על דת, אידיאולוגיה, גזענות ומה שביניהם ::

בקרוב ברני עושה עליה, עובר לגור ביש"ע וצועק “עם ישראל חי”

https://twitter.com/i/status/1733885042458562955

די מדהים.

אני חושב שהתמיכה בישראל ברמה הפוליטית קיבלה מעמד גבוה יותר אחרי הפיטורים ואיבוד לא מעט המימון ב Penn. האוניברסיטאות בארהב נחשבות גוף מאוד חזק שלוקח המון כספים מהמדינה. יש שיח שלם סביב החוב הענק של כל אוכלוסיית ארהב ואפילו המדינה עצמה סביב ה student loans. ברני סנדרס ניסה לצאת נגד זה באופן ספציפי בכל הרמות שלו לנשיאות. אני לא חושב שהבעת התמיכה שלו בישראל בדיוק בעיתוי הזה היא מקרית.

לא לדאוג, תיכף טראמפ חוזר לשלטון ויפציץ את האוניברסיטאות האלה מהאוויר.
במקום פצצות ישתמשו במקסיקנים לאחר שאכלו בוריטו.

פוסט מעולה של אורי כץ (בכלל אחד הבלוגרים התותחים) בו הוא מנתח את נושא האנטישמיות. מומלץ בחום.

בגדול אני די מסכים איתו, אבל הבעיה היא שהמסקנה היא הסברה. ולך תסביר לאנטישמים האלו.

הסברה וחינוך הם התשובות של חסר התשובות. כל פעם שמישהו אומר שהסברה או חינוך הם הפיתרון הוא סתם מקשקש. ובלי קשר - הסברה זה פיקציה.

התגובות יותר מוצלחות מהכתבה, בלי קשר דיון מעניין ששווה להתעמק בו - ולו לשם האינטליגנציה.
(מעשית לא יקרה כלום, תהליכים לוקחים ת’זמן לאט לאט)

אני לא מבין את התגובה שלך. אם הסברה היא קשקוש/פיקציה, אתה בהכרח אחד מהשניים: או מאמין שישראל ראויה לכל הביקורת העולמית שהיא מקבלת בהקשר הסכסוך הישראלי פלסטיני ושאיננה נשפטת בחומרה כלל וכלל ביחס למדינות אחרות, או מאמין באנטישמיות במובן הפשוט והטהור ביותר שלה.

מהיכרותי איתך אין שום סיכוי שזו אופציה 2 ובהחלט יש סיכוי שזו אופציה 1, אבל הייתי רוצה להאמין שגם אתה חושב שישראל נשפטת בחומרה מדי ביחס לאחרים.

התגובות אכן מעניינות לכשעצמן, אם כי לא הייתי אומר שיותר מהפוסט… אני מעריץ לא קטן של אורי כץ ואני נוטה להסכים עם כל פלוץ שהוא משחרר לאוויר. הרבה יותר אגב מגורואים לשעבר אחרים של המחנה הכלכלי הליברלי בישראל (ע"ע מואב ושות’).

איך הגעת לזה דוד?

דיברתי על עצם המעשה של הסברה ולא על הסכסוך. הסכסוך הוא מורכב. הסברה זה ניסיון לשכנע. אין דבר פחות משכנע מניסיון לשכנע.

וואו, אחד המשפטים שאני הכי פחות מסכים איתך שלך פה מאז ומעולם, ואלהים עדי שהיו לא מעט.

זה כמובן תלוי כיצד זה נעשה, אבל כשזה נעשה טוב להגיד שזה לא משכנע? איך אפשר?

כי מי ששונא ישראלים, מי שחושב שיהודים הם מקור כל הרוע בעולם/אליטה ששולטת בעולם בא עם הדעה הזאת מהבית והוא לא הולך לצפות בשום סרטון הסברה של מעל 2 דקות, וכל סרטון/מאמר שהוא כן יצפה בו הוא פשוט יגיד שזאת פרופגנדה ישראלית והיא מלאה בשקרים.

כמה שתנסה לשכנע אותו הוא רק יתבצר בדעה שלו ולא יזוז במילימטר מהדעה שלו.

