על דת, אידיאולוגיה, גזענות ומה שביניהם ::

אותו דבר בטניס… גברים משחקים הטוב מחמש, נשארים הרבה יותר זמן על המגרש ומביאים בכך יותר חשיפה ופרסום אבל הנשים מקבלות אותו דבר.

נשות ארה"ב ביקשו לשנות את החוזה אחרי שנחתם. הן קיבלו בדיוק את מה שהן רצו ואז רצו עוד יותר.
למזלנו הסרטן הפימנסטי הזה נמצא רק באמריקה, באירופה זה לא יקרה כי לאף אחד לא אכפת מ “כדורגל” נשים (חוץ מלנאורים המיוחדים בתקשרות).

אבל כן, יש מתקפה מטורללת ומסוכנת על כל ערך חשוב בתרבות המערבית.

כן רק שפה השחקן מליגה ג’ הוא הנבחרת גברים האמריקאית.
נבחרת הנשים בכדרוגל בארהב היא תחרותית יותר, הישגית יותר ומכניסה יותר כסף וצופים מהנבחרת גברים.

אם זה נכון אני כמובן לוקח את הדברים שלי בחזרה (בהקשר הזה), אבל קצת קשה לי להאמין.

שטויות. נבחרת הנשים האמריקאית מקבלת יחסית יותר כסף מהגברים. רק מה, “מונדיאל” הנשים לא מכניס כסף אז יוצא שלמרות שהן מקבלות נתח גדול יותר מהעוגה, העוגה היא קטנה כי, כמובן, “כדורגל” נשים הוא ספורט נחות ומצחיק ואף אחד שהוא לא תל אביבי פלצן לא רואה את זה.

אחרי שה"כדרוגלניות" (תזכרו, מדובר בשחקניות שהובסו על ידי תינוקות) חתמו על החוזה שרצו הן הבינו שזה לא נותן מספיק כסף, אז הן שלפו את קלף הequality כי באמת אין כסף בספורט המצחיק שלהן, ותודות לפסיכוזה העולמית הן השיגו את מה שהן ריצות.

זה כל הסיפור. טרלול רגרסיבי פר אקסלנס.

יש לך נתונים לזה?, לי זה נשמע כמו בולשיט טהור.
כדורגל נשים מביך לצפייה, וניסיתי באמת שניסיתי לצפות אבל יש שם טעויות שלא היו מתקבלות בשכונה.
לדעתי, ג’ואי ברטון הבריון אמר דברים נכונים אז (להקטין מגרש, להקטין כדור, להשתמש יותר באסטרטרגיה מאשר בטכניקה ותכונות מולדות) אבל העדיפו להתייחס לאדם ולא לתוכן.

אני לא ממוחה לכדורגל נשים באמריקה. ממה שחיפשתי ואני רואה באינטרנט, ממוצע הצופים אצל הנשים גבוה ב20% מאצל הגברים. (אני אישית מייחס את זה לעובדה שמי שרוצה לראות שם ספורט אמיתי צופה בnba ובnfl.

הנשים בנבחרת מרוויחות כ15 אלף למשחק בעוד הגברים מרוויחים כ50 אלף למשחק.

אם זה המצב אז זה מוזר.

שום מצב לא מוזר. הן חתמו על החוזה הזה! הן רצו כסף מובטח בלי קשר למשחקים ואילו הגברים רצו אחוזים. זה הכל. הן היו חופשיות לחתום על אותו חוזה של הגברים.

אבל כולם שוכחים להזכיר את זה.

נבחרות זה לא שכר שוק, אלא משולם על ידי המדינה והוא די רנדומלי, אני מניח. הטענה היא שההתאחדות צריכה לשלם אותו דבר לגברים ונשים באותו ענף. מניח שזה יותר דומה לעובדה שספורטאי אולימפי יתוגמל באופן זהה על מדליית זהב.

זה נכון שכדורגל נשים מצליח יותר מכדורגל גברים בארהב, אך עם זאת צריך להזכיר כי כדורגל נתפס שם כמשהו רכרוכי וספורט נשי. ובכלל, כדורגל לא ממש מעניין אותם שם. לא כדורגל נשים ולא גברים.

אני לא מבין אבל דבר אחר… למה זה מפריע לכם שנשים רוצות לקבל תקציבים כמו הגברים. תכלס באיזשהו מקום אני מבין את הפמיניסטיות. אנחנו חיים בעולם גברי. התאגידים, המדינות, בדרך כלל הכל מנוהל על ידי גברים. בספורט ובמוזיקה מרבית הכסף וההצלחה נמצאת בידי הגברים.

