על דת, אידיאולוגיה, גזענות ומה שביניהם ::

מסכי ב100 אחוז שהאידיאולוגיה לא מעניינת והפוליטיקה זו הזונה הכי צינית שקיימת, הבעיה שלי קיימת עם זה שאנשים מקבלים את זה.
ויאיר לפיד הוא כלי, כולה אביזר במה שלטעון שהוא חכם שמנצל גל מסויים במקום להבין שאנשים פשוט מנצלים אותו זה לתת לו חתיכת קרדיט.

וכל הפוליטיקאים*

לא מבין למה יאיר לפיד שונה מאחרים. כי הוא לא דוגל בדעות שלך?
ביבי לא שונה ממנו בנושא וגם קיבל החלטות פופוליסטיות בשביל דעת הקהל.

רגע, איך הגענו ליאיר ופוליטיקה? כולה שאלתי על הקורס :sweat_smile:

אבל בכנות, בא לכם לפרט את דעתכם? קצת קשה לי לקבל קישקוש/שטויות/כ״ו בלי להבין למה. מאוד קרץ לי הרעיון של הפיכת הלא מודע (משהו שקרה בעבר) למשהו מודע - שאפשר לטפל בו. יש משהו מאוד הגיוני בזה ״שאנחנו לא יודעים מה שאנחנו לא יודעים״. כמה מטענים ואולי קשיים אנחנו סוחבים בלי בעצם לדעת מה המקור שלהם.

להשים את נתניהו ולפיד באותו משפט זה חתיכת עוול.
יש לי הרבה טענות על ביבי, אבל על דבר אחד אין לי ספק שנתניהו עובד בשביל הקהל שלו במפלגה הכי דמוקרטית בכנסת עם אידאולוגיה מאוד ברורה, ושבסופו של דבר הציבור מצביע לו בהמוניו. אתה באמת יכול להגיד לי שלפיד עובד בשביל מצביע כלשהו?, ואם כן אני הייתי מעוניין לדעת איזה.
בסופו של דבר לפיד זוכה לדעתי לתמיכה רחבה רק בגלל ההתפרקות של העבודה ומצביעים מיואשים שמחפשים נמסיס לנתניהו ולפיד זה מה שיש לצד שלהם כרגע להציע.
הלוואי שלפיד היה מקבל החלטות (וממש לא מעניין אותי אם הן היו פופוליסטיות או לא), אבל ברגע ששליט יחיד במפלגה שלו כבר לא מנסה להתאמץ ולהביא פרלמנטרים שאשכרא עובדים בשביל הציבר אלא כאלה שרק יצביעו כן או לא בכנסת הוא שותף לזנות חדשה בפוליטיקה (לא מסוגל להגיד אפילו שהוא מוביל את זה).
להביא מישהי שחשוב לה בנאום ההיכרות לספר על סבתא שלה שהייתה מאכילת חתולים זה פשוט תעודת עניות לכנסת, מישהו פה יכול באמת להגיד שהוא מכיר איזושהי דעה של הנורווגים ביש עתיד?, עזבו דעה מישהו מכיר אותם בשם?.
האנשים שדחפו את לפיד לפוליטיקה הם לדעתי האנשים הכי מסוכנים לדמוקרטיה שקיימים, למנות את הסוס של קליגולה זו לא רק הדרך שלהם לתפוס שלטון אלא המטרה, כי איתם הרבה יותר נוח להם.

הקורס הנהדר של סאם האריס האגדי עזר לי המון.
למדתי דרכו מדיטציה, אני ממליץ בחום על הקורס שלו Waking up.
הMindfullness יכול להיות התחלה טובה.

PS. זה לא קישקוש ניואדג’י.

יכול לפרט יותר? זה קורס nlp?

תמיד התעניינתי במוח וברעיון של לחפור בו ובחיפושים שלי אחרי מידע ניתקלתי בNLP אבל האמת שלא שיכנע אותי ולא מצאתי מחקרים רציניים שתומכים בזה.
מזה התגלגלתי למדיטציה, ובמיוחד Mindfullness, אבל יש כל כך הרבה מידע בנושא שקשה לבחור בקורס המתאים, ולמקום הזה נכנס סאם האריס.

