לא יגרום להם להבין שום דבר אחר כבר לא יעזור להם.

האירופאים הנאורים ידעו להיות אכזרים כשהם רצו.

מעניין שקומץ יהודים מעפן הפריע להם בעיניים אבל חמולות של אהבלים מצומצמים, חשוכים, פאנטים ורוצחים לא מפריע להם ואותם צריך לקבל באהבה.

תבינו, נכון תמיד בסיפורי הסבתא נשמע שהנאצים רצחו 6 מיליון יהודים שנראים כמו היהודים מהשטעטל? יעני עם שטריימל ופאות גדולות, אז זהו שלא. רוב היהודים שנהרגו היו חילונים למהדרין, מעורבים ומתנהגים בדיוק כמו העם הגרמני ולא בקשו תקציבים מהממשלה. הרגו אותם כי הם יהודים, זהו.

לראות את הגזענות של הציפיות הנמוכות מהעם הרצחני והחשוך הזה, וזה מעמים דמוקרטים פשוט מרגיש חוסר אונים מטורף.

מצטרף לברכתו של בן, אינשללה שתהיה מלחמה כוללת עם המטורפים הרוצחים הללו.

מציע לכם לחפש את הדוקו של צבי יחזקאלי “אללה איסלם” זילזלו בו ועדיין מזלזלים . כמו נבואה שהגשימה את עצמה.

אין שום צורך להתנצל בן, באמת שכולנו היינו במקום הזה פעם.

האירופאים עדיין שבויים בדעה שכל ביקורת, אפילו קטנה, על האיסלאם זה גזענות וזה פשע בלתי נסבל.
אבל כנראה שחגיגות הרצח המתועב של חמאס קצת ערערו כמה מהם אבל לא מספיק.

אני לא יודע מתי תהיה התעוררות אמתית, אבל מה שבטוח זה שיהיה אכזרי.

לדעתי - רק במלחמה של ארה״ב מול איראן בהשתתפות אירופאית. פיגועים לא ישנו את התפיסה מספיק. אנחנו כרגע ה-״עוטף עזה״ ש-״חוטף טפטופים״ בשביל אירופה וארה״ב. יהיו פיגועים גדולים במספר משמעותי? אלה יהיו ה-״סבבים״. יש לנו עוד נהרות של דם לחצות.

כנראה שטעיתי האסימון עדיין לא נפל

בבריטיניה זה לא חוקי לבקר את תומכי חמאס אבל לתמוך ברצח יהודים זה אחלה בחלה!

https://twitter.com/visegrad24/status/1719509199162413334

כמה מפתיע…

נעזוב שניה בצד את הלעג (“כמה אתם מופתעים?”), העובדה ש-56% מדמוגרפיה ספציפית - נשים, לבנות, צעירות, שמאל - אובחנו עם מחלת נפש כלשהי היא מטלטלת, ומשום מה יש הרבה אנשים שזה לא מדליק אצלם שום נורת אזהרה.

אנחנו יודעים למה זה קורה. זה לא סוד.

בפודקאסט שפירסמתי פה לא מזמן (The Unspeakable Podcast - When Did Campuses Turn On Israel? Ben Appel on anti-semitism in college classrooms) מספר בן אפיל על החוויה שלו באוניבסיטת קולומביה היוקרתית. בין היתר הוא מספר איך הלחץ לנהוג תחת משטר הPC עורר אצלו את החרדות ואת הנטיות האובדניות, וחבר שלו אף ניסה להתאבד בעצמו.

שיהיה ברור, לא מדובר על דרישות להיות מנומס. מדובר על דיכוי קומוניסטי בסגנון מאו. אם אמרת את המילה הלא נכונה, לא משנה ההקשר (הוצאה מהקשר היא מותרת), אתה תספוג השפלה פומבית מכל מי שרוצה “להרוויח נקודות” ואף אחד לא יגן עליך.

בקמפוסים יש צוות תגובה (!) שנועד להיענות לקריאות של סטודנטים שנתקלים ב"הטיות", כלומר פשעי מחשבה. זה נועד למקרים שבהם סטודנט מאד אכפתי דיבר איתך וקרא בין השורות שאמרת משהו שאפשר להסיק ממנו שאתה אולי מוטה נגד שחורים, או גייז, או טראנסים. במצב כזה הוא יכול להתקשר למוקד לדווח עליך, או אפילו לדווח באנונימיות, ואתה תצטרך לענות על שאלות.