זה 50% מהאוכלוסייה שאין להן סיכוי להגיע לתפקידי מפתח, שצריכות להוכיח את עצמן הרבה יותר מאשר גבר צריך. אני מבין למה הפמיניסטיות מרגישות נחותות. ואי אפשר להאשים אותן בזה.

אני לא מסכים עם הדרך שלהן והאגרסיביות שבה הן בוחרות להשתמש, וחוסר ההכרה שלהן בהבדלים הבסיסיים שבין בנים לבנות. אני חושב שהן מנסות לעשות את הבנות בנים סוג ב’, במקום להפוך את הבנות לבנות שגאות בעצמן שהן בנות. בנוסף הן גורמות להרבה אנטי אפילו בקרב נשים שלא רוצות להשתייך לטרלול שלהן.

בכל מקרה אני חושב שכולנו צריכים לאחל להן בהצלחה. בסופו של דבר הן פועלות עבור הנשים שהן גם האמהות, האחיות, הבנות והאחייניות שלנו. לא ממש אכפת לי שישפך יותר כסף על כדורגל נשים כי גם ככה הרבה כסף נשפך על ענפי ספורט מטורללים כמו סייף או שחייה.

אם ניקח את הפורום הזה כמיקרוקוסמוס של העולם שבחוץ אז גם אתה שותף למדיניות פטריאכלית, אני לא רואה שהזדעקת על אי שילובן של נשים בפורום.
הטענה שלי, זה שלא על כל דבר צריך להזדעק ולכפות שיוויון מהטעם הפשוט שיש שוני, ושוני זה דבר בסדר גמור.
למה אתה לא טוען לטעם לפגם שלנשים יש חצי נקודת זכות יותר במס הכנסה, זה לא פטריכאלי מבחינתך?, או שזה בסדר לתקן עוול בעוול אחר שמטיב איתם.
כדורגל נשים לא מעניין, והעניין שמנסים להדביק פה שאני הלא בסדר שחושב ככה, מעלה אצלי שאלה האם אתם המיזוגנים האמיתיים שמנסים להגן על כדורגל נשים בגלל הנשים ובאוטומט שלכם זה להגן עליהן.

אבל אף אחד לא הזדעק פה על זה שהשכר שלהן לא שווה. ברגע שהן בעצמן נלחמו להשוואת השכר והצליחו הגיעו זעקות על זה שהן לא מעניינות. האנלוגיה שלך לא נכונה פה.

אם כבר אז, אם היו מגיעות לפה נשים וטוענות שלא נותנים להן להגיב רק כי הם נשים והתגובות שלהן מעניינות באותה מידה (במידה והן אכן מעניינות ועומדות ב"חוקי הפורום" אבל המנהלים מוחקים להן פי 9 הודעות סתם) אז הייתי מסכים איתן. כנראה שמקרה הזה היו באים פה חברה וצעקים שיש אפליה מתקנת ובנות לא מעניינות פה אף אחד בפורום.

היה פה דיון על אפליה מתקנת לפני כמה זמן, תחזור אחרונה ותראה שכמעט אך אחד פה לא היה בעד זה.

כדורגל נשים לא מעניין אותך! (וגם אותי) בארצות הברית יש להן קהל גדול מה לעשות. מה זאת ההתקרבנות הזאת משום מקום? אף אחד לא מכריח אותך לצפות בכלום.

או שאתה יכול לטעון גם שהפורום פטריאכלי מכלתחילה ולכן נשים לא מגיבות פה. אבל אתה לא תטען ככה כי אתה יודע שזה יהיה שקר מוחלט.
לא מרגיש קורבן, כתבתי את מה שכתבתי (את עצמי כדוגמא) כקונטרה לכמה משתמשים שחושבים את עצמם מתקדמים ומכילים.
נ"ב- כדורגל נשים לא מעניין לא בארהב ולא בכלל, אתה באמת מאמין שכשזלאטן שיחק בלוס אנגלס האוהדים המקומיים התעניינו יותר בשוערת ארהב מאשר בו?, נשמע לי חרטא.

שוב, מה זה קשור. יש לך בעיה עם התנועה הפמיניסטית? עם הטיפול של הנשים בעניין? בסדר. זה יכול להיות דיון שלם ואחר. מדברים פה עניינית על הנבחרות כדורגל האמריקיות ועל השוואת השכר בניהן אחרי שהביאו לפה ידיעה על זה.

