גביע המלך :: מעפילים לגמר מול סביליה

אז מכל הסינדרלות מהליגה השנייה שהגיעה כל אחת בדרכה לשלב שמינית הגמר, ברצלונה הגרילה דווקא קבוצת ליגה ראשונה שלוקחת את הגביע מאוד ברצינות, שכבר הדיחה את ריאל מדריד, ובנוסף חילצה תיקו העונה בקאמפ נואו (על רקע פציעתו של אומטיטי). כן, הגרלות זה לא הצד החזק של ברצצלונה, אך בכל זאת, כדי לנצח במפעל נוקאאוט, צריך להיות מוכנים להכל.

סלטה ויגו של מיודעינו אונסואה (עוזר המאמן של לואיס אנריקה אשתקד) חווה עונה לא יציבה. למרות התיקו נגדינו, והניצחון על אייבאר בשמינית הגמר, הגליסיאנים באופן שיטתי לא מצליחים להתגבר על קבוצות בדרג גבוה כמו אתלטיקו, ולנסיה, ויאריאל וכ’ו שהובילו אותם למקום ה-11 בליגה. נכון לעכשיו הם מחזיקים ב6 ניצחונות, 3 תוצאות תיקו ו-8 הפסדים עם 30 שערי זכות (כמו ריאל מדריד בליגה), ו25 שערי חובה (כמו אלאבס שנכון להיום במקום ה-17). אפשר להניח שזה מקרה קלאסי של קבוצה שמתקשה בהגנה, אך למזילה מחזיק שחקני התקפה ברמה גבוהה מספיק בשביל שיצליחו לסחוב את הקבוצה עליהם.

כשאני אומר ששחקני ההתקפה של סלטה ברמה גבוהה זה לא רק בהשוואה לקבוצות ה"אנושיות" של הלה ליגה (בלי בארסה, ריאל ואתלטיקו), אלא גם לעומת הגדולות. פיונה סיסטו הדני המצויין נמצא כרגע בראש טבלת הבישולים בלה ליגה עם 9 בישולים (3 מעל ליאו מסי), ויאגו אספאס נמצא כרגע במקום השני בטבלת מלך השערים בליגה העונה עם 11 שערים (יחס עם זאזה מולנסיה, ו-4 פחות מליאו מסי), כשבנוסף להם משחקים עוד שחקנים איכותיים מאוד כמו פבלו הרננדז, דניאל ואס ומקסי גומז שחווה עונה מצויינת עם 7 שערים ו-2 בישולים.

ואנסואה אוהב בגדול כדורגל פשוט. הוא לא נוטה להסתבך יותר מידי עם בילד אפ, אלא מעדיף לרוב לנווט את המשחק לאגפים, שם השחקנים המהירים והיצירתיים שלו (כדוגמת פיונה סיסטו) מצליחים ליצור מבים תוך כדי יצירת יתרון מספרי מול הגנה דלילה (כלומר לפני שהקבוצה היריבה מתארגנת בהגנה). ברצלונה בקאמפ נואו כשלה פעמיים מול המהירות של סלטה, בעיקר לאור המצב הפיזי הבעייתי של אומטיטי, שסיים את אותו משחק פצוע.

תמונת הסגל של ברצלונה:

נכון לעכשיו, השחקנים היחידים שלא צפווים לעמו לרשות וואלוורדה הם טוראן, ראפיניה ואומטיטי. מי שעשוי לקבל את הפטור הרפואי לפני המשחק הוא דמבלה, למרות שכרגע המועדון ממתג את המשחק נגד לבאנטה (מחזור הליגה אחרי משחק הגביע) כמשחק החזרה של הצרפתי.

