דיון ההעברות :: זירקזי הרכש הראשון בעידן החדש

אם אתה לא מצליח לראות בבירור את ההבדלים בין בארסה של אז להיום בכל פרמטר שתבחר, אז אין על מה לפתח דיון. הכדורגל היום לא שואף לשום שלמות, ושום שינוי טקטי לא ישנה את זה. אולי עוד קבוצות צמצמו את הפער כמו ליברפול טוטנהאם וסיטי, אבל אף אחת מהם כולל שאר הקבוצות בדרג העולמי, לא מתקרבת לרף שאותה בארסה הציבה (וגם לא את זה של יונייטד).

לא מדובר בנוסטלגיה ידידי, מדובר ברונאלדו רוני טבז וידיץ פרדיננד ואברה בשיא שלהם לצד גיגס וסקולס המנוסים, אין קבוצה היום באנגליה שמתקרבת לקבוצה הזאת.

לדוגמא, היום הרעש שעושים על ואן דאייק? שראיתי את הסטט שלו מול וידיץ׳ הבנתי עד כמה הפער גדול, ואן דאיק יכל לגהץ לו את המדים לפני המשחק.
הרעש התקשורתי היום גדול פי כמה וכמה, הסכומים של השחקנים ? פסיכים לגמרי, זה ואיכות המשחק שנפגעה הם הדבר היחיד שהשתנה מהכדורגל של אז להיום. (תודה לאייקס שבאמת עשתה משהו ייפייפה ושמרה קצת על הטעם הטוב, ואני יכול להגיד שבצער רב גם ליברפול שבאמת עושה את הדברים בצורה נפלאה, רק מחמאות.)

בארסה היא קבוצה היסטורית, לא צריך להשוות הכל אליה.
וכן הכדורגל השתפר. כבר לא תראה את דפורטיבו לה קורוניה מגיעה לחצי גמר האלופות או את ולנסיה לוקחת אליפות.

לא צריך להשוות הכל לקבוצות הכי היסטוריות של התקופה (מה גם שדיברתי על 5-10 שנים מוקדם יותר כי לטעמי זו הייתה ההתחלה של השאיפה לשלמות).

מה הכוונה שאיפה לשלמות? שבעידן הנוכחי לא תראה קבוצות גדולות כמו הגלאקטיקוס של ריאל משחקות עם פאבון כבלם. בכדורגל היום הקבוצה לא תתן לחור כזה בהגנה.

ואיך להראות סטטיסטיקה מוכיח משהו. הטענה שלי היא שהרמה עלתה, אז כדי לשמור על הסטטיסטיקה תצטרך בלם טוב יותר. סטטיסטיקה היא יחסית. אם עוד 20 שנה הרמה תרד אז תראה שחקנים אחרים ופחות טובים מביאים מספרים של מסי.

מה זאת אומרת לא צריך להשוות כל דבר לאותה קבוצה היסטורית מלפני עשור ? אותה בארסה התמודדה מול שאר הענקיות , זוכר ? אתה זוכר שב2008 יונייטד העיפה אותה וניצחה את צ’לסי בגמר ? אתה זוכר את באיירן מנצחת 7-1 בצמד מפגשים את אותה ברצלונה ? ברצלונה הייתה קבוצה היסטורית, מולה ניצבו קבוצות פנטסטסטיות שאתה לא יכול להגיד שהגדולות היום טובות מהן, נקודה.

אתה טוען שהכדורגל שואף לשלמות, הוא לא יכול לשאוף לשלמות כאשר הקבוצות הטובות בעולם כיום, לא עומדות עם אותן קבוצות ״היסטוריות״.

בארסה של 2008 היתה קטסטרופה של קבוצה וסיימה מתחת ויאריאל בליגה. הגיעה לחצי הגמר במקרה לגמרי. בארסה שחטפה שביעייה מבאיירן ב-2012 היתה פצועה, חבולה ובעיקר בסוף מחזור חייה שניה לפני שפפ עזב.

אגב, לטעמי בארסה 2011 חזקה מזו של 2009.