אז מיותר מאוד, כי אלה שמניחים עצמם כמכילים ומתקדמים (אני אניח שדיברת עלי מאחר ואני מהצד השני של הדיון פה) לא מכריחים אותך או אף גבר אחר לצפות בכדורגל נשים ולא רוצים להכניס אותך לכלא כי אתה גבר. יש נושאים שנוגעים לתנועה הפמיניסטית שאני יותר או פחות מסכים איתם. במקרה הזה אני מסכים. אין לי בעיה שישוו את השכר של 2 הנבחרות הנל. לא צריך לקחת כל דבר לקיצון כדי להבהיר נקודה.

אנחנו מדברים על הנבחרות שלהם. אז זה גם לא קשור. חוץ מזה, תחפש קצת נתונים ותראה שנבחרת הנשים בארהב יותר תחרותית, יותר השגית ויותר מעניינת את הצופים שם. מה לעשות שזה לא מתאים עם הנרטיב שלך.

אגב לגבי הנ.ב שלך- יש בערך 150 מיליון נשים בארהב, אני ניח שאת חלקן (מי שאוהבת ספורט, מי שפמיניסטית וכו’) יותר מעניינת שוערת ארהב מאשר שחקן טופ אמריקאי כלשהו (בכוונה לא זלאטן כי יש לו המון אוהדים בכל העולם ולא על זה מדובר) . תוסיף לזה את העובדה ש(אני מניח) הרב הגדול של הגברים שם צופים בענפי ספורט אחרים מכדורגל לרב. ואת העובדה שכמעט אף גבר בעולם לא מתעניין בל.א גלקסי לעומת נבחרת ארהב נשים שהיא הנבחרת השולטת בכדורגל נשים בכמעט העשור האחרון ויש מצב שיש יותר מתעניינים באחת השחקניות של הנבחרת מאשר בשחקן בכיר בקבוצה (שלא להגיד נבחרת) אמריקאית…
*שים לב שאין לי אפילו שם של שחקן שלא הגיע לשם מאירופה לתת לך…

אז תחזור אחורה להודעה שהגבתי ותראה שהוא טען שהעולם פטריכאלי, ולכן המאבק הפמינסטי צודק.
אז עכשיו נחזור עניינית, למה מדינה מתקנת הסכם שכבר נחתם? מבחינתי לא מקובל, ולא מעניין אותי הסיבה.
ועוד הפעם, כדורגל נשים לא מעניין אף אחד באמת. ברוב העולם זה עבודה שנייה במקרה הטוב, לרוב זה תחביב. אתה לא יכול לטעון שהם יותר הישגיות כשהן פחות או יותר היחידו שמתנהלות כמקצועניות ולא כעבודה נוספת. אז כן לטענתך הן יותר הישגיות. אך טענתי שז לא משנה כי זה לא באמת מעניין מישהו.
הליגה האמריקאית מוצפת בשחקני עבר ענקיים, אתה לא יכול להוציא אותם מהדיון כי הם לא אמריקאים, הם משחקים שם, הם מעוררים עניין גדול.
דרך אגב, האמריקאים הטובים משחקים באירופה (פוליסיץ, ריינה ועוד).

אז צודק ולא הגבתי למשהו שקשור אליי. מתנצל, זה כבר דיון עמוק יותר וכרגע הוא בניך לבין סנטיאגו כי לי אין סבלנות להכנס לפילוסופיה של פמיניסטיות מטורללות :wink:

בוא נדבר עניינית, אי אפשר חוקית לחתום על חוזה ש"מפלה" את אחד הצדדים, בטח אם הוא הצד שנחשב חלש (לא המדינה במקרה הזה)
אם אני אחתום עם המעסיק לי שאני עובד 24 שעות ביממה עם שכר של 2 שקל לשעה. ואחרי זה אגלה שאתה עובד 8 שעות ו רוויח 50 לשעה אז אני אפתח גם אפתח את החוזה וכל בית משפט בעולם יהיה בעדי.

אני יכול לטעון מה שאני רוצה כל עוד יש תוכן והוכחות מאחורי זה. עובדתית לגמר מונדיאל הנשים האחרון היו 20% אחוז יותר צופים מלגמר הnba למשל. אז אתה טועה, יש קהל מאוד גדול שזה מעניין אותו.

שוב אנחנו מדברים על הנבחרות ולא על הליגה שם יש שוק חופשי של שכר ולא המדינה מתקצבת אותו.