משחקי עבר:

באופן מפתיע, במסגרת הגביע הדרכים של שתי הקבוצות הצטלבו רק פעמיים. איי שם במאי 1970 בשמינית גביע המלך. ברצלונה אומנם הפסידה 1-0 בבלאידוס, אך ניצחה בביתה 3-0. פעם נוספת הייתה מול סלטה ויגו המדהימה של 2001 בחצי גמר גביע המלך. ברצלונה של רשאך הפסידה 3-0 בבלאידוס וחילצה רק תיקו 1 בביתה מול סלטה של מוסטובוי, קרפין ובריצו.

משחק לא פשוט מול, מול יריבה עקשנית שיכולה להפתיע את ברצלונה במידה ותגיע שאננה מידי לאחר האופוריה מהקלאסיקו. נקווה שברצלונה תתחיל את 2018 כמו שהיא סיימה את 2017.

שיהיה בהצלחה.

השנה צריכים ללכת חזק על הצמפיונס והליגה. מבחינתי שמחר יעלו עם הילדים. אם ואלוורדה יתן מחר מנוחה למסי ולסוארז הוא יקבל הרבה נקודת זכות אצלי.

השאלה היא מה השאיפה של המועדון. במועדון מצפים לקחת את כל התארים אז המשחק הזה מול קבוצת ליגה ראשונה כנראה יקבל את היחס המתאים לו גם אם מדובר “רק” בגביע.

במילים אחרות, לא אופתע אם נראה הרכב חזק מחר.

עריכה: וואלוורדה הקשיב למשה. מסי וסוארז נשארים בברצלונה.

אינייסטה גם בחוץ (דאולפאו לא בסגל גם). כל הכבוד לואלוורדה כך נראה ניהול סגל נכון.

עם השאיפה של המועדון זה לזכות בכל התארים אז המועדון ואלו שעומדים בראשו היו צריכים לדאוג לסגל שמתאים לשאיפה הזו.
אבל במועדון עם הנהלה של גנבים וחובבנים ש"סידרו" לנו את אחד הסגלים הקצרים שאני זוכר, אז במועדון כזה תפקיד המאמן הוא לעשות התאמה בין המטרות היותר חשובות של הקבוצה לבין ל"לזכות בכל התארים".
שמח שואלוורדה עשה את זה. בסיבוב הבא לקבל את אתלטי וריאל בין משחקי צמפיונס וליגה זה תענוג מאוד מפוקפק.

יש לזכור שהמשחק נגד סלטה בבית שלה. הם יבואו באטרף בלנסות לעשות סנסציה ולהעביר את הלחץ אלינו במגרש הביתי. דבר שלא צריך לקרות גם עם הרכב שני.
הכל תלוי בגישה למשחק וזה לא משנה איזה שחקנים יעלו.

מבחינת בעיות לוורד, אובכן, אין חלוצים.
אני חושב שהדבר מוביל בבירור ל 9 פאלס, השאלה מי יישחק את העמדה הזו? דניס? אולי רוברטו? פאוליניו? אולי יפתיע וישחק עם דמבלה (מתאים לדעתי).
יהיה מעניין מאוד לראות מה וורד יבחר לעשות.

ההרכב שלי
סליסן
דיניה וורמאלן מסצ’ סמדו
רוברטו ראקי/בוסקי דניס
פאוליניו
דמבלה/אלבה ווידאל.

לא יודע איך נכבוש עם הרכב כזה, אבל זה הכי התקפי שיצא לי.

לא ראיתי את המשחק, מישהו יכול להגיד איך היו הפלאן בי שלנו (קרי דניס וסמדו…) ואיך נראה ההשתלבות של דמבלה…?

את אינייסטה צריך לשמור ליום ראשון…

הרבה זמן לא נהנתי כל כך ממשחק כדורגל. עם זה בלי קוטיניו ודמבלה שאחרי פציעה. אז אני מסוקרן לגבי ההמשך…
דמבלה בכמה נגיעות נותן הרגשה טובה. המון כישרון. מאוד מרוצה ממנו.

נ.ב פרס כדור הזהב בחיים לא היה פחות רלונטי יותר ממה שהוא היום. מסי פשוט עושה לו ולמי שמארגן אותו שיימינג פומבי בכל נגיעה שלו בכדור…

מעולה משה. מדויק להפליא!

הרוטציות של וואלוורדה מדויקות, אני פשוט מבסוט ממנו יותר ויותר ככל שמתקדמת העונה.

מסי באמת תופעת טבע שלא הייתה כמוהה בספורט. זה כבר באמת מעורר תהיות אמיתיות כמה שחקן יכול להיות מושלם ועוד לאורך כל כך הרבה זמן. לא מחדש פה כלום לאף אחד אבל חשוב לי להגיד את זה שלא חלילה נתרגל או נקח כמובן מאליו כי זה לא לנצח.

ג’ורדי אלבה בעונה פשוט ענקית, התיאום שלו עם אלוהים זה הטרנד החדש בעונה הזו.

לדמבלה יש כשרון אדיר ורואים את זה בכל נגיעה, אבל ייקח לו עוד זמן להכנס לסגנון שלנו, לא נורא, בינתיים יש את מסי.

מה שמדהים במסי זה שהמספרים האדירים שלו מסתירים ירידה ביכולת. היום כבר כמעט לא נראה את מסי כובש במבצעים אישיים. יכולת הדריבל ומשהו במהירות כבר לא מה שהיה והוא החליף את זה בשפצור יכולות הכדורגל בנגיעה שלו. אם בעבר תכנון המהלכים שלו נעשה בעיקר בעבודת רגלי המגנט שלו היום המהלכים מתחילים מאחורה יותר והם הרבה יותר מתוכננים. אלתור הרגליים קצת ירד ואלתור הראש עלה. מסי ממציא את עצמו.

בתחילת המשחק היו שני מהלכים שהראו שמסי מתקשה לכבוש לבד. אני, שכל כולי בחודש יוני, דאגתי מה יהיה. חמש דקות אח"כ מסי נתן לי הרצאה. השחקן הכי לא פוני של טריק אחד.

מבחינת המשחק - מחצית ראשונה על טהרת הגוארדיולה. כדורגל יצירתי על ספידים, התקפה בכל מחיר, תנועה משולשת לכל כדור, 6 שניות פר אקסלנס, הקבוצה הכי טובה ביקום. מבחינת ואלוורדה האתגר הור המשכיות.

מסי כובש, מסי מבשל, מסי מוחלף.
Veni vidi vichi
רואים בשמחה של מסי אחרי הבישולים של אלבה כמה חשובה לו הקבוצתיות, הוא מורה, הוא תמיד היה מורה, ואין כשמחת המורה על כך שמבינים אותו.

אגב
דמבלה טקטי לא פחות מטכני, כן מסי, יש בשכונה תלמיד חדש.

מקבלים את אספניול בשלב הבא, משחק ראשון בחוץ אצל התוכים .מאוד מרוצה מההגרלה. גם לא קיבלנו את ריאל או אתלטיקו. וגם לא נצטרך להעמיס על הקבוצה בטיסה מיותרת.

אלניה ודניס פותחים! סוארז בספסל. גומש מקבל מנוחה…

טוב עם כבר לאבד את הרצף, אז טוב שזה מגיע עכשיו… אבל עדיין חבל ומעצבן שזה לקבוצה כל כך מגעילה כמו הפריקוס…

הם הגיעו עם “רעל בעיניים” כפי שאומרים במחוזותינו… הגיע להם.

אין קבוצה בעולם שיודעת להוציא אותנו משלוותנו כמוהם.

בכל מקרה, בשיטה הלא מרגשת של הגביע בספרד ובתוספת העובדה שזה מפעל לא כזה מעניין, ואלוורדה הרשה לעצמו לגמרי לזרוק את המשחק היום לפח ולתת דקות לכל הפחונים.

בגומלין ישחק הרכב חזק ויהיה בסדר.

הדבר היחידי שמייאש זה ששיחקנו עם העתיד ונראנו כמו העבר: מסי או כלום.