בארסה ב2012 לא ספגה שביעייה מבאיירן, היא הודחה בעוואנטה מול צ’לסי. בארסה ב2013 ספגה שביעייה מול באיירן כשהיא פצועה וחבולה רגע לפני שטיטו עזב את ארצות החיים

@benny צודק, טעות שלי.

מצד שני - אם זה מה שצריך כדי להוציא ממך הודעות אני אמשיך לעשות רמיקסים בין עונות.

TOUCHE

הרגשתי שאני צריך פסק זמן מכדורגל אחרי ליברפול ולתת לזמן לעשות את שלו. לא נכנסתי לאתר לחודש מרוב עצבים

תראו אותו, מדבר בפורום של יונייטד על תסכולו מליברפול. לעג לרש.

אז ליברפול ניצחה בתואר בסוף?.. באמת לעג לרש, אני מתנצל על גסות הרוח.

+1

ב2009 זה היה יותר מפתיע, מרגש ומרענן אבל ב-2011 הקבוצה כבר הגיעה לשיאה מבחינת סגנון המשחק, ומסי השלים את ההתפתחות שלו כשחקן שלם לחלוטין בתור החלוץ המזויף מה שלא היה בעונה הראשונה של בארסה.

לא משנה 2009 2011, הרעיון הוא שלא הייתה קבוצה כזאת, עד שלא תצוץ קבוצה כזאת שוב (וכרגע אין מה שמתקרב לזה בכלל, נקודה.) הטענה שהכדורגל שואף לשלמות היא פשוט לא נכונה. מעבר לכך שברצלונה הייתה מדהימה, היו לא מעט קבוצות רצחניות. הכדורגל הוא אותו כדורגל, עד שלא תהיה קפיצת מדרגה בכל מה שקשור ליכולות גופניות של השחקנים , הכדורגל ישאר אותו כדורגל, ושום טקטיקה או סגנון משחק לא ישנו את זה.

עם זה אני מסכים.
וגם עם זה שלגיטימי לחלוטין לטעון שוידיץ׳ טוב מואן דייק.

אבל, לטעון שסיטי של היום (קבוצה ששברה שיאי נקודות של כל הזמנים) אפילו לא מתקרבת לאותה יונייטד - נשמע לי מוגזם.
כמו כן, ההשוואה בין אז להיום היא דבר בעייתי ולא מאד רלבנטי בכדורגל. יש מצב שלפני 30 שנה איסקו היה השחקן הטוב בעולם או שעוד 20 שנה אחד כמו קסיאס יהיה לא רלבנטי כי הוא נמוך מידי. כל דבר נמדד בהתאם לתקופה.

יש משהו בעייתי בלמדוד את הרמה ע"פ 2-3 קבוצות. אני לא חושב שבאיירן של 13 חזקה מסיטי של עכשיו, למשל, ככה שאנחנו מדברים בעיקר על בארסה ועל יונייטד של סוף העשור הקודם-תחילת הנוכחי. לדוגמה - אין אף אחד בעולם שמתקרב היום לרמה של פדרר מסביבות 2004 נניח, אבל הטניס העולמי ברמה גבוהה בהרבה באופן כללי, כולל הטופ.

מודה שקשה לי להכריע אם זה המצב בכדורגל.

זו גם כן הנחה בעייתית מאד. מספיק שרמת האימון והמעטפת ישתפרו מעט בכדי שזה יהיה לא נכון (בטח קצת אחורה לתקופות טובות יותר של דיוקוביץ׳)

לכן זו רק דוגמה :slightly_smiling_face:

אני צופה ב רוב המשחקים בפרמייר ליג, מאז בערך 2008 יש ירידה ברמת הליגה. אתה יכול לקחת את יונייטד של עונה שעברה שמסיימת בפאקינג מקום שני(!) יונייטד הזאת לא הייתה בטופ 6 של השנים היותר טובות של הליגה. הגזמתי בכך שסיטי לא הייתה מתקרבת, אבל שיא הנקודות מספר רק חצי סיפור. סיטי נהנית מליגה פחות רצינית (פרט לליברפול שעשתה קפיצה משמעותית בעונה האחרונה).

