גביע המלך :: מעפילים לגמר מול סביליה

קוטיניו בא לי בטוב :heart:

עשינו לעצמנו סתם חיים קשים בסיום, סה"כ עוד משחק טוב שלנו עם אנרגיות חיוביות. איפה המוראל בתחילת העונה ואיפה עכשיו…

הלאה לחצי.

היתי מסכם ומחמיא לקוטיניו שבכמה דקות של משחק הביא לי תאבון לעוד… אבל יש פה שתי דברים הזוים ב2018:

1.קבוצת פח אשפה כמו הפריקוס קיימת ומצליחה לשרוד בליגה הראשונה. אין לי מילים, במחצית השנייה הם היו צריכים רק גול אחד לתת, ובמקום זה הם העדיפו לשבור רגליים… שום יצירתיות. שום מצבים מסוכנים. נאדה רק בעיטות ופרובקציות.
2. הדבר השני, מתיהו להוז קיים והעולם שותק ונותן לו לשפוט גם במונדיאל. אין לי מילים לתאר כמה הוא בלתי נסבל …

אבל קוטיניו עשה בכורה לא רעה:

https://twitter.com/CEStats/status/956657068194189312

חבל שלא גמרנו באיזה מניטה רק בשביל להשפיל אותם יותר והלחצנו אותנו סתם.
נ.ב מה יש למסי עם הקורות?:rofl:

מתאו לאהוז השופט הכי טוב בספרד ומהטופ חמש של אירופה, על אף שבמשחק הזה הוא די התעקש לא להוציא צהוב שני - בעיניי (אוהד בארסה) שלא בצדק.

הוא אכן היה כזה גם בעיני, אבל הדרדר משמעותית בשנתיים האחרונות. שיפוט מעיק שלו.

ולא הספיקותי להגיב על השאר,

כל מה שעניין אותי במשחק למחוק את התוכים מהחצי, לא להיפצע, ולראות את קוטיניו.

…והוא מופלא, כל נגיעה שליטה אבסולוטית בכדור, רק שישתלב מהר בהיררכיה ובדינמיקה ואנחנו לגמרי על הסוס.

שוב סרג’י רוברטו מוכיח את עצמו כבאנקר, שוב אומטיטי מראה שהוא עשוי מהחומר הזה שבנה את פויול ואבידאל, ושוב סוארס מוכיח שתשוקה למשחק שמגובה בדיוק חלוצי הופכת אותו לוורסטילי.

לגבי קוטיניו, אהבתי איך אנדרס מפרגן לו באצילות את מקומו, ועם כל הצביטה שבלב (וזו צביטה חזקה) המיתר לא נקרע, רק מפיק צליל קסום עם פוטנציאל להרבה קסם.

ומסי…

ולנסיה היריבה בחצי גמר. המשחק ראשון בקאמפ נואו. קשה.

המשחק קשה אבל מבחינה מנטלית הוא מגיע בזמן טוב.

חזרנו לנקודה שבה צריך לחשוב על צרות של עשירים ומפגש כפול מול העטלפים ישמור אותנו בפוקוס מנטלי לקראת צ’לסקי, זה די ברור שמשחקים בליגה נערכים ללא לחץ ממשי.

הניצחון אתמול היה ניצחון גדול, אבל הלחץ בדקות הסיום צריך להזכיר לנו עד כמה הצלחה ספורטיבית תלויה במומנטום. היינו מאוד קרובים לאבד את המשחק.

הסגל לולנסיה, עוד נקודת ציון דרך בחיסול הביטחון המוחלט של סמדו.

image

שישחק בליגה, המשחק היום מכריע יותר.

זה לא עובד ככה.

וואלורדה לא יתן לסמדו לשחק גם בליגה.

מי אמר לך?

ולמה “זה לא עובד ככה”, בדר"כ במפעל הגארבג’ מתוך השלושה (ארבעה באנגליה) נותנים למחליפים לשחק, השנה משחקי הגארבג’ הם בליגה ולא בגביע…

image

היה מתסכל מול ולנסיה, מרסליניו לחלוטין מאמן העונה בינתיים: לשמור את בארסה על ה1 בכושר הנוכחי שלנו זה גם סוג של הישג. במסטאייה האווירה תהיה שונה לגמרי מהיציעים הריקים בקאמפ נואו…

אני מחכה לרגע בו מסי יוכל להשתמש בקוטיניו כמו שצריך, בכל פעם אנחנו מקבלים טעימה מהיכולות של הקוסם הברזילאי ונדמה שהפוטנציאל פשוט אדיר.