הפחד והמתח האלה גובים מחיר. אבל זה לא הכל.

בספרם The Coddling of The American Mind מנתחים ג’ונתן היידט וגרג לוקיאנוף את הגישה של אוניברסיטאות מבחינה פסיכולוגית (הספר מבוסס על מאמר שנכתב למגזין “אטלנטיק” וניתן למצוא אותו ברשת למי שמעוניין).

הם מראים שאת האופן שבו האוניברסיטאות מכשירות את הסטודנטים להסתכל על העולם אפשר לכנות בתור “אנטי CBT”, שהוא הטיפול הכי מוצלח ומוכח מדעית לחרדות.

מטופלים בשיטה הזו לומדים איך “לתכנת” מחדש את המוח שלהם להיפטר מצורת החשיבה שגורמת חרדות כמו “קטסטרופיזציה” או “קריאת מחשבות”. היידט ולוקיאנוף מראות איך האוניברסיטאות מכשירות את הסטודנטים לפרש את העולם בצורה שהיא הפוכה לחלוטין לעקרונות הCBT ולמעשה מלמדת אותם “לתכנת” את המוח שלהם מחדש עבור חרדה, והנתונים מראים שאכן הם מפתחים כזו.

זו התעללות. וזה נעשה גם במערכת החינוך בגילאים נמוכים יותר היום - המורים של היום הם הסטודנטים שהוכשרו בחשיבה הזו אתמול ומאמינים בה. ואם אתם חושבים שזה לא קורה בישראל אני ממליץ להסתכל בפורומים של אנשי חינוך.

חייבים לעצור את הקטסטרופה הזאת לפני שגם אנחנו נתעורר ל50% מחלות נפש בקרב הנשים שלנו.

נ.ב.
גם המצב של הגברים לא מזהיר, אבל נשים פגיעות לזה יותר.

נ. ב. ב.
שאלו איך אני יודע שזה לא קשור פשוט לאבחון יתר: הנתונים האלה מגובים גם בעליה במספר ההתאבדויות, כך שלא מדובר על שינויים בקריטריונים של האבחון או במטפלים עם מוטיבצית יתר. לינק בתגובות.

נ. ב. ב. ב
ביקשו דוגמאות למה שקורה במשרד החינוך. בתגובות.

דבר אחד שיש מצב שאתה מפספס: הנוצרים, ברגע שהם מחליטים לפעול ולהפעיל כוח, לא יחכו או ירחמו יותר מדי. האכזריות שלהם יכולה לחזור והם מאות מיליונים, לא מיעוט כמו היהודים. אני חושב שהגלגל יכול להתהפך מהר מאד. מלחמה נוצרו-מוסלמית יכול להתרחש גם תוך כמה חודשים. אין לדעת, כמובן, אבל אין מה לשלול או לחשוב שהם בטוח יחכו לנהל את הסכסוך הזה.

בינתיים הנוצרים יפי נפש ומאפשרים לזבל המוסלמי להתנהל בביתם שלהם כאחד האדם. וכמובן בתוספת של גזענות ציפיות נמוכות שמותר למוסלמים (ולשחורים) מה שאסור לצרפתים, לאנגלים או לגרמנים.

סרטון הסברה מבריק.

@Bblanko בשבילך!

למה זה מופנה ספציפית אלי אם מותר לי לשאול?

אני רוצה בהקשר הזה (וגם בלי קשר האמת) להמליץ בחום על הסרט הגרמני בלון balloon, על משפחה שמנסה לבנות כדור פורח כדי לברוח מהדיכוי של מזרח ברלין והקומוניזם.
חוץ מהעובדה שהסרט פשוט מדהים מכל בחינה אומנותית (כתיבה, משחק אווירה וכו’) ההקשר שלו לפזקה שציטטתי הוא ההרגשה שהסרט מצליח לתת לך על הפחד של אנשים מההלשנות של שכניהם שטופי המוח. אחד הסרטים שלי העבירו את התחושה של חשדנות, פארנויה וסטרס בצורה הבהירה ביותר.