אני לא יודע למה זה קרה, אולי הכסף אולי הרשתות החברתיות ? אני רק יודע שהשחקנים היום הפכו כל אחד בפני עצמו לחברה.לדוגמא ביונייטד (כי רק אחריהם אני באמת עוקב) שחקנים משתמשים במותג מנצ’סטר יונייטד כדי לקדם את מותג ההלבשה שלהם, אחרים כדי להוסיף עוד ועוד עוקבים לאינסטגרם, הרבה מאוד שחקנים שכחו שהם שחקני כדורגל לפני שהם ״@״ באינסטגרם.

לטעמי העובדה שלליגה יש צמרת, בטן ותחתית יותר מוגדרים ושכבר לא ׳הכל יכול להיות בכל משחק׳ היא דווקא ביטוי להתחזקות הליגה. ככה זה אמור להיות, רמות ופערים הם דבר טבעי.

וגם לגיטימי לטעון שלא.
וסלחו לי סטטיסטיקה לא אומרת את זה כשהיא לא לקוחה מאותה ליגה (או מאותו עשור), ומי שירצה להמשיך עם טיעון הסטטיסטיקה שיסביא לי גם למה ערן זהבי בין החלוצים הטובים בעולם בגלל הסטטיסטיקה שלו בסין.

הכדורגל שואף לשלמות, זה לא אומר שהוא שם אבל לשם הוא שואף הרבה יותר מבעבר. קצת קשה לי להסביר את זה אחרי עונת נפל של הספרדית ואחרי עונה טובה סוף סוף של האנגלית, אבל באופן כללי הרמה עלתה בהרבה, בעיקר טקטית, והיום בקבוצות צמרת לא תראה פאבון בהגנה.
וסלחו לי, יונייטד לא קבוצת צמרת ככה שזו לא דוגמה טובה.
זו דעה אישית שלי, תסכימו או לא אבל טיעוני הסטטיסטיקה מגוככים.

אגב גם אותה יונייטד אולי הייתה פחות טובה השנה? תזכרו בכל “רונאלדיניו” ששיחק אצלכם בשכונה ותבינו שרמת קבוצה תלויה ברמת הליגה

אפשר לברך על המוגמר.

UNITED NEARING £50M WAN-BISSAKA DEAL

Aaron Wan-Bissaka could undergo a medical at Manchester United in the next 24 hours, with United having made progress in their bid to sign the Crystal Palace right-back.

The Palace defender will cost £45m plus £5m based on add-ons.

He is expected to sign a long-term contract at Old Trafford and would become Ole Gunnar Solskjaer’s second signing of the summer, following the addition of Daniel James from Swansea.

מצד שני מפספסים את הקשר האחורי הכי טוב בשוק לטוטנהאם :scream:
BREAKING NEWS

Tottenham have agreed a £65m deal for Lyon’s Tanguy Ndombele - a club record transfer fee.

The player will have a medical in next few days and will sign a five-year contract.

נשמע מחיר הוגן, בהתחשב בעובדה שקייל ווקר עלה אותו דבר, והוא גם מבוגר יותר מוואן ביסקה וגם אידיוט מושלם.

הזמן דוחק, ואנחנו עדיין צריכים בלם, קשר וכנראה חלוץ מחליף, כי כל הסימנים מראים שלוקאקו יעבור לאינטר (מה הסיפור עם איקרדי שם? לא שאני מעוניין שיגיע אלינו, חלילה).
כל שחקן שלא יצטרף למחנה האימונים ולמשחקי החרטא, משול בעיניי לרכש ינואר - לא יעזור העונה וחבל. הקבוצה הזו צריכה להתאמן על כושר מעל כל דבר אחר, ושבועות הקיץ ללא משחקים, או עם משחקים בעצימות מאוד נמוכה, הם הדרך היחידה להגיע לכושר מספק בליגה תובענית כמו הפרמייר ליג. בנימה זו, מקווה שצ’ילה תעוף כמה שיותר מהר מהקופה ואלכסיס יחזור אלינו בזמן. נראה שהוא מוצא את המוג’ו שלו, ועדיף שיחזור מהר לפני שהוא מאבד אותו שוב.