אני לא יודע אם אתה לא מכיר אותו אבל הוא סופר, מדען מוח ויש לו פודקאסט ממש נפלא שפתח לי עולמות. הבן אדם מאוד חכם, חריף והכי חשוב היגיוני.
אז הוא בנה את הקורס הזה https://wakingup.com/

יש שמה כל מיני דברים נפלאים ממש אבל בעיקר יש את הקורס בן ה28 ימים שמלמד אותך מאפס איך לעשות מדיטציה ומשם אתה יכול להתפח לכל מיני כיוונים בהדרכתו עם כל מיני שיעורים ומדיטציות באורך שונה ולפי כל מיני צרכים.

האמת? חוויה משנת חיים. לא פחות. מדטציה יכולה לשנות לך את המוח ונותנת לך להגיע למקומות בתוך המוח שלא חשבת שיש לך. אני ממליץ בחום.

זה עולה 100 דולר לשנה, 500 לכל החיים אבל אתה סטודנט ואין לך כסף אתה יכול להיכנס ללינק הזה Waking Up - A New Operating System for Your Mind
ייתנו לך לשנה ב 50 דולר או אפילו בחינם אם ממש צריך את זה.

ויש מעט מאוד קורסים שעולים כך ששווים את המחיר שלהם.

אושר! אושר! רק מאה דולר לשנה! או 500 לכל החיים!!!

ליאור אתה מפתיע . אל תגיד לי שאתה נהיה קפיטליסט פתאום. מה אם טיפה רוחניות? :stuck_out_tongue_winking_eye:

בקשר ליאיר לפיד , פחדתי ועדין פוחד מהיום שבו האיש החלול והריק הזה יגיע להיות ראש ממשלה. אבל מודה שבהתחלה חשבתי שטוב שנותנים לו שר חוץ. הרי במדינת ישראל שרי חוץ לרוב הם סתם לפוטושופ וטיסות לחול נכון? כי תמיד ראשי הממשלה שואבים אליהם את הסמכויות מהמשרד נכון? אז זהו, שבנט כל כך חלש וטיפש, שיאיר לפיד החלול הזה לקח לו את הסמכויות. ומה הוא עשה איתם? עסוק בלהרוס ולחרב את אחת מהבריתות הכי חשובות שישראל וביבי רקמו בזמנו וזו הברית עם פולין. במשך שנים פולין היתה בעלת ברית נאמנה ובלמה נגדנו החלטות באירופה. אז הגיע הפיל הזה בחנות חרסינה והחליט לחרב איתה את היחסים. הם כבר רמזו שהם יסגרו איתנו חשבון בהחלטות בקשר לאירן.

שמישהו יפיל כבר את הממשלה הזאת…

ומשהו לצחוק איתו: מצחיק אבל אמיתי:

Aragones

https://twitter.com/SummrWrites/status/1468768685368037377

אכן לא מעט, אבל אתה יודע ליאור, איכות עולה כסף והם כל הזמן מוסיפים שיעורים ומדיטציות. הקומוניזם לא עובד.
ומישהו חכם כמוך אמור להבין שמדיטציה זו אומנות נרכשת ולא בקלות, ולא, היא לא נותנת אושר אלא כלים שיעזור לך להתמודד עם החיים.

Ps. החבר’ה האלה כל כך בטוחים שהם טובים (והם כן) שאתה יכול לקבל שנה בחינם. אף אחד לא גונב ממך 500 דולר. מה רע בזה?

לא הולך להכנס איתך לדיון הזה. רק אגיד שבשביל הצד השני של המפה הדעה שונה לגמרי.

לא התלוננתי שיקר. אני בכלל מגיע מכיוון אחר. אני קצת מזלזל בקונספט של הגשמה עצמית וחיפוש אחר האושר. אושר הוא נוצה קלה ברוח שרגע מעופפת באויר. זה יהיה ממש דבילי לרדוף אחרי ציפור כדי להשיג נוצה. אם תמרוט אותה היא לא תקנה לך אושר ואם תמתין שהיא תנשור תבזבז מלא זמן. סמוך על עצמך ועל חייך שיספקו לך רגעי אושר. הם קורים לכולם. בחינם. אין כסף. לאלה שעושים מדיטציה ולאלה שלא.