בעזרת הסברה אולי תצליח להסביר ולשכנע מעט אנשים ״מתנדנדים״ מבחינת דעה וכאלה שבאמת פתוחים לדיון, 99% מהאנשים לא כאלה.
המיינסטרים של האנשים מאוד מקובע על התדמית של ישראל בעיניו ומי שגם אחרי ה7.10 וכל התמונות והעדויות בטוח שישראל היא השטן שום דבר שתעשה לא ישכנע אותו ההפך.
אולי אם כבר אתה תיצור אנטגוניזם והם ישנאו אותך יותר

מי שצריך לעסוק בהסברה אלה אישים פוליטיים ומול אישים פוליטיים ממדינות אחרות אבל זה אני מאמין שקורה בדלתות סגורות במילא.
אם אתה מכיר אנשים מחו״ל באופן אישי אז גם להם טוב להסביר, סיכוי יותר טוב שהם יהיו פתוחים מתוך היכרות אישית איתך ועם כבוד אליך ולדעה שלך. גם אז סיכוי סביר שתיתקל באנשים שיגידו לך בכל מקרה שהצד השני אולי רע אבל ישראל היא מפלצת ואי אפשר להאמין למה שיוצא מהתקשורת שלה.

גם אם כל אזרחי ישראל יפרסמו 7 סטורי הסברתיים ביום ויתחילו לריב עם פרו פלסטינים באינטרנט אתה כמו טיפה בים ואתה לא תזיז את הדעה הרווחת במילימטר.

אפשר דוגמה?

רוצו לקרוא את הפוסט של ביל אקמן:

https://twitter.com/BillAckman/status/1742441534627184760?t=PRbRfeppQgqKhJSB28eg5w&s=19

תודה על השיתוף הנהדר. זה ארוך אבל שווה קריאה (אולי אפילו חובה קריאה?). בכל אופן, מעריך את השיתוף :+1:

כשביקשתי ממנו לסכם…
Screenshot 2024-01-03 at 16.25.08

פרופסורית שחורה סופגת ביקורות קשות בשל חוסר מוכנות בסיסית לגנות בתוקף אמירות אנטישמיות מזעזעות, ולכן בורחת מייד לתירוץ המתקרבן של גזענות?
אין צפוי מזה בעולם.

האמת - אחרי שאובמה התערב לא חשבתי שיגעו בה. לסבית שחורה - זה כאילו הגלופה של הפי סי ישר למשרת הנשיאה. לא חשבתי שהם יודו בטעות. יפה.

הבנתי שרשימת הקלינטים של הסרסור אפשטיין שוחררה סוף סוף, יש למישהו מקור אמין לרשימה?

דבר אחד בטוח טראמפ יצא נקי. קלינטון לא.

מצחיק אותי שהיא כל כך סתומה שהיא אפילו לא קולטת מה היא רומזת בתגובה שלה (בוגרת הרווארד כן?)

אם לדעתה היא לא עשתה שום דבר רע (פלייג’ריזם), היא לא מטילה ספק ב"מחוייבות שלה להלחם באנטישמיות" והיא בכל זאת התפטרה רק בגלל “קמפיין שקרים וזה שקראו לה ניגר” אז היא בנאדם חלש, חסר עקרונות ועמוד שדרה וטוב לכולנו שתצא מעמדת חינוך.

למה זה בטוח?

הוא לא היה באי המפורסם אף פעם ולא היה בבית של אפשטיין. גם יש עדות שהוא היה “פרסונה נון גרטה” באי שלו, כי הוא הסתכסך איתו

כל הקשרים שהיו לו זה לפני כל הפרשיות. סתם במסיבות ודברים כאלו.

https://twitter.com/EndWokeness/status/1742713568519168201

Attorney Bradley Edwards, who spent a decade on the Jeffrey Epstein case and represented 70 victims:

“Trump is the only person who picked up the phone & said: Lets just talk. I’ll tell you what you need to know.”

“Trump very helpful”

https://twitter.com/EndWokeness/status/1742709715384111503

Donald Trump banned Epstein from Mar-A-Lago all the way back in 2007.

Attorney Bradley Edwards named Trump as the only one who helped him with his case against Epstein.

And now the unsealed court docs say that Trump was never on the Epstein island or ranch:

כי קלינטון ברשימה ומופיע בעדויות לעומת טראמפ שבכלל לא…

מהמעט שראיתי במקומות נידחים, גם הנסיך אנדרו ברשימה
קלינטון ביקר אצל אפשטיין 25 פעמים
אהוד ברק(לפי כתבה ממאי 23 בtimes of israel) ביקר אצל אפשטיין 30 פעמים ויש עדות של מישהי שאמרה שהיא אולצה לשכב איתו

קיצר, מעניין מאוד
המון שמות חשובים יותר ופחות
לא אתפלא אם התקשורת בארץ תשתיק את העניין לגמרי ולא תדבר על הנושא הזה בכלל