אני הייתי מאלו שראו את גמר מונדיאל הנשים. נסחפתי בהייפ, והיה מביך מאוד לצפייה.
ועוד הפעם, המדינה אמורה לתקצב על פי רמת העניין, מה זה משנה מי מייצר את העניין?.
מדינה לא יכולה לשנות הסכמים על פי לחץ ציבורי. ממש לא אכפת לי מי הרגיש שנדפק בהסכם. אני לא זוכר הסכם העסקה אחד שלא הרגשתי בו פראייר בסופו של דבר. אבל כמו רוב המשרות הציבוריות, המדינה לא התעניינה בי ובהרגשתי, אלא אמרה זה ההסכם הקיבוצי של האחים והאחיות בישראל, מתאים לך תיקח לא מתאים לך תתפטר ותחפש את עצמך במגזר הפרטי.

ואחרי זה אתה מאשים אתונו שאנחנו מכריחים אותך לאהוב את זה :wink:
ועכשיו ברצינות…

מסכים איתך ב1000% אבל באותה נשימה, כבר הסברתי לך שנבחרת הנשים מייצרת יותר עניין (או לכל הפחות שווה) מנבחרת הגברים. יש לך נתונים שמראים אחרת? אני לא מוצא כאלה. אם הייתי מוצא הייתי משנה את דעתי.

ההחלטה התקבלה בבית המשפט. אם יש לך טענות כלפי מערכת המשפט האמריקאית (ויש לי מלא כאלה) זה משהו אחר וכללי יותר.

וואלה אז תעבור למגזר הפרטי :slight_smile:
ושוב, עכשיו ברצינות- זה לא המקרה פה, אם היו אומרים לך “שמע חביבי, זה ההסכם הקיבוצי של האחים והאחיות בישראל אבל אתה מקבל הסכם נחות יותר כי אתה ג’ינג’י” יש לי הרגשה שהיית לכל הפחות מזדעק. וגם אם לא, זה עדיין לא כשר.

אני חושב שהיחיד שמזדעק פה זה אתה חביבי. הדעה שלי הייתה מאוד פושרת. בעוד שמצד אחד אני מבין את הפמיניסטיות אני גם מעביר עליהן ביקורת לא קלה.

לא חושב שחייבים לשפוך כספים על הכדורגל הנשי, אבל גם זה לא כואב לי בביצים כשמעבירים להן תקציבים. אין שום סיבה שמעבירים תקציבים לכל ענפי הורט השונים והמשונים אז למה שפה יהיה אכפת לי? כואב לי יותר שמממנים את החשמל בעזה.

גם אותי, נו ואז?

לא יודע אם מישהו מנסה להוציא אותך כלא בסדר, לא עקבתי באדיקות לכל אורך הדיון, אבל הכל בסדר זו דעתך וכל עוד שאתה לא אונס נשים כי מס הכנסה נותן להן נקודה וחצי יותר מאשר לך אתה בסדר גמור.

הטענה הזו היא שקר מוחלט!! הן קיבלו יותר כסף יחסית!! אני לא מאמין שאתה נופל בכזו קלות הפרופגנדה הזו. אפילו עוזי דן המגה נאור הודה בזה כשעניתי לפוסט ההזוי שלו בפייס.

הנשים רצו כסף מובטח. לא רצו אחוזים מהרווחים של הנבחרת. הן בחרו לחתום על חוזה מובטח.

זו לא בעיה של הגברים שהמונדיאל מכניס 4 מיליארד דולר ואילו הדבר העלוב שקוראים לו “מונדיאל” הנשים (שמישהו ששיחק קצת כדורגל מול נשים “מקצועיות” אני יכול להבטיח לכם שנבחרת הפורום שלנו זוכה בליגת האלופות ובמונדיאל הנשים בקלות) מכניס בקושי 40 מיליון…
אז גם אם הגברים מקבלים אחוז אפסי מהכנסות ההתאחדות מהמונדיאל, זה יהיה יותר מהנשים.

כי אף אחד לא רואה את החרא הזה.
אבל נו, זמנים מטורללים, צריך “שיוויון”.

אגב, כל הטענות פה נגד כדורגל נשים טענתי נגד הליגה הישראלית שקיבלה עשרות מיליונים מתנה מהמדינה כשביבי החליט להכניס אנשים למעצר בית.

אוהדי הזבל הזה שנקרא כדורגל ישראלי לא הסכימו איתי.