זו תגובת הStrawman הכי גדולה בה נתקלתי בפורום.
לא דיברתי על אושר. דיברתי על שיטה שעוזרת לך לחפור במוח. ומדיטציה מצוינת בשביל זה.
אז באמת שאני לא מבין את התגובה שלך.

אתה לא רואה למשל שיש בעולם אנשים מאושרים יותר מאחרים בלי קשר למצבם בחיים? זה מוכיח שיש הרבה אלמנטים פנימיים שלנו עם עצמינו באותו מרדף אחרי האושר.
הכל מסתכם באיך שתסתכל על החיים.
יש אנשים עבורם כל קורס כזה הוא שקר אחד גדול, אבל זה לא סותר שלאחרים זה משהו טוב ואפילו משנה חיים.

אתה אולי לא צריך לשלם למישהו שיגיד לך תחשוב חיובי, אחד אחר לא זקוק לפסיכולוג, ואדם שלישי לא זקוק למאמן שיגיד לו לרוץ. האם כל המקצועות הללו הם של שרלטנים? האם לא הוכחנו כבר מספיק על הקשר בין גוף ונפש?

אין לי שום יכולת להעריך או להשוות בין אושר של אנשים כי אושר זה לא דבר מדיד. וגם כמובן שאין לי שום בעיה עם אנשים שעושים ויפאסנה אם זה עושה להם טוב. אני גם לא בטוח שאני מבין מה זה “נפש”… זה סוג של אלוהים? כי אני אתאיסט.

האמת אני רואה אנשים שנראים לי או שאני מניח (ואולי טועה כמובן) שהם יחסית בעלי ראיה חיובית על חייהם, ואולי אני אפילו יכול להניח שיש להם יותר מהנוצה החמקמקה הזו. אתה יודע מה משותף להם? הם לא עושים מדיטציה, לא לומדים מיינדפולנס ולא הולכים לפסיכולוגים. הרבה פעמים הם בני 5 או 6. והרבה פעמים הם סתם אנשים רגילים. חיוך על הפנים אגב הרבה פעמים מסתיר עצב.

חיפוש אחר משמעות ואחר אושר ואחר הגשמה עצמית ואחר העצמי האמיתי שלי הם היינו הך מבחינתי.

לא קיים בן אדם שלא זקוק לפסיכולוג.

החטאת את המטרה בקילומטרים.
הכוונה היא שיש הרבה אנשי מקצוע להם מישהו מסוים לא זקוק (או חושב שאינו זקוק). אני טוען שזה לא אומר שהמקצוע הוא שרלטנות.
אז לא בא להכנס להשוואוצ בין פסיכולוג למעביר קורס של nlp, רק בא להגיד שיש הרבה אנשים שחייהם השתפרו בעקבות כך ולכן זו לא שרלטנות וממש לא משהו רע.

ולא, לא לקחתי חלק בקורס כזה וגם אין תכנון כזה לעתיד, רק לא אהבתי את התקיפה הזו כנגד משהו שאנשים לא מכירים.

חוץ מזה, יש לא מעט אנשים שחיים חיים מאוד טובים ושלמים בלי (אני ביניהם).
אין לי שום דבר נגד זה, פשוט לא רואה את עצמי מממן טיפול כרגע כי יש לי לטעמי דברים טובים יותר לעשות עם הזמן והכסף. (סטודנט למדעי המחשב אז זה לא שיש זמן או כסף גם ככה כרגע :wink:)

אני אבדוק; נשמע מאוד מרשים. האמת היא שהתחלתי לעשות מדיטציות פה ושם בכמעט חצי שנה+ האחרונות ואני מאמין שזה כן עוזר בכל מיני דברים. אני אישית ממליץ.

האבולוציה של השמאל:

שנות ה60 השמאל מפגין בין היתר נגד הפרדה גיזעית בארה"ב

בית ספר ציבורי דנבר קולראדו . הפרדה גיזעית בחסות השמאל הפרוגרסיבי. 2021.

טל היינריך מסבירה:

https://mida.org.il/2021/11/25/המשמרות-האדומים-של-וושינגטון/

https://twitter.com/TalHeinrich/status/1471037050992345090

כתבה מפחידה על מה שהולך שמה:

https://mida.org.il/2021/11/25/המשמרות-האדומים-של-וושינגטון/

אהבתי את תיוג ההורים שמגינים על הילדים שלהם כ"טירוריסטים".