אומטיטי = אהבה. איש המשחק שלי.

במחצית ראשונה היה לחץ שהזכיר לי את ברצלונה של פפ, הבעיה שלא היה “בשר”. בשנייה ולנסיה שיחקה יותר התקפי והעיזה יותר, אבל מולה עמד החומה הצרפתית.

יש לי בעיה עם התפקוד של סוארז , למרות הגול, הוא מאבד הרבה כדורים ועושה יותר מידי פרובקציות מיותרות. אני מאשים את המיקום שלו, הוא יותר מידי באגפים. וידאל שחקן נחמד אבל לא לרמה של ברצלונה.

לא במפתיע קוטיניו “נכנס” למשחק אחרי היציאה של אינייסטה. חומר למחשבה.

בעוד שעתיים וחצי יוצאים לקרב במאסטייה.
מול קבוצה שנמצאת בסוף היישורת אחרי רצף הפסדים מזעזע מול שלושת הטוענות לכתר, כשאחת מהן הייתה מכה קשה לאגו בדמות 4-1 משפיל באותו מגרש שתיכף תתחולל בו המלחמה.

העטלפים הולכים לקבל רוח גבית (חמה מהקהל הביתי ודי קרה ב2 מעלות שיש כרגע בולנסיה) ומה יכול להיות יותר טוב עבורם ממהפך על יתרון שברירי?
על אחת כמה וכמה כשהמקום היחיד שהיא נשארה בו חזק בתמונה הוא גביע המלך, שם בגמר תמתין סביליה הלא יציבה.

איך שאני רואה את הדברים, מדובר בחתיכת מבחן.

1. צהוב לסווארז/אלבה ושניהם לא בגמר… (לראשון המשימה די פשוטה: לסתום את הפה. לשני מצפה משימה די קשה בעצירת המהירות באגף הימיני של ולנסיה).
  2. בארסה מגיעה במומנטום טוב אבל תהיה חייבת לצנן את הבליץ שולנסיה מתכננת כשגדש המוכשר חוזר לשורותיה.
  3. לא צריך ללכת הרבה אחורה כדי להיזכר ביתרון שבריר שהפך להפסד כואב: 2015/16, בארסה בעונה מדהימה כשברזומה היא מנצחת את ריאל 4-0 בברנבאו כמעט ללא ליאו מסי, 6-1 על רומא והרבה דיבורים על סיכויים טובים לבאק-טו-באק. צולחים בשיניים 2-1 בקאמפ נואו את אתלטיקו ועולים כדי לשחק על תוצאה בקלדרון, לא צריך להזכיר איך זה נגמר…

אני ממש מקווה שלא נעלה לשחק על תוצאה, באותה מידה אני מקווה שנדע לצנן את ההתלהבות במאסטייה ע"י הנעת כדור ולבסוף אחרי “מקצה שיפורים” נדע לנצח את המחצית השנייה כמו שוולוארדה משכיל לעשות עד כה.

חתיכת מבחן, כבר אמרתי?
מאמין שלוולוארדה ולדיוס הפתרונות.

ויסקה בארסה!

זה לא שגומש משחק כבר כמה משחקים ופותח עכשיו. אלא חוזר מפציעה של חודש ישר למים העמוקים של המסטאיה.
זו כבר תעלומה מבחינתי, איך למען השם שחקן בינוי מינוס בראיה שלנו, מקבל עדיפות על קוטיניו ופאוליניו…?

ואמוס ברצלונה, ובהצלחה לנו לגלות מה יש בגומש…

זו לא פעם ראשונה שזה קורה.

הוא פתח גם במטרופולינו, בברנבאו (פעמים) ובסן ממס ובכל הפעמים האלה זה היה אחרי רצף משחקים ארוך שהוא לא שיחק. והוא היה גרוע בכולם.